DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vodafone

dadu
post 24 Jan 2007, 17:20
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 495
Joined: 10 June 05




3 abonamente de 8 ani.


--------------------
Megane2.1 Sedan
1.5 dci 100cp, Lux Privilege
Peugot 207
1.6 hdi 90cp, Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cypher4laguna
post 25 Jan 2007, 22:37
Post #32


Honda Driver


Group: Members
Posts: 931
Joined: 2 November 04
From: Bucuresti




Cartela Go&Kamarad inainte de abonament vreo 4 ani. Abonament X2 de 4 ani (1 cent cu 2 nr oricand in limita a 200 min) la 7,5 USD + 30 min in retea pe luna ce se reporteaza 1 luna in caz de nefolosire (cu alte nr. in afara de cele x2)+ 30 min la fiecare an in retea+bonus de zi de nastere. Astept oferta mai buna... sau sa ma sune si pe mine biggrin.gif, ca sa nu trec la cosmote...

This post has been edited by Cypher4laguna: 25 Jan 2007, 22:38


--------------------
Honda Civic & Jazz ex-'06 Logan Laureate 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucman
post 26 Jan 2007, 08:14
Post #33


Cogito ergo doleo


Group: Members
Posts: 664
Joined: 26 August 05
From: Bucuresti




Facand abstractie de tarife si abonamente, va pot spune urmatorul lucru: in reteaua Voda nu am fost scuipat niciodata dintr-o convorbire. In Orange e practica curenta. Daca apare pe fir un client prioritar, la Orange sunt scuipat rapid din retea. La Voda, niciodata.



--------------------
Renault 1.5 DCi 80CP Fidji
Bianchi Super Grizzly
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 26 Jan 2007, 08:24
Post #34


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Dar mai demult cand nu puteai prinde legatura in WE? atunci cand era centul pe cartela reincarcabila?


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 30 Jan 2007, 15:21
Post #35


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




wow.. cata lume cu cent 500.. mai merita sa tineti cu dintii de abonamentul asta ?? sau vorbiti la telefon strict in week-end ?


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 30 Jan 2007, 15:33
Post #36


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




DA... MERITA... ca in week-end e atmosfera.... biggrin.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 30 Jan 2007, 15:46
Post #37


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




cent 200 ...tocmai am facut 3 ani si mi-au dat si mie 30 de min.. laugh.gif dar nu ma sfiiesc sa vorbesc si in alte retele de pe el...fara a exagera ..ma gandeam sa-mi iau si un zapp....sau cartela de la cosmote e mai cu motz? blink.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzk
post 30 Jan 2007, 17:40
Post #38


membru cu megane


Group: Members
Posts: 208
Joined: 20 December 05




cent 500 .
mai demult am fost si eu luat la ochi, ma intrebau daca vreau sa renuntz. nu am renuntzat ca nu imi ofereau nimica destept. nu mai stiu ce imi ofereau dar erau cu *, si cind mi-am dat seama m-am enervat.
acu poate ca as renuntza, nu stiu ce sa zic. mai am si 30 de minute gratuite lunar in retea. mai primesc cite 30 de ziua mea sau cind se mai aduna un an la contract.
500 de minute nu vorbesc in uichend, cred ca si 200 mi-ar ajunge.
altfel ma mai enerveaza ca imi taie roamingu (la *222 mi-au zis ca se taie dupa 100 zile nevorbite pe roaming dar citeodata am avut mai mult de 6 luni si nu mi-au taiat, altdatda mi-au taiat)
poate o sa negociez ceva cu ei, ca ma bate gindu sa imi schimb telefonu


--------------------
Renault Megane II Sedan Expression 1,5dCi 80 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 30 Jan 2007, 18:29
Post #39


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(claus @ 30 Jan 2007, 15:21)
wow.. cata lume cu cent 500.. mai merita sa tineti cu dintii de abonamentul asta ?? sau vorbiti la telefon strict in week-end ?
*



Normal, macar asa ii mai ard pe nenorociti. In weekend telefonul meu devine unul public icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V a L y O
post 30 Jan 2007, 18:46
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 673
Joined: 27 January 07
From: Bucuresti




Cent 500 + 30min in retea ( am 3 ani la ei). Nici nu se pune problema sa il schimb...


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2007 - FVV
If You Have Nothing Nice to Say, Say Nothing At All.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 30 Jan 2007, 23:09
Post #41


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Am avut si eu cent la vremea lui... Frumoase vremuri ! Imi aduc aminte ca in weekend faceam conferinte cate 5-6 si vorbeam ca prostii...

Am renuntat demult la acel abonament totusi... Ma mir sa vad cati il mai au..


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dispeceru
post 2 Feb 2007, 08:10
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 652
Joined: 6 August 06
From: Bucuresti




cent 500 de aproape 5 ani si nu renunt la el. adica ce muschii mei ?! 10561582.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 MPi 2008
mdea...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 2 Feb 2007, 12:02
Post #43


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




Vodafone numere favorite .... alea 60 de minute pe luna se duc din primele zile smile.gif


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tibi_
post 2 Feb 2007, 13:23
Post #44


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 26 November 06




Ultima oferta bengoasa de la Vodafone (cred ca nu a fost in toate judetele eu sunt din Timisoara) 240 min/luna in vodafone cu 1 cent pe min valabile in afara orelor 10-17 luni-vineri;3 luni abonament gratuit pe an;200 min nationale pe an. Totul cu numa 4$*9luni pe an. Asta a devenit abonamentu preferat desi mai am unul si in Orange aproape la fel de bun dar mult mai vechi.


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ga!nusha
post 16 Feb 2007, 09:06
Post #45


Still here


Group: Members
Posts: 984
Joined: 6 September 05
From: Paris




nu stiu daca s-a mai scris sau nu, dar vodafone o sa aibe si retea fixa de telefonie.


--------------------
Mazda 3 MPS ex: Logan Preference+AC 1.6 2oo8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tiberiu.anghel
post 16 Feb 2007, 11:37
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 940
Joined: 23 November 06




Nu s-a scris ( cel putin nu aici ).
Ar fi interesant de vazut cu ce tarife vor iesi pe piata.
Ma gandesc ca vor fi o serie de tarife convenabile VDF fix -> VDF mobil si invers.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 16 Feb 2007, 11:42
Post #47


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Dar rostul care ar fi?
Că până la urmă orice mobil îl poți considera fix biggrin.gif
Care ar fi diferențele? Aparatul în sine? Tarifele mai mici?
Metoda de conectare cred că va fi similară cu Zapp FixTel, adică tot telefon mobil, cu aspect de aparat fix... biggrin.gif
Sau reintroduc aparatele cu disc? biggrin.gif


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ga!nusha
post 16 Feb 2007, 16:52
Post #48


Still here


Group: Members
Posts: 984
Joined: 6 September 05
From: Paris




nu stiu detalii...probabil ca va semana cu fixtel... stiu doar ca au cumparat 1 milion de numere special pentru reteaua fixa.

This post has been edited by ga!nusha: 16 Feb 2007, 16:53


--------------------
Mazda 3 MPS ex: Logan Preference+AC 1.6 2oo8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tiberiu.anghel
post 19 Feb 2007, 02:23
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 940
Joined: 23 November 06




Foarte probabil ca va fi ceva de genul Fixtel. Dar ma gandesc ca va fi destul de avantajos din punct de vedere costuri, din moment ce SIM-ul folosit va fi blocat pe celula. Sau poate ca nici nu se va baza pe actuala retea GSM/3G. Poate ca va fi intr-adevar retea de telefonie fixa + net + TV...
Vedem!


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 19 Feb 2007, 08:10
Post #50


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE
Poate ca va fi intr-adevar retea de telefonie fixa + net + TV


Deja am pe casa scarii fibra de la UPC si de la RDS, nici sa vrea nu mai are unde sa traga inca una, pentru ca fizic nu mai e loc. SI daca ar trage nu ar avea clienti.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
e-SORIN
post 19 Feb 2007, 11:56
Post #51


dCi inside


Group: Members
Posts: 492
Joined: 17 May 06
From: Bucuresti




QUOTE(rttt_gia @ 24 Jan 2007, 17:15)
Cum spuneam cent500. O prietena a avut la fel si au sunat-o si i-au oferit un abonament "personalizat" cu 200 de min in retea oricand cu orice numar. Asta parca e o oferta pe care as accepta-o, in rest nimic: sms-uri cred ca am dat 100 in 6 ani de zile. Mai stie cineva ceva de abonamentul asta?(200 cent oricand / orice)
*


Inca un fericit posesor de Cent 500 WE de 5 ani. Inainte posesor de Kamarad WE (cea mai tare cartela ever biggrin.gif ).
Am si eu o vecina care a primit oferta cu cent 200 oricand cu orice numar din retea.


--------------------
Renault Megane 2.2 Sedan 1.5 dCi ~100 CP 2006 Privilege - B 89 XBM
Lower suspension, 17" TSW wheels, parktronic, heated seats, tinted windows ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 21 Feb 2007, 19:14
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




Atentie la SPAM !

Atac lansat impotriva clientilor Vodafone

O multitudine de mesaje spam au fost transmise catre clientii Vodafone (si nu numai), pentru a colecta coduri de reincarcare a cartelelor telefonice.

Mesajele includ siglele autentice ale companiei si folosesc un domeniu - www.connex- vodafone.com - care a fost cumparat la data de 18.02.2007 sub numele de Michael S. Shore pe o perioada de doi ani, adresa inregistrata fiind 70 Redwood Drive Southampton 18954 PA SUA (datele de identificare sint probabil fictive).

Subiectul mesajului, care pare sa faca parte dintr-o promotie oficiala a companiei, este „Noua Oferta Vodafone 1cent/min!”:

„Acum la Vodafone te poti bucura de noua Oferta gratuita! Daca detii o Cartela SIM de minim 14 zile poti beneficia de noua Oferta gratuita: 2 numere preferentiale. Oferta Limitata !!!

Primul pas: Cumpara acum o Cartelă Reincarcabila de 9 USD si poti vorbi timp de 1 an cu 2 numere la alegere din retea numai cu 1 cent/minut.

Al doilea pas: Dupa ce ai cumparat Cartela Reincarcabila trimite codul de reincarcare la adresa de e-mail Vodafone de mai jos si in maxim 48 de ore vei primi confirmarea pe telefonul mobil cind optiunea a fost activata.
E-mail Vodafone : contact@connex-vodafone.com. ".

Utilizatorii sint sfatuiti sa nu trimita niciun fel de informatii la adresa e-mail indicata. In caz contrar codurile de reincarcare vor fi probabil folosite de atacatori in interes propriu. In cazul primirii unor „oferte promotionale”, acestia sint rugati sa verifice online veridicitatea acestora (in cazul Vodafone la http://www.vodafone.ro/) sau sa apeleze numerele de contact indicate de companiile furnizoare.

sursa: CHIP.


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cossty
post 26 Feb 2007, 09:53
Post #53


Cossty


Group: Members
Posts: 112
Joined: 19 April 06
From: Ploiesti




Sa va povestesc experienta mea cu vodafone.

Abonat de 4 ani cu 2 abonamente + inca un abonament din decembrie anul trecut.
Am avut vodafone *2 de cand m-am abonat pana in decembrie, cand am trecut la alt abonament.
Pana in decembrie am fost foarte multumit de ei. Acum urmeaza chestia care pur si simplu m-a facut sa cred ca isi bat joc de mine/noi.

Pe 23 decembrie imi este emisa factura pentru luna noiembrie. Factura cu o suma mare, gresita. Sun la ei, le spun ca factura cred ca este gresita. Tipa imi spune ca s-ar putea ca, convorbirile cu cele doua numere favorite sa fi fost taxate cu tarif normal in loc de tariful de 1 cent pe minut si ca imi vor trimite factura detaliata sa pot face contestatie, dar sa platesc factura si imi vor scadea diferenta din urmatoarele facturi. O chestia ca asta mi s-a mai intamplat si a fost OK.
Bun. Platesc factura.
Dupa aproximativ 2 saptamani primesc factura detaliata GRESITA. Factura detaliata era emisa pe cel de-al doilea abonament care n-avea nici o treaba.
Dau iar telefon la ei. Ne scuzati nu stim ce s-a intamplat va mai trimitem inca una.
II INTREB: Este o perioda in care trebuie sa contest factura? Ca sa nu ma trezesc ca trece acea perioada si nu mi se ia in considerare.
Nu este nici o perioada, stati linistit. Bine
Dupa alte doua saptamani primesc alta factura detaliata. GRESITA IAR.
Emisa pe numarul care trebuie dar pe alta perioda.
Dau telefon iar la ei. Ma cert un pic cu un tip, ala zice ca imi trimite alta factura detaliata. Il pun sa imi confirme la telefon pe ce abonament si ce perioada imi va trimite factura detaliata.
Il intreb iar: Este o perioda in care trebuie sa contest factura? El: Nu este nici o perioada stati linistit.
Sigur?
Da!
Peste iar doua saptamani (inceputul lunii februarie) primesc in sfarsit factura detaliata corecta de data asta.
A doua zi fac contestatia, o trimit de la sediul Vodafone din Ploiesti.
Ieri primesc raspuns cum ca au trecut 30 de zile de la data emiterii facturii si ca nu se mai ia in considerare contestatia.

SA INNEBUNESC NU ALTA!
Ii sun aseara, ma cert zdravan cu ei, ii amenint cu OPC-ul (banuiesc ca e vax treaba asta) si isi recunosc greseala si imi spun ca o sa se rezolve.

A ramas sa ma sune ei maine si sa imi spuna cum se va rezolva.

Rugamintea mea este daca puteti sa imi dai niste sfaturi cu pot sa o scot la capat cu ei. Oricum daca nu ma suna maine, miercuri la prima ora sunt la OPC.

Multumesc!

This post has been edited by Cossty: 26 Feb 2007, 10:04


--------------------
Dacia Logan 2006 - PH-xx-FRG
Dacia Logan Laureate 1.4 MPI (deocamdata multumit)
Opel Corsa D 1.2 enjoy + optionale (f. multumit)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B30KDT
post 26 Feb 2007, 11:51
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 491
Joined: 10 May 05
From: bucuresti




sunt abonat voda(fost cnx 500 we) am acceptat oferta lor cu abonament de 5 $ + 200 min cu 5 centi /min cu 5 numere favorite oricand si oriunde + 200 min cu 5 centi/min de la ora 17 oriunde+30 min gratuite pt loialitate
uneori la unele facturi am impresia ca sunt incarcat ,in mod sigur cu sms-uri de fiecar edata am vreo 5 desi eu nu tin minte sa fi dat vreunu si mai fura la modul de consumare al minutelor ,au ei un sistem ciudat.prioritare sunt alea cu nr favorite,daca sun dupa ora 17 pe un nr fav ma taxeaza din nr favorite. ultimele consumate sunt alea gratuite


--------------------
DACIA DACIA 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 26 Feb 2007, 14:42
Post #55


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




@Cossty - factura NU se plateste daca este gresita! Le raportezi prin fax (ca am impresia ca la ei nu toate telefoanele se inregistreaza) si astepti cuminte sa-ti dea factura corecta.

N-o dau, nu platesti. O sa inteleaga ca e in interesul lor sa-ti trimita o factura buna.


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cossty
post 26 Feb 2007, 15:12
Post #56


Cossty


Group: Members
Posts: 112
Joined: 19 April 06
From: Ploiesti




Din pacate, platit-o. Desteptii aia de la *222 mi-au spus ca pot sa fac contestatie numai atunci cand am factura detaliata....
Greseala mea!


--------------------
Dacia Logan 2006 - PH-xx-FRG
Dacia Logan Laureate 1.4 MPI (deocamdata multumit)
Opel Corsa D 1.2 enjoy + optionale (f. multumit)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady85btz
post 26 Feb 2007, 16:34
Post #57


Membru onorific


Group: Members
Posts: 3.803
Joined: 16 March 06
From: Bucuresti




@Cossty..poti cere o recalculare cu minus pentru luna viitoare.Ce ti-a bagat acum in plus sa scada luna viitoare ca asta merge sigur(asa am facut si eu).Succes


--------------------
Kia Cee'd ~the BEST~ 1.4T 16V
"The Power to Surprise"™
Ex- Dacia Logan Ambition 1.5 dCi
Ex- Dacia 1310 Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 27 Feb 2007, 02:06
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




QUOTE(Thor1983 @ 25 Feb 2007, 20:25)
Drumul are niste denivelari in zona aia. Si ti s-a parut ca e de la motor din cauza la ce ai citit pe forum. biggrin.gif
*



nu te mai enerva, tinete de capul lor si o sa iti rezolve problema....nu prea isi permit sa se joace cu faze legate de banii clientului...si in general de clienti...


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thor1983
post 27 Feb 2007, 10:01
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 465
Joined: 7 April 04
From: In front of the computer




Ok.....citatul de mai sus e din alt thread. Why?


--------------------
Mazda 6 2017
Judge me all u want. Just keep the verdict to yourself!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thunder
post 27 Feb 2007, 11:37
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 22 April 04
From: Pitesti




Tot vechiul abonament cu cent in w/e de vreo 5 ani. Luna asta au fost chiar nesimtiti ... pe 14.01 mi-au dat 30 min gratuite de ziua mea iar pe 12.02 mi-au dat mesaj ca-mi dau 30 min gratuit pt. februarie huh.gif dar ce e gratis e bun. Pe 13.02 imi dau din nou mesaj in care ma anunta cu regret ca au gresit si ca defapt mi-au dat deja minute de ziua mea in ianuarie si mi le-au anulat. Norocul lor ca s-au miscat repede si nu am apucat sa le vorbesc, dar chiar si asa sunt nesimtiti.

Am un amic care si-a activat nu stiu ce extraoptiune ca sa vorbeasca mai ieftin in roming, a plecat prin Europa cu treaba, a vorbit cateva ore la telefon si cand s-a intors in tara a avut o surpriza foarte placuta ... 1200RON facutura la telefon. S-a certat cu Vodafone, a platit factura ca sa nu-l puna pe lista neagra si pana la urma i-a convins ca e greseala lor, au uitat sa-i activeze extraoptiunea pe care o platea. Din pacate nu i-au dat banii inapoi dar acuma nu mai plateste nimic pana se consuma banii. Practic si-a platit abonamentul si convorbirile in avans pe vreo 1-2 ani


--------------------
Opel Astra H 2006 - B-50-WSE
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. Despre univers nu sunt inca sigur. Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:25
Forum Renault