DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> am lovit loganul destul de rau, puntea spate, unde si cum sa il repar?

adimicu
post 19 May 2005, 22:41
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 25 October 04
From: Constanta




acu vreo cateva ore unul nu s-a asigurat si m-a lovit in dreapta spate destul de tare, omul avea un microbuz W.Concluzia : puntea spate varza adica roata sta inclinata cu vreo 20 grade fata de normal, nu se poate merge cu masina, aripa spate varza, janta + pneu varza, si aripa putin zgariata si infundata.
Ce sa fac: sa folosesc RCA-ul celuilalt sau Casco al meu.Ce trebuie facut cu puntea spate trebuie inlocuita sau merge indreptata.
maine revin si cu poze, in seara asta nu aveam aparatul la mine
Am uitat sa precizez rca-ul este la Asirom , iar Casco la Asiban.Eu as merge pe casco deoarece cred ca mai indoi putin portiera si poate o schimba si pe aia


--------------------
Ford Focus 2005, 1.6Tdci 109Cp - CT 82 AUM
Cu cat maimuta se catara mai sus cu atat isi arata fundul mai bine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 19 May 2005, 23:13
Post #2


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Puntea aia se schimba. Cum sa te gandesti la indreptat? Sau chiar in seama ce scrie in semnatura ta? Well, e pielea ta in joc.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 19 May 2005, 23:16
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




parerea mea de neavizat, fati-o pe casco, si se descurca dup-aia casco cu RCA-ul omului...

s-ar putea ca la Casco sa fii tratat cu mai mult respect wink.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 20 May 2005, 00:23
Post #4


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Este usor de spus si mai greu de facut, dar nu accepta nici un compromis. Nu indrepta nimic. Totul trebuie inlocuit cu piese noi.

Si de ce sa faci reparatia pe CSACO, daca celalalt a fost de vina foloseste RCA-ul respectivului. In fond si la urma urmei celor de la service prea putin le pasa de la care firma de asigurari isi incaseaza plata. oricum o sa ai destule cheltuieli cu "motivarea" celor de la service...

Bafta, si tine-ne la curent.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carman
post 20 May 2005, 00:29
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 9 May 05




Vorbeste cu cei de la Casco Asiban, pentru ca ei isi pot recupera cheltuielile de pe RCA-ul celuilalt. E foarte probabil (80%) si sa pastrezi reducerea pentru anul urmator daca ei isi recupereaza intergral suma de la Asirom (foarte probabil). Oricum la Casco esti mai bine tratat ca la RCA. Am trecut prin asta.

Bafta!


--------------------
◊ ◊ - ◊
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CRares
post 20 May 2005, 08:02
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 7 December 04




Casco fiind facut la Asiban mai mult ca sigur adimicu are masina luata pe credit. In cazul asta magarii de la Asiban NU acorda nici un fel de reduceri la Casco (daca nu folosesti asigurarea).


--------------------
Logan Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimicu
post 20 May 2005, 12:09
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 25 October 04
From: Constanta




revin cu detalii: am fost la asigurare la RCA -ul celui vinovat (asirom) unde cunosteam pe cineva si la constatare a trecut ca trebuiesc schimbate urmatoarele: puntea spate, aripa spate, portieraa, janta si cauciuc.LA reparatii a trecut contraaripa spate si prag spate dreapta.
Am ales sa fac prin RCA deoarece asa am fost sfatuit si sa nu apelez la Casco.E posibil sa imi schimbe si amortizorul deoarece roata atingea amortizorul dupa soc si am mers asa vreo 10 km
Acu sper sa nu dureze foarte mult in service.
Azi o sa pun si poze


--------------------
Ford Focus 2005, 1.6Tdci 109Cp - CT 82 AUM
Cu cat maimuta se catara mai sus cu atat isi arata fundul mai bine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristimm
post 20 May 2005, 12:24
Post #8


Membru vechi


Group: Members
Posts: 664
Joined: 30 September 02
From: Bucuresti




Cat de mult dureaza in service depinde de tine si anume cum ii "motivezi" pe mecanici. Dupa gravitatea accidentului poate dura intre cateva zile si o luna asta depinzand de motivari.


--------------------
ex Dacia Nova GTi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimicu
post 20 May 2005, 12:57
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 25 October 04
From: Constanta




bineinteles ca o sa fiu atent cu baietii de acolo.Luni o sa ma duc pe acolo si o sa le dau bani.
am aici si 2 poze facute azi, nu se vad janta si pneul facute varza ,sunt pe rezerva.


--------------------
Ford Focus 2005, 1.6Tdci 109Cp - CT 82 AUM
Cu cat maimuta se catara mai sus cu atat isi arata fundul mai bine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 20 May 2005, 13:56
Post #10


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Neplacuta treaba... Nici nu te gandi sa nu schimbi puntea si amortizorul... sunt piese "critice" (ca sa zic asa) pentru siguranta in exploatare.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cg_ivan
post 20 May 2005, 14:08
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 24 March 05




QUOTE(adimicu @ 20 May 2005, 13:09)
revin cu detalii: am fost la asigurare la RCA -ul celui vinovat (asirom) unde cunosteam pe cineva si la constatare a trecut ca trebuiesc schimbate urmatoarele: puntea spate, aripa spate, portieraa, janta si cauciuc.LA reparatii a trecut contraaripa spate si prag spate dreapta.
Am ales sa fac prin RCA deoarece asa am fost sfatuit si sa nu apelez la Casco.E posibil sa imi schimbe si amortizorul deoarece roata atingea amortizorul dupa soc si am mers asa vreo 10 km
Acu sper sa nu dureze foarte mult in service.
Azi o sa pun si poze
*



Eu ti-as face trei sugestii:

1. In cazul in care ti se propune repararea unui element de caroserie, in loc de inlocuirea lui, trebuie sa te interesezi daca in acest caz mai beneficiezi de garantie la piesa respectiva (parerea mea este ca nu). Societatea de asigurari unde are vinovatul RCA-ul face tot ce poate ca sa aiba ei cheltuieli minime, nu ca sa-ti fie tie bine.

2. In cazul in care pierzi garantia, vezi daca o poti repara prin CASCO, ca se descurca ei sa-si recupereze banii.

3. Ar fi de preferat sa repari masina intr-un service unde exista un birou de constatari al asiguratorului. Este foarte posibil ca in momentul in care se demonteaza masina sa se observe si alte daune, invizibile la evaluarea superficiala pe care o fac agentii. In acest caz ai toate sansele ca sa platesti din buzunar, fiindca nimeni nu va tine masina ta pe rampa 2-3 zile pana vine un agent. Eu am patit asta, din fericire a fost suma mica.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-00-XXX
Repar pompe de benzina de Trabant la preturi fara concurenta.
Bonus: reglarea litrometrului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 12 Jul 2005, 11:47
Post #12


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(adimicu @ 19 May 2005, 22:41)
acu vreo cateva ore unul nu s-a asigurat si m-a lovit in dreapta spate destul de tare, omul avea un microbuz W.Concluzia : puntea spate varza adica roata sta inclinata cu vreo 20 grade fata de normal, nu se poate merge cu masina, aripa spate varza, janta + pneu varza, si aripa putin zgariata si infundata.
Ce sa fac: sa folosesc RCA-ul celuilalt sau Casco al meu.Ce trebuie facut cu puntea spate trebuie inlocuita sau merge indreptata.
maine revin si cu poze, in seara asta nu aveam aparatul la mine
Am uitat sa precizez rca-ul este la Asirom , iar Casco la Asiban.Eu as merge pe casco deoarece cred ca mai indoi putin portiera si poate o schimba si pe aia
*



Poti reveni cu detalii cum ti-ai rezolvat masina pt. ca si eu am fost lovit aprox. in acelasi fel atat ca roata nu s-a deplasat in int. atat de mult in schimb aripa spate si usa au fost mult mai deformate. Cu aripa cum ti-au facut-o (au decupat-o si au pus alta noua - mie asa vor sa-mi faca)


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
JORJ
post 12 Jul 2005, 13:29
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 4 January 05




Voi sunteti norocosi ca vi se propun inlocuiri. Si eu ma gandeam sa aleg intre Casco si RCA, se pare insa ca nu exista nici o optinune pentru ca nici unii nu te ajuta in mod real ci doar incearca sa te faca sa le accepti ce le convine lor ca e mai ieftin. Mie nu vor sa imi schimbe usile. Am scris mai multe ( si nu numai eu) pe topicul legat de asigurari:

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=7921&st=159



--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 Perla - B -XX - XXX
Nu dau flashuri
Daca vreau sa depasesc semnalizez si astept
Nu claxonez decat daca e absolut necesar
Folosesc proiectoarele doar cand e ceata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimicu
post 12 Jul 2005, 18:09
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 25 October 04
From: Constanta




mi-au inlocuit tot , adica punte + usa + aripa
ariapa spate au decupat-o de sus, cam 10 cm mai jos de palfin si au sudat acolo.lucrarea la mine a fost impecabila mai putin vopsitul unde a facut ceva pori.
pacat ca ai patit si tu la fel


--------------------
Ford Focus 2005, 1.6Tdci 109Cp - CT 82 AUM
Cu cat maimuta se catara mai sus cu atat isi arata fundul mai bine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thesys
post 12 Jul 2005, 19:55
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Si eu am trait aceeasi experienta, lovitura dreapta spate, dar mult mai puternica.
Parti afectate: portiera, aripa, prag, janta, cauciuc, capac roata, punte spate.
toate s-au schimbat inafara de prag care s-a indreptat.
Concluzia: au lucrat asa de bine incat nu se observa absolut nimic, nici macar culoarea, nu au aparut diferente de culoare sau puncte sau altceva (culoarea este perla)

La cat mai putine evenimente neplacute.


--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE 1,4MPI 2004 - B-xx-SOC
--------
Bafta.... sa auzim numai de bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 13 Jul 2005, 09:28
Post #16


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




Mie masina inca este in service si dupa ce am insistat au fost de acord sa-mi schimbe aripa spate si nu sa o decupeze. Cred ca lovitura a fost la fel ca cea a lui Thesys deoarece exact aceleasi parti au fost afectate: portiera, aripa, prag, janta, cauciuc, capac roata, punte spate.

De asemenea si in cazul pragului am insistat sa fie inlocuit.

Ce vreau sa va mai intreb in cazul vostru (Thesys si Adimicu) la roata a mai fost afectat ceva in afara de puntea spate, cauciucul,janta si capac ?


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimicu
post 13 Jul 2005, 10:10
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 25 October 04
From: Constanta




la mine au schimbat punte + janta + cauciuc.atat.


--------------------
Ford Focus 2005, 1.6Tdci 109Cp - CT 82 AUM
Cu cat maimuta se catara mai sus cu atat isi arata fundul mai bine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 13 Jul 2005, 11:34
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




La mine au fost schimbate: roata, anvelopa, punte si fuzeta.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thesys
post 13 Jul 2005, 11:36
Post #19


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




N-a mai fost afectat nimic, cu toate ca am mai mers cu masina asa cativa km buni (si asta pt a-mi rezolva hartogaraia..) chiar daca era inclinata roata, n-a frecat de nimic.

QUOTE(tony-s @ 13 Jul 2005, 09:28)
Ce vreau sa va mai intreb in cazul vostru (Thesys si Adimicu) la roata a mai fost afectat ceva in afara de puntea spate, cauciucul,janta si capac ?
*




--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE 1,4MPI 2004 - B-xx-SOC
--------
Bafta.... sa auzim numai de bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Leone
post 13 Jul 2005, 12:19
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 29 January 05
From: Toronto




admicu, foarte buna alegerea cu RCA-ul aluilalt - daca ai fi mers pe CASCO, mai ales la Asiban, ti-ar fi crescut suma de asigurare pentru anul urmator o masina care a suferit o avarie este catalogata ca avind un risc mai mare de a avea din nou accidente, nu stiu de ce).

chestiile legate de ce se face in service (reparatie sau inlocuire) depind foarte mult de mentalitatea agentului de asigurari care, la rindul lui, este exponentul mentalitatii firmei la care lucreaza.

eu am avut o istorie de genul asta - accident din vina altuia, facut service-ul pe RCA-ul lui - si mi-au inlocuit tot (far, grila, capota fata), iar acum, asa cum a mai spus cineva aici, nu se cunoaste nimic (sau cel putin asa am eu impresia).


--------------------
Toyota/Mazda Corolla/3 2012 - INCANU
Nu e peste ca Bibanu', nici dacie ca Loganu'
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 13 Jul 2005, 13:00
Post #21


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(thesys @ 13 Jul 2005, 11:36)
N-a mai fost afectat nimic, cu toate ca am mai mers cu masina asa cativa km buni (si asta pt a-mi rezolva hartogaraia..) chiar daca era inclinata roata, n-a frecat de nimic.
*



Exact la fel a fost si la mine am mai mers vreo 30-40 Km si roata nu freca nimic.
In schimb ma gandeam in urma accidentului sa nu se fi deformat: telescoapele,amortizoarele (sau mai stiu eu ce este in spatele rotii - nu ma prea pricep) si sa trebuie sa fie schimbate odata cu puntea spate.


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thesys
post 1 Sep 2005, 07:27
Post #22


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Acum vin si intreb in special pe cei care si-au schimbat aripa spate (fiind decupata si inlocuita), daca au aparut semne de rugina pe acolo unde a fost imbinata si chituita.. intreb asta deoarece din pacate la mine a aparut, si se vede la imbinarea cu caroseria, sub capota porbagajului (cand o ridic)
Ce-as putea face in aceasta situatie?.. sa merg la service-ul cu pricina, si sa explic problema?
Eu n-am intrebat de garantie la aceasta reparatie.. am pierdut garantia la tabla?
Cine stie, sa ma lamureasca si pe mine?

O zi buna, si mercic anticipat...


--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE 1,4MPI 2004 - B-xx-SOC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nik1965
post 1 Sep 2005, 08:02
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 365
Joined: 17 June 05




Daca reparatia a fost executata intr-un service autorizat Dacia-Renault trebuie sa beneficiezi in continuare de aceiasi carantie ca si cind nu ai fi avut probleme. Aceasta reparatie trebuie sa fie consemnata in carnetul de intretinere si garantie.
Despre faptul ca a aparut rugina la inbinare verifica in documentele ce le-ai primit (factura ) si vezi cat este garantata lucrarea (de regula 18 luni) dar daca lucrarea a fost efectuata pe garantie vehicul nou nu poate depasi perioada de garantie acordata vehiculului nou.
Mai bine zis pentru aripa inlocuita -6 ani minus timpul scurs de la achizitionare, iar pentru manopera 18 luni minus timpul scurs de la achizitionare daca ai garantie normala si 18 luni daca ai garantie extinsa. Cum nu ai cum sa ai 18 luni de la achizitionare si cu atit mai putin da la reparatie mergi si fa scandal.

This post has been edited by nik1965: 1 Sep 2005, 08:07


--------------------
dacia logan , duster 2005, 2017 - xx-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thesys
post 1 Sep 2005, 08:21
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Tin sa precizez (asa cum am spus mai sus) este o reparatie dupa un accident pe CASCO, iar eu n-am primit nimic la mana (factura, chitanta, sau altceva), si nici in carnetul de garantie sau intretinere nu-i mentionat acest lucru (aceasta reparatie)
.. deci nici pomeneala de garantie sa inteleg?
Si totusi, a fost reparata intr-un service Dacia.
Cam ciudat.. nu?

QUOTE(nik1965 @ 1 Sep 2005, 08:02)
Daca reparatia a fost executata intr-un service autorizat Dacia-Renault trebuie sa beneficiezi in continuare de aceiasi carantie ca si cind nu ai fi avut probleme. Aceasta reparatie trebuie sa fie consemnata in carnetul de intretinere si garantie.
Despre faptul ca a aparut rugina la inbinare verifica in documentele ce le-ai primit (factura ) si vezi cat este garantata lucrarea (de regula 18 luni) dar daca lucrarea a fost efectuata pe garantie vehicul nou nu poate depasi perioada de garantie acordata vehiculului nou.
Mai bine zis pentru aripa inlocuita -6 ani minus timpul scurs de la achizitionare, iar pentru manopera 18 luni minus timpul scurs de la achizitionare daca ai garantie normala si 18 luni daca ai garantie extinsa. Cum nu ai cum sa ai 18 luni de la achizitionare si cu atit mai putin da la reparatie mergi si fa scandal.
*




--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE 1,4MPI 2004 - B-xx-SOC
--------
Bafta.... sa auzim numai de bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nik1965
post 1 Sep 2005, 08:33
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 365
Joined: 17 June 05




La asigurator trebuie sa existe factura lucrarii (deci mergi si cere o copie) iar in garnetul de intretinere si garantie trebuia sa ceri tu sa fie inscrisa operatia. Pe baza copiilor ce le vei lua de la asgurator poti cere si acum inscrierea operatiae in caiet. Baftasi ai grija cum conduci.


--------------------
dacia logan , duster 2005, 2017 - xx-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thesys
post 1 Sep 2005, 08:54
Post #26


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Mercic mult pentru sfaturi... asa am sa fac..
smile.gif


--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE 1,4MPI 2004 - B-xx-SOC
--------
Bafta.... sa auzim numai de bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanescu
post 1 Sep 2005, 10:36
Post #27


Membru


Group: Members
Posts: 181
Joined: 21 August 03
From: Bucuresti




Eu am trecut printr-o experienta oarecum similara cu a ta si iti recomand sa dai mai intii un tel la VC sa le zici toata povestea, ei vor vorbi cu cei de la service care, teoretic, vor fi mai amabili cu tine. In plus, in felul asta, mai afla si aia de la Dacia ce service-uri varza au.

p.s.: nici eu nu am avut factura si nici reparatia nu a fost trecuta in carnet, dar nu am avut probleme din punctul asta de vedere.

This post has been edited by bogdanescu: 1 Sep 2005, 10:38


--------------------
renault megane 2.2 sedan 1.5dci 80cp 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
frontEND
post 1 Sep 2005, 11:40
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Am fost in locul tau si am busit masina pe ici pe colo...
NU o face pe RCA-ul vinovatului.. am facut eu asa si a trebuit sa o chem pe cucoana care m-a izbit. La service, masinile au fost puse ca in momentul impactului si fotografiate...ca de, poate eu vroiam sa repar masina noua pe banii ARFAF...
A mai trebuit sa dau si bani din buzunar si nici pana in ziua de a azi nu i-am recuperat...
pe CASCO macar nu mai dau banii eu, si astept pana la primavara sa ii recuperez
p.s. am un pont un service excelent... nu in bucuresti in tunari (nu fac reclama)


--------------------
Volvo S 40 2.4i 2004 summum - B 03 ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimicu
post 3 Sep 2005, 08:09
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 25 October 04
From: Constanta




@thesys - de curand m-am uitat si eu la imbinare exact in locul descris de tine sub portbagal si am o urma vizibila de rugina,cuvintele sunt de prisos acum...


--------------------
Ford Focus 2005, 1.6Tdci 109Cp - CT 82 AUM
Cu cat maimuta se catara mai sus cu atat isi arata fundul mai bine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leinad
post 3 Sep 2005, 09:43
Post #30


Membru dacionist


Group: Members
Posts: 395
Joined: 17 March 05
From: Constanța




QUOTE(adimicu @ 19 May 2005, 22:41)
rca-ul este la Asirom , iar Casco la Asiban
*


reparatia ai facut-o la Rent A Car, la Olteanu, nu?
Te intreb pt ca eu am casco la asirom si am fost la ei cu o problema minora, si mi-au spus ca asiromul nu are contract cu ei, ceea ce mi se pare cam ciudat. iar pe foaia pe care mi-a dat-o ala de la asirom nu era trecut service-ul Rent A Car printre cele agreate


--------------------
Logan Preferance 75 ponei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 03:20
Forum Renault