DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> bucsat si schimbat rotule si bieleta directie dupa

barbus
post 23 Oct 2010, 17:52
Post #1


barbus


Group: Members
Posts: 161
Joined: 16 May 10




Asa cum zice numele topicului vreau sa va salut pe toti si sa va multumesc in primul rand pt explicatiile si pozele postate pe acest forum. Am inceput prin a schimba 1 bec,apoi 1 releu de semnalizare,desfacut si curatat carburatorul , apoi am schimbat bieleta schimbatorului de viteze impreuna cu patina, apoi am taiat maneta schimbatorului cu vreo 7 centimetrii(tin sa va anunt ca e estetic si foarte practic,,intra foarte usor in viteze si sant foarte multumit de le acum),apoi am complectat nivelul uleiului la cutia de viteze,schimbat antigelul din masina si nu in ultimul rand ,,,,,,dar la urma biggrin.gif am reusit sa-mi bucsez masina si sami schimb rotulele superioare si inferioare ,plus bieleta de directie tip vechi si bieleta antiruliu pe partea stanga a masinii.
cateva poze atasate \

bucsaremasina.th.jpg
bucsaremasina7.th.jpg
bucsaremasina5.th.jpg
bucsaremasina6.th.jpg
bucsaremasina4.th.jpg
bucsaremasina1.th.jpg
bucsaremasina3.th.jpg
bucsaremasina2.th.jpg


Lunii imi fac aceeasi treaba pe partea dreapta, doar ca o voi face in timp mai scurt,,,,ca am invatat pe partea stanga ce si cum, multumita voua si acestui forum.

This post has been edited by barbus: 23 Oct 2010, 18:07


--------------------
ex Reno clio bicorp 1999//- Ford Focus 2 ,2011 - MM 11 EPV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
deceneu32
post 24 Oct 2010, 11:31
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.371
Joined: 7 February 08




QUOTE(barbus @ 23 Oct 2010, 17:52)
centimetrii
Lunii

Ma bucur ca ai invatat sa-ti repari singur masina.Felicitari!Nu strica sa inveti sa scrii corect in limba romana.Se scrie ''centimetri'',nu ''centimetrii'',deoarece nu este articulat.''Luni'' este numele primei zile a saptamanii,nu ''Lunii''.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine! smile.gif Am vazut ca sunt unii care se ataca,le iau apararea agramatilor,in ideea ca ''asta e forum tehnic,domnule,nu forum de gramatica''.Cu alte cuvinte,sa scriem ca Gigi Becali:''Facase voia Domnului!!"

This post has been edited by deceneu32: 24 Oct 2010, 11:34


--------------------
Dacia 1300 1970 - DJ 70 ABC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
barbus
post 24 Oct 2010, 14:43
Post #3


barbus


Group: Members
Posts: 161
Joined: 16 May 10




QUOTE(deceneu32 @ 24 Oct 2010, 11:31)
Ma bucur ca ai invatat sa-ti repari singur masina.Felicitari!Nu strica sa inveti sa scrii corect in limba romana.Se scrie ''centimetri'',nu ''centimetrii'',deoarece nu este articulat.''Luni'' este numele primei zile a saptamanii,nu ''Lunii''.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine! smile.gif Am vazut ca sunt unii care se ataca,le iau apararea agramatilor,in ideea ca ''asta e forum tehnic,domnule,nu forum de gramatica''.Cu alte cuvinte,sa scriem ca Gigi Becali:''Facase voia Domnului!!"
*



Nu m-am suparat,chiar deloc,pt ca nu e un forum de gramatica biggrin.gif .Dar avand in vedere ca sant de nationalitate maghiar,eu presupun ca scriu bine romaneste.Cel mai important pt mine e reparatia in sine ,nicidecum modul meu de exprimare,,,parerea mea !


--------------------
ex Reno clio bicorp 1999//- Ford Focus 2 ,2011 - MM 11 EPV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 16:10
Forum Renault