DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Eu când vreau să fluier, fluier

george_scala_2004
post 14 Jun 2011, 13:20
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




QUOTE
Papan Chilibar, actorul amator care a jucat în filmul "Eu când vreau să fluier, fluier", regizat de Florin Șerban, a murit duminică seara, în București, au declarat pentru MEDIAFAX reprezentanți ai Strada Film.

Papan Chilibar a fost externat de la Spitalul Fundeni din București duminică, în stare foarte gravă, la solicitarea familiei, a declarat pentru MEDIAFAX directorul Institutului Clinic Fundeni, conferențiar Carmen Orban.

El suferea de o anemie foarte severă, insuficiență hepatică acută hormo-fulminantă, encefalopatie hepatică, septicemie cu Klebsiella.

Actorul amator Papan Chilibar a fost interpretul unui rol secundar în filmul "Eu când vreau să fluier, fluier". El a fost internat la Spitalul Fundeni de la sfârșitul lunii februarie, familia sa cerând discreție în legătură cu cazul său.

Papan Chilibar a stat la închisoare timp de doi ani, pentru spargeri de locuințe.

"Eu când vreau să fluier, fluier", debutul în lungmetraj al lui Florin Șerban, este primul film românesc din ultimii 17 ani care a intrat în competiția oficială a Festivalului de la Berlin, în 2010, și a reușit să ia și două premii importante: marele premiu al juriului - Ursul de Argint și distincția "Alfred Bauer".


DUMNEZEU sa-l ierte ! Fie-i tarina usoara. plange.gif popa.gif fleur.gif

This post has been edited by george_scala_2004: 15 Jun 2011, 08:39


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 07:35
Forum Renault