DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Stare drum Sf.Gheorghe-Gheorgheni-Bicaz

ursul-alb
post 7 Sep 2009, 00:17
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(daniel_p @ 6 Sep 2009, 18:06)
Pentru cine vrea sa mearga de la Bicaz direct la Durau drumul e mai bun prin stanga lacului. E un drum recent modernizat, parca, cu fonduri europene.

Unde ai auzit tu de drumul asta? Eu nu stiu nimic de asa ceva. De la baraj pe stanga lacului incepe intradevar un "drum" dar nu e in nici un caz modernizat (nu era? mi-e greu sa cred ca acolo s-a modernizat ceva cat timp ei trag tare sa modernizeze partea dreapta si nu au ajuns f.departe...).
In schimb, de la Bicaz se poate merge la Durau prin Izvorul Muntelui si apoi pe curbele de nivel ale Ceahlaului, prin rezervatia naturala a muntelui, dar drumul e aproape de 4x4 (pe harta e DJ 155F); se poate trece cu rabdare si cu masini mici.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 7 Sep 2009, 09:32
Post #32


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Cum iesi din Bicaz si vezi barajul se face un drum in stanga, intr-o curba usor spre dreapta.
Si drumul asta era foarte foarte bun. Am mers vreo 5-6 km pe el si dupa aia ne-am dat seama ca nu e drumul ce ne permite sa vizitam barajul.
Am oprit si am intrebat un localnic si ne-a zis ca drumul asta iese la Ceahlau si nu e ala care trece pe baraj. Am intors.
E vorba, cred, de drumul asta.
Cat am mers noi pe el era impecabil. Ingust dar asfalt foarte bun.

This post has been edited by daniel_p: 7 Sep 2009, 09:38


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Batrânul
post 7 Sep 2009, 10:30
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.458
Joined: 22 March 05
From: Bucuresti




Acela e drumul: DJ 155F. Se ramifica din drumul national DN 15 inainte de a ajunge la baraj (cum vii dinspre orasul Bicaz).
O mica observatie: acest drum este prin dreapta lacului, nu prin stanga. Lacul de acumulare fiind de fapt un sector al raului Bistrita, se aplica regula de la rauri: malul drept este cel din dreapta, privind spre aval.


--------------------
Renault Clio IV 2015 / Life 1.2 16V
Ex Dacia 1300 (1975), Oltcit (1984), Dacia 1310 (1996), SuperNova (2001), R. Symbol (2007)
Cine nu are batrani sa-si cumpere... Astept oferte...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 7 Sep 2009, 10:49
Post #34


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Ai dreptate, Batrânul.
Eu am spus stanga si dreapta barajului cum te uiti de jos ceea ce nu este corect pentru ca, practic, te uiti din aval in amonte si nu invers.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 7 Sep 2009, 11:17
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Trebuie sa rectific si eu ceva: DJ 155F intradevar pleaca din DN15 de la poalele Barajului si iese in Bistricioara tot in DN15 (trecand prin Izvorul Muntelui, Durau si Ceahlau-sat) si are (cf.linkului lui daniel_p) 42,88 km; pe bucatile descrise in articol, mai exact baza barajului-intrarea in rezervatia Ceahlau (la capatul satului Izvorul Muntelui) si extremitatea cealalta (Durau-DN15) se putea circula cat de cat (adica era gropile standard din .ro, un pod stricat in Ceahlau, inundatii care au distrus urat de tot in Durau acum vreo 2 ani, etc).
Dupa cum zic si ei, au terminat de refacut bucatile astea, dar partea efectiva din munte (de la km 12 la 32, pe sensul catre Durau) e asa cum am descris-o eu in postul anterior.
Oricum, drumul merita strabatut, privelistile superbe fiind destule, dar putini o fac, pentru ca 99% dintre localnici iti spun ca nu se poate trece iar pe multe harti drumul are un statul incert.
E bine totusi ca macar accesele in principalele 2 puncte de plecare in Masivul Ceahlau (Durau si Izvorul Muntelui) sunt mult mai accesibile.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tiberiu-Andrei
post 28 Sep 2009, 10:24
Post #36


Om al muntelui


Group: Members
Posts: 721
Joined: 25 September 07
From: Sfantu Gheorghe




In sfarsit.......a ajuns asfaltul! smile.gif
Se asfalteaza drumul complet de la intrarea in judet(dinspre jud.Bv) spre Sfantu Gheorghe, in mare parte e terminat, asfalt ca-n palma.
La fel, tot centrul orasului a primit asfalt nou ,gaurile de canalizare le-au astupat in mare parte, iar cele ramase sunt facute foarte frumos la nivel.Atentie, pe unele artere din oras inca se circula greu,lucrarile tin pana la sfarsitul lui octombrie.
De la Sfantu Gheorghe spre Miercurea Ciuc se lucreaza la greu, se asfalteaza si se lateste drumul integral.
excl.gif Atentie insa, secuii sunt oameni rai si s-ar putea sa va manance. radmasa.gif


--------------------
Dacia 1410 1988 toamna1397 cmc - CV 03 MBO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 28 Sep 2009, 11:09
Post #37


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Mai, pe mine nu m-au mancat (inca)! tongue.gif
Alaltaieri nu se circula deloc prin centru, unde se fac, de fapt, reparatiile.
Spre piata/tribunal au decopertat. In rest, adica spre iesire Ilieni, textila, nimic!
Cu gaurile de canalizare astupate nu te bucura prea devreme! Intr-o zi vor avea nevoie de acces la canal si vor sparge totul!

Spre Miercurea Ciuc "latirea" este mai mult o risipa deoarece nu s-a consolidat marginea "largita", asa ca se va rupe la margine cu s-a intamplat si cu asfaltul vechi. Daca studiezi bine, se aduce la latimea initiala de asfalt deoarece marginea s-a tot "erodat", pana s-a ingustat drumul. Acum, pe o portiune de cativa kilometri este bine.
Este adevarat ca sambata am fost numai pana la Malnas Bai, insa nu vad de ce ar fi in rest altfel.
Din pacate, efortul este aproape inutil daca nu se inchide traficul greu de la cariere! Pana nu se va rupe drumul sub TIR, ca la Valcele, nu se va face nimic!
O alta problema acolo este ca tot drumul este "marcat" cu balegar si nu vad cum se va schimba acest lucru.

Spre/dinspre Brasov n-am mai fost demult pe Chichis, asa ca nu stiu cum este. Sper sa se niveleze cu covor asfaltic si placile betonate.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tiberiu-Andrei
post 28 Sep 2009, 11:37
Post #38


Om al muntelui


Group: Members
Posts: 721
Joined: 25 September 07
From: Sfantu Gheorghe




Adi, s-ar putea sa ai dreptate cu latirea drumului.Eu din ce am vazut au pus pietris pe marginea drumului pe care l-au batatorit cu utilajele alea.Daca la trafic normal ar mai rezista, la ala greu (basculantele alea de mare tonaj incarcate cu piatra) ma cam indoiesc.In "Haromszek" am citit ca in primavara se vor face si santuri de drenare a apei de pe drum, plus diverse lucrari.
In oras nu cred sa sparga caci cateva canale s-au pastrat.....oricum erau prea multe.Adevarul e ca in niciun oras n-am mai vazut atatea canale pe metru patrat, era criminal.
Spre Brasov e meserie facut,ca-n palma e asfaltul.Din cat am putut numara\observa cat stateam in coloana, 3 straturi de asfalt s-au pus cu ceva panza/plasa intre ele.
Ca fapt divers drumu' e facut de cei de la "Vectra", sper sa tina ceva.
Ps:vad ca stii bine orasul, fost localnic cumva? smile.gif


--------------------
Dacia 1410 1988 toamna1397 cmc - CV 03 MBO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 30 Dec 2009, 22:19
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




venit astazi din tg mures - sovata-gheorgeni-lacul rosu-chei bicaz-piatra neamt-bacau
sovata pana in gheorgeni a fost zapada, am prins ninsoarea pe drum, cu ceva gheata chiar, dar dupa gheorgheni la urcat pe serpentine pana la bicaz chei zapada se topise, ramasesera doar gropile


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
supremeon
post 2 Jan 2010, 20:08
Post #40


cam rareori membru...


Group: Members
Posts: 503
Joined: 28 July 07
From: din inima țării...




QUOTE(adi_ar @ 28 Sep 2009, 11:09)
Spre/dinspre Brasov n-am mai fost demult pe Chichis, asa ca nu stiu cum este. Sper sa se niveleze cu covor asfaltic si placile betonate.
*



Din cate tin eu minte, intre Brasov si Sf Gheorghe s-a asfaltat ceva, astfel incat, singura zona cu beton cred ca este de la Lunca Calnicului la centura Brasov... intre Chichis si Sf Gheorghe au asfaltat... ca si de la Chichis spre Bacau dealtfel...
Cand o sa scapam de betonul ala nenorocit din zona Harman o sa-mi vina si mie zambetul pe fata (caci stiu ca in acel moment vom avea aeroport functional)... dar asta e alta poveste smile.gif


--------------------
Iubesc mersul domol pe o sosea fara gropi si alte masini, primavara cu verde crud si albastru - pur pretutindeni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 13 Mar 2010, 17:22
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Ce noutati aveti despre traseele:
Bicaz-Gheorgheni,
Gheorgheni-Toplita,
Toplita-Borsec?
Cum se mai prezinta acum dupa iarna soselele in zona Toplita in special la intrare si iesirea din oras. Anul trecut era penal drumul.
Multumesc rolleyes.gif


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 19 Mar 2010, 19:58
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Fara sa fi fost in zona, mizez lejer ca arata LA FEL, ba chiar mai prost...

This post has been edited by ursul-alb: 19 Mar 2010, 19:58


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 27 Mar 2010, 09:44
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




QUOTE(ursul-alb @ 19 Mar 2010, 19:58)
Fara sa fi fost in zona, mizez lejer ca arata LA FEL, ba chiar mai prost...
*


Si se pare ca ai mizat corect laugh.gif
Am luat legatura cu un tip de acolo din zona, din Toplita, pe un alt forum.
Toplita-Borsec e acceptabil in rest bombardament


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 31 Mar 2010, 16:07
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Semierata: am vrut sa "mizez" doar pe zona Toplita, adica ma refeream la ultima parte a intrebarii de mai sus.
De fapt pot miza lejer si pe Gheorghieni-Bicaz cu plus pe pasul Bicaz tongue.gif E la fel de pulbere si din cand in cand peticit (pana acum 2-3 ani bucata din Gheorghieni pe care erai nevoit sa o traversezi ii dadea ceata Toplitei; era absolut groapa langa groapa vreo 2 km; spre marea mea uimire a tras o asfaltare acolo de nu-mi venea sa cred; nu stiu daca si prin restul orasului).
Da, Borsec-Toplita e bun si asa va ramane (asfalt de calitate); ceva probleme doar pe serpentinele pasului Borsec. In schimb cei 15 km ai localitatii (!!!) Toplita sunt infioratori (da, 15, ca asa e ea semnalizata, nu de unde incep casele, ci cu doua dealuri mai inainte...)
Cand o sa fie asfaltata localitatea Toplita eu ma duc de la Iasi si ma imbat in prima carciuma din localitate!


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 25 Jun 2010, 15:07
Post #45


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




Hello, trebuie sa fac un circuit in jurul lacului Bicaz si eram curios daca a apucat-o pana la urma cineva pe drumul 155F. Este practicabil pe toata lungimea lui, de la Izvorul Muntelui pana la Durau, sau se intrerupe undeva?

Multam.


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 28 Jun 2010, 22:33
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Nu se intrerupe, daca nu te temi de povestirile unor localnici (am invatat ca trebuie sa intrebi macar vreo 10 de astia ca sa afli macar 50% despre ceva din zona - din orice zona; e indicat sa afli daca interlocutorul tau a mers macar odata cu o masina) poti merge linistit. Probabil o sa gasesti indicatoare de drum inchis (si in Durau si in Izvorul Muntelui) dar da-i inainte. Sunt zone in care probabil vei trece cu viteza I (vorbesc de o masina gen Logan) si zone in care merge si a III-a. Peisajul insa e superb in multe zone si iti vine sa te tot opresti. De o parte vezi in multe locuri lacul barajului iar in celalata parte vezi toata creasta principala a Ceahlaului. Cel putin daca intri dinspre Izvorul Muntelui ai impresia ca o sa te izbesti de munte...

PS: sus, undeva (o sa gasesti indicator) e si un schit (Cerebuc); salbatic, primar (o sa vezi si chilii in copaci), chiar sub varful Toaca (vreo 300 de m mai jos). E si o biserica noua construita, se intra des cu autoturismele pana acolo.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mikeb
post 11 Aug 2010, 14:45
Post #47


Membru


Group: Members
Posts: 178
Joined: 24 September 05




QUOTE(ursul-alb @ 31 Mar 2010, 16:07)
Cand o sa fie asfaltata localitatea Toplita eu ma duc de la Iasi si ma imbat in prima carciuma din localitate!
*


Cand o sa vad eu Toplita asfaltata de la capete (cele 3 indicatoare de oras) pana in centru, o sa ma uit pe cer, poate niste carduri de vaci cu pene sau herghelii de melci zburatori, vor plana gratios pe sub curcubeu...
Sa revenim pe pamant:
Toplita<---E578--->Miercurea Ciuc a fost asfaltat in vara 2009; exceptand anumite comune din care parca Lazarea arata ca dupa bombardament si cateva bucati ce aratau mai bine si au tras de o economie, e circulabil ok. Mai putin, normal, iesirea din Toplita 2km, unde e drum de antrenament pt. tancuri, cand filmeaza scene din WW2...
Toplita<---DN15--->Borsec, cred ca inca arata bine (l-am parcurs in 2009 ultima data), iar iesirea din Toplita pe care s-ar fi rusinat si armata romana, e acum ok. Spre Tulghes, atentie, s-a surpat ceva, gasiti pe net.
Toplita<---DN15/E578--->Reghin, semi-bombardat, alterneaza cu portiuni mai bune, trebuiau sa inceapa sa repare, n-am auzit s-o fi facut-o inca.


--------------------
Dacia Logan 1.4MPI Ambiance-2006 - HRxx---
Romania e o tara minunata! Pacat ca e locuita...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mikeb
post 4 Oct 2010, 22:24
Post #48


Membru


Group: Members
Posts: 178
Joined: 24 September 05




Revin, nu gasesc butonul de edit, sau cum sa modific mesajul anterior, asa ca scriu altu'.
Bucata de iesire din Toplita spre Gheorgheni-Miercurea-Ciuc-Brasov, 2km, e proaspat asfaltata. Ce a ramas relativ cumplit pana la Ciuc e comuna Lazarea si inca vreo 2 comune cred.
Reghin-Topita se asfalteaza de zor, din pacate daca nu or sa intareasca acostamentul inainte de inghet, va fi cam degeaba... Se lucreaza si la poduri, unele sunt decopertate sau chiar cu placa data jos complet pe un sens de mers, exista indicatoare sau semafoare de lucru, atentie la drum, sensurile pot fi denivelate intre ele de straturile de asfalt.
In Toplita nu va grabiti, drum de tanc prin centru, ca sa tineti minte ca ati fost pe acolo. Fara graba, sa nu lasati cadou ceva piese din masini pe acolo.


--------------------
Dacia Logan 1.4MPI Ambiance-2006 - HRxx---
Romania e o tara minunata! Pacat ca e locuita...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Batrânul
post 5 Oct 2010, 07:28
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.458
Joined: 22 March 05
From: Bucuresti




Nu poți face Edit decât în maxim 24 ore de la postare...
On-topic: ne-ai dat o veste bună cu asfaltarea sectorului Reghin-Toplița. Să vedem cât o să țină.


--------------------
Renault Clio IV 2015 / Life 1.2 16V
Ex Dacia 1300 (1975), Oltcit (1984), Dacia 1310 (1996), SuperNova (2001), R. Symbol (2007)
Cine nu are batrani sa-si cumpere... Astept oferte...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 5 Oct 2010, 09:30
Post #50


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




Am fost pe cheile Bicazului acum o saptamana dinspre Moldova spre Transilvania. Drumul incepe sa se umple de plombe de la Bicaz in sus, este un adevarat chin pentru masina pe toata lungimea cheilor (din fericire gropile sunt astupate, dar plombele se simt), in Chei se circula pe o singura banda pentru ca drumul este cazut in apa si practic la fiecare trecere peste o vale de torent podurile sunt subrede si se circula pe un singur sens.

Daca zona proaspat asfaltata dinspre Gheorghieni iti mai da ghes sa calci pe acceleratie, trebuie sa te calmezi instant, pentru ca desteptii au lasat ditamai gaurile la capacele de canal cum intri in oras.

Tot drumul dintre Gheorgheni si Miercurea Ciuc este sub orice critica din punctul meu de vedere, starea proasta (plombat, ce-i drept, dar cu stopuri la mai orice trecere peste vreun rau din cauza podurilor subrede) tinand pana hat departe, dincolo de Tusnad. Repet, nu sunt gropi, nu iti rupi masina, dar e absolut jenant sa ai un asemenea drum denivelat cu pretentii de DN.

Spre nord, mie drumul mi s-a parut bun intre Gheorgheni si Toplita, acum e adevarat ca ma aflam intr-un GLK, deci...

Intre Toplita si Borsec iarasi nimic de relatat, asfaltul e relativ ok, ca si pe mare parte din drumul ce strajuieste lacul Izvorul Muntelui pe partea sa estica. Nu am urcat pe drumul Durau-Bicaz, poate data viitoare...



--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 5 Oct 2010, 17:32
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(Batrânul @ 5 Oct 2010, 07:28)
On-topic: ne-ai dat o veste bună cu asfaltarea sectorului Reghin-Toplița. Să vedem cât o să țină.

Hai ca mai dadusem cativa vestea asta, la Moldova-Transilvania dry.gif
QUOTE(maddan @ 5 Oct 2010, 09:30)
...pe toata lungimea cheilor (din fericire gropile sunt astupate, dar plombele se simt), in Chei se circula pe o singura banda pentru ca drumul este cazut in apa si practic la fiecare trecere peste o vale de torent podurile sunt subrede si se circula pe un singur sens.
...
Nu am urcat pe drumul Durau-Bicaz, poate data viitoare...

La fel de socat am fost si eu de starea drumului intre Chei si Bicaz.
Drumul ala nu prea urca, e pe curba de nivel smile.gif Se poate merge lejer, eu am scris ca era puzderie de lume acolo acum 1 luna...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 9 Nov 2010, 18:16
Post #52


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Noutati despre Brasov-Sf.Gheorghe-Gheorgheni-Toplita ? smile.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 9 Nov 2010, 19:02
Post #53


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Andrei..am intrebat un amic care sta in Ciuc..Asadar : Reparatii pe drum(se lucreaza la drum), multe hopuri...pana la Bixad este ok..dupa este jale....mai mult nu mi-a zis tongue.gif

This post has been edited by M i h a i: 9 Nov 2010, 19:03


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 10 Nov 2010, 10:35
Post #54


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Merci mult smile.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 17 Aug 2011, 20:49
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.309
Joined: 3 January 05




QUOTE(cmandrei @ 9 Nov 2010, 18:16)
Noutati despre Brasov-Sf.Gheorghe-Gheorgheni-Toplita ? smile.gif
*


a mai trecut 1 an... cinea trecut recent prin zona, macar pe portiuni?
S-a reparat ceva?


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 17 Aug 2011, 21:14
Post #56


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Pana la Miercurea Ciuc este bine.
Mai departe n-am fost de curand.

This post has been edited by adi_ar: 17 Aug 2011, 21:15


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 18 Aug 2011, 10:36
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.309
Joined: 3 January 05




portiunea Miercurea Ciuc- Gheorgheni e acceptabila?


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 3 Sep 2011, 20:15
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.309
Joined: 3 January 05




Brasov-Sf.Gheorghe-Gheorgheni drum in reabilitare- asfalt bun, inca nu are marcaje si "se lucreaza" la toate podurile, unele cu semafor altele fara. Dupa " vitesa" de lucru mai au vreun an- dupa parerea mea la alegeri e gata...
Gheogheni- Lacu Rosu prost peticit , pacat de peisajul frumos


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Justincase
post 4 Jan 2012, 06:46
Post #59


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 21 October 08




2 Ian 2012 - Brasov - Sf. Gheorghe - Miercurea Ciuc - Gheorghieni - Toplita - Reghin

Centurile de tranzit din Miercurea Ciuc si Gheorgheni sunt pline de gropi.

In rest asfaltul este perfect iar traficul este redus.

Recomand 100% pentru cine apreciaza un sofat placut pe un drum virajat cu peisaje superbe wub.gif


--------------------
BMW Z3 1996
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bog_cip
post 30 Apr 2012, 16:06
Post #60


membru


Group: Members
Posts: 215
Joined: 16 July 04
From: Brasov




Centura de tranzit din Miercurea Ciuc acum este in proces de asfaltare. Au ajuns la faza de râcâire + asfaltare pe un sens. Singurele mici probleme sunt la intrarea in oraș în rest este ok.
Eu am fost de la BV - Miercurea Ciuc - Iyvorul muresului si drumul a fost 95% ok mao putin portiunile de mai sus.
Drumul a primi reparatii de structura nu de "fatada" sper sa tina cat mai mult este super v. unui coforumist :" ... drum de viteza si peisaj superb ...".


--------------------
Toyota corola sedan 2008 - -----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 00:36
Forum Renault