DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Etrieri, Curg la frig?

Santa G
post 1 Dec 2018, 21:50
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 18 March 07




Salut!
Dimineata, dupa o noapte cu -15 grade celsius , am constatat ca ambii etrieri pe fata curg, fiind umede cauciucurile pe interior, si jos s-a facut cate o balta de aprox. 10 cm patrati. Am vazut asta cand sotia a dat masina cu spatele, ulterior am verificat si sub masina pentru a descoperi problema. Are cineva idee care ar fi explicatia? de ce sa curga ambii etrieri simultan? mentionez ca in urma cu un an am curatat etrierii, am schimbat placutele de frana, am completat cu lichid DOT 4 (nu a fost schimbat tot lichidul), fara alte probleme.
Multumesc anticipat!


--------------------
dacia supernova 2002 clima - bc 92 pri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 1 Dec 2018, 22:40
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.847
Joined: 20 October 08
From: Buzau




Garniturile etrierilor invechite sau de slaba calitate, care au cedat datorita temperaturilor scazute. Racordurile de frana sunt ok?


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Santa G
post 2 Dec 2018, 08:40
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 18 March 07




Foarte posibil sa ai dreptate.


Acele garnituri de la pistoane au fost si ele schimbate odata cu placutele de frana, dar cine stie ce calitate au fost. Racordurile au fost schimbate si ele anul trecut, ca unul se obturase si nu prea mai trecea lichidul prin el; acum nu curg. O sa merg la un service, ca pe frigul de afara nu ma pot apuca de demontat in parcare.


Multumesc !


--------------------
dacia supernova 2002 clima - bc 92 pri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 14:06
Forum Renault