DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ajutor inchidere centralizata Polo 6n !

ghitao2000
post 21 Nov 2015, 15:33
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 12 September 15




Buna ziua.Am vazut ca sunteti colegi priceputi si ati indrumat si alte persoane in diferite probleme,poate ma ajutati si pe mine.M-ar interesa la modelul meu Polo 6n (AER benzina 999 cc) care sunt firele pe care trebuie montat modulul inchiderii cu telecomanda, sa comande inchiderea vacumatica originala de pe masina.Eu,dupa ce am cautat tot ce se poate gasi pe net legat de acest subiect am decis sa montez singur modulul cu telecomanda.Problema cu care ma confrunt este ca montata conform schemei (am ales tipul de legaturi pt inchidere pneumatica din schema de montaj a modulului inchiderii insa am incercat si si modul possitive trigger cum am vazut pe youtube la un rus insa era montat pe 6n2) nu se inchide sau in alta combinatie se inchide si nu se mai deschide.Am incercat sa intercalez firele de comanda de la modul pe firul rosu care merge la butucul cheii dar si pe firul rosu cu dunga neagra de la mufa actuatuatorului,ambele din usa soferului.Singurul mod in care functiona a fost pe firul de la actuator dar cu mufa scoasa, insa atunci inchiderea de la usa sofer nu mai functiona.Atasez schema electrica masina,schema montaj inchidere si poze cu firele pe care am incercat montajul.

In speranta ca ma veti putea ajuta va multumesc anticipat !

Cu multa stima Ghita Oiegas.


--------------------
dacia logan 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 10:56
Forum Renault