DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Calitatea service-urilor Dacia, impresii despre service-uri

IRONICK
post 30 Sep 2005, 14:24
Post #91


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




LATIN EFE nu este in reteaua Dacia (http://www.dacia.ro/reteaua-dacia)


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adister
post 30 Sep 2005, 14:25
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




Am si eu o intrebare - cand ai ales Latin Efe?


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gorjeanul
post 30 Sep 2005, 14:27
Post #93


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 30 September 05




este un sub-dealer DAPEROM - PITESTI

UNDEVA LA SFARSITUL LUI IUNIE

This post has been edited by gorjeanul: 30 Sep 2005, 16:17


--------------------
RENAULT/DACIA LAGUNA/LOGAN 2008/2005 - B-xx-GORJ
L3, 2.0/16v, sedan
L1-Laureate 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 30 Sep 2005, 16:47
Post #94


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




pana acum am avut de-a face cu 2 dealeri
ADRAS =>relatii cu clientii- nota 5 <> vanzare - nota 7 <> service - nota 2
AMG =>relatii cu clientii- nota 8 <> vanzare - nota 5 <> service - nota 8


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea1999
post 30 Sep 2005, 17:24
Post #95


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 4 September 05
From: arges




sunt din pitesti
iar daperom mi s-a parut destul de serios
am promisiuni pentru 1.4 laureat pana pe 15 octombrie desi dacia a zis ca vine pana pe 5 noiembrie
ramane doar speranta
ca daia zice taticul nostru basina a scuze basescu sa nu dam spaga
iubesc portocaliiii


--------------------
laureat 1,4mpi xxx - ag59kny
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gorjeanul
post 30 Sep 2005, 17:53
Post #96


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 30 September 05




QUOTE(mircea1999 @ 30 Sep 2005, 17:24)
sunt din pitesti
iar daperom mi s-a parut destul de serios
am promisiuni pentru 1.4 laureat pana pe 15 octombrie desi dacia a zis ca vine pana pe 5 noiembrie
ramane doar speranta
ca daia zice taticul nostru basina a scuze basescu sa nu dam spaga
iubesc portocaliiii
*



Hai sa mai vedem cand vine...de dat nici eu nu am vrut sa dau spaga...

This post has been edited by gorjeanul: 30 Sep 2005, 17:54


--------------------
RENAULT/DACIA LAGUNA/LOGAN 2008/2005 - B-xx-GORJ
L3, 2.0/16v, sedan
L1-Laureate 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmjean
post 30 Sep 2005, 19:20
Post #97


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 11 July 05
From: Oradea




Sunt din Oradea.
RND Oradea > nota 7, no comment.
Verbita Arad > nota 10
Am comandat la Verbita Arad (desi trebuia sa merg aprox.130km) telefonic (mai am prieteni care si-au cumparat de la Verbita SRL). Raspuns prompt, mesaje prin fax, e-mail. Doamne foarte dragute si amabile. Documentele la timp. Masina a ajuns mai repede fata de previziuni.
Am fost chemat sa ridic masina la ora 12. Am ajuns la ora 11.50, masina era verificata, spalata, cu numerele rosii, cheia in contact. Mi s-a prezentat, probat si predat masina in 10 min. Cauciucuri Barum?
Recomand cu incredere.HPIM0938a.jpg ( Size: 52.24k ) Number of downloads: 687


--------------------
Renault Scenic 1 ph2 2001 1.9dCi RXE - BH-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 30 Sep 2005, 19:31
Post #98


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




??Cauciucuri Barum? blink.gif ??
adica ? ti-a livrat masina cu alte cauciucuri decat Kormoran ?


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmjean
post 30 Sep 2005, 19:45
Post #99


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 11 July 05
From: Oradea




Da, Barum Brillantis!


--------------------
Renault Scenic 1 ph2 2001 1.9dCi RXE - BH-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristinelM
post 30 Sep 2005, 21:16
Post #100


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 28 February 05
From: Bucuresti




Bucuresti. Am colindat cativa dealeri in perioada campaniei "30 de milioane". Impresiile (in ordinea in care i-am vizitat):
ADRAS (Drumul Taberei): total sau voit dezinformati; si o atmosfera de butic...
Meridian (vest): distanti (parca ceream eu de pomana in loc sa vrea ei sa vanda), mi-au notat datele pe un post-it si au promis ca ma anunta de cum afla ceva. Poate de acum inainte...
Dacoserv: amabili, dar tot mai astept sa ma anunte...
Floreasca: amabili si seriosi. Acolo am si ramas pana la urma si totul s-a desfasurat perfect din punctul meu de vedere (termene, anunturi, OP-uri, livrare, etc.). N-am reprosuri.


--------------------
Dacia Logan - B- -MHL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gorjeanul
post 30 Sep 2005, 21:24
Post #101


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 30 September 05




La polul opus fata de LATIN EFE: am avut si parte de o surpriza placuta atunci cand am lucrat cu IPSO - in interes de serviciu. Bine, nu era vorba de livrat Dacia, ci alta marca, dar sistemul de comunicare cu clientii il consider de nota 10. Banuiesc ca si daca voiam sa cumpar o dacie, tot la fel eram servit.


--------------------
RENAULT/DACIA LAGUNA/LOGAN 2008/2005 - B-xx-GORJ
L3, 2.0/16v, sedan
L1-Laureate 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 30 Sep 2005, 22:34
Post #102


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Hai sa ma bag si eu in seama.

IASI, Caremil. Nota 10. Masina a venit cu o saptamana mai devreme si fara complicatii. Au fost amabili intotdeauna toti, si cei de la comercial si cei de la service (am avut deja o vizita la service din cauza ca un pasager mi-a smuls cu piciorul un contact martor portiera dreapta spate) si lucrurile au mers impecabil de la inceput la sfarsit.

Mi-a placut la service ca vin baietii cu folie si pun pe volan, pe scaun sofer si pe covor la sofer ca sa nu murdareasca nimic. Intra masina cu probleme si iese rezolvata. Totul se face in scris pe baza de formulare. Te intreaba ce probleme ai, tipul scrie pe formular si la final iti arata ce s-a facut cu minutiozitate si iti demonstreaza ca functioneaza ce au facut ei. Primesti factura, chitanta si inca o hartie pe care scrie clar ce s-a facut la masina cat timp a stat in service.

As avea de reprosat ca a durat cam mult parca asteptarea... 1 ora pentru verificat ambele contacte spate si montat dreapta spate contact nou insa s-au recompensat printr-o cafea gratis (iti dau o fisa si au un automat de cafea), TV cu stiri (era Realitatea TV) si ziarele la zi deci am avut ce face. Nu-i nici foarte ieftin dar in caz ca nu-i bine ce fac ei ai cui sa-i rozi urechile plus ca nu ai probleme cu garantia la masina si esti tratat cu atentie si respect. Eu nici nu stiam de fisa de cafea si a venit special tipul de la service sa-mi spuna ca pot folosi fisa aia daca vreau o cafea. Pentru un roman poate nu-i mare lucru insa denota atentie din partea lor la detalii. Mie mi-a facut impresie buna si mi-a placut atitudinea lor.

This post has been edited by DigitalScribe: 30 Sep 2005, 22:36


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 30 Sep 2005, 22:45
Post #103


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




QUOTE(Codrin @ 30 Sep 2005, 22:37)
Pana acum mi se pare ca esti primul care lauda Caremil. Or fi descoperit daciaclub. . .
*


Am un prieten care n-a fost multumit de serviciile prestate de ei. Avea o problema cu un zgomot spate dreapta si inca ceva... nu mai stiu ce exact... si chipurile nu i-ar fi rezolvat problema cu zgomotul insa in alta situatie baietii au fost dispusi sa mearga cu el cu masina la o "plimbare" pentru a descoperi sursa unui alt zgomot (care in final s-a dovedit a fi antena care batea pe cupola ca era prea jos inclinata).

Eu pana acum n-am avut probleme serioase (am o zgarietura fina pe spoiler spate in dreapta care nu se prea vede dar baietii sunt ocupati cica pana de Craciun la capitolul ciocniri asa ca o sa vad la anul ce fac cu asta) pentru ca am si de putin timp masina deci n-am avut ocazia sa-i cunosc pe toti mesterii (ca-s electricieni, mecanici, etc...) si sper nici sa nu am ocazia sa-i cunosc.

Cu mine s-au purtat exemplar deci n-am de ce sa nu-i laud sau sa nu-i plac.


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bet@x
post 1 Oct 2005, 12:31
Post #104


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 13 August 05




QUOTE(gorjeanul @ 30 Sep 2005, 14:18)
Trebuie sa punctez si faptul ca dealerul nu a avut initiativa sa ma tina la curent cu toate aceste evenimente, eu am fost acela care a sunat la dealer in majoritatea cazurilor.
*



He, he, mie imi dadeau bipuri cand mi-a venit masina....ca,deh,n-o avea Meridian vest bani sa-si sune clientii pe mobil.
Impresia generala, atat ca dealer,cat si ca service: afara vopsit gardul, inauntru....


--------------------
Dacia Logan - Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Danco
post 1 Oct 2005, 13:54
Post #105


Membru


Group: Members
Posts: 197
Joined: 9 June 05
From: Bucuresti




Eu am luat-o de la Floreasca, care de fapt nu e dealer ci apartin direct de Dacia. Totul OK.
Ca o nota proasta, un amic de-al meu care are cunostinte acolo a comandat masina vineri dimineata, a facut formalitatile pe loc (plata integrala) si pe la ora 14:00 l-au sunat sa-si ridice masina. Deci pentru unii se poate!


--------------------
--------------- Logan Ambition - ---------------
Vorbind ai pierdut privilegiul de a parea intelept!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dreamer
post 2 Oct 2005, 23:31
Post #106


Un visator hoinar ...


Group: Members
Posts: 1.750
Joined: 23 September 05
From: Brasov




sa nu mergeti pt nimic in lume la Zarian in Brasov ... mai incompetenti ca aia nu am vazut niciodata !!! pe langa ca masina era super murdara, zagariata si calitatea lucrarii sub orice critica ... mi-a pocnit vopseaua dupa 2 luni ... si mai au si nesimtirea sa iti lipeasca sticare pe masina cu firma lor ... fara sa te intrebe nimic.


--------------------
Ex Renault Megane 1, 2 si 4 2002 diesel, 2004 si 2017 benzina
Libertatea ta se termina acolo unde incep drepturile altora!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maf
post 3 Oct 2005, 14:06
Post #107


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 10 January 03
From: Bucuresti




251.gif Meridian Vest 251.gif

In luna iunie am fost la ei sa-mi comand roata de rezerva care mi-a fost furata.
Ei bine, am intrat in posesia ei pe data de 1 octombrie, dupa mai bine de trei luni.
In aceasta perioada am fost la ei de vreo trei sau patru ori si de fiecare data ma minteau cu nerusinare "vomitand" tot felul de aberatii:"am facut comanda, trebuie sa vina", "domnul cu care ati vorbit data trecuta nu mai lucreaza aici sau a fost avansat","promit sa ma ocup personal ",etc
Sambata, cand am luat roata, am intrebat de ce nu este echilibrata. Primul raspuns a fost ca este echilibrata. Le-am spus ca nu-i cred, dupa care au schimbat placa spunand ca nu se echilibreaza decat dupa 1000 KM ohmy.gif .
Nu mai spun ca pe comanda de reparatie, pe langa roata de rezerva era trecut si reparatie la cuiul de prindere roata de rezerva. Nici o vorba despre asta. Nici nu am mai insistat ca intre timp l-am reparat eu. Ceea ce a pus capac la toate astea a fost faptul ca factura catre asigurator era de ...517 RON (doar pentru o roata care, de fapt, costa aproximativ 200 RON).
Niste nenorociti, nu mai calc pe acolo in viata mea.
gun3.gif Meridian Vest



--------------------
Dacia Solenza Clima - B-00-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fion98
post 4 Oct 2005, 07:22
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 231
Joined: 9 September 03
From: Bucuresti




nici mie nu mi-au facut o impresie buna cei de la meridian vest, dar pot fi subiectiv.

Pentru dealeri va recomand Floreasca, este reprezententa dacia in bucuresti, esti tratat bine (sau super bine) depinde ... wink.gif

This post has been edited by fion98: 4 Oct 2005, 07:23


--------------------
Dacia LOGAN - IL-xx-DIO
--
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLORO
post 6 Oct 2005, 07:22
Post #109


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 22 October 04
From: Cluj-Napoca




Astept de 3 luni dupa un nenorocit de compresor de clima care trebuie schimbat pe garantie. Am sunat la ei si mi-au zis ca trebuie sa se aprobe nu stiu ce magarii, multa vorbarie si nici un rezultat de 3 LUNI.
Neseriozitate, bataie de joc si din pacate , cu toata lauda lor de schimbare in bine a service-urilor, nu se vede mai nimic, cel putin la service-ul din Cluj-Napoca de pe Feleac.
Mai nou nici nu te mai lasa sa stai pe langa masina cand isi fac ei meandrele.
Am mai fost cu masina in service pentru o problema la roata dreapta ( aveam un zgomot). Un tip a inceput sa imi bata cu ciocanul intr-un suport de la bara stabilizatoare `ca sa strange mai bine` si eu stateam neputincios intr-un colt si ma uitam la el.
Din pacate asta este service-ul de la noi si nu stiu cand se va schimba ceva in bine si la Dacia. Pe viitor voi prefera sa imi rezolv singur problemele, atat cat este posibil.
Nu contest ca exista si altii seriosi pe teritoriul tarisoarei noastre.
Numai bine.


--------------------
ex. Dacia Logan Laureate 1.6 2005
VW PASSAT 1.9 TDI stock 131 CP -> CIP 165 CP, 6 TREPTE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
testike
post 6 Oct 2005, 07:46
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.452
Joined: 18 March 05
From: Cluj




>Mai nou nici nu te mai lasa sa stai pe langa masina cand isi fac ei meandrele.

Pe bune nu te lasa?
Ultimele 3 dati (acum ~1 luna ultima oara) cand am fost la ei am putut sa stau langa masina.
Macar eram linistit ca nu imi pun alte piese in masina.. sad.gif
Am o cunostinta care mi-a zis ca cumpara 4l ulei Mobil sintetic cu 500 mii de la mecanicii de acolo - cica aia puneau in schimb tot felul de amestecuri si porcarii...


--------------------
Mazda 3 2018 Prestige 2009 1.5 DCI 85CP Ambition 2004 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
deny
post 6 Oct 2005, 12:57
Post #111


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 6 October 05




Fratilor, stiti vreun service bun pt Logan? Stau in sect. 2 si-am gasit masina zgariata si trebuie s-o bag in service.
Merci anticipat


--------------------
Dacia Logan Logan 1.4 LSDAA - B-xx-PBB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kurupt
post 6 Oct 2005, 18:32
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 29 May 05




Cineva are experiente cu servicul din Oradea? As vrea sa ma duc sa repare marginea aripei din spate, este frecat usor aproximativ 10-15cm si usor infundat tabla sad.gif
A fost cineva la ei pt reparatii la caroserie? Oare cum lucreaza? Ma intereseaza pt ca pot sa ma duc la orice service, si nu vreau sa bate joc nimeni de masina mea, mai ales ca are numai 3 saptamani!


--------------------
Logan Ambiance - #####
--=-- The KING Of The Hill --=--
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bet@x
post 7 Oct 2005, 16:51
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 13 August 05




QUOTE(FLORO @ 6 Oct 2005, 07:22)
Astept de 3 luni dupa un nenorocit de compresor de clima care trebuie schimbat pe garantie.
*



Stiu ca sunt offtopic, dar ce problema ai cu compresorul? Nu de alta, dar am si eu niste zgomote ciudate la compresor si cei de la Meridian Vest m-au plimbat cu vorba...

This post has been edited by Bet@x: 7 Oct 2005, 16:52


--------------------
Dacia Logan - Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLORO
post 9 Oct 2005, 19:23
Post #114


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 22 October 04
From: Cluj-Napoca




Off-topic
Suna ca naiba cand era ff. cald afara. Am fost de doua ori cu problema asta la ei si m-au tot aburit, dar camd m-am dus a 3-a oara am facut putin tambalau si si-au dat seama ca nu am `fumuri` in cap, mai ales ca era o zi f. calduroasa si au auzit cum face.
Sorry pt off-topic.


--------------------
ex. Dacia Logan Laureate 1.6 2005
VW PASSAT 1.9 TDI stock 131 CP -> CIP 165 CP, 6 TREPTE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bet@x
post 10 Oct 2005, 15:45
Post #115


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 13 August 05




Deci tot cu tambalau se rezolva....
Eu am fost cu aceeasi problema de doua ori si m-au aburit....astept sa vina vara sa ma duc iar peste ei, mai ales ca i-am pus sa-mi scrie in caietul de service.
Deci ocoliti Meridian Vest ...


--------------------
Dacia Logan - Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciafan
post 10 Oct 2005, 15:52
Post #116


/


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 20 January 05




ph34r.gif serviciile after sale sunt un un dezastru la dacia astia cred ca au in continuare o masina ieftina iar cei ce cumpara dacia sunt tot niste coate goale sau niste tarani ...nu observa ca lucrurile s-au schimbat intre timp, adica masina e f scumpa (si nu ma contrazice-ti ca ma supar,eu sunt medic rezident am 5 mil leafa si nu-mi permit logan)iar clientela dacia incepe sa semene cu cea a altor marci cunoscute ex renault sau skoda...oameni cu pretentii
in concluzie majoritatea mecaniciloir din service-urile dacia ar trebui dati afara excl.gif


--------------------
/ / /
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thesys
post 11 Oct 2005, 20:11
Post #117


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Am facut reclamatie telefonica la "WC", in legatura cu service-ul Nesty... (probleme de tinichigerie) sunt curios sa vad ce raspuns primesc in max 48ore, asta daca primesc...
sad.gif


--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE 1,4MPI 2004 - B-xx-SOC
--------
Bafta.... sa auzim numai de bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jimbo
post 12 Oct 2005, 07:33
Post #118


Membru


Group: Members
Posts: 77
Joined: 11 February 05




Despre dealerul de la care am luat masina (Autoeuropa) se zice (de catre doi prieteni care au reparat masina la ei) ca nu lucreaza bine. la masina mea este de reparat aripa spate si vopsit din nou, schimbat stopul, vopsit spoilerul si reparat, daca merge, bara de protectie din plastic. deci este si de indreptat, chituit si vopsit (aici imi fac probleme), si de schimbat ansamblu. spuneti-mi va rog cei din Timisoara daca aveti experiente placute cu vreun service sau daca sunteti siguri de vreunul la care sa nu ma duc nicicum.

Multumesc anticipat.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,4 2005 - TM XX xxx
Daca vi se pare ca mi-ati inteles explicatia prea usor, atunci nu m-ati inteles.(Alan Greenspan)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLORO
post 13 Oct 2005, 10:37
Post #119


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 22 October 04
From: Cluj-Napoca




ok, ai gresit, ai vazut apoi ca ai gresit.... dar de ce nu ai corectat?.... vad ca stii sa folosesti butonul edit?... daca ti-e lene, atunci.... maine voi sterge mesajul daca nu e editat!... sper ca nu ai pretentia sa-l editam noi?

Domnule Al, acum esti multumit?
Slow down, ca nu am dat in cap la nimeni, domnule moderator. blink.gif
Am sters eu mesajul ca sa scutesc domnia voastra de un efort supraomenesc.
Multumesc si spor la corectat forumul....

This post has been edited by FLORO: 14 Oct 2005, 10:36


--------------------
ex. Dacia Logan Laureate 1.6 2005
VW PASSAT 1.9 TDI stock 131 CP -> CIP 165 CP, 6 TREPTE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
testike
post 13 Oct 2005, 11:34
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.452
Joined: 18 March 05
From: Cluj




Din cate stiu eu, cei de pe Dorobantilor nu prea fac operatii mai complicate.
Eu am cumparat masina de la dealer-ul de pe Dorobantilor, dar pentru schimbul blocului de lumini m-au trimis la celalalt dealer, de pe Feleac. La fel si pentru cutia de viteze.
Incearca sa te feresti sa vopsesti ceva pe Feleac, mi-am vopsit eu bara din spate, si inca 2 prieteni, toate au iesit cu particule mici pe praf in vopse. Pentru bara am zis ca nu e asa mare problema, dar nu mi-as vopsi alte parti ale masinii la ei.

Si eu am patit la fel cu programarea.. O data mi-au zis ca nu mi-am facut programare, dar dupa un schimb de replici m-au luat totusi. La a 2-a vizita, cu toate ca aveam programare am asteptat 1.5 ore sa intru, si dupa ce am intrat am mai asteptat inca 1 ora sa ma bage cineva in seama... A durat cam 3 ore schimbul de ulei..

Exceptand partea cu praf in vopsea si asteptatul la 2 vizite, la a 3-a (vopsit bara) s-au comportat destul de bine. Au vopsit bara intr-o zi, au fost destul de politicosi, si nu am stat mai mult de 1/2 ora in service.

This post has been edited by testike: 13 Oct 2005, 11:35


--------------------
Mazda 3 2018 Prestige 2009 1.5 DCI 85CP Ambition 2004 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
30 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 07:53
Forum Renault