DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Preechipare radio Confort

ssulea
post 3 Aug 2002, 10:45
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 11 June 02
From: Bucuresti




Imi poate cineva spune ce sa fac exact sa-mi pun radio?
Cit de multe lucruri inseamna preechiparea radio?
Am vazut mufele de pus radiou' in bord, dar firele de boxe sint trase? Daca da, numai in usile din fata, la capacele alea speciale, sau si undeva in spate?
Antena radio banuiesc ca e cuplata la sirmulita aia de pe capota.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 3 Aug 2002, 12:11
Post #2


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Preechiparea radiocass inseamna ca ai trase mufa cu, curent, mufa pentru boxe fata+fire boxe fata+antena. Eu mi-am pus de curand in targ (vitan, buc) boxe kenwood de 13 cm pe fata (110W peak power, 900.000, nu a taiat nimeni nimic din usa masinii), boxe domotec pe spate(cele mai mari, 500W peak power, 900.000, am taiat din cartonul ala din spate) si cass kenwood de 4x40 (3.700.000, nu a modificat nimeni nimic la mufa cassului sau in instalatia electrica). M-a mai costat ~200.000 montajul.
Atentie mare la boxele pe fata ca se intampla daca iti pui mai mari ori sa-ti taie aia din usa, ori sa nu se mai inchida geamul (din cauza magnetului care ajunge prea "in spate".
Daca ai posibilitatea du-te prin targ la tornado la stand MA12 (pe stanga prin spate) si vorbeste cu baietii aia (tot acolo se monteaza si "descuietoare" electrica pentru portbagaj.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
JCV
post 5 Aug 2002, 10:23
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 43
Joined: 23 May 02




QUOTE
Preechiparea radiocass inseamna ca ai trase mufa cu, curent, mufa pentru boxe fata+fire boxe fata+antena. Eu mi-am pus de curand in targ (vitan, buc) boxe kenwood de 13 cm pe fata (110W peak power, 900.000, nu a taiat nimeni nimic din usa masinii), boxe domotec pe spate(cele mai mari, 500W peak power, 900.000, am taiat din cartonul ala din spate) si cass kenwood de 2x40 (3.700.000, nu a modificat nimeni nimic la mufa cassului sau in instalatia electrica). M-a mai costat ~200.000 montajul.
Atentie mare la boxele pe fata ca se intampla daca iti pui mai mari ori sa-ti taie aia din usa, ori sa nu se mai inchida geamul (din cauza magnetului care ajunge prea \"in spate\".
Daca ai posibilitatea du-te prin targ la tornado la stand MA12 (pe stanga prin spate) si vorbeste cu baietii aia (tot acolo se monteaza si \"descuietoare\" electrica pentru portbagaj.


Cum ai montat boxele din fata fara sa tai nylon-ul ala din usa? In spate cartonul nu se curbeaza prea tare sub greutatea boxelor? Vreau sa stiu pt ca saptamana asta imi pun si eu un cass si nu ma pricep.
:cry: Multumesc


--------------------
Zambeste, maine va fi mai rau. :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 19 Aug 2002, 13:26
Post #4


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Scuze pentru intarziere da' am fost plecat. Da, se taie un pic din folia aia din plastic din usa. Se taie pe diagonala exact cat este diametrul la gaura de boxa (nu se decupeaza din ea ci doar se gaureste). In spate ce sa zic? Se cam curbeaza saracul carton ca sunt destul de grele boxele dar la cat costa un carton din asta in targ cred ca poti sa-ti permiti unul pe an daca se deterioreaza chiar asa de tare. Ca fapt divers am un prieten care si-a pus pe spate boxe in locul special facut. Rezultatul? Boxele mele de pe fata sunt mai "zgomotoase" decat alea ale lui pe spate. 111.gif


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 00:38
Forum Renault