DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

1044 Pages « < 739 740 741 742 743 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Imbecili autohtoni, de toate soiurile

dizzy
post 17 Dec 2018, 09:43
Post #22201


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(Merced @ 17 Dec 2018, 10:34)
Una peste alta dacă ajungi sa scapi turma de hoți doar dintr-o chestie din asta ca erau protocoalele ilegale, e nasol de tot. Pe mine ma bucura când mai stau pe celula câțiva dintre ei, chiar si pentru fapte inventate. Pentru ca, sa fim serioși, 99% din cei care s-au perindat prin poziții cheie in stat din '89 încoace au furat de au rupt.

*



Merced, cu chestia de mai sus, nu pot sa fiu de acord.
Astazi ii inventezi lui Dragnea, maine lui Ciolos, poimaine lui Tariceanu, raspoimaine tie, apoi si mie si si lui cristic.
Cand primesti comanda ii gasesti oricui o vina si tzup la zdup.
Iar asta ca procurorii sunt independenti, o crede la comanda cristic si inca vreo 3.
Cu "inventarea" de vinovatii s-a inceput si in perioada stalinista:
Ai afacerea ta deci esti chiabur deci ti-o luam si daca faci gat te bagam la bulau.
Ai cazan de tuica, esti chiabur.
Consider ca le poti gasi destule chestii pe bune, documentate, nu trebuie sa faci pe "Vengeance Unlimited " prin Romania. Cred ca daca esti un politist sau procuror competent poti gasi destule dovezi despre coruptia lui Dracnea, nu trebuie sa "inventezi" nimic.
Dar ce te faci, daca gasesti caracatita si pe la altii?

This post has been edited by dizzy: 17 Dec 2018, 09:45


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 17 Dec 2018, 09:45
Post #22202


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




QUOTE(Merced @ 17 Dec 2018, 09:34)
Pe mine ma bucura când mai stau pe celula câțiva dintre ei, chiar si pentru fapte inventate.
*


Cu asta chiar nu pot fi de acord.


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristic1982
post 17 Dec 2018, 09:46
Post #22203


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 February 11
From: Pitești




Un postac duce discuția in derizoriu comparând urmărirea hoților actuali cu epurarea stalinistă. Și cică dizzy nu scrie la comandă... Sau poate este klitorix la butoane.


--------------------
Dacia Duster 2010 K9K898 Laureat 4x4
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 17 Dec 2018, 09:53
Post #22204


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




@Dizzy ca justitia nu a fost, nu este si nici nu va fi 100% independenta cred ca suntem majoritatea de acord.
Ca s-au facut abuzuri mai mici sau mai mari nici asta nu poate fi negat. Dar de aici la a considera toate sentintele nelegale si ca toti cei care au fost anchetati sunt nevinovati e cale lunga.
Pentru mine e clar, ca in actuala guvernare, prioritatea PSD-ului a fost sa il scape pe Dragnea de facultate. Restul a fost o anexa. Cand vezi ca toata lumea se opune (intern si extern) "reformarii" justitiei si tu o faci in continuare, pentru mine e clar ca au un scop bine definit si asta nu il reprezinta interesul national.



--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 17 Dec 2018, 09:58
Post #22205


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Dacă nu puteți fi de acord, rămâne doar sa va urez sa trăiți cu Dragnea cât mai mulți ani! Discuția aia ca mâine îmi face mie dosar, aia ma amuza. Sau cu milioanele de oameni interceptati. În fond s-a facut și multa dreptate când au mai stat pe arest câteva luni. Când tragi linie nu s-au reccuperat prejudicii de la nimeni. Sa dau și eu un tun de zeci de milioane de euro și după un pic de pârnaie sa trăiesc pana la bătrânețe în Madagascar, o fi rău?

La noi pana sa ne gândim la amnistie trebuia sa se gândească cineva la o lege a lustrației. Și asta din 1990. Dar cine, când au plecat comuniștii si au venit tot comuniștii în locul lor? Trist, foarte trist.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 17 Dec 2018, 10:00
Post #22206


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Pe mine incepe sa ma ingrijoreze ca placa cu Soros si statul paralel inca tine... In cazul asta, chiar suntem inconjurati de prosti.
Dupa ce au facut praf si pulbere tot mecanismul ala firav care-i mai tinea in lesa, acu' urla ca stransi de oo ca Iohannis, ca otravirea copiilor, ca multinationalele, ca bancile, ca draci-ca laci, toata lumea e impotriva lor.
Dar ei au sparlamentul, guvernul, administratia publica, structurile din teritoriu. Tot. Si de doi ani mituiesc bugetarii cu bani din credite si incearca sa scape de puscarie. Nu cred in reforma justitiei facuta de cineva care are un interes personal sa scape de bulau.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 17 Dec 2018, 10:03
Post #22207


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




QUOTE(Merced @ 17 Dec 2018, 09:58)
Dacă nu puteți fi de acord, rămâne doar sa va urez sa trăiți cu Dragnea cât mai mulți ani!
*


Fara blesteme ca iti dau report tongue.gif

Acum serios, cand ala e clar ca a furat o viata intreaga, de ce ar fi nevoie de fapte inventate?
Vezi ca pe Al Capone nu au putut sa il ia pe crime si l-au luat pe evaziune, dar pentru fapte reale nu inventate. wink.gif


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristic1982
post 17 Dec 2018, 10:07
Post #22208


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 February 11
From: Pitești




Faza este că încă sunt foarte mulți proști care îi cred când spun că multinaționalele/străinii/UE/etc nu îi lasă să ne facă bine. Chiar aseară, la o petrecere pentru copii, le-am spus unor cunoscuți, bugetari, că sunt proști dacă continuă să creadă și să susțină aberațiile astea.


--------------------
Dacia Duster 2010 K9K898 Laureat 4x4
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 17 Dec 2018, 10:17
Post #22209


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(cristic1982 @ 17 Dec 2018, 10:07)
Chiar aseară, la o petrecere pentru copii, le-am spus unor cunoscuți, bugetari, că sunt proști dacă continuă să creadă și să susțină aberațiile astea.
*


Cum știi tu să fii sufletul petrecerii! rolleyes.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 17 Dec 2018, 10:26
Post #22210


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Asta e stilul nostru, un popor care se crede buricul pământului și care nu își recunoaște vina niciodată. Cum sa fim noi de vina? E UE... Eu pe ăștia care aberează poveștile alea ca nu ne lasă UE sa facem autostrăzi, porturi, etc ii întreb pana la întrarea în UE, de ce nu avea România 2000km de autostrada? Și portul ala pizdos care sa ii bage în faliment pe olandezi. radmasa.gif
ce nu realizează ei este ca UE și firmele alea care ne înjura și în consecință, ne ocolesc, pentru lipsa de infrastructura, ar fi venit instant la noi dacă aveau condiții, din moment ce încă suntem ieftini la forța de muncă.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 17 Dec 2018, 10:53
Post #22211


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Da chiar, cum indraznesc sa nu fiu de acord cu " onoratu' " cristic detinatorul de adevar 100%.

Merced, esti tu sigur sigur ca nu poti dovedi nici o vina reala lui Dracnea, de trebuie sa inventezi?
Si daca permiti azi sa ii inventeze lui Dracnea esti tu sigur ca ala de inventeaza, nu-ti va "inventa" si tie ceva la o comanda?
Poate pune ochii pe casa ta, copii tai si ii trebuie lui.

Ca sa nu cadem in derizoriu, daca cineva, sa-l numim X a facut o fapta penala: furt, coruptie, omor, etc... trebuie adus in fata justitiei.

Urmarirea penala trebuie sa dureze un timp rezonabil ( un an de exemplu) apoi fie renunti la acuzatii, fie il trimiti in judecata.
- urmarirea penala nu trebuie sa poata fi folosita ca arma politica; nu vorbim de tine Merced sau de mine care suntem "nimeni" ci de cazuri ale unor politicieni, politisti, procurori, judecatori.
- consider ca procurorul trebuie sa poarte raspunderea faptelor sale. Daca a instrumentat gresit sau incomplet un dosar, favorizand un urmarit, ar trebui sa fie tras la raspundere si sa fie trimis la "gainarii", daca nu se descurca la cazuri tari. La limita, ar trebui dat afara din Parchet, daca e incompetent dovedit. Sa se duca sa creasca oi, daca nu e capabil.
Chestia asta ca procurorul nu trebuie sa raspunda in fata nimanui, mi se pare hilara. Faptul ca unul precum cristic o inghite asa ca guvidele, imi da dovada incapacitatii sale de a rationa logic sau, si mai rau, dovada ca actioneaza comandat.

Judecata, la fel, trebuie sa dureze un timp rezonabil. O tarasti pana se prescrie fapta?! E ok asta? Avocatul si acuzatul au tot interesul sa faca asta, Procurorul ar trebui sa nu fie de acord cu asta si nici Judecatorul.

Hai ca am scris destul pentru ziua de luni.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristic1982
post 17 Dec 2018, 10:59
Post #22212


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 February 11
From: Pitești




Hai că ți-ai făcut datoria față de Partid. Codrin o să te felicite și o sa te dea drept exemplu întregii echipe.


--------------------
Dacia Duster 2010 K9K898 Laureat 4x4
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 17 Dec 2018, 11:09
Post #22213


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Eu am zis, inteleg si acest mod de a privi lucrurile, dar la noi sunt cam doua variante, aia in care nu pateste nimeni nimic si toti fura fara perdea sau asta cu abuzurile. Ca alte variante nu am vazut si nici nu cred ca se pot implementa. Uite, de la faza cu fiscu' si Al Capone, cum ar putea azi in Romania ANAF sa vina la usa la Dragnea sa il intrebe de unde a avut el bani de asa ceva? Cand la ANAF e sef Misa, si peste el e Orlando?
Nu ar putea. Tara asta trebuie reorganizata serios daca vrem sa avem un viitor. Nu doar maruntisuri din astea. Eu sunt de acord si cu amnistia asta. Dar cu ea sa vina si excluderea din functii politice. Adica bine, nu faci parnaie, dar mars de la fraiele tarii. Oricum grav e ca din urma nu vine nimic. Nu vrea nimeni mai serios sa faca politica. USR sunt singurii care sa zicem ca nu au fost(o parte au fost cu Ciolos atunci) dar mi se par prea naivi pentru a reprezenta o reala opozitie. Si restu? Restu' sunt tot aia de au mai fost. Ce mi-e Dragnea sau Orban? Au stat ani de zile la putere si unu' si altu', timp in care nu s-a intamplat mare lucru in tara. Am ramas mult prea in urma unor tari care nu ne erau chiar atat de superioare in 1990. Dar probabil ca ne meritam soarta.

Eu inchei offtopicul de aici, de fapt pot sa ma autodenunt ca fiind imbecil autohton ca n-am ramas dracu' in Australia sau Noua Zeelanda... ph34r.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 17 Dec 2018, 11:36
Post #22214


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Pai stii cine vine din urma?
Noua garnitura e formata in cea ma mare masura din copii de securisti si fosti politicieni.
Prespalati si aranjati, vin acum cu marketing online si alte metode.

@cristic ca de obicei, nu ai argumente, numai dat cu cucat!
Felicitari, esti un romanache adevarat!

This post has been edited by dizzy: 17 Dec 2018, 11:40


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 17 Dec 2018, 11:48
Post #22215


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Ma refeream ca nu vine nimic bun...


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 17 Dec 2018, 11:57
Post #22216


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(Merced @ 17 Dec 2018, 11:09)
Eu inchei offtopicul de aici, de fapt pot sa ma autodenunt ca fiind imbecil autohton ca n-am ramas dracu' in Australia sau Noua Zeelanda...  ph34r.gif
*

Atunci ai fi fost peste hotare tongue.gif


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 17 Dec 2018, 19:34
Post #22217


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.224
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(DragosP @ 17 Dec 2018, 10:17)
Cum știi tu să fii sufletul petrecerii! rolleyes.gif
*



Exact, putea sa le faca o sfestanie, sigur se declansa linia de conga dupa aia...


----------------------------------------------------------------------------------------
De data asta imbecilul e subsemnatul.

Cum sambata a venit prin banat Urgia Alba, cea pe care n-o astepta nimeni (desi INMH-ul o anuntase cu macar o zi inainte), mi-am petrecut si eu si consoarta o buna parte a zilei prin jurul blocului manuind cate o lopata de zapada. A nins in continuare, asa ca duminica dupa micul dejun, cand s-a oprit, am iesit afara, si am lopatat iarasi. Am curatat masinile, am curatat in jurul masinilor, am cuatat iarasi trotuarul din fata blocului. Insist pe partea cu curatat prin jurul blocului, pentru ca conform cu programul pus la avizier, eu ar trebui sa lopatez zapada in zilele de joi., alti vecini trebuia sa curete tontuarul in wk.

Dar inca n-am ajuns la partea la care ma consider imbecil. Luni dimineata, desi statul in marinimia lui, a inchis scolile si gradinitele, ca inca nu se deszapezise nimic notabil, gradinita la care merge mostenitoarea era deschisa. Asa ca am dus-o acolo, dupa care m-am intors acasa, ca io-s liber cateva zile.

Cand ajung acasa, vad in spatele meu loganul vecinului de la parter. In parcarea din spatele blocului, 3 locuri libere. unul curatat, de pe care plecasem dimineata, si alte doua in care doar s-a curatat masina si s-a plecat. El plecase de pe unul din ele. Eu m-am tras la o parte, ca sa intru cu spatele in parcare, asa ca el n-a ratat ocazia, si tusti, se pune direct pe locul de parcare curatat de mine.

M-am parcat pe unul din celelalte locuri de parcare si m-am facut ca sap dupa ceva prin bord pana o ajuns in bloc, ca daca ma dadeam jos la el, ii faceam lopata de zapada supozitor. Da' tot regret ca nici macar nu i-am pus pe masina toate zapada lopatata de pe noul loc de parcare...

This post has been edited by bucatzel: 18 Dec 2018, 11:48


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 18 Dec 2018, 12:12
Post #22218


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Parcarea e la liber?
Dacă da... ghinion de neșansă! Asta-i lumea în care trăim, comportamentul tău e discordant. Auzi, să cureți zăpada... radmasa.gif nu crede.gif console.gif

Și ca să nu te las singur, am o durere de spate de nu-i adevărat. Ca tot gospodaru', azi la 6:00 eram în curte, lopătând de zor la zăpadă. Pană la 07:15 am curățat, regulamentar, inside and outside. Că și trotuarul e al meu, chit că-s riverani și posesorii locurilor de parcare. Cu o singură excepție, dar rarisimă, niciunul nu participă la festival. Da' le place să se scoboare din căruță pe trotuarul curat.

This post has been edited by gabize: 18 Dec 2018, 12:16


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 18 Dec 2018, 12:38
Post #22219


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




La mine la bloc au iesit la zapada in ordine: doua babe( o vecina si nevasta-mea), nevasta unui oltean mare cat casa, o piticanie de 45 kg. al carei sot dormea si un mascul (tot oltean)care initial a iesit sa isi curete masina si apoi de rusine a dat si la trotoar. Un cenzurat cu gura mare a chemat pe cineva sa ii curete parcarea dar la trotoar a zis pas.
Io anul asta din motive de sanatate nu am fost selectionat. icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 18 Dec 2018, 13:36
Post #22220


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.224
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




@gabize. da, la liber. si nu ma enervam daca il gaseam pur si simplu parcat acolo. Dar chiar asa, sub nasul meu, dupa ce ca n-o aparut nici unul de la el din familie sa mute vreo urma de zapada tot weekendul? Si nu poate sa zica ca nu m-o vazut curatand, ca jumate din geamurile de la apartamentul lui vad fix in parcare, si nu-i ca si cum am terminat in 5 minute.

@bion.

La mine o fost asa:
Sambata. Nevasta-mea si a mica, si am preluat stafeta eu. Pe seara, vecinul taximetrist. (nu era nici ziua lui de curatat zapada)
Duminica. nefasta administratorului (pensionara) si eu. Pe seara, ceva vecin nou. Poate ala sa fi fost pe lista pe ziua de duminica, ca e unu' pe care nu-l stiu la nume.


Da' no, cam incep sa ma satur de milogi, o nins juma' de metru si prbabil asta-i toata zapada de-o s-o vada anul asta. Da' in loc sa fi pus naibii mainile pe lopeti si sa curete intre blocuri, au stat toti in casa, sa se scarpine in fund si-apoi in nas. Si acum, li-i frica sa se suie la volan, si stau si-l injura pe primar (nu ca n-ar merita, dar aia ii altceva). In fine, io ma distrez ca-s tot de-a latul mergand drept cand plec de acasa.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yoncv
post 20 Dec 2018, 14:44
Post #22221


Membru ochelarist


Group: Members
Posts: 428
Joined: 28 September 06
From: Craiova




Daniel Zamfir (ALDE): Guvernul nu introduce noi taxe.
Ăsta ori e prost, ori ne ia pe noi de proști. Înclin să cred varianta a doua mad.gif


--------------------
VW Jetta 2017 - dj-17-???
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 20 Dec 2018, 14:50
Post #22222


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Nu pe noi, pe alegatorii care pun stampila pe unul dintre partidele astea care guverneaza acum. E o metoda simpla sa puna in carca "strainilor rai" niste taxe pe care le va plati pana la urma tot omul de rand.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 20 Dec 2018, 15:13
Post #22223


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Și au alegători... mulți. Mi-e milă de bătrânețile lor, dar, cumva, și le merită.
Zilele trecute cineva în etate, din familie, îmi replica sec: Âștia ne-au dat măcar ceva la pensie. Băsescu și ai lui (din altă discuție a reieșit că "ai lui" sunt toți ceilalți ce nu-s cu pesedeu', mai ales Iahannis) ne-au tăiat!
Cândva, aceeași persoană făcea clar diferențe. Și găsea nod în papură tuturor. Dar vârsta face cumva ca logica să fie mai simplă, faptele sunt altfel cântărite...

This post has been edited by gabize: 20 Dec 2018, 15:14


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 20 Dec 2018, 15:18
Post #22224


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




@gabize: si inca sunt persoane educate care ii voteaza, tot pe motivul "pesedeul a marit de fiecare data salariile si pensiile, ceilalti le-au taiat". Multinationalele si bancile "ie" dusmanii poporului.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 20 Dec 2018, 15:26
Post #22225


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Nu stiu cum sa va zic, dar nenea ala a fost votat de votantii PNL icon_mrgreen.gif , ca e venit recent la ALDE radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Pe wikipedia inca figureaza ca senator PNL tongue.gif

This post has been edited by ady77: 20 Dec 2018, 15:28


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 20 Dec 2018, 15:27
Post #22226


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(marksman @ 20 Dec 2018, 16:18)
@gabize: si inca sunt persoane educate care ii voteaza, tot pe motivul "pesedeul a marit de fiecare data salariile si pensiile, ceilalti le-au taiat". Multinationalele si bancile "ie" dusmanii poporului.
*
Esti sigur?

Asa cum a facut si Iliescu cu minerii (si nu doar el): Unde il duce pe Liviu Dragnea disperarea

This post has been edited by IRONICK: 20 Dec 2018, 15:35


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 20 Dec 2018, 15:30
Post #22227


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




QUOTE(IRONICK @ 20 Dec 2018, 15:27)
Esti sigur?
*


Aia educati l-au votat pe ala de mai sus, care acum e câh.



--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 20 Dec 2018, 15:38
Post #22228


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(IRONICK @ 20 Dec 2018, 15:27)
Esti sigur?


Sigur.

QUOTE
... sunt persoane educate care ii voteaza [pe pesedisti], tot pe motivul...


LE: stiu la prima mana, ca mi-au ras in nas cand le-am spus ca sper ca n-au votat cu pesedeul: "raul pe care l-a facut Basescu Romaniei e aproape la fel ca si cel facut de Ceausescu"

This post has been edited by marksman: 20 Dec 2018, 15:44


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 20 Dec 2018, 15:44
Post #22229


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




K.W. + V.V. = wub.gif

IMG_20181220_154315.jpg ( Size: 2.93mb ) Number of downloads: 142


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 20 Dec 2018, 15:52
Post #22230


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Ce face Klaus, mediteaza sau invoca Forta?


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Atentie! Postarile din acest topic care fac referire la alti useri daciaclub se vor considera jignire sau atac la persoana (pct 2. e)) si se vor sanctiona conform regulamentului forumului (pct 7. e)) .


--------------------
Go to the top of the page
1044 Pages « < 739 740 741 742 743 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 20:59
Forum Renault