DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

36 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> 30 mil pentru masina veche casata

xhermesx
post 19 Nov 2004, 21:22
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti




In general legile si ordonantele sunt asa de "bine" gandite de ilustri nostri juristi astfel incat fiecare sa inteleaga cum doreste.
Apelez la acei dintre voi care au pregatire juridica, pentru a fi sigur de un element foarte important pentru mine:
In ordonanta scrie printre altele: "Cartea de identitate a autoturismului uzat precum ºi cea a autoturismului nou vor conþine numele aceluiaºi proprietar, care dupã casarea autoturismului uzat va fi înscris ºi pe certificatul REMAT. Certificatele REMAT nu sunt transmisibile, exceptând cazul când sunt transmise rudelor de gradul I sau acela când se transmit urmând reglementãrile specifice succesiunilor."
Cu alte cuvinte daca mama mea are o Dacie de 21 de ani in stare de functionare, cu ITPul facut la zi, ea poate sa o dea ca sa obtina acest certificat Remat pe care mi-l poate da mie ca sa il folosesc ca avans la achizitionarea unui Logan. Se poate interpreta altfel?


--------------------
Nissan Qashqai 2009 2.0 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driver
post 20 Nov 2004, 19:22
Post #92


i'm not driving fast, i'm flying low...


Group: Members
Posts: 542
Joined: 10 November 04
From: South Coast




QUOTE(xhermesx @ 19 Nov 2004, 21:22)
In general legile si ordonantele sunt asa de "bine" gandite de ilustri nostri juristi astfel incat fiecare sa inteleaga cum doreste.
Apelez la acei dintre voi care au pregatire juridica, pentru a fi sigur de un element foarte important pentru mine:
In ordonanta scrie printre altele: "Cartea de identitate a autoturismului uzat precum &ordm;i cea a autoturismului nou vor  con&thorn;ine numele aceluia&ordm;i proprietar, care dup&atilde; casarea autoturismului uzat va fi înscris &ordm;i pe certificatul REMAT. Certificatele REMAT nu sunt transmisibile, exceptând cazul când sunt transmise rudelor de gradul I sau acela când se transmit urmând reglement&atilde;rile specifice succesiunilor."
Cu alte cuvinte daca mama mea are o Dacie de 21 de ani in stare de functionare, cu ITPul facut la zi, ea poate sa o dea ca sa obtina acest certificat Remat pe care mi-l poate da mie ca sa il folosesc ca avans la achizitionarea unui Logan. Se poate interpreta altfel?
*


eu em vazut ca num,ele de pe cartea de identitate nu prea are semnificatie pana ce mergi cu ea la politie si se va inmatricula pe numele tau. Asa ca daca o sa-ti scrie numele mamei tale pe ea nici o problema, platesti tot in numele ei si cand mergi la politie stergi frumos numele ei cu un corector si scrii numele tau si ca sa fie si totul legal poti face un contract de vanzare-cumparare intre tine si mama ta, si nu mai poate zice nimeni nimic. Totul trebuie sa dureze maxim 30 de zile de la data incheierii contractului ca sa nu mai trebuiasca sa o declare la finante, dar mai intai intreaba la dealer, ca si ei trebuie sa faca niste formulare ca tu sa poti beneficia de reducere, asa am inteles din decret, si daca ei nu se grabesc degeaba ne stresam noi.... sad.gif


--------------------
Nissan Leaf cu baterie - RLU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosminb
post 22 Nov 2004, 11:23
Post #93


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 22 November 04




Citesc cu interes acest topic deoarece sint in situatia prevazuta de respectiva "ordonanta". Observ ca se discuta despre un comunicat al guvernului ca despre ordonanta insasi. Am cautat pe indaco textul respectivei ordonante de urgenta si marturisesc ca nu l-am gasit, desi situl este updatat in timp real(cuprinde inclusiv celebra ordonanta RAFO(din 16/11/2004)) . Deasemenea, in comunicatul guvernului nu se specifica numarul acestei ordonante.
Concluzia mea este ca ea nu exista .


--------------------
Logan Laureate 1.4 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 22 Nov 2004, 11:38
Post #94


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Eu ii dau acestui zvon, viata cam pina pe 29 pe la prinz...
Dupa care va aparea mincatorul de kkt al guvernului care va debita dezmintirea...

Sau poate va mai tine minciuna inca 2 saptamini pina dupa turul 2...


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 22 Nov 2004, 12:51
Post #95


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




opozitia ar trebuia sa ii intrebe unde e ordonanta...ce tampenie!!!


--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
profex
post 29 Nov 2004, 10:08
Post #96


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 8 November 04
From: Slatina






--------------------
Dacia Logan Ambition - OT-04-***
Profex
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
profex
post 8 Dec 2004, 10:08
Post #97


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 8 November 04
From: Slatina




A aparut in monitorul oficial 1106 din 26.11.2004 mult discutata ordonanta de urgenta.

In atasament gasiti ordonanta.

Attached File(s)
Attached File  OUG_99_2004.doc ( 61.5k ) Number of downloads: 200


--------------------
Dacia Logan Ambition - OT-04-***
Profex
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BBC
post 9 Dec 2004, 11:53
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 384
Joined: 24 May 02
From: Brasov




Ordonanta este valabila si pentru persoane juridice?
Vroiam sa imi vand masina firmei pentru a putea beneficia de rambusrarea TVA-ului, dar nu sunt sigur ca voi putea obtine reducerea.


--------------------
VW 4 roti / 5 usi -
Bogdan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 10 Dec 2004, 13:55
Post #99


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




la ordonanta scrie..persoane fizice

This post has been edited by mil: 10 Dec 2004, 14:02


--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octa74
post 15 Dec 2004, 08:17
Post #100


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 14 December 04
From: Brasov




Problema e urmatoarea... daca am depus avansul de 50 mil pt Logan si masina urmeaza sa-mi vina pe la sfarsitul lui ianuarie (dupa spusele celor de la ASV Auto) sau cel mai tarziu pe 7.03.2005 (asa cum scrie pe comanda) ma pot folosi de aceasta ordonanta si sa-mi completez avansul cu 30 mil? Am sunat la ASV si mi-au spus ca ei nu au primit nimic inca in vederea aplicarii ordonantei. Si apropos, in ordonanta nu am gasit nimic care sa specifice de cand e valabila aceasta, ci numai termenul cand isi inceteaza valabilitatea (art 11 - 1 iulie 2005).
Stie cineva mai mult despre asta?


--------------------
Logan Ambiance (cu servo) - BV-xx-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axel
post 15 Dec 2004, 13:38
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 603
Joined: 20 November 04




QUOTE(Fluc @ 11 Nov 2004, 10:13)
Salutare la toata lumea !!!

Am auzit o stire dimineata cum ca  al nostru executiv ar vrea sa dea 30 mil pentru orice masina casata cu conditia sa-si ia una noua de productie romaneasca.
Aceasta stire doar mi-a trecut pe la ureche si nu am inteles prea bine despre ce e vb.
Stie cineva dintre voi care sunt conditiile pentru a primi banii astia??

PS. Trebuie sa-mi vina saptamana viitoare Loganul asa ca sunt f.f. interesat de acest lucru mai ales ca am o dacie din 1987 pe care nu cred sa iau mai mult de 20-25 mil.

Mersi.
*


acum ca a iesit basescu nu cred ca se va mai aplica aceasta ordonanta.dar asteptam sa vedem


--------------------
renault clio 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logany
post 30 Dec 2004, 15:10
Post #102


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 8 December 04
From: Braila




Am fost la reprezentanta,mi s-a spus ca ordonanta a fost o vrajeala pentru campania electorala,ca nu se va aplica.Iar noii guvernanti au transmis pe post ,ca ordonantele vechii guvernari vor fi luate in discutie dupa 01.02.2005.Naspa... mad.gif
Eu totusi traiesc cu speranta,ca se va aplica o.u.g.Cel putin sa ne spuna clar de cind va intra in vigoare(daca va mai intra),ca sa stiu daca ma mai gindesc la cele 30 mil. pe vechea masina(altfel valoreaza max 15 mil pe piata...,an fabr.1982) 111.gif


--------------------
renault megane prestige 2008/1,6/16V/110 CP - BR-64-xxx
logan ambition 2005/1,6/90 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 31 Dec 2004, 00:10
Post #103


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




daca nu s-a suspendat-anulat ordonanta se aplica...eu asa cred! Nu va bazati pe zvonuri.


--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadu221
post 2 Jan 2005, 17:59
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 726
Joined: 11 March 04
From: Ploiesti




prieten din brasov cu olcit vraiste si cu dorinta de achizitionare a solentei fiind inscris pe lista inainte de craciun s-a interesat la remat si i-au spus aia ca de pe 10 ianuarie o poate duce acolo si primeste chitanta respectiva (cu cele 30 mil lei). Am inteles insa ca te poti prezenta cu ea la dealer abia dupa 15 ianuarie. Acum omu asteapta sa fie contactat de dealer in vederea luarii comenzii. Pin urmare legea se aplica pana la urma.
ps: Stiti cumva pe cineva care vrea sa isi cedeze locul la solenta???????? 256.gif


--------------------
DSN rapsodie - 2002 - ph-22-unu
Ie doar o amarata de dacie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck
post 2 Jan 2005, 21:21
Post #105


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 1 November 04
From: Buc. --> Rahova ...




Deci biggrin.gif ; Stie cineva dc. e valabila treaba cu 3o. de mil. pana la urma ?

Pls. tell me .... wink.gif


10x wub.gif


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate 1.4 - B-xx-LCN.
traieste clipa ....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxx
post 2 Jan 2005, 21:36
Post #106


Megane Renault Sport 2.0 Turbo 225hp, 6 speed, 0 - 100 6,5s


Group: Members
Posts: 401
Joined: 26 September 04
From: Bucuresti - Tei




astia care am si ridicat masinile mai putem duce masinile la remat sa ne dea banii ???


--------------------
DACIA Logan Ambition Perla - B 62 DRB
---- RENAULT -- NISSAN -- DACIA ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johnsws
post 3 Jan 2005, 11:01
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 593
Joined: 31 March 04
From: Bucuresti




sigur nu ! nu e sigur nici ca se va aplica, dar daca deja aveti masina e cert ca nu mai puteti incasa cele 30 mil. sau ii puteti incasa dar daca cumparati alta masina wink.gif


--------------------
opel astra 2006 classic
astra la vista baby!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vvbobea
post 4 Jan 2005, 17:06
Post #108


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 4 January 05




Salutare tuturor
azi am fost la dealer Auto Europa Timisoara din 14 ianuarie sa ma astept sa imi vina masina(Logan Ambition). Am intrebat daca se stie ceva de ordonanta de urgenta privitoare la scaderea a 30 mil din pretul masinii noi daca dai in schimb masina veche(Dacia 1310 din '87).
Dealerul mi-a spus ca nu se stie nimic si ca nu au venit normele de aplicare a ordonantei de urgenta, plus ca cu schimbarea guvernului nici o nadejde..
Stie cineva ceva ..are mai multe informatii?
Regards!


--------------------
Logan Ambition Logan Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logany
post 4 Jan 2005, 23:38
Post #109


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 8 December 04
From: Braila




ultimele informatii:
ev zilei


--------------------
renault megane prestige 2008/1,6/16V/110 CP - BR-64-xxx
logan ambition 2005/1,6/90 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxx
post 4 Jan 2005, 23:49
Post #110


Megane Renault Sport 2.0 Turbo 225hp, 6 speed, 0 - 100 6,5s


Group: Members
Posts: 401
Joined: 26 September 04
From: Bucuresti - Tei




sa mai cumpar una... cool.gif
ar fi o idee wink.gif


--------------------
DACIA Logan Ambition Perla - B 62 DRB
---- RENAULT -- NISSAN -- DACIA ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dyda
post 5 Jan 2005, 07:53
Post #111


Membru autentic


Group: Members
Posts: 677
Joined: 30 April 04




De ' chestia asta ce ziceti

Attached File(s)
Attached File  1106.pdf ( 128.51k ) Number of downloads: 158


--------------------
Kox
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xhermesx
post 5 Jan 2005, 09:13
Post #112


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti




Monitorul Oficial de mai sus publica numai Ordonanta de urgenta in sine, lucru cunoscut de altfel de la sfarstul lunii noiembrie, nu si normele de aplicare.
Din ce am citit in Evenimentul Zilei, daca vineri se da OKul pt norme, cam intr-o saptamana apare in Monitorul Oficial si apoi de abia dupa 60 de zile dealerii se pot inscrie in program, inseamna ca cei care doresc sa beneficieze de lege o vor face (daca) cel mai devreme pe la sfarsitul lui martie. Si, evident, pana pe data de 30 iunie 2004.
Se pare ca pana la urma trebuie sa ma duc cu masina veche in targ... mad.gif


--------------------
Nissan Qashqai 2009 2.0 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vvbobea
post 5 Jan 2005, 11:16
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 4 January 05




http://www.softpedia.com/public/news/ro/
Asta e ultima veste ce am gasit-o azi.
Cred ca imi iau gindul de la cei 30mil.


--------------------
Logan Ambition Logan Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxcor
post 5 Jan 2005, 12:46
Post #114


Acaru' Păuna


Group: Members
Posts: 272
Joined: 18 February 03
From: Bucuresti - Dorobantzi




cine a votat cu ei s-a ales pana la urma cu ceva ... cu votul ... radmasa.gif


--------------------
Hyundai TUCSON 2,7 V6 AT 190 CP GLS 4WD Premium - 2007 - B 07 LUS
Batrân, bolnav și cu nervii la pamant ... ultimii 20 trecura mai repede ca primii 20 ... ardeti cât puteți ...
Ex: 1300, 1310, Supernova, Solentza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logany
post 5 Jan 2005, 19:56
Post #115


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 8 December 04
From: Braila




asa e ,slabe sperante...


--------------------
renault megane prestige 2008/1,6/16V/110 CP - BR-64-xxx
logan ambition 2005/1,6/90 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin1paul
post 5 Jan 2005, 21:37
Post #116


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 5 January 05
From: Bucuresti




Sa fim optimisti... charge.gif


--------------------
Logan Laureat 1.4 - B12XXX
Sa nu uitam!!! "TRAIM IN ROMANIA"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin1paul
post 6 Jan 2005, 08:26
Post #117


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 5 January 05
From: Bucuresti




Posesorii masinilor vechi pindesc decizia guvernului


Joi, 06 Ianuarie 2005

Producatorii romani de autoturisme nu s-au grabit sa ceara relatii despre prima de 30 de milioane lei pentru ca ordonanta care promite acest stimulent persoanelor care iau o masina noua ducind-o la casat pe cea veche de cel putin 12 ani nu are norme de aplicare. Atit responsabilii Dacia Renault, cit si cei ai Automobile Daewoo Romania asteapta aceste completari pentru a vedea cum vor incasa de la stat stimulentul, echivalentul a circa o mie de dolari pentru fiecare autoturism nou vindut prin program.

Conform Ministerului Mediului, soarta primei de 30 de milioane va fi decisa in sedinta de guvern din zilele urmatoare. Consiliul Concurentei a precizat ieri ca a cerut initiatorilor actului normativ sa permita accesul la program nu numai producatorilor autohtoni, ci si reprezentantilor autorizati ai producatorilor externi de autoturisme. “Cind a fost aprobata ordonanta am spus ca, daca prima se acorda doar pentru autoturismele Dacia, inseamna ca este ajutor de stat discriminatoriu, pentru ca i se da un privilegiu firmei producatoare care astfel are posibilitatea sa-si creasca vinzarile. Am cerut ca in program sa fie incluse si masinile din import. Deocamdata nu stim ce contin normele metodologice”, ne-au declarat surse din Consiliul Concurentei.
“Daewoo Automobile Romania este, in principiu, interesata de programul de stimulare a innoirii parcului auto”, ne-a spus ieri Valeriu Girleanu, director de relatii publice al societatii din Craiova. Acesta a adaugat ca, in lipsa normelor de aplicare a ordonantei, managementul nu a putut lua o decizie, motiv pentru care nu a facut nici un demers de inscriere in program. “In functie de ceea ce vor stabili normele, res-pectiv de modul in care se va face decontarea primelor, Daewoo Automobile Romania va face un calcul de oportunitate. Probabil ca se va inscrie in program daca va considera conditiile rezonabile”, a explicat Girleanu. Directorul de relatii publice al societatii craiovene spune ca Daewoo nu-si face probleme in privinta acceptarii in program deoarece nu a beneficiat de ajutoare de stat in ultimii trei si nici nu a avut nevoie.

Dacia asteapta decizia guvernului

Responsabilii societatii Automobile Dacia-Renault au fost mai rezervati in declaratii, precizind ca asteapta nu atit normele de aplicare a ordonantei, cit decizia guvernului. Silviu Sepciu, purtator de cuvint la Dacia-Renault, a adaugat ca, in conformitate cu prevederile din contractul de privatizare din 1999, Automobile Dacia a fost scutita de plata TVA pentru importurile de echipamente destinate productiei, adica a beneficiat de ajutoare de stat. Reprezen-tanti ai Consiliului Concurentei ne-au declarat ieri ca Dacia a beneficiat de mai multe ajutoare de stat, dar asta nu inseamna ca va fi automat exclusa din program. “Cind primim notificarea facem un cumul al ajutoarelor de stat acordate si vedem daca se mai incadreaza sau nu in categoria celor care pot beneficia de ajutor de stat. Important este ca procesul de selectie a celor care vor fi inscrisi in program sa fie transparent si obiectiv”, ne-au precizat surse din cadrul Consiliului.

APIA este de acord cu ordonanta

Ordonanta poate determina inclusiv cresterea veniturilor la bugetul statului deoarece numai TVA platita de proprietar pentru fiecare masina noua este mai mare decit prima de 30 de milioane de lei platita de stat”, a explicat Marius Carp, director al Asociatiei Producatorilor si Importatorilor de Autoturisme (APIA). Acesta a adaugat ca prima de casare nu este o inventie romaneasca: “Aceeasi metoda a fost aplicata in multe din statele comunitare la inceputul anilor '90 si dupa 2000. Efectele pozitive induse in economie au determinat state precum Franta sau Italia sa reia decizia de stimulare a innoirii parcului auto”. Carp a mentionat ca asociatia a propus acest act normativ de acum trei ani, cind presedintele APIA era actualul prim-ministru, Calin Popescu-Tariceanu.

preluat din Evenimentul Zilei de joi 06.01.2005[FONT=Arial]


--------------------
Logan Laureat 1.4 - B12XXX
Sa nu uitam!!! "TRAIM IN ROMANIA"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin1paul
post 6 Jan 2005, 09:36
Post #118


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 5 January 05
From: Bucuresti




Mia de dolari pentru un harb, doar pe hartie
Fondul pentru Mediu nu dispune de banii necesari Joi 06 Ianuarie 2005

Referitor la propunerea de abrogare a ordonantei de urgenta emise de guvernul Adrian Nastase prin care urma sa se acorde 30 de milioane lei pentru harburile de masini cu vechime de peste 12 ani, directorul Administratiei Fondului pentru Mediu, Gheorghe Papuc, ne-a declarat: "Ar fi foarte bine ca aceasta sa fie abrogata deoarece ar fi imposibil sa acoperim din fondul pentru mediu o suma de 8 mii de miliarde de lei, suma estimata pentru sutele de mii de autoturisme vechi inregistrate la nivelul tarii. Noi am prevazut un buget pentru acest an in valoare de 450 de miliarde pentru maximum 15 mii de masini, o suma si asa destul de mare pentru bugetul institutiei noastre." In momentul de fata, ordonanta nu-si produce efectele, iar aplicarea acesteia este prevazuta doar pana la 1 iulie 2005.

Un articol de Elena Chirita

preluat din [COLOR=red]Romania Libera[/COLOR]
unsure.gif


--------------------
Logan Laureat 1.4 - B12XXX
Sa nu uitam!!! "TRAIM IN ROMANIA"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xhermesx
post 8 Jan 2005, 08:56
Post #119


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti




Deci se mai amana:
http://www.evenimentulzilei.ro/afaceri/?ne...c669bef665bcc1f
Si va scadea si valoarea primei de casare. Eventual vor da prima la valoarea de vanzare a unei masini mai vechi de 12 ani in stare minima de functionare... mad.gif Astept de o luna si ceva prima asta; cel tarziu in februarie renunt si vand masina, vad ca noii guvernanti sunt sovaitori si inconsecventi. Nu o sa stau acum inca un an sa vad masura aplicata; o sa apara si loganul break pana dau astia banul! wink.gif


--------------------
Nissan Qashqai 2009 2.0 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logany
post 8 Jan 2005, 22:31
Post #120


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 8 December 04
From: Braila




QUOTE(xhermesx @ 8 Jan 2005, 18:56)
Deci se mai amana:
http://www.evenimentulzilei.ro/afaceri/?ne...c669bef665bcc1f
Si va scadea si valoarea primei de casare. Eventual vor da prima la valoarea de vanzare a unei masini mai vechi de 12 ani in stare minima de functionare...  mad.gif  Astept de o luna si ceva prima asta; cel tarziu in februarie renunt si vand masina, vad ca noii guvernanti sunt sovaitori si inconsecventi. Nu o sa stau acum inca un an sa vad masura aplicata; o sa apara si loganul break pana dau astia banul!  wink.gif
*


Eu zic ,ca in ziar este o interpretare gresita.Au spus guvernantii ca vor prelungi termenul de aplicare pina in octombrie,dar termenul de aplicare a fost aminat pina cind comisia numita va aduce imbunatatiri la normele de aplicare a o.g.-lui.Daca se misca mai repede,poate avem noroc si noi,cei care asteptam LGN in perioada asta (ian.-febr.) popa.gif valuri.gif


--------------------
renault megane prestige 2008/1,6/16V/110 CP - BR-64-xxx
logan ambition 2005/1,6/90 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
36 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 15:21
Forum Renault