DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> pacaleala Black Line

catalin 1000
post 17 Jun 2010, 22:41
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 17 June 10




Dragi colegi de forum,
la inceputul acestei luni, am luat decizia de a mai achizitiona un autoturism in familie, vremurile de criza indreptandu-ma spre Dacia. Am mers la dealerul local SERUS Ploiesti, unde am vazut, mi-a placut si am achitat un Sandero Black Line 1.2 16v. Trebuie sa recunosc ca decizia majora de a alege aceasta echipare a fost luata pe baza optionalelor incluse in pret.
Ieri, in data de 16.06.2010, am fost chemat de dealer sa ridic masina. In timpul procedurii de predare - primire, surpriza, unul din echipamentele standard, respectiv, 'Panouri usi cu insertie material textil si bagheta decor' lipsea cu desavarsire, in locul insertiilor textile din usi fiind prezent plastic negru. Am cerut explicit si s-a realizat mentionarea in procesul verbal de predare-primire a lipsei acestui echipament. Intorcandu-ma la dealer, acestia au ridicat din umeri si au sunat la fabrica. Azi, dealerul m-a chemat si mi-a inmanat o Nota Interna a Dacia, in care o tipa, Daniela Copaciu, recunoaste lipsa echipamentului de pe Sandero si mentioneaza ca este o greseala a prezentarii comerciale, sens in care avertizeaza toti dealerii (scrie sus, in antetul mailului intern, am copie tiparita!!!) sa comunice clientilor ca acest echipament nu se afla in dotarea masinii.
ce sa mai zic de atitudinea dealerului,orice negociere cu SERUS PLoiesti a esuat, nedorind in niciun fel sa repare prejudiciul creat.

CONCLUZIA: lucrul romanesc e tot romanesc, degeaba au venit francezii peste noi. La Dacia, platesti un lucru si primesti ridicari din umeri.
Va dati seama ca maine sunt la OPC Ploiesti, am printat deja reclamatia si am facut copii ale actelor.
Ce sa mai zic de atitudinea celor de la Vocea Clientului. Pana sa cumpar masina, le-am trimis vreo 3 emailuri cu diverse intrebari despre Sandero. Primeam raspuns la ele in cateva ore, maxim o jumatate de zi. Acum, cand le-am semnalat problema, n-au binevoit sa-mi raspunda de deja 24 de ore. Tipic romanesc.
Acum imi pare rau ca am ales Dacia. Pana in ultima clipa mi-a spus un prieten: fugi de Dacia, au schimbat sigla, dar nu si mentalitatea. Acum ii dau dreptate. Oameni buni, fugiti de Dacia!!!!


--------------------
Dacia Sandero 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 18 Jun 2010, 08:01
Post #2


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Oferta comerciala trebuie respectata si in baza OUG 296 pe 2004 si esti indrituit sa ceri respectarea acesteia, care face parte integranta din contract.
In speta, ai dreptul la cererea indreptarii problemei prin inlocuire, la returnarea banilor sau la o oferta de alte produse de aceeasi valoare.
Daca nu cedeaza din prima, se ameninta si se trece la actiuni cu ANPC.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 18 Jun 2010, 08:18
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Da... fugiti de Dacia.
Si cand am cumparat aer conditionat acasa imi mancau din palma, cand am avut probleme in garantie fugeau de mine. Deci fugiti si de firma X.
Si mai am niste exemple de diverse firme din diverse domenii care, dupa ce isi iau banul, incearca sa se faca, ca ploua in caz de probleme in garantie.
Problema nu e Dacia, e lipsa de respect fata de clienti a romanilor.
Si un coleg cu Skoda, pana nu a apelat la firma mama s-a lovit de romanasii nostri, aceeasi atitudine. Fugiti si de Skoda, nu?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 18 Jun 2010, 08:25
Post #4


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.897
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Dacia a informat dealerul ca piesa respectiva nu e pe masina. Dealerul nu a informat clientul. Mie mi se pare ca dealerul e de vina.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin 1000
post 18 Jun 2010, 13:42
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 17 June 10




@einstein1984

Dacia a informat dealerul in data de 17.06.2010. Eu am cumparat masina in data de 16.06.2010, iar Dacia a trimis informarea nationala catre dealeri ca urmare a problemei pe care am semnalat-o eu.
In concluzie, cred ca vina e a fabricii, ea ar trebui sa incerce o mediere, prin dealer, ca agent al sau, insa SERUS a refuzat orice oferta, de orice fel.


--------------------
Dacia Sandero 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EUGEN2008
post 18 Jun 2010, 14:26
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.889
Joined: 19 August 08
From: Brasov




pai da cataline dar dealerul a luat masina de la uzina sa ti-o dea tie si a castigat un comision de cateva sute de lei probabil chiar mai mic decat contravaloarea fetelor de usi si manerelor , ei de ce sa piarda daca vina e a uzinei? Ca din amaratul de comision traieste si firma respectiva si la cate "sute de masini " vand zilnic iti dai seama ca abia isi iau salariile, eu ii inteleg ca n-au negociat nimic mai ales daca au aflat de chestia asta odata cu tine, daca iti ascundeau aspectul asta ca sa e faca sa cumperi masina atunci era alta situatie. Zici ca ai formulat clar problema la Vocea clientului? Ca tu ai luat masina inainte de informarea oficiala? Eu zic ca pe aspectul asta trebuie insistat , ce de vinde incepand cu data informarii- treaba lor cum le descurca.


--------------------
LOGAN LAUREATE 2006
La omu sarac nici boii nu trag !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin 1000
post 18 Jun 2010, 14:48
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 17 June 10




@ EUGEN2008

da, am formulat problema foarte clar la Vocea Clientului, de 3 ori, dar nu am primit nimic. pana sa o cumpar, imi raspundeau in cateva ore, acum sunt 2 zile si absolut niciun telefon.

in ceea ce priveste orice piesa inlocuita pe masina, ea este platita si trimisa de la fabrica, nu este cheltuiala dealerului. cunosc foarte bine traseul pieselor, ele se deconteaza la fabrica toate. dealerul este un agent care intermediaza un raport comercial si castiga un comision, atat.

alaturi de VC, dealerul a anuntat seful de zona, seful de zona a anuntat Bucurestiul, ei au anuntat fabrica. de asta blamez atitudinea Dacia, ca ei au aflat de problema, dar nu au intentionat, in niciun fel, sa o rezolve.


--------------------
Dacia Sandero 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 18 Jun 2010, 22:17
Post #8


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




QUOTE(EUGEN2008 @ 18 Jun 2010, 15:26)
pai da cataline dar dealerul a luat masina de la uzina sa ti-o dea tie si a castigat un comision de cateva sute de lei  probabil chiar mai mic decat contravaloarea  fetelor de usi si manerelor
*


fissss comisionul nu-i chiar asa mic cum exagerezi tu, sa fim seriosi...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 19 Jun 2010, 17:24
Post #9


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu am impresia ca problema nu e luata cum trebuie in mana. Treaba trebuie sa fie mai ferma.
Eu as face cam asa:
1. As cere de la Dacia SA repararea produsului neconform, sau inlocuirea lui cu unul conform, in baza art. 10 din Legea 449/2003 (privind vanzarea produselor si garantiile asociate":
QUOTE(art. 10)
Art. 10. - In cazul lipsei conformitatii, consumatorul are dreptul de a solicita vanzatorului sa i se aduca produsul la conformitate, fara plata, prin reparare sau inlocuire, conform art. 11, sau sa beneficieze de reducerea corespunzatoare a pretului ori de rezolutiunea contractului privind acest produs, in conditiile art. 13 si 14

La art. 11 din aceeasi lege se spune termenul in care trebuie facuta reparatia/inlocuirea:
QUOTE
(4) Orice reparare sau inlocuire a produselor va fi facuta in cadrul unei perioade rezonabile de timp, stabilita de comun acord, in scris, intre vanzator si consumator, si fara niciun inconvenient semnificativ pentru consumator, luandu-se in considerare natura produselor si scopul pentru care acesta a solicitat produsele. Perioada de timp stabilita nu poate depasi 15 zile calendaristice de la data la care cumparatorul a adus la cunostinta vanzatorului lipsa de conformitate a produsului.

2. Dupa trecerea acestor 15 zile as cere aplicarea art. 13 din Lege care spune:
QUOTE
Art. 13. - Consumatorul poate solicita o reducere corespunzatoare a pretului sau rezolutiunea contractului in oricare dintre urmatoarele cazuri: 
   a) daca nu beneficiaza nici de repararea, nici de inlocuirea produsului; 
   cool.gif daca vanzatorul nu a luat masura reparatorie intr-o perioada de timp rezonabila; 
   c) daca vanzatorul nu a luat masura  reparatorie, conform art. 11 alin. (4), fara inconveniente semnificative pentru consumator.
in speta as cere rezolutiiunea contractului constatand neluarea masurilor de reparare.
3. As astepta vreo 5 zile dupa care pac, la ANPC.

Treburile trebuie sa se desfasoare IN SCRIS. Lasati-o dracului de convorbire telefonica. Se poate folosi cu usurinta e-mail-ul, setat cu confirmare de primire si de citire.

In al doilea rand, o problema de dotari, de culori etc, d-astea comune si comerciale, are deja raspuns standard la Vocea Clientului.
O problema punctuala, care implica incalcari de legislatii si probabil ceva costuri suplimentare trebuie sa parcurga mai multe compartimente, de la tehnic, la juridic si chiar marketing (pt oferte inlocuitoare), ajungand pana la decizii manageriale importante, deci e normal sa nu dureze 2-3 ore.
Ma mir ca nu se stie acest lucru desi se sustine:
QUOTE(catalin 1000 @ 18 Jun 2010, 14:48)
cunosc foarte bine traseul pieselor,
*
. Daca se stie atat de bine un traseu comercial, nu se stiu si alte lucruri? Hmmmm...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
burcezanv
post 19 Jun 2010, 21:43
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 25 March 09




nu pui te rog niste poze??? ca mie chiar nu imi vine sa cred ce ai patit!!!
cums anu ai insertia din panza neagra di bagheta decor pe panoul de usi daca ai spus ca ai comandat versiunea Black Line...
eu sunt foarte multumit de cum e lucrata masina si de cum arata...
am un Logan Black Line 1.5 dci 85 CP cu +jante si geamuri spate electrice.


--------------------
Dacia Logan 1.5 DCI 85 CP 2010 - BN-20-BUR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EUGEN2008
post 21 Jun 2010, 12:15
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.889
Joined: 19 August 08
From: Brasov




pai poate traseul comercial de care vorbesti a suferit o fisura. Ca daca aia de la uzina au zis : NU! atunci dealerul nu mai are cum sa-si recupereze cheltuiala in caz ca-ti acorda reparatia de capul lor. Ar insemna ca au luat vina asupra lor si drept urmare platesc ei , ori ei tocmai asta evita sa faca, practic esti pasat intre dealer si uzina.
bobo 77 , comisionul e direct proportional cu valoarea masinii , la un logan de pana-n 10 mii euro nu sare de 1000 lei mai mult ca sigur.


--------------------
LOGAN LAUREATE 2006
La omu sarac nici boii nu trag !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 21 Jun 2010, 12:58
Post #12


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.897
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Scuze, nu stiam data comunicarii interne a lu Dacia catre dealeri. Cred ca te-a lamurit klaus cu demersurile de facut.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 21 Jun 2010, 21:37
Post #13


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




QUOTE(EUGEN2008 @ 21 Jun 2010, 13:15)

bobo 77 , comisionul e direct proportional cu valoarea masinii , la un logan de pana-n 10 mii euro nu sare de 1000 lei mai mult ca sigur.
*


N-as fi asa sigur, eu stiam mai mult, in fine oricum la cat de nepregatiti sunt nu-i merita nici pe aia...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin 1000
post 22 Jun 2010, 16:43
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 17 June 10




salut,

am putin timp liber si m-am gandit sa va spus noutatile.
dupa 3 mailuri trimise la VC, doua incercari de mediere la dealerul local si reclamatia la anpc, navigand pe siteul lor, am decis sa stric un impuls si sa-i sun, poate se misca ceva. am sunat la VC, unde am converat cu o doamna extrem de amabila, care mi-a dat dovada de faptul ca stia bine de problema mea, banuiala mea fiind ca a mai primit reclamatii de acest fel, fiind un defect de configurare din fabricatie. intreband-o despre rezolvarea situatiei, mi-a comunicat faptul ca problema se afla in studiu la un departament specializat, fiind cunoscuta la nivelul uzinei. I-am explicat ca erau datori sa imi raspunda macar eliptic la unul din mailuri, moment in care a admis ca e o scapare de-a lor. Le-am spus ca sunt deschis la o mediere, aspect pe care l-a notat, urmand sa-l comunice celor care se ocupa de dosar. am uitat sa va spun, s-a constituit un dosar la dacia, banuiala mea fiind, dupa cum am spus, ca e o scapare din fabricatie sau de la marketing. Ori fabrica a uitat sa puna panourile de textil pe usi, ori asa era proiectul, dar departamentul de marketing a plusat in oferta comerciala si le-a inclus, desi nu erau prevazute in schita masinii.

Astept un raspuns si va tin la curent.


--------------------
Dacia Sandero 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 22 Jun 2010, 18:58
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




QUOTE(catalin 1000 @ 22 Jun 2010, 17:43)
I-am explicat ca erau datori sa imi raspunda macar eliptic la unul din mailuri


blink.gif asta cam cum vine?


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin 1000
post 22 Jun 2010, 21:54
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 17 June 10




@ Serje

exprimare eliptica = enunt din care lipsesc cuvinte, schematic, fara a evoca esentialul.

e bine?


--------------------
Dacia Sandero 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscond
post 25 Jun 2010, 19:52
Post #17


Membru incomod


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 3 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(catalin 1000 @ 22 Jun 2010, 17:43)
...Le-am spus ca sunt deschis la o mediere, aspect pe care l-a notat...
*
Bad idea!
QUOTE(catalin 1000 @ 22 Jun 2010, 17:43)
...departamentul de marketing a plusat in oferta comerciala si le-a inclus, desi nu erau prevazute in schita masinii.
*
Ne-am obisnuit...


--------------------
dacia Logan dizăl - B52
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alindrgn
post 25 Jun 2010, 21:11
Post #18


mamut lânos


Group: Members
Posts: 1.347
Joined: 27 April 08
From: brasov




daca ai vazut asta din prima zi, nu trebuia sa ridici masina. punct.

si asta asa informativ, black line e un fel de preferance cu ceva optionale in plus + culoarea neagra. si pe preferance se pun panouri simple, fara material pe ele.


--------------------
Dacia Logan / Duster -- 2008 abs plus / 2017 black touch
Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin 1000
post 26 Jun 2010, 21:31
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 17 June 10




dupa o liniste totala de o saptamana, am primit un telefon de la Vocea Clientului.

foarte amabila, domnisoara respectiva mi-a propus sa imi acorde o compensatie, "pentru confortul meu", in schimbul lipsei echipamentului in cauza, in valoare de 100 de euro, echivalent in produse ce urmeaza a fi montate intr-un service dacia.
i-am intrebat daca se preocupa de satisfactia tuturor clientilor si daca tuturor li se acorda diverse sume de bani. de asemenea, am intrebat-o de unde stie ca satisfactia mea costa 100 de euro, dar nu a avut raspuns la niciuna din intrebari.
eu as angaja oameni mult mai spontani la relatii cu publicul, dar asta e alta poveste.


le-am spus ca accept, dar astept concretizarea, nu ii mai cred pe cuvinte, pentru ca am vazut cat sunt de neseriosi. dupa ce le-am spus ca accept, ma vor suna din nou luni, intrucat e necesar ca tipa respectiva sa confirme cuiva ca am acceptat, apoi sa demareze punerea in practica. tipic romanesc.

plangerea la opc merge, cat timp nu-mi dau nimic scris.


--------------------
Dacia Sandero 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TWK
post 26 Jun 2010, 21:57
Post #20


Rider on the Storm


Group: Members
Posts: 190
Joined: 21 February 07




Tot e bine ca ai primit ceva. De 100 euro or sa iti ofere probabil senzori de parcare sau covorase+tavita de portbagaj, altceva nu cred ca ai ce sa iei in banii astia.


--------------------
Logan 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alindrgn
post 26 Jun 2010, 22:27
Post #21


mamut lânos


Group: Members
Posts: 1.347
Joined: 27 April 08
From: brasov




daca fetele de usi cu material textil valoreaza la dealer doar 100 euro eu imi tai aia jos.

This post has been edited by alindrgn: 26 Jun 2010, 22:27


--------------------
Dacia Logan / Duster -- 2008 abs plus / 2017 black touch
Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin 1000
post 29 Jun 2010, 16:57
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 17 June 10




salut

nu pot decat sa ma bucur vazand ca mai sunt si oameni cu gandire realista si corecta, nu doar "zmei", pe acest forum.

cei care nu au cumparat o masina in viata lor si stau cu tastatura in fata, dandu-si cu presupusul, nu isi dau seama ca un neajuns mic, care nu afecteaza parametrii de functionare ai masinii, ci doar estetica acesteia, nu poate fi sustenabil in cazul unui proces. un demers juridic are costuri materiale si de timp net mai mari decat dauna in sine, deci, nu castigi nimic. tot pe acestia ii intreb, cate procese au demarat impotriva dacia, pentru ca ii vad pe toate forumurile prezentand problemele lor tehnice?
pentru celorlalti, rationali si realisti, le spun ca lucrurile decurg cum ma asteptam. am fost sunat de dacia, VC, le-am spus ce doleante am, mi-au comunicat ca sunt de acord sa-mi dea cotiera si aparatori noroi, inclusiv montajul, drept compensatie pentru lipsa panourilor usi din material textil, urmand sa-mi comunice data programarii la service. si, de atunci, atat, exact cum presimteam, nimic altceva, niciun semn de viata. inca mai astept.
tin sa afirm din nou motivele pentru care am fost asa virulent la adresa lor: nepasarea, inertia si neprofesionalismul cu care se misca lucrurile la dealerul local. neputinta acestuia de a remedia imediat, intr-un mod amabil si amiabil, neajunsul produs, mi-au produs o impresie extrem de negativa la adresa dacia. eu am fost deschi din primul moment oricarei negocieri, insa ei au refuzat-o categoric.

PS
azi am dat o fuga la dealerul dacia in cauza, sa vad daca mai exista pliantele gamei blackline cu dotarea in cauza, pe care nu o monteaza pe masini. le-am vazut acolo, sunt aceleasi, si am intrebat un lucrator daca nu le-au scos, pentru ca exista posibilitatea ca si alti clienti sa pateasca ce am patit eu. raspunsul lui m-a stupefiat: "mi-a spus ca daca ceilalti clienti vor observa, bine, daca nu, nu. cei care vor observa vor face ca mine, demersuri si scandal, cei care nu, vor semna procesul verbal de predare-primire si vor pleca acasa cu masina. din acel moment ei sunt acoperiti." ce parere aveti?
@ "zmei" asta e motivul pentru care am ales sa postez demersul meu pe forum, nu sa dau in judecata firma sau sa fac plangere la haga smile.gif


--------------------
Dacia Sandero 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 29 Jun 2010, 21:20
Post #23


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Pana la urma s-a ajuns la o solutie echitabila, cat despre dealeri este problema generala in Romania efectiv nu-i intereseaza si nici nu vor si stiu sa vanda...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin 1000
post 29 Jun 2010, 21:36
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 17 June 10




as face, totusi, o rectificare. anumiti dealeri nu stiu/nu vor sa vanda cum trebuie, nu toti.
recent, am mai achizitionat o nemtoaica, dar diferentele sunt incomparabile. au stat de capul meu zilnic, m-au sunat, mi-au facut o reducere de 1700 cash si echipamente gratis de 800 euro, reduceri in service, card de fidelitate, telefoane lunare daca sunt multumit de masina etc. deci, se poate, acolo unde se vrea.
una peste alta, sunt multumit de masina, sper sa o alerg multi kilometri.


--------------------
Dacia Sandero 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bossake
post 29 Jun 2010, 22:26
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 6 December 07
From: Bucuresti




poate sa puna cineva o poza cu fetele de usi?! ce au pana la urma astea de pe sandero black line? de fapt ce nu au?


--------------------
Dacia Logan 2007 Prestige 1.6 16v - B 21 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 29 Jun 2010, 23:06
Post #26


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(catalin 1000 @ 29 Jun 2010, 16:57)
nu pot decat sa ma bucur vazand ca mai sunt si oameni cu gandire realista si corecta, nu doar "zmei", pe acest forum.

cei care nu au cumparat o masina in viata lor si stau cu tastatura in fata, dandu-si cu presupusul, nu isi dau seama ca un neajuns mic, care nu afecteaza parametrii de functionare ai masinii, ci doar estetica acesteia, nu poate fi sustenabil in cazul unui proces. un demers juridic are costuri materiale si de timp net mai mari decat dauna in sine, deci, nu castigi nimic. tot pe acestia ii intreb, cate procese au demarat impotriva dacia, pentru ca ii vad pe toate forumurile prezentand problemele lor tehnice?
*

As avea o propunere:
Luati frumusel un scaun.
Va asezati comod in fata monitorului, vi-l potriviti intr-o pozitie ergonomica.
Bun, acum stand comod, recititi topicul. TOT, de la cap la coada.
Cu informatia proaspata si clara in minte, puteti acuma sa indicati un singur utilizator de pe acest topic/forum care v-a recomandat datul in judecata?
E, il gasiti?

Nu stiu de ce dar am impresia ca pe aici lumea a mai si cumparat o masina la viata ei, mai stie cat de cat ce sa faca legal si nu au dat sfaturi fantasmagorice.

Ma insel cumva?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 29 Jun 2010, 23:21
Post #27


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Trebuie sa-l intelegem ca-i putin frustrat.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
infiniti
post 1 Jul 2010, 11:53
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 24 June 08




Aceeasi intamplare am patit-o si eu.
In momentul in care am vazut panourile usilor interioare ca nu sunt conforme cu ce era specificat in reclama am refuzat masina.
In locul variantei Black Line am ales varianta Kiss Fm.
Dealerul sau Dacia nu a venit cu nici o varianta.


--------------------
Dacia 1410 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin 1000
post 1 Jul 2010, 19:07
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 17 June 10




@ infiniti

iata ca incep sa apara si alti posesori de blackline cu aceeasi problema. probabil ca vor mai aparea, eu am comandat-o a doua zi dupa lansarea promotiei si, normal, mi-a sosit mai devreme.

ce are in plus/minus varianta kiss fm fata de blackline?

ce explicatie ti-a dat dealerul?

This post has been edited by catalin 1000: 1 Jul 2010, 19:08


--------------------
Dacia Sandero 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
infiniti
post 2 Jul 2010, 13:45
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 24 June 08




Diferente Sandero Black Line - Kiss Fm

comanda radio X -
radio Blaupunct X -
radio Sony - X
panouri usi cu bagheta decor - X
tapiterie scaune diferite

In rest nu am remarcat diferente.

Explicatia dealer-ului : "Asa este Sandero"


--------------------
Dacia 1410 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 13:47
Forum Renault