DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

Zona financiara (by Valutar360 - curs valutar)
Curs Valutar Ultimele stiri financiare
Euro 4.9761 Un pas inainte – credite pentru taximetristi,
In ceea ce priveste contractarea unui imprumut, situatia taximetristilor este una delicata, deoarece sunt inca banci care nu acorda credite acestei categorii de solicitanti sau banci care accepta taximetristii numai in calitate de persoane fizice autorizate.Pentru a solicita un credit la una din...(citeste)
Dolar 4.6567
3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Card Credit/Card Cumparaturi

A l e x
post 9 Mar 2010, 20:04
Post #61


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Eu v-as recomanda, mai ales daca aveti ING si HomeBank adica access usor la bani, conturi, etc... sa aveti un card pe care sa tineti doar sume mici... Sau sa zicem, sume dupa care nu plangeti atat de mult. Si banii multi sa-i aveti intr-un cont fara card, si sa va tot transferati. Comisioanele nu sunt asa mari.

Eu am un card care mai mult de 1.000 RON nu vede, si asta in cazuri speciale. De obicei pun pe el doar cat am nevoie, si nu mi-e frica deloc. Nu ca am bani de aruncat, dar cateva sute de RON daca le pierzi nu e o tragedie. Stiu pe unii care au bani stransi gen 100.000 RON sau oricum, sume imense. Cu asa un card, si eu m-as uita de 2 ori la casierita...

Mai ales pentru internet e buna aceasta metoda. Ai de cumparat ceva de 500 RON online? Pune 600 RON si aia e. Stii ca iti mai raman 100 RON, primesti vreo teapa nu vei plange dupa ei...

Se poate intampla si o greseala. De exemplu mie mi-a dat eroare un site, si mi-a luat 100 RON de vreo 4 ori. S-a oprit la 4 ca aveam 400 RON si ceva pe card. Din fericire, banii au ramas blocati putin, apoi s-au intors in cont. Dar ca idee, daca-i pierdeam, ma enervam, dar nu era un capat de lume.

Acum cu cateva mii de RON se schimba povestea.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 9 Mar 2010, 20:20
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Cine are curent cateva mii de lei pe card, cam stie cu ce se mananca si cum sa se fereasca.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 10:59
Forum Renault