DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Media Nav Evolution

Vickster
post 12 Oct 2018, 16:20
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 12 October 18




Salutari , am si eu o intrebare in legatura cu media nav evolution , problema mea e urmatoarea , am cartea aceea cu informatii dar cand umblu pe nav , sunt foarte multe lipsuri , nu are setari cu vehiculul , informatiile cu eco driving si tot asa , e ca si cum ar fi vechea nav , dar e cu nav evolution dar fara setarile respective , masina are 20 de zile de activitate de cand exista , logan prestige black & white este versiunea de echipare . Are cineva idee care e treaba cu navigatia? pe site si cu update-urile am incercat dar nimic.


--------------------
Dacia Logan 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danLaza
post 19 Nov 2018, 06:51
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 1 November 16




Manualul pentru medianav e conceput pentru toate funcțiile pe care acesta le poate face. Dacia nu vine echipata cu multiplexor (numai gama Renault) care sa activeze funcția driving eco.


--------------------
Dacia Sandero Stepway 2016 0,9TCE laureate - TM65
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan.mihalcea
post 9 Dec 2018, 16:48
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 8 September 15
From: Pitesti




salut. o problema am si eu cu update harti pt un meedia nav evolution. versiune soft 9.1.3. facut toti pasii indicati in prezentarea dacia, insa programul m.n.tool da eroare (care persista de aprox 3 saptamani "serviciu indisponibil"). precizez k sunt inca in cele 90 zile de update gratuit harti.


--------------------
Dacia Logan 2022 - AG-05-JON
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radiantm
post 19 Dec 2018, 19:20
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 73
Joined: 8 December 10




De ce nu atasezi cateva poze cu eroarea.Vezi sa folosesti Dacia Medianav Toolbox si NU Renault medianav Toolbox
Eu am actualizat Medianavul(in perioada gratuita de 90 zile si am actualizat versiunea la 9.1.3 si hartile la 2018Q2) pe 8/9 DEC 2018 si serviciul era 100% functional.Totul a decurs Ok.Trecerea de la v9.1.2 la 9.1.3 a luat putin mai mult timp ,dar hartile(RO si BG) se actualizeaza aproape instant dupa ce faci amprenta.


--------------------
DACIA LOGAN LOGAN 1.4MPI LAUREATE+1.0 SCE BLACK&WHITE 1.4(2005) /1.0(2018)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 23:53
Forum Renault