DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Geometrie roti - interpretare date

piratul01
post 9 Apr 2014, 08:09
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti




In primul rand imi cer scuze ca postez aici, dar sunt fost proprietar de SN (tata inca mai are DSN lui) si aici pe forum am gasit mereu rezolvari la probleme masinii.
Acum am un Fiat Albea, dar forumul lor nu este asa animat ca aici.
Asadar ideea este ca ieri am facut geometria la Pogo Service(in toamna schimbasem cap de bara, bieleta stanga, astazi am schimbbat cap de bara pe dreapta) si softul lor (RAV TD 1700) nu avea Albea. Au tot cautat la Fiat si le-am spus sa se uite la Siena sau Palio. La Siena nu era nici un model care sa se potriveasca si au ales Palio Weekend (au masurat distanta de la roata fata la roata spate pentru a fi distanta care aparea si la modelul din soft).

Am atasat datele pe care le-am primit. As dori o parere, daca totul este ok pentru ca poate veti rade, dar nu stiu sa interpretez datele.
Multumesc


Attached thumbnail(s)
img386.jpg ( Size: 234.19k ) Number of downloads: 212


--------------------
Dacia Supernova Confort 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 9 Apr 2014, 17:19
Post #2


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Ma... e ok. Eu am facut la Solenza geometria rotilor la Dacia sapt trecuta si dupa reglaj tot -0.05 semiconvergenta am avut dupa reglaj. Daca nu trage stanga / dreapta e ok.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Apr 2014, 07:04
Post #3


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Pt Albea esti in parametri

Attached thumbnail(s)
Pages_from_Repair_manual_for_Fiat_Albea_2005_autorepman.com.jpg ( Size: 40.56k ) Number of downloads: 193


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
olgarolan
post 12 Mar 2024, 23:21
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 18 August 23




Cazinourile de pe https://betanro.com/ oferă nu doar o varietate de jocuri de noroc și pariuri, ci și un nivel ridicat de securitate și servicii de calitate în România. Aici vă puteți bucura de entuziasm și vă puteți distra în timp ce aveți parte de o experiență de joc de neuitat. Urmați linkul și scufundați-vă în lumea captivantă a jocurilor de noroc și a pariurilor care vă va plăcea cu siguranță.


--------------------
Audi c 1999 - 12345
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 14:12
Forum Renault