DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sugestii pentru viitoarea generatie Duster, Ce ati dori sa se modifice la primul facelift

nicolaem
post 6 May 2010, 11:54
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 23 September 02
From: Bucuresti




Daca nu ai nici o parere chiar nu te poti abtine de a fi sarcastic fara rost ????
Din pacate aste e boala generala in Romania, facem bascalie din orice si luam peste picior pe oricine.

Eu doar ma intrebam daca facand plangeri consecvente si pertinente la producator am putea in cele din urma sa fortam fabrica sa faca unele modificari.

Este ca si chestia cu "tichia de margaritar" ! Ne-am invatat sa acceptam orice pe sistemul "merge si asa" ! Ce daca nu are discuri pe spate. Dar la ce bun aerul conditionat ! De a doua lampa de mers inapoi nu mai vorbesc ca e de-a dreptul inutila. Dar de ce am dori butoane in usi pentru geamurile electrice... si asa mai departe.

Mi se pare dispret fata de clienti sa nu oferi un minim de confort si de optionale la o masina actuala. Personal as plati bucuros ceva in plus pentru optionalele mentionate. Cu dotarile actuale (adica FARA !) ma gandesc serios daca Dusterul este o optiune viabila sau poate mai sunt si altele.

This post has been edited by nicolaem: 6 May 2010, 11:56


--------------------
Dacia DSN Confort - B-...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 May 2010, 12:10
Post #62


-


Group: Members
Posts: 21.802
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(nicolaem @ 6 May 2010, 12:54)
Este ca si chestia cu "tichia de margaritar" ! Ne-am invatat sa acceptam orice pe sistemul "merge si asa" !
Nu, romanii s-au invatat sa isi dea cu parerea si sa se priceapa la orice. Ei habar nu au cat de mult ajuta piesa respectiva, dar cum au vazut la una straina, trebuie sa fie si pe Dacia. Asta cu discurile este o moda pe care o auzi la orice colt de strada.
Un sistem de comanda automat pentru aerul conditionat este singurul cu adevarat de ajutor din ce ai enumerat tu acolo. Butoanele de comanda pe usi? Da, dar nu la fel de importante ca ac-ul automat. Decat cum le-am montat la brazilieni, mai bine lipsa.

index.php.jpg ( Size: 61.69k ) Number of downloads: 1169




This post has been edited by IRONICK: 6 May 2010, 12:19


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicolaem
post 6 May 2010, 12:28
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 23 September 02
From: Bucuresti




Eu am dat doar cateva exemple. Ceea ce ma doare cu adevarat este intr-adevar lipsa climatronicului, care se pare ca nici nu poate fi montat after market. De aici am plecat cu ideea de a incerca sa impunem fabricii optiunile noastre. Restul sunt si ele pe acolo dar cu pondere mai mica.

Daca lampa de mers inapoi mi-o pot tuna singur si poate ca si cu butoanele de geamuri as putea sa fac ceva cu climatornicul este infinit mai dificil (dar nu chiar imposibil).

Sunt convins ca tu te pricepi mai bine la chestii auto dar chiar sa fie discurile de frana un moft de marketing ? Oare de ce toate masinile un pic mai serioase au asa ceva si pe spate. Nu cred ca doar politica de marketing sa influenteze piata asa de mult incat sa impuna frana disc, daca aceasta ar fi chiar inutila !


--------------------
Dacia DSN Confort - B-...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 May 2010, 12:39
Post #64


-


Group: Members
Posts: 21.802
Joined: 19 April 05
From: Romania




Diferenta de pret reper/intretinere nu intra in profilul masinii low cost. Personal eu nu gasesc un avantaj pentru discuri, decat niste costuri de intretinere mai mari. Abia au pus discuri de 259mm la berlina cu motorizare mica, si tu vrei discuri pe spate? La 238mm cat aveau alea neventilate frana era foarte proasta. Puteai sa blochezi rotile, dar nu aveai control asupra limitei. Sa le faca pe alea de pe fata mai mari, este cel mai de ajutor pentru sistemul de franare pentru Logan.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 7 May 2010, 06:58
Post #65


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




Io nu pricep ce va excita asa tare actionarea geamurilor de pe usi. Am la fordul nevestei actionarea in usi si este enervanta. Ca sa deschizi geamul, tre sa iei mana de pe schimbator, (in oras e groaznic) pui mana pe volan si cu cealalta mana deschizi geamul, iar apoi repeti pasii in ordine inversa. La pejo 206 desteptii au pus butoanele pe langa frana de mana, trebuie sa bajbai dupa ele. La logan intinzi doar un deget si deschizi ce geam vrei tu... De gustibus...
Ce as vrea sa faca dacia ar fi un configurator de masina. Adica pe lanaga ce ofera standard sa imi pot pune eu, diverse. Nu sa imi ofere doar 3-4 optiuni pe care le vor ei. Cand am luat laureatul in 2006 am vrut abs si geamuri electrice spate, dar nu ma interesa cd-player (aveam in geanta Mp3 playerul si cand m-am dus sa imi iau masina le-am zis ca il vreau pe ala montat pe masina), si jante de aliaj. As fi renuntat la jante si cd player dar sa imi pot pune geamuri electrice spate si abs. Ar fi mult mai ok asa.

Suma respectelor, Alydor

This post has been edited by Alydor: 7 May 2010, 08:06


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
membru_DC
post 7 May 2010, 19:05
Post #66


-


Group: Members
Posts: 1.149
Joined: 24 May 09




QUOTE(nicolaem @ 6 May 2010, 11:54)
Daca nu ai nici o parere chiar nu te poti abtine de a fi sarcastic fara rost ????
Din pacate aste e boala generala in Romania, facem bascalie din orice si luam peste picior pe oricine.
*


radmasa.gif esti cel mai adevarat!... laugh.gif


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CAR
post 7 Sep 2010, 10:58
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 18 April 10
From: Bucuresti




hello baietii ! desi am zis pa, nu m-am putut abtine : cum va spuneam , promotie la ix35 : benzina 4x4, lista dotari incomparabila cu Duster : 20 800 eur (rabla - 18 000) !!!!! Prafuitu' laureate benzina e "full" radmasa.gif cam 16 000 ! daca ii mai pui si o cotiera, niste protectii aripi , pachet "look" radmasa.gif ajunge la 17 000 !!!!! (deci , ix 35 e mai scump doar cu 22% decat Duster !!!) apropos Prafuitu' se pote lua prin Rabla ? daca nu, cam naspa ... radmasa.gif da' las ca voi sprijiniti productia "autohotona" ...stiti ca se va face si in Rusia , nu ? .... abandonati patriotismul asta tamp si evaluati obiectiv lucrurile ...

da, stiu are "capabiltati off-road" extraordinare .... Land rover , ce sa mai .... radmasa.gif

p.s : Prafuitu' franeaza cam prost ... radmasa.gif ??

17 000 euro !!!!!!! radmasa.gif

sa ma lase cei care zic ca e "low-cost" si ca Dacia e adresata celor care nu-si mai permit inca 4000 euro ... dacai dai 17 000 euro pe o masina inseamna ca poti sa dai si 20 000 ...

This post has been edited by CAR: 7 Sep 2010, 11:00


--------------------
DACIA SANDERO STEPWAY Easy-R 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asgard1955
post 7 Sep 2010, 11:15
Post #68


membru


Group: Members
Posts: 1.665
Joined: 8 July 09
From: BH




Mai intereseaza-te si tu inainte sa bati campii, laureate-ul benzina 4x4 e 14600 euro , minus rabla =11800 euro, deci ix 35 e mai scump cu 6200 euro respectiv cam 53 %.


--------------------
Dacia Duster Laureate 1.6 16V 4x4 Noir Nacre 2011
"Uite, copilul meu, exista doua puteri in lume: Dumnezeu si Diavolul. Depinde cu cine se inrudeste cineva. Eu sunt cu Dumnezeu, cu Hristos."Pr. Paisie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caphonne
post 7 Sep 2010, 11:23
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 968
Joined: 22 August 06
From: Buc. Drumul taberei si Berceni




@CAR o dedicatie pentru tine.

Daca nu esti de la oras, esti de la tara
Iei primul tren care te lasa in gara
Apoi iei un taxi pana la mall
Bei doua sucuri si ai portofelul gol

Vine ....-ul si te scoate afara
O iei pe jos, frumos, pana la gara
te duci cu nasul la tine la tara
Si povestesti cu prietenii tai:

Ba, cat e de tare la mall
Deci is multe etaje
E plin de magazine
Si la ultimul etaj e numa' mancare
.....


--------------------
Dacia Supernova 2003 Rapsodie rosu imperial
Skoda Octavia Facelift 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CAR
post 7 Sep 2010, 11:39
Post #70


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 18 April 10
From: Bucuresti




mamaa, sunt postaci si pe forumurile astea nu doar pe cele in care se discuta politica .. radmasa.gif

caphonne , textul "La mall" -Cassa loco , se aplica cocalarilor care isi iau duster cu "piele" pt. a se da mare ca au si ei "suv"

ref. la pret : 14 600 , dar mai pui : vopsea met., geamuri elec spate, mp3, eventual 'pack look" , cotiera , proiectii plastic aripi etc ca doar suntem in mileniul 3 si vrei totusi sa ridici confortul cotetului cu interior din anii 80 ... (unii vor sigur si piele !!! radmasa.gif ) ; ia spune-mi la cat ajungi ? nu cumva la 17 000 ??si chiar si cu reducerea rabla , proportia se pastreaza : 11 800 + vreo 2200 = 14 000 ; 18 000 /14 000 = 1,28 , deci maxim 30% mai mult ....dar eu zic ca merita pe deplin . si reiterez rugamintea sa nu se vina cu contra-argument -capabilitatile off-road .... nu tram toti in varf de munte iar in off-road cat stai intr-un an -maxim 15 zile ? come on ! alta teapa frantuzeasca ...


--------------------
DACIA SANDERO STEPWAY Easy-R 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 7 Sep 2010, 11:44
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Greu si cu matematica asta dar meu greu e cu strugurii acri ...
+1 Alydor

This post has been edited by CGDBZ: 7 Sep 2010, 11:46


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caphonne
post 7 Sep 2010, 11:55
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 968
Joined: 22 August 06
From: Buc. Drumul taberei si Berceni




...

This post has been edited by caphonne: 7 Sep 2010, 12:36


--------------------
Dacia Supernova 2003 Rapsodie rosu imperial
Skoda Octavia Facelift 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 7 Sep 2010, 12:04
Post #73


-


Group: Members
Posts: 21.802
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(CGDBZ @ 7 Sep 2010, 12:44)
dar meu greu e cu strugurii acri ...
Incearca sa nu te mai caracterizezi. Nu intereseaza pe nimeni.


7 Sep 2010, 13:09:
QUOTE(caphonne @ 7 Sep 2010, 12:55)
@CAR ce vrei tu de fapt?
Vezi ca el nu a atacat persoana.

Are cineva ceva de comentat asupra pretului/ce primesti? A verificat cineva daca oferta la ix35 chiar este reala?

This post has been edited by IRONICK: 7 Sep 2010, 12:09


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 7 Sep 2010, 12:29
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




IRONICK radmasa.gif , replica marca inregistrata a la IRONICK . Cand o sa spun eu ca Dusterul e prost , cazan ... , atunci poti spune de mine ca e valabila chestia cu strugurii pana atunci straduiestete mai mult sa gasesti ceva de spus despre persoana mea cu toate ca nu vad rostul , altul e subiectul acestui topic .
Ca sa nu fiu numai offtopic cred ca ar trebui ca ESP-ul sa fie optional pentru toate versiunile.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caphonne
post 7 Sep 2010, 12:38
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 968
Joined: 22 August 06
From: Buc. Drumul taberei si Berceni




Uite ca eu mi-am retras cuvintele uneori ma aprind mai repede dar pe urma imi trece si mai repede tongue.gif .Ce ma deranjeaza este ca apare cate unul din asta care nu a pus umarul nici un pic la constructia acestui forum are 3-4 postari la activ si vine si le da la toti peste nas cu niste calcule aberante.


--------------------
Dacia Supernova 2003 Rapsodie rosu imperial
Skoda Octavia Facelift 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 7 Sep 2010, 12:50
Post #76


-


Group: Members
Posts: 21.802
Joined: 19 April 05
From: Romania




@CGDBZ, spuneam mai demult ceva:

QUOTE(IRONICK @ 6 May 2010)
Sa le faca pe alea de pe fata mai mari, este cel mai de ajutor pentru sistemul de franare
si se pare ca am avut din nou idee despre ce vorbesc .... (are discuri de fata cu diametru cum are un turism).

http://www.capital.ro/articol/francezii-au...ter-138148.html

Sa nu mai zic de noile teste:

http://www.autobild.de/artikel/bremsweg-ve...10_1241363.html

QUOTE(CGDBZ @ 7 Sep 2010, 13:29)
Ca sa nu fiu numai offtopic cred ca ar trebui ca ESP-ul sa fie optional pentru toate versiunile
Crezi? radmasa.gif Noroc ca va place modul de servire al francezilor cu lingurita.

This post has been edited by IRONICK: 7 Sep 2010, 12:58


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CAR
post 7 Sep 2010, 13:51
Post #77


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 18 April 10
From: Bucuresti




rog a se detalia unde am gresit la calculele aritmetice , de ce sunt aberante ?
cred ca am mai spus : inainte de a-mi lua actuala masina , am fost prima data la Dacia , pt Logan : hai ca e mai ieftina, made in RO (ajut economia bla , bla ...) : o versiune cu dotari mai de zilele noastra + Optionalele !!! airbaguri laterale , vopsea metal. , mai mult de 2 ani garantie ,mp3 ....se ducea in 10 000 euro !!! asta e low cost ??!!!! asa ca m-am dus frumusel la coreeni - 7 ani garantie , interior masina incomparabil cu "cutia pe roti" , la fel si dinamica ... (comparatia e cu logan nu cu vreun "avion" )

nu vreau sa dau cu tifla nimanui , doar sa reliefez ca si cu Dusterul , "Reno" aplica aceasi politica nesimtita : pay more for less ....

nu-s angajat la dealer / fan al masinilor coreene ; doar vreau ca si consumatorul roman sa primeasca cat mai mult pt. ce plateste

in privinta vanzarilor "masive" Dacia in vest , poate o explicatie ar fi ca acolo masinile noi sunt mai scumpe decat la noi pt. ca au airbag cortina, esp, clima, standard ? si astfel o masina la jumatate de pret devine interesanta ? in RO in schimb ai alternative serioase la banii de Logan, Sandero, Duster ...

Poata sa ma contrazica cineva ca un Duster pe motorina ajunge si la 18 000 euro !!!!!??


--------------------
DACIA SANDERO STEPWAY Easy-R 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 7 Sep 2010, 14:12
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Si probabil ca la ei nu este mentalitatea de la noi : Dacia tot Dacie e , adica proasta , cazan , nici macar masina nu e in opinia unora . La ei nu conteaza asa mult sigla de pe capota , ei vor o masina cu un minim de confort si siguranta la un pret rezonabil . Nu spun ca celelalte marci nu ofera ceva in plus dar pentru cevaul ala trebuie sa platesti .
Tata si-a luat o "cutie pe roti" Laureat la 7900 euro care are tot ce ai trebuie , la momentul ala nu avea alta alternativa si cred ca nici acum nu este .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CAR
post 7 Sep 2010, 14:29
Post #79


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 18 April 10
From: Bucuresti




am zis pe undeva ca Logan e masina nefiabila ? nu . dar urata , dulap pe roti , fara dotari de bun simt,pot spune ca este (de gustibus non disputandum)

bancheta ne-rabatabila e chiar cireasa de pe tortul cutting-cost-ului nesimtit ...

This post has been edited by CAR: 7 Sep 2010, 14:30


--------------------
DACIA SANDERO STEPWAY Easy-R 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 7 Sep 2010, 14:41
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Aia e parerea ta . Eu nu pot sa spun ca este o masina frumoasa dar nu-mi displace iar ca dotari are tot ce imi trebuie , nu as da niciun ban in plus doar pentru a avea ceva dotari in plus care nu-mi sunt necesare si pentru a fi mai " aratoasa" si in minus garda la sol mai mica care pentru mine conteaza , deja am spart scutul la un Peugeot (este din plastic) . In concluzie ce ai spu tu acolo este doar o opinie personala a ta si probabil si a altora dar nu a tuturor si asta se vede in vanzarile Dacia , vanzari care "sperie" ( cum spunea un coleg pe alt topic) pe multa lume mai mult sau mai putin implicata in industria auto .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kosta
post 12 Sep 2010, 18:28
Post #81


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 17 July 10




ESP necesar in toate variantele, un cruise control (macar optional), "umblat" putin la interior. Toate de mai sus in acelasi pret de acum as crede ca DAcia ar inchide gura la multi


--------------------
Ford Fiesta 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vimp
post 12 Sep 2010, 20:21
Post #82


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 25 October 04
From: Bacau




Eu as dori chedere normale la geamurile laterale. Asa cum e la Duster (si Logan) apa de pe geam cam curge prin interiorul portierelor. Azi am constatat treaba asta - mare prostie.


--------------------
Renault/Dacia Clio Symbol/Duster 2003/2010 1.6 4x4
Dacia Duster 1.6, Laureate, 2010
Renault Clio Symbol 1.4 8V, Expression, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 13 Sep 2010, 07:41
Post #83


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




La mine nu curge…încă.


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 13 Sep 2010, 08:50
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Ba curge.... stai linistit.


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 13 Sep 2010, 08:54
Post #85


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




si rugineste.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 13 Sep 2010, 09:37
Post #86


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




6 ani de ghinion pe garanție atunci.


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 13 Sep 2010, 11:48
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Nu e vorba de ghinion ci de faptul ca asa e facuta.


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vimp
post 13 Sep 2010, 19:14
Post #88


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 25 October 04
From: Bacau




As pune chedere normale, daca s-ar putea...


--------------------
Renault/Dacia Clio Symbol/Duster 2003/2010 1.6 4x4
Dacia Duster 1.6, Laureate, 2010
Renault Clio Symbol 1.4 8V, Expression, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 13 Sep 2010, 19:16
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Apa mai intra ca de altfel la multe masini acum depinde caum e facuta usa , daca se scurge bine apa prin acele gauri de scurgere .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 14 Sep 2010, 11:26
Post #90


-


Group: Members
Posts: 21.802
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(vimp @ 12 Sep 2010, 21:21)
Eu as dori chedere normale la geamurile laterale. Asa cum e la Duster (si Logan) apa de pe geam cam curge prin interiorul portierelor. Azi am constatat treaba asta - mare prostie.
*
Lasa, nu te mai plange. Cand eu ziceam ca au lasat aceleasi chedere de la Logan si o sa intre apa in usa, o sa scartaie geamurile, vajaituri si alte cele, am fost apostrofat de aparatorii prafsterului. Sa iti repare EI "problema" sau sa iti inlocuiasca EI chederele. Unde este afofis sa te ajute si acum???
QUOTE(Squirrel @ 13 Sep 2010, 08:41)
La mine nu curge…încă.
*
Inca nu ai scos fata de usa sa te uiti in ea sa vezi surpriza ...
QUOTE(CGDBZ @ 13 Sep 2010, 20:16)
Apa mai intra ca de altfel la multe masini acum depinde caum e facuta usa , daca se scurge bine apa prin acele gauri de scurgere .
*
Intra la masini de generatie foarte veche, nici macar la aparitia loganului nu mai existau chedere tip jgheab.

This post has been edited by IRONICK: 14 Sep 2010, 12:30


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:50
Forum Renault