DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Megane Classic Diesel Expression - bagasem divort, dar noua taxa de inmatriculare ne-a facut sa .....

Axe
post 6 Jan 2012, 20:53
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




..... ne iubim mai ceva ca-n prima zi si am retras actele !!! blink.gif
Jurnalul asta trebuia deschis cam din prima zi in care m-am inregimentat aici dar niciodata nu-i prea tarziu ! Dupa cum unii dintre voi stiti deja, am incercat sa o schimb cu ceva mai mic de oras de multa vreme dar cunoscand istoricul masinii si numarul real de km nu am fost de acord cu cateva preturi oferite de unii cumparatori. Masina asta nu-mi gresise cu nimic si nu aveam sau nu am de gand sa o vand ca pe-o tabla ruginita si hamalita din targ, doar asa, pentru un moft. Respectivele subiecte pe care le-am inchis se afla aici si aici
Le-am inchis pentru ca a devenit prea evident ca nu ne mai putem vinde masinile oameni buni datorita taxelor nesimtite, nimeni nu se gandeste ca masina pe care o cumpara azi cu eforturi si transpiratie, vom mai lua un c-c-t pe ea peste ceva vreme ca inventeaza astia ceva legi, taxe, cotizatii, japca etc.
Hmmm, cum spuneam, masina asta nu gresise cu nimic dar am gresit eu: nu am schimbat la timp cureaua de distributie si POC, s-a rupt desi cu doua zile inainte o verificasem si arata ca din cutie ! Mda, avea putini km dar trecuse de 4 ani, deci, un sfat de la patzitu': schimbati-le la 3 ! wink.gif
Azi a plecat spre un service de mare prestigiu(nu fac reclama), reparatia va fi asa cum merita, ca la carte, urmeaza si alte imbunatatiri, eventual niste jante mortale care sa-i schimbe infatisarea, se pare ca drumurile sa-mi ridic pensia le voi face tot cu ea, deci trebuie sa fie ok, sa nu lase un biet batran in drum. Asa arata "Cobra Argintie" la cei 12ani si 95.000km:

This post has been edited by Axe: 6 Jan 2012, 21:15


Attached thumbnail(s)
MEGANE__1_.JPG ( Size: 738.69k ) Number of downloads: 3029
MEGANE__2_.JPG ( Size: 703.42k ) Number of downloads: 3282


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turbodxman
post 6 Jan 2012, 21:54
Post #2


-------------


Group: Members
Posts: 3.327
Joined: 1 August 08
From: Ro




Se tine bine, inca, "batranica" tongue.gif pt varsta ei smile.gif


--------------------
--------- ---------- ------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 6 Jan 2012, 21:58
Post #3


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Arata super, pentru varsta ei.

Axe, cureaua aia a fost facuta pe vapor, n-are voie sa crape dupa 4 ani sub nicio forma.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 6 Jan 2012, 22:00
Post #4


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




QUOTE(Axe @ 6 Jan 2012, 20:53)
nu am schimbat la timp cureaua de distributie si POC, s-a rupt desi cu doua zile inainte o verificasem si arata ca din cutie ! Mda, avea putini km dar trecuse de 4 ani, deci, un sfat de la patzitu': schimbati-le la 3 ! wink.gif
*



Sau mai bine cumpărați motoare cu distribuție pe lanț, astfel evitând și profesionalismul service-urilor autohtone, și piesele contrafăcute.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex4u
post 6 Jan 2012, 22:33
Post #5


Ultima scursura' umana


Group: Members
Posts: 2.131
Joined: 19 March 10
From: Scursureștii de Campie




QUOTE(C a t a l i n @ 6 Jan 2012, 22:00)
Sau mai bine cumpărați motoare cu distribuție pe lanț, astfel evitând și profesionalismul service-urilor autohtone, și piesele contrafăcute.
*


wub.gif wub.gif


--------------------
EX:DACIA BERLINA TX 1987
Ex Bmw e36 318i
Ex Opel Astra G 1.6 - Vand piese
Ex Audi A4 1.6 105 HP
Ex Peugeot 206
Ford Focus II 2009.
Opel Astra G 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 6 Jan 2012, 22:42
Post #6


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




QUOTE(Axe @ 6 Jan 2012, 21:53)
..... ne iubim mai ceva ca-n prima zi si am retras actele !!! blink.gif

Asa arata "Cobra Argintie" la cei 12ani si 95.000km:
*


Pai atunci eu va doresc iubire vesnica icon_mrgreen.gif si multi kmp fara probleme.

Baga si km facuti cu biclele, asa cred ca se dubleaza aia 95000km.


--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 6 Jan 2012, 22:49
Post #7


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




@axe nu vreau sa fiu rau si nici nu vreau sa ma intelegi gresit. am avut si eu un megane 1 break 1.6 16v. foarte ok masina, am fost multumit de ea, dar devenind veche a trebuit s-o schimb. cam asta ar fi si povestea ta pe scurt. ce ai gresit tu a fost ca ai tinut prea mult la pret. iti stiu anuntul de vanzare de cand l-ai pus. nu bag masina ta in aceeasi oala cu cele din targ, adica manarite, lovite, sau mai stiu eu ce. dar totusi ai cerut mult peste pretul pietei. te inteleg ca era masina ta, ca era intretinuta, ca erau km reali, dar asta este. eu am vandut meganeul acum 1 an cu 3150 euro in provincie. in bucuresti n-am reusit s-o dau in 3 luni. pana n-am lasat la pret n-am facut nimic.


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 7 Jan 2012, 06:48
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Va multumesc pentru interes baieti smile.gif si va astept cu alte multe comentarii referitoare la imbunatatiri, intretinere, oferte de alte componente si consumabile, am eu o presimtire ca topicul asta se va intinde pe multi ani de-acu-n colo wink.gif
QUOTE(Markos @ 6 Jan 2012, 21:58)
Arata super, pentru varsta ei.

Axe, cureaua aia a fost facuta pe vapor, n-are voie sa crape dupa 4 ani sub nicio forma.
*


Cureaua este(era Conti) si arata foarte bine, cu doua zile inainte am schimbat cureaua la accesorii si intinzatorul. M-am uitat lung la ea, am pipait-o pt ca ma gandeam sa o schimb(stiam povestea cu curelele garantate doar 4 ani) dar la felul cum arata si avand doar vreo 40.000, am zis sa o las in treaba ei. GRESEALA, aviz amatorilor.
Ma rog, asta e, chiar daca s-au stricat acum si alte piese, se repara, nu-i un capat de tara, e facuta de mana omului.

QUOTE(C a t a l i n @ 6 Jan 2012, 22:00)
Sau mai bine cumpărați motoare cu distribuție pe lanț, astfel evitând și profesionalismul service-urilor autohtone, și piesele contrafăcute.
*


Si lanturile se rup la un moment dat, ce-i drept mai greu si nu-s afectate de trecerea timpului.

QUOTE(zanzie @ 6 Jan 2012, 22:42)
Pai atunci eu va doresc iubire vesnica  icon_mrgreen.gif  si multi kmp fara probleme.

Baga si km facuti cu biclele, asa cred ca se dubleaza aia 95000km.
*


Multumesc, facand un calcul sumar, depasesc 20.000km/an cu bicicleta pe cand cu masina fac vreo 7000 !

QUOTE(slider2 @ 6 Jan 2012, 22:49)
@axe nu vreau sa fiu rau si nici nu vreau sa ma intelegi gresit. am avut si eu un megane 1 break 1.6 16v. foarte ok masina, am fost multumit de ea, dar devenind veche a trebuit s-o schimb. cam asta ar fi si povestea ta pe scurt. ce ai gresit tu a fost ca ai tinut prea mult la pret. iti stiu anuntul de vanzare de cand l-ai pus. nu bag masina ta in aceeasi oala cu cele din targ, adica manarite, lovite, sau mai stiu eu ce. dar totusi ai cerut mult peste pretul pietei. te inteleg ca era masina ta, ca era intretinuta, ca erau km reali, dar asta este. eu am vandut meganeul acum 1 an cu 3150 euro in provincie. in bucuresti n-am reusit s-o dau in 3 luni. pana n-am lasat la pret n-am facut nimic.
*


Stiu si eu treaba asta insa eu doream sa o vand doar cu juma' de gura ! icon_mrgreen.gif
As fi dat-o cu un pret justificat starii ei dar nu cred ca m-a crezut cineva cand spuneam ca are doar km astia. Daca un client hotarat ar fi avut certitudinea ca are doar 95k, iti spun eu ca ar fi platit cei 500-700E pe care ii ceream eu peste "pretul pietei". Oricum pe o masina manarita luata ieftin, data inapoi de la 275.000 la 75.000, mai arunci poate si 2000E in primii ani schimband diverse piese uzate.
In plus, km masinii asteia sunt facuti pe autostrada, daca o pun pe A2 la centura si-i zic diiiiiiiiiii, pot sa inchid ochii pana la Constanta ca stie drumul singura ! radmasa.gif
O masina rulata afara pe sosea, este cu mult mai "noua" la anumite subansamble decat una coapta in intersectii, crede-ma wink.gif

LE:stie cineva cu exactitate cat ar fi taxa pt masina mea ?

This post has been edited by Axe: 7 Jan 2012, 08:40


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 7 Jan 2012, 08:54
Post #9


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




QUOTE(Axe @ 7 Jan 2012, 06:48)
Si lanturile se rup la un moment dat, ce-i drept mai greu si nu-s afectate de trecerea timpului.
*



La câți Km ai parcurs pe an cu mașina asta nu ajungeai să vezi lanț rupt înainte să scapi de ea.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ampt
post 7 Jan 2012, 09:21
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.597
Joined: 25 July 10
From: București




QUOTE(C a t a l i n @ 6 Jan 2012, 22:00)
Sau mai bine cumpărați motoare cu distribuție pe lanț, astfel evitând și profesionalismul service-urilor autohtone, și piesele contrafăcute.
*


Nu distributia pe curea ar fi problema, ci profesionalismul service-urilor autohtone si piesele contrafacute !
La numarul acela de kilometri si la perioada de timp de 4 ani, nu ar fi avut voie sa cedeze sub nici o forma !
Daca ar fi fost montata prost, ceda mult mai repede, asa inclin sa cred ca numai originala nu a fost sad.gif (vezi si postul lui Markos) !


--------------------
Dacia SupeRNova / Logan ph2 2000/Rapsodie/Laureate 1,5 dCi 75 CP, Euro 5/2011
Este mai ușor să previi, decât să remediezi !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 7 Jan 2012, 09:32
Post #11


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Atunci pe viitor să cumperi mașină cu 2-3 curele de distribuție.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 7 Jan 2012, 09:36
Post #12


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Deci n'o mai dai, in Romania merita s-o ti cu toate ca intoxici lumea, dar daca traiai in Germania, de exemplu, nu te lasau aia prin nici un oras cu ea..diesel euro 2 primeste calificativ nasol, poluator major.

This post has been edited by argon: 7 Jan 2012, 09:38


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ampt
post 7 Jan 2012, 09:45
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.597
Joined: 25 July 10
From: București




QUOTE(C a t a l i n @ 7 Jan 2012, 09:32)
Atunci pe viitor să cumperi mașină cu 2-3 curele de distribuție.
*


Depinde de unde le cumperi si unde le schimbi ! wink.gif
Cum romanul este un bun afacerist si le stie pe toate, cumpara si curelele de distributie la promotie sau superpret ( sindromul comertului de zi cu zi ) si le mai schimba si la nea' mecanicul din spatele blocului (meserias frate, bunicul lui a lucrat la Opel in perioada interbelica, a crescut de mic printre motoare si uleiuri).
De cele mai multe ori, acesta este raspunsul ! smile.gif


--------------------
Dacia SupeRNova / Logan ph2 2000/Rapsodie/Laureate 1,5 dCi 75 CP, Euro 5/2011
Este mai ușor să previi, decât să remediezi !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 7 Jan 2012, 09:58
Post #14


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




QUOTE(Axe @ 7 Jan 2012, 06:48)
LE:stie cineva cu exactitate cat ar fi taxa pt masina mea ?
*


"taxa auto 2012" si-ti da gogu link catre un calculator. E bun ala de pe patru tuningi.


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 7 Jan 2012, 10:16
Post #15


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




QUOTE(Axe @ 7 Jan 2012, 06:48)
LE:stie cineva cu exactitate cat ar fi taxa pt masina mea ?
*



era pe la bursa de vanzare un 1.9dci din 2003 si calculase cineva la ala taxa ca fiind 2300 euro. probabil ca si la tine este asemanatoare.


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 7 Jan 2012, 10:41
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Discutam cu mecanic de la service renault si mi-a spus ca a schimbat cu mana lui distributie la megane cu piese originale si dupa o luna a venit omul iar cu cureaua rupta !!!!!!!!!!!!!!!!! blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
Alt taximetrist cu una luata din targ, la fel, s-a rupt imediat ! Deci ce naiba, daca-i ca la 6/49 ce sa mai zici ?!

This post has been edited by Axe: 7 Jan 2012, 10:43


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 7 Jan 2012, 10:42
Post #17


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




De-aia e bine cu distributie pe lant.


--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ampt
post 7 Jan 2012, 12:34
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.597
Joined: 25 July 10
From: București




QUOTE(Axe @ 7 Jan 2012, 10:41)
Discutam cu mecanic de la service renault si mi-a spus ca a schimbat cu mana lui distributie la megane cu piese originale si dupa o luna a venit omul iar cu cureaua rupta !!!!!!!!!!!!!!!!! blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif
Alt taximetrist cu una luata din targ, la fel, s-a rupt imediat ! Deci ce naiba, daca-i ca la 6/49 ce sa mai zici ?!
*


Mecanicii cu pricina au folosit așa ceva la montarea curelei, când au tensionat cureaua mai exact ?!

Attached thumbnail(s)
16062011151.jpg ( Size: 947.81k ) Number of downloads: 2867
16062011152.jpg ( Size: 1000.4k ) Number of downloads: 2612
16062011150.jpg ( Size: 757.15k ) Number of downloads: 2597


--------------------
Dacia SupeRNova / Logan ph2 2000/Rapsodie/Laureate 1,5 dCi 75 CP, Euro 5/2011
Este mai ușor să previi, decât să remediezi !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 7 Jan 2012, 12:45
Post #19


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Așa a rămas piulița aia și după ce ai plătit?


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 7 Jan 2012, 12:58
Post #20


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(Axe @ 7 Jan 2012, 18:41)
Discutam cu mecanic de la service renault si mi-a spus ca a schimbat cu mana lui distributie la megane cu piese originale si dupa o luna a venit omul iar cu cureaua rupta !!!!!!!!!!!!!!!!! blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif
Alt taximetrist cu una luata din targ, la fel, s-a rupt imediat ! Deci ce naiba, daca-i ca la 6/49 ce sa mai zici ?!
Din categoria ""fiecare cioara isi lauda puiul": Sonata model 2006, folosit exclusiv ca taxi in Singapore si Malaysia, peste 550000km facuti fara sa se umble la lantul de distributie.
Ah, dar stai, se stie© ca Hyundai nu-i masina, nici n-are rost s-o pomenim in discutie...


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 7 Jan 2012, 13:16
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(Ampt @ 7 Jan 2012, 12:34)
Mecanicii cu pricina au folosit așa ceva la montarea curelei, când au tensionat cureaua mai exact ?!
*


Nu stiu ce aparat ai pus tu acolo dar daca lucreaza la o reprezentanta renault cat muzeul Antipa cred ca aveau habar cum se pune o distributie. Inclin sa cred ca totusi calitatea curelelor e indoielnica, indiferent de unde provin sad.gif

QUOTE(adip @ 7 Jan 2012, 12:58)
Din categoria ""fiecare cioara isi lauda puiul": Sonata model 2006, folosit exclusiv ca taxi in Singapore si Malaysia, peste 550000km facuti fara sa se umble la lantul de distributie.
Ah, dar stai, se stie© ca Hyundai nu-i masina, nici n-are rost s-o pomenim in discutie...
*


Depinde cine pomeneste, eu stiu ca hyunday, daewoo si kia dintre cele ciuciungheze sunt masini foarte bune.


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 7 Jan 2012, 13:22
Post #22


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




QUOTE(Axe @ 7 Jan 2012, 10:41)
Discutam cu mecanic de la service renault si mi-a spus ca a schimbat cu mana lui distributie la megane cu piese originale si dupa o luna a venit omul iar cu cureaua rupta !!!!!!!!!!!!!!!!!
*


Interesant e ca nu am auzit de curea rupta la o masina noua. Alea montate in fabrica respecta niste conditii minime. Sunt convins ca o multime de petarde sunt vandute ca piese de origine, pe o gramada de bani.


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 7 Jan 2012, 13:24
Post #23


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Păi și cum eviți asta, faci revizia la fabrică?


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 7 Jan 2012, 13:34
Post #24


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




Pe piata se gasesc si piese de calitate cat de cat buna. Alegi un producator cu referinte si cumperi dintr-o sursa de incredere. Pe urma, cu piesele in portbagaj, mergi sa le schimbi in reprezentanta sau unde crezi de cuviinta.
Daca mergi ca berbecul la dealer, primesti chestii ieftine la preturi umflate. Foarte putine repere se gasesc doar pe "original", iar dealerii cumpara tot de la importatori, cautand de obicei pretul minim (care aduce profit maxim).


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 7 Jan 2012, 13:35
Post #25


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Nu-i mai simplu cu lanț-ul? rolleyes.gif


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ampt
post 7 Jan 2012, 13:37
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.597
Joined: 25 July 10
From: București




QUOTE(adip @ 7 Jan 2012, 12:58)
Din categoria ""fiecare cioara isi lauda puiul": Sonata model 2006, folosit exclusiv ca taxi in Singapore si Malaysia, peste 550000km facuti fara sa se umble la lantul de distributie.
Ah, dar stai, se stie© ca Hyundai nu-i masina, nici n-are rost s-o pomenim in discutie...
*


La asiatici, distributia pe lant este chestie de traditie !
Nu uitati cate biciclete sunt acolo ! wink.gif


--------------------
Dacia SupeRNova / Logan ph2 2000/Rapsodie/Laureate 1,5 dCi 75 CP, Euro 5/2011
Este mai ușor să previi, decât să remediezi !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 7 Jan 2012, 13:38
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(C a t a l i n @ 7 Jan 2012, 13:35)
Nu-i mai simplu cu lanț-ul? rolleyes.gif
*


Daca esti un om foarte ambitios cred ca o poti trece pe lant ! icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 7 Jan 2012, 14:16
Post #28


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




QUOTE(C a t a l i n @ 7 Jan 2012, 13:35)
Nu-i mai simplu cu lanț-ul? rolleyes.gif
*



A trecut si Honda la lant? smile.gif


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 7 Jan 2012, 14:34
Post #29


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Daca cureaua aia a mai stat si-n raft la vanzare alti 4 ani, e si normal ce s-a intamplat.


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 7 Jan 2012, 14:55
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(C a t a l i n @ 7 Jan 2012, 14:35)
Nu-i mai simplu cu lanț-ul? rolleyes.gif
*


La motoarele 1.3 diesel de Fiat poti avea surpriza sa se rupa lantul inainte de 100 de mii de km, asa ca nu vad afacerea. O curea de distributie in schimb poate sa tina lejer peste suta de mii de km daca sunt facuti in maxim 4-5 ani (chiar daca ea e garantata 60 de mii).

Cat am lucrat la reprezentanta n-am avut nici o masina la care sa se fi schimbat distributia la termen si sa se fi rupt de la sine putere.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
30 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:29
Forum Renault