DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> vopsire integrala , masina reconditionata, pret ?

Retroman
post 6 Oct 2016, 15:03
Post #1


Nu viteza ucide, oprirea brusca o face...


Group: Members
Posts: 10
Joined: 30 July 16
From: Oradea




Salutare dragi colegi impatimiti ai marcii. De 1 an imediat lucrez la reconditionarea unei masinuțe dragă mie, procesul a decurs foarte bine , chiar daca au fost momente in care imi venea sa abandonez totul , am trecut peste si cu motivatia necesara am continuat . Masina este reconditionata in proportie de 90% . Rugina nu-și mai are domiciliul pe tabla domniței mele, materialele folosite , am incercat pe cat de mult posibil sa fie de top. De la grund la mastic , tabla si vopsea toate au fost luate de maxima calitate , NU imi bat joc de munca mea !
Problema este ca , deja s-a facut luna octombrie si temperaturile au scazut drastic , asa ca vopsirea in hala neincalzita cade. Da , lucrez de aproape un an si nu am reusit inca sa o vopsesc , rusine mie , in fine . Masina este complet pregatita : dezechipata complet ( instalatie electrica , tapiserie , motor etc , o tabla goala ) , dat stratul de spritz chit , tot ce ramane este dat stratul de vopsea (care este deja cumparara si o pot pune la dispozitie cu tot ce trebuie ) . Cat m-ar costa sa imi "sufle" cineva masina intr-o hala incalzita ( un atelier de tinichigerie) dat fiind faptul ca ii pun totul la indemana , am nevoie doar de manopera ? Și cat m-ar ajunge o platforma pentru circa 150-160km ?
Deja am depasit cu mult bugetul si tare mi-e ca o sa imi dea prietena cu tigaia peste cap , dar tin sa continui biggrin.gif


--------------------
Dacia 1310L 1999 CN4 - BH 21 VKI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 06:19
Forum Renault