DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

Zona financiara (by Valutar360 - curs valutar)
Curs Valutar Ultimele stiri financiare
Euro 4.973 Un pas inainte – credite pentru taximetristi,
In ceea ce priveste contractarea unui imprumut, situatia taximetristilor este una delicata, deoarece sunt inca banci care nu acorda credite acestei categorii de solicitanti sau banci care accepta taximetristii numai in calitate de persoane fizice autorizate.Pentru a solicita un credit la una din...(citeste)
Dolar 4.6085
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Contract de mandat BCR ASIG. DE VIATA, va rog ajutati-ma!

je_design
post 9 Dec 2008, 23:21
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 425
Joined: 27 August 06




am nevoie urgenta de o copie dupa un contract de mandat de la BCR Asigurari de Viata, va rog mult sa ma ajutati! puneti va rog un scan dupa un asemenea contract pentru ca am facut greseala sa il pierd pe al meu si acum, dupa un an de cand am renuntat ca sa mai fiu consilier de asigurari am primit o notificare de plata a unei sume mari - retur de comision. va rog mult sa ma ajutati! merci mult!


--------------------
Logan Laureat plus 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slaiciprian
post 10 Dec 2008, 19:31
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 872
Joined: 13 October 07
From: Botosani




Scuze man, insa ma indoiesc ca poti gasi asa ceva aici in intervalul de timp de care ai tu nevoie...


--------------------
dacia 1310 1990

Nu conduce mai repede decat poate sa zboare ingerul tau pazitor.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
je_design
post 10 Dec 2008, 20:30
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 425
Joined: 27 August 06




uite ce am primit...

Attached File(s)
Attached File  untitled.bmp ( 6.39mb ) Number of downloads: 118


--------------------
Logan Laureat plus 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 10 Dec 2008, 21:23
Post #4


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




Nu am un astfel de contract, dar am citit unul si din cate imi amintesc problemele sunt legate de reinnoirea politelor incheiate de dvs. La inceput primiti un comision mare, dar politele trebuie sa fie achitate cel putin un numar de x ani consecutivi. Lapsarea lor (rezilierea anticipata fata de acest termen minim) va aduce penalizari sub forma de retur de comision, indiferent daca ati incheiat colaborarea cu ei sau nu. Sa nu credeti ca doar agentii sunt invatati sa "minta" prin omisiunea de a comunica anumite informatii relevante ... si unit managerii fac acelasi lucru fata de agenti.
Solicitati direct la BCR Asigurari o situatie in baza careia sa vedeti de unde s-a ajuns la suma respectiva.

Sfatul meu sincer este sa mergeti la ei de urgenta, sa solicitati detalii si explicatii si sa negociati ce se poate negocia (esalonarea platilor eventual). Astfel de notificari sunt rareori lipsite de acoperire ferma contractuala.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
je_design
post 11 Dec 2008, 15:12
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 425
Joined: 27 August 06




multumesc de raspuns! ar mai fi ceva, am reusit sa ii conving sa imi trimita o copie a contractului de mandat si in contract se specifica clar "prezentul contract de mandat contine un numar de opt pagini", iar contractul in sine are 9 pagini, numerotate de la 1 la 9. ma ajuta cu ceva acest detaliu?


--------------------
Logan Laureat plus 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 04:26
Forum Renault