DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> A dat peste bicicleta pe pista de biciclete @Liviu, nu a vazut-o

dan constantin
post 3 Nov 2011, 10:22
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 18 September 11




QUOTE(zanzie @ 2 Nov 2011, 09:00)
Dar politia si-a dat seama? I-a dat amenda?
*



Pai cine sa-i dea amenda,aia de la sectie ca aia au venit,si m-au luat tare tot pe mine.Eu le-am am explicat ca nui de nasul si competenta lor evenimentele rutiere,ei au competenta numai pe ordine publica.Binenteles ca apoi le-am facut o petitie scrisa pe net la politia capitalei ca daca o faceam la sectia de unde erau o corcofeleau intre ei acolo si ai dadeau cu sare.Am fost contactat telefonic,chemat sa dau o declaratie la politie amanuntita si apoi sa vedem ce iese din balciul asta.Cu idiotul ala batran nu am nimic ca pina la urma si-a recunoscut vina.Pe mine nu ma intereseaza si nu profit la o situatie de acest gen sa atirn la ala cu masina la bani s-au alte bunuri atita timp cit eu si bicicleta suntem ok.
Acum am de reglat conturile cu politaii ca ma deranjat atitudinea lor aroganta si lipsita de profesionalism,mai ales cind le-am dat peste nas ca nu au ei competenta in evenimente rutiere...cei de la sectie dry.gif
PS
Majoritatea pe aici suntem conducatori auto si mai suntem opriti prin trafic de politie.Aveti mare grija si fiti foarte atenti ca isi mai baga nasul si aia de sectie,adica ordinea publica cea ce nu este de competenta lor
PREZENTATILE LA CONTROL NUMAI BULETINUL!
nU DATI PERMIS SI CERTIFICAT DE INMATRICULARE ca nu are ce sa va faca chair daca tot ameninta cu amenzi
Buletinul trebuie prezentat ca altfel este refuz de legitimare si dati lui Garcea satisfactie de 200lei amenda


--------------------
ford fiesta 1,4 tdci 2008 - b24dca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 3 Nov 2011, 10:40
Post #32


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Sunt convins ca petitia aia scrisa "pe net" o sa fie tratata cu toata seriozitatea...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan constantin
post 3 Nov 2011, 11:13
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 18 September 11




QUOTE(klaus @ 3 Nov 2011, 10:40)
Sunt convins ca petitia aia scrisa "pe net" o sa fie tratata cu toata seriozitatea...
*



Klaus daca citesti cu atentie am fost la Politia Capitalei chemat in urma petitiei de pe net si am dat o declaratie detaliata despre atitudinea acelor politisti de la sectie
Dupa restructurarile din politie care s-au facut recent nu are sa le cada bine celor doi agenti asata dry.gif


--------------------
ford fiesta 1,4 tdci 2008 - b24dca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvanmarius2k5
post 5 Nov 2011, 21:32
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 1 November 11




Puteti inchide , de la ce am inceput eu la ce sa ajuns ....


--------------------
bicicleta felt felt 1950? - ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 24 Feb 2012, 12:28
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Evitati astfel de situatii ocupand jumatate din banda de mers , nu mai stai aproape de bordura in apropierea intersectiilor , astfel evitati sa va taie fata cineva ( si daca o face aveti unde sa trageti de ghidon ) , ca trebuie sa va ocoleasca ca pe o masina/scooter/motor si evitati sa va ia pe capota si vreunul care iese mai mult de pe strada fara prioritate .


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 02:29
Forum Renault