DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Problema cu masina de spalat, bate cuva in peretii laterali

radian
post 9 Dec 2018, 11:09
Post #31


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




De la vreun atelier de dezmembrari masini de spalat Samsung? 😁


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Dec 2018, 12:34
Post #32


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




QUOTE(maho @ 9 Dec 2018, 10:11)
Stiti careva un cod de rulment compatibil? Ca am gugalit degeaba...

Masina e Indesit WIL 105 (EX)(TE)Y.
*



Sper sa ai noroc de mester bun sa o rezolve, si sa se poata schimba usor rulmentii. Ca la unele modele mai noi e greu spre imposibil.
Eu am patit-o cu Arctic-ul acum cativa ani, parca in 2014, dar zornaia un rulment pe la motor. Motorul era capsulat cica, pe unde am intrebat la vreo doua-trei firme care se ocupau cu depanari au zis ca altu', cu niste preturi din alea gen 400 lei SH, 7-800 lei nou, caz in care am zis ca mai degraba iau alta masina. Plus ca deja se simteau ofensati ca am scos eu motoru' si nu i-am adus pe ei pentru patru suruburi si o piulita, sa le dau 100 lei pe deplasare.
Pana la urma am gasit un om care s-a riscat sa desfaca motorul pentru a inlocui rulmentii, dat pentru asta a trebuit sa sparga magnetul de pe ax, parte din senzorul Hall de citire a turatiei, si ulterior sa-l lipeasca cu niste epoxi. Cost, vreo 70 de lei cu rulmenti cu tot si am zis ca merita incercat. Initial a mers si cred ca am postat si pe aici, a fost motorul putin mai zgomotos pana s-au reasezat carbunii apoi a mers normal inca vreo doi ani. A cedat lipitura aia de pe senzor si o luase razna, si de acolo am dat de belea.
Am gasit un mester pe olx care a zis ca imi schimba senzoru' el, ca dureaza 2 zile ca are piesa la atelier si atelieru' in afara orasului. Am fost la el acasa, i-am lasat doar motorul pentru ca stiam clar ce e, puteam sa incerc sa lipesc eu iar senzoru' si sa tina cate doi ani dar am zis ca e mai sigur asa. Ei bine acest "mester" m-a tinut incurcat vreo zece zile, zile de vara in care aveam de spalat la greu, timp in care pana la urma am comandat alta masina de spalat. Ba nu raspundea, ba ca maine, ba era beat si abia lega trei vorbe. Intr-un final am recuperat motorul dupa amenintari si injuraturi si tot ce facuse in alea zece zile era sa se chinuie sa il lipeasca cu superglue. Intre timp facusem rost si de numarul unui alt depanator, recomandat de niste prieteni de familie. A venit omu' acasa, i-am explicat eu ce cred ca are, a scos din geanta mai multi magneti din aia, a gasit unu' sa se potriveasca, l-a inlocuit, m-a pus pe mine sa bag la loc motoru'(nu stiu cum se descurca el in mod normal ca era un om la vreo 160 de kg asa) daca tot eu umblasem, testat, mergea perfect.
Morala povestii, grija unde gasesti depanator!!!
La mine n-a iesit chiar rau pana la final, tot cautam ceva SH sa duc la tara asa ca am dus-o p-asta reparata(si merge acolo fara greturi de atunci) pentru la oras am luat una din asta la vreo 1400 lei(era cam singurul model gasit de mine la momentu' ala care sa aiba si o capacitate mai mare si sa intre si pe usa baii-am zis sa fie macar upgrade de la Arctic de 5Kg si 1000rpm) de care nu prea am de ce sa ma vait(sigur, nu e direct drive si e relativ zgomotoasa la stoarcere dar nu e capat de tara, daca LG-ul pe care-l doream atunci avea vreo 5cm peste marimea usii)

QUOTE(dizzy @ 9 Dec 2018, 10:54)
Vreun mecanism de inchidere usa- hublou de Samsung masina de spalat aveti idee de unde pot lua?
*




Poate ai noroc si mai gasesti oameni care dezmembreaza una ca a ta pe olx. Altfel pe canale oficiale cel mai probabil cer niste sume de te doare mintea. Ai scos mecanismul de acolo? Are cod ceva pe el? Am mai vazut site-uri care vand diverse piese de genu' asta pe afara. N-are cum sa fie doar pentru o singura masina de spalat, presupun ca se foloseste reperul ala pe mai multe modele ca suntem in epoca eficientizarii costurilor.

This post has been edited by Merced: 9 Dec 2018, 12:35


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 9 Dec 2018, 14:32
Post #33


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(Merced @ 9 Dec 2018, 12:34)
zornaia un rulment pe la motor.
se simteau ofensati ca am scos eu motoru' si nu i-am adus pe ei pentru patru suruburi si o piulita, sa le dau 100 lei pe deplasare.

Cand invart de curea si/sau volanta nu se aude nimic zornaind, deci e posibil ca rulmentii sa fie ok, dar na... de vreme ce boltul de fixare era slabit, poate vor trebui schimbate si lagarul si rulmentul.
100 deplasarea?! Da' o mwie nu vroiau?
Nu caut "particulari", o sa apelez la firmele (2) care fac servisare autorizata la marcile astea. Pe unii (mai aproape de mine) ii stiu, sunt cam neseriosi uneori dar mai ieftini, si ar mai fi o firma. Per total ma astept sa ma coste undeva la max. 150, ca daca-i vorba de mai mult de 200 imi bag picioru', iau alta, chiar daca asta e destul de 9 (are 10 ani, da' arata bine): IMG15821.jpg ( Size: 350.38k ) Number of downloads: 344



--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bygy007
post 9 Dec 2018, 14:41
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 8.156
Joined: 12 May 06
From: BUCURESTI




QUOTE(dizzy @ 9 Dec 2018, 10:54)
Vreun mecanism de inchidere usa- hublou de Samsung masina de spalat aveti idee de unde pot lua?
*


cu gogu ai cautat ? ca si eu tot samsung am si eu , am avut probleme din cauza vechimii au cedat pe rind diferit piese minerul deschidere hublou am schimbat vre-o 3-4 , eu am silver nano adica asta 691832913285602092857025_193030_700_700.jpg ( Size: 47.02k ) Number of downloads: 348
iar la miner se rupe unde este incercuit maner_usa_hublou_masina_de_spalat_samsung_8375831.jpg ( Size: 39.01k ) Number of downloads: 338


This post has been edited by bygy007: 9 Dec 2018, 14:47


--------------------
LOGAN LAUREATE 1,6 GPL 2009 - B 07 BGY
din subteranele Bucurestiului
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 9 Dec 2018, 16:22
Post #35


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




@maho:
Ce te astepti, a doua oara cand picase senzoru', pana sa ajung la acel mare particular care mi-a mancat ficatii am fost la firma cea mai recomandata din Pitesti pentru reparatii masini de spalat, cu motorul in mana, cu magnetu' spart la vedere, stiind clar ca daca se schimba ala e in rest ok. Si acolo mai smecher unu', zice ca nu se gaseste piesa(eu gasisem deja pe net ceva, exista senzor cu totul dar era o la comanda in doua saptamani si nu voiam sa astept atat) ca imi da el alt motor SH daca-l dau pe al meu plus vreo 300 lei la schimb, sau cam asa ceva. Se intalnise hotu' cu prostu', sau asa credea el. Sa faca 300 lei la misto si la cinci minute dupa ce ieseam pe usa sa aiba deja motorul iar la vanzare pe 350 lei.
Literalmente depanatorul care a venit si mi-a schimbat ala dupa toate peripetiile a muncit mai mult sa gaseasca magnetul cu marimea potrivita in sertarul trusei de scule, decat sa il monteze; l-a scos cu bucsa pe care statea cu tot cu ajutorul unor surubelnite si l-a ciocanit usor pe cel nou pe pozitie. Apoi mi-a predat stafeta sa bag la loc motorul, si m-a invatat si o smecherie cum sa pun cureaua mai usor, ca eu in 2014 cand se belise prima data mi-am prins si degetele pe acolo chinuindu-ma cu ea. La final 50 de lei nota de plata, dar deh, daca n-am fost destept sa cer recomandari dinainte, am pierdut timp mult si aiurea. Plus ca din vorba in vorba i-am povestit faza cu celalalt "meserias" si ma intreaba cum il cheama, ii zic, si unde sta si incepe asta sa il injure de toti mortii. Zicea ca au un prieten comun si ca ajung inexplicabil multi la el desi omu' e un alcoolist notoriu si mai mult strica. Cica nu eram nici pe departe primu' ajuns la el dupa ce a luat teapa de la ala in prealabil. mellow.gif

Daca zici ca a ta e in rest in stare ok poate ca merita si 300 lei reparatia. Prin faptul ca ai impresia ca la zece ani e noua iti dai de gol varsta. laugh.gif
Ce au ajuns si electrocasnicele astea din prezent, iti dau garantie extinsa pana la cinci ani si la sase ani se strica ceva nasol si aia e, alta la rand. Ma uitam tot pe aici ca acu vreo noua ani ma chinuiam sa repar un defect relativ banal al unui frigider no frost si la fel, nu am gasit frate om in Pitesti sa vina sa faca treaba ceva. A adus frate-meu pe unu' care a uns lagarul ventilatorului care devenise extrem de zgomotos cu ULEI DE MASLINE. Si i-a mai luat si vreo 50 de lei asa. Singuru' lucru care a fost de ajutor ca am vazut si eu cum se ajunge la ventilator si ulterior i-am bagat eu niste vaselina. Oricum faza a fost tot cam asa, de pana la urma am zis ca hai, e timpu' pentru altu', ala era din 1995, eram in 2009. Am luat altu', ala a ajuns la o matusa, aia a gasit om, i-a pus ventilator nou, merge ca nou desi are peste 20 de ani. Raceste mai bine ca no frost-ul LG cu care l-am inlocuit eu aici. Si nu era vreo marca premium, Westpoint, facut in Tunisia. Nu ma astept ca LG-ul Made in PRC din dotare sa mearga mai mult de zece ani. Deja mi se pare ca l-a apucat si pe el cu zgomote pe la ventilator si parca vara nu mai raceste cum racea la inceput(primii doi ani il tineam la treapta a 3a si racea berea de nu puteai sa o bei, acu' vara pe ultima treapta abia face fata). Se taie costuri la greu, se baga bani in marketing, in preturi, calitatea per ansamblu a produselor e mult scazuta fata de anii '90. Acum doar sa iei ceva premium zici ca ai sanse sa tina 20+ ani, dar cine dracu' isi permite pe la linie de electrocasnice Miele, sa zicem? Doar asa preventiv ma uitam pe eMag la combine frigorifice potentiale cu care sa o inlocuiesc pe actuala si ceva sa aiba un interior decent compartimentat, consum mic, sa NU fie turcesc sare de 3000 de lei. Bagi picioarele!


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 9 Dec 2018, 18:54
Post #36


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Se vede că nu ai mai postat mult timp, ai niste postări scurte tongue.gif


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 9 Dec 2018, 18:57
Post #37


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Le are scrise, dă doar copy/paste. tongue.gif


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 9 Dec 2018, 21:26
Post #38


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Frigiderul Whirpool din 96 a plecat mergand perfect (goangele maica-mii).
Candy (Handy) are vreo 4 ani, chedere vai steaua lor, sa ii ia Guga-muga de janghinosi


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 10 Dec 2018, 09:48
Post #39


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




QUOTE(maho @ 9 Dec 2018, 14:32)
Per total ma astept sa ma coste undeva la max. 150, ca daca-i vorba de mai mult de 200 imi bag picioru', iau alta, chiar daca asta e destul de 9 (are 10 ani, da' arata bine): IMG15821.jpg ( Size: 350.38k ) Number of downloads: 344

*



O lae. Manopera plus un rulment serios plus schimbat simeringul aferent (ca ar fi pacat sa nu-l schimbi daca tot demontezi rulmentul) ai sa te duci bine peste 200. Cand a schimbat taica-meu la Ariston rulmentul a dat (parca) 80 de lei doar rulmentul la Ghezaco. Manopera a fost moka, ne-am ocupat noi.


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 10 Dec 2018, 09:54
Post #40


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(bygy007 @ 9 Dec 2018, 15:41)
cu gogu ai cautat ?  ca si eu tot samsung am si eu , am avut probleme din cauza vechimii au cedat pe rind diferit piese minerul deschidere hublou am schimbat vre-o 3-4 , eu am silver nano adica asta 691832913285602092857025_193030_700_700.jpg ( Size: 47.02k ) Number of downloads: 348
  iar la miner se rupe unde este incercuit maner_usa_hublou_masina_de_spalat_samsung_8375831.jpg ( Size: 39.01k ) Number of downloads: 338

*




Sar'naaaa
E model f1045AV
probabil ca tot asa e rupt manerul ala


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bygy007
post 10 Dec 2018, 11:26
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 8.156
Joined: 12 May 06
From: BUCURESTI




se gaseste de cumparat 30 lei , ultima data am luat 2 sa am


--------------------
LOGAN LAUREATE 1,6 GPL 2009 - B 07 BGY
din subteranele Bucurestiului
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 10 Dec 2018, 11:35
Post #42


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Da-mi si mie unul imprumut , pls!
Daca e ok, cumpar 2, unul tie, unul mie de rezerva!


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 10 Dec 2018, 16:22
Post #43


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(bmwh548 @ 10 Dec 2018, 09:48)
Manopera plus un rulment serios plus schimbat simeringul aferent (ca ar fi pacat sa nu-l schimbi daca tot demontezi rulmentul) ai sa te duci bine peste 200.

Am sunat adineauri la cele doua firme "reprezentanta" pt. servisare loco, una (aia pe care-i stiam neseriosi) mi-au zis serios tongue.gif ca ei nu se mai ocupa decat de alea in garantie, la ceilalti cica ar fi 50+tva constatarea si deplasarea (dar au un singur depanator, deci saptamana asta exclus), dar mai nasol e ca cica la astea "nu se poate schimba rulmentul si/sau lagarul", fiind capsulat (cuva din poliplex); zicea cucoana de la celalalt capat al firului ca poate scap sa fie doar volanta (roata + axul) defecta ( wacko.gif ), in cazul asta ar fi vreo 150 inlocuitul (n-am retinut daca constatarea intra aici).
Cred ca maine ma apuc si demontez volanta sa vad ce si cum, poate rezolv pe cont propriu.
@Merced: in rest e ok, deocamdata merita sa ma lupt cu ea intr-o oarecare masura.
Turcesti sau PRC clar nu, sa vad (am in garantie o combina Arctic, deocamdata impecabila) astea turco-romane cat sunt de ok... sa nu uitam totusi ca foarte multe firme mari au fabrici in China. Nu mai poti baga mana-n foc pt. nimic.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 10 Dec 2018, 16:30
Post #44


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Da, la final am mers pe varianta Hotpoint pentru ca era singura accesibila la preț care, spre surprinderea mea, era făcută in Italia. Frigiderul chinezesc nu e chiar rău, în comparație cu multe turcești de pe la noi. Niște prieteni au luat un side by side Beko, l-au ținut și degeaba un an de zile ca nu au putut sa îl bage pe ușa pana nu au renovat și ai scos tocurile vechi radmasa.gif și acum surpriza, face un zgomot dubios compresorul când merge pare ca vibrează sau ceva de genu. Plus finisajul varza, o ușă mai lăsată decât alta, pe alocuri se vede spuma, rafturile de un plastic dubios. Dar deh, a vrut femeia side by side ca in filme și asta a fost. Ca la 2800 lei sunt variante de combine clasice relativ decente prin magazine.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 10 Dec 2018, 16:38
Post #45


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Cand m-am mai uitat in trecut prin magazine la scule de-astea, mi s-au parut cam scumpe Hotpointurile, desi recunosc ca aratau bine.
Si problema mea tot in Italia e facuta, dar deocamdata nu ma plang de marfa italiana, pana acu' n-am avut probleme nici cu centrala, nici cu cilindrii de frana de la dacie, nici cu planetarele... si sper s-o rezolv si p-asta.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 10 Dec 2018, 18:27
Post #46


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




N-am umblat decat la Ariston si aia are cuva din inox, demontabila. Posibil ca la astea care au cuva din PPR sa trebuiasca taiata si resudata pe urma.


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 27 Dec 2018, 18:15
Post #47


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




S-a rezolvat, am gasit o firma mica, pe-aproape, care a reparat-o. Cost total: 270 (da, am fost optimist, dar avand in vedere "evolutiile" economice din ultimul timp, am renuntat la una noua). Deocamdata merge brici (de-abia acum i-am facut proba, ca mi-au adus-o in seara dinainte plecarii la olteni, si n-am vrut sa ma stresez suplimentar).
Costul a inclus caratul de la/la domiciliu, rulment, lagar, schimbat niste filtre, curatit placa de programe.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 27 Dec 2018, 19:28
Post #48


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Rulmentul se strica, in genere, pentru ca ajunge apa la el.
Daca inlocuirea lui nu a presupus si inlocuirea semeringului, intr-un an problema va reapare. Si atunci chiar va fi dificil de schimbat din nou rulmentul, ca e mai distructiv la cuvele astea de plastic cu scos rulmentul, bagat rulmentul.
QUOTE(Merced @ 10 Dec 2018, 17:30)
[...] un side by side Beko, [...] și acum surpriza, face un zgomot dubios compresorul când merge pare ca vibrează sau ceva de genu. Plus finisajul varza, o ușă mai lăsată decât alta, pe alocuri se vede spuma, rafturile de un plastic dubios.
*

Side-by-sideurile nu trebuie ... nivelate. Ele trebuie sa stea usor aplecate spre spate (sunt gandite asa ca sa se inchida usile singure). Daca le nivelezi fata/spate (si diferenta de nivel e destul de mare) atunci ele sunt zgomotoase, ca sta compresorul neconform.
Si ma indoiesc eu ca aveau aia o usa de intrare mai ingusta decat un side-by-side la care ai demontat usile...
Eu personal nu am vazut side-by-sideuri care sa fie mai adanci, cu usile demontate, de 60 cm.
Si, in general, usile de intrare sunt de cel putin 80 cm (pe care iti intra un side-by-side cu manerele demontate, fara sa demontezi usile). Cred ca nici macar la bai nu am vazut usi sub 60 cm.
Iar legat de usi, una mai jos ca alta, poate ar trebui verificata planeitatea frigiderului in transversalulul lui


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 27 Dec 2018, 19:51
Post #49


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Ma rog, chiar o sa ii transmit asta amicului, sa incerce, ca nu il costa nimic.
E vorba de o casa din anii 50, cu bucataria construita ulterior, si intre ea si casa s-a transformat o fosta debara intr-un hol, foarte ingust, iar usa care dadea in gradina era tot asa, ciudat de ingusta, facuta de bunica-sau, care era sudor de meserie. Cu usile demontate intra sigur dar nu a vrut el sa riste, eu i-am zis de atunci sa facem treaba asta. Desi nu pare ca se dau jos atat de usor ca la o combina clasica.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 27 Dec 2018, 20:37
Post #50


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(klaus @ 27 Dec 2018, 19:28)
Rulmentul se strica, in genere, pentru ca ajunge apa la el.
Daca inlocuirea lui nu a presupus si inlocuirea semeringului, intr-un an problema va reapare.

Da, sau pt. ca are prea putina (deloc) vaselina in el. Un simering e cativa lei, deci daca omu' a facut o reparatie ca lumea, l-a schimbat si pe-ala, daca nu... de-asta am si zis "deocamdata", ca nu m-am apucat sa verific tot ce-a zis c-a facut (masina e si destul de grea, iar manipularea e dificila, mai ales ca-i incastrata in mobilierul de bucatarie). N-as fi mers "pe incredere", dar in conditiile actuale n-am avut de ales.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 27 Dec 2018, 21:20
Post #51


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(dizzy @ 10 Dec 2018, 10:54)
Sar'naaaa
E model f1045AV
probabil ca tot asa e rupt manerul ala
*


Luat mâner, montat, merge.
Mulțumesc, sa fii sănătos bygy!

This post has been edited by dizzy: 27 Dec 2018, 21:20


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:01
Forum Renault