DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages « < 16 17 18 19 20 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Starea Drumurilor - Transilvania

Adrian.gl
post 3 Jul 2014, 09:54
Post #511


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 14 October 08




Salut, stie cineva daca s-au incheiat lucrarile la DN 14, Sibiu - Sighisoara, sau daca nu, cum se circula ? Intreb asta pentru ca pe siteul CNADNR, scrie ca, teoretic modernizarea s-a incheiat pe 30.06.2014, dar finalizarea va fi pe 31.07.2014 !?! Multumesc.


--------------------
renault megane 1,6 16V expresion+ pack climatique, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 13 Jul 2014, 20:09
Post #512


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




vesti proaste...tocmai am facut un drum de Cluj-Baia Mare in week-end si pe traseul Cluj Napoca - Dej, limita de viteaza in localitati a fost REDUSA de la 70 la 50 km/h.

e foarte naspa ce se intampla. pur si simplu indicatoarele de sub semnul de intrare in localitate, pe care scria 70-auto si 50-camion, au fost scoase...la 50 m inainte de intrarea in localitate inca sunt indicatoarele de 70, dar in localitate nu....deci viteza este de 50 cum prevede legea....zic ca e naspa nu doar pentru ca drumul "permite" mai mult...ci pentru ca au scazut limita de viteza si nici nu s-au obosit sa puna un indicator de 50...

am facut drumul ala de zeci de ori si evident ca nu m-am prins ca acel indicator lipseste si ca limita e de 50 km/h...au trecut vreo 2 localitati sa ma prind...evident daca era un nou indicator de limitare la 50, ma prindeam...

si ca sa fie totul complet, pe stil romanesc, am trecut pe langa 6 radare in cei 60 km intre dej si cluj.


felicitari autoritatilor pentru strategia excelenta rolleyes.gif


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andurs
post 21 Jul 2014, 12:17
Post #513


membru


Group: Members
Posts: 612
Joined: 27 October 07
From: Iasi




Si eu am trecut pe-acolo acum o saptamana si-am observat treaba asta, dupa ce fusesem si-n aprilie prin zona. Erau prezente si radarele de rigoare, asezate dupa tot felul de tufisuri, podete etc. si-n toate pozitiile posibile ca sa fie cat mai ascunse. Macar de la Dej la Baia Mare nu mai dai de radare, mai pun cei din SJ pe la Ileanda cateodata si cei din MM pe la Somcuta, iar de la Dej inspre Bistrita s-au pastrat limitarile de 70. Bineinteles, in mod exceptional poate aparea cate un radar unde te astepti mai putin.


--------------------
Renault Scenic 3 2014 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 30 Jul 2014, 22:28
Post #514


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




Stie cineva cum se prezinta drumul intre Albac si Belis Fantanele? Stiu ca nu e pavat, dar e la nivel de "drum forestier rupt de TAF-uri" sau "drum de carute"?


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 30 Jul 2014, 23:33
Post #515


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




am fost eu luna asta dinspre huedin spre albac....e neasfaltat si prin mijlocul padurii...santuri pe alocuri...in principiu eu l-am parcurs in treapa 2 la 1200-1500 rpm si pe alocuri in treapa 1...am fost cu symbolul din semnatura, relativ incarcat..mi-a fost mila sa merg mai repede (oricum mai mult de 30-40 km/h n-ai cum sa mergi pe drumul ala)..am tot sperat ca se indreapta dupa colt, dar pana in albac asa a fost. Am intalnit doar vreo 2-3 masini pe tot drumul, deci e naspa daca faci o pana sau ai ceva problema.

noi am facut vreo 3-4 ore de la cluj pana la pestera scarisoara.

Mi-a zis cineva (dupa ce am fost) ca drumul Turda-Albac e asfaltat si e mult mai bun.


EDIT: @andurs in Ileanda sunt si camere fixe, care din cate stiu sunt legale si functioneaza...la ambele intrari pe linia lunga unde este benzinaria veche si unde sta in general o masina de politie (cu sau fara oameni inauntru icon_mrgreen.gif )

This post has been edited by Tince1290: 30 Jul 2014, 23:44


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 31 Jul 2014, 06:11
Post #516


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




A fost careva de la pestera Scarisoara pana la cascada Valul Miresei prin Rachitele? Ma refer pe drumul forestier . Stiu ca pe la Scarisoara e asfaltat dar am inteles ca la un moment dat trebuie sa intru pe un drum mai prost. Sper sa ma descurc cu suspensia sport. smile.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 31 Jul 2014, 07:45
Post #517


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




QUOTE(UXE @ 31 Jul 2014, 07:11)
A fost careva de la pestera Scarisoara pana la cascada Valul Miresei prin Rachitele?  Ma refer pe drumul forestier . Stiu ca pe la Scarisoara e asfaltat  dar am inteles ca la un moment dat trebuie sa intru pe un drum mai prost.  Sper sa ma descurc cu suspensia sport.  smile.gif
*





eu am fost saptamana trecuta acolo, dar am venit din nord, pe Huedin-Rachitele-Cascada...din cate imi amintesc insa, cand am fost la scarisoara, asfaltul parea ca merge mai departe, dar nu pot garanta...insa, la cat de prost e drumul pe Albac-Belis, si cat de lung e cel care ocoleste prin vest...eu zic sa te risti...pare cea mai buna varianta.

Cat despre cascada, din rachitele e un drum de 5 km pana la cascada, insa primii 3-4 km ii poti parcurge cu masina daca mergi incet (se pot parcurge toti...in caz extrem)...noi am lasat masina in ceva parcare privata unde era o rulota in care se fac placinte (km 2.5-3)...dar mai mergea inca 1 km...undeva pe dreapta o sa fie o mica hidrocentrala...e ingradita cu garduri de lemn...dupa aia, in prima parcare pe care o gasesti poti sa lasi masina(~km4)...acolo e locul ideal daca n-ai chef sa mergi mult pe jos...din punctul ala drumul devine abrupt, pietrisul devine bolovanis, si santurile de pe drum se adancesc...oricum e placut sa te si plimbi pe acolo...peisajul e frumos, aerul proaspat, se aude sunetul apei...este si un izvor pe la jumatatea drumului.

Daca sunteti plimbareti sau e foarte joasa masina o puteti lasa mai jos si sa urcati mai mult la pas. Daca aveti timp liber in plus, urcati cu masina cat mai aproape de cascada si apoi dupa ce vedeti cascada, mergeti mai departe pe drum pana la pestera. Este un ghetar, cam la 2 km de cascada pe acelasi drum. Ceva turisti ziceau ca e foarte frumoas, insa noi deja mersesem 2 km si mai aveam inca 2 de mers inapoi si am preferat sa nu mai facem inca 4...plus ca eram imbracati sumar si in pestera temperatura e in jur de 0 grade.



--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 31 Jul 2014, 08:11
Post #518


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




QUOTE(Tince1290 @ 31 Jul 2014, 00:33)
am fost eu luna asta dinspre huedin spre albac....e neasfaltat si prin mijlocul padurii...santuri pe alocuri...in principiu eu l-am parcurs in treapa 2 la 1200-1500 rpm si pe alocuri in treapa 1...am fost cu symbolul din semnatura, relativ incarcat..mi-a fost mila sa merg mai repede (oricum mai mult de 30-40 km/h n-ai cum sa mergi pe drumul ala)..am tot sperat ca se indreapta dupa colt, dar pana in albac asa a fost. Am intalnit doar vreo 2-3 masini pe tot drumul, deci e naspa daca faci o pana sau ai ceva problema.

noi am facut vreo 3-4 ore de la cluj pana la pestera scarisoara.

Mi-a zis cineva (dupa ce am fost) ca drumul Turda-Albac e asfaltat si e mult mai bun.
*


Multam pentru raspuns, daca e doar neasfaltat nu e bai, mie imi e de santurile pe care le lasa TAF-urile.
Ideea ar fi sa venim de la Alba Iulia la Belis via Scarisoara si pe urma de la Belis la Turda.
Drumul pana la Scarisoara e asfaltat complet? Prin Cheile Ordancusei sau pe partea cealalta?


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 31 Jul 2014, 10:38
Post #519


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




QUOTE(Garett @ 31 Jul 2014, 09:11)
Multam pentru raspuns, daca e doar neasfaltat nu e bai, mie imi e de santurile pe care le lasa TAF-urile.
*



e neasfaltat, dar te seaca..ca e lung si lent...noi am venit de la cluj pe tarnita si am prins si acolo vreo 20 de km de drum foarte prost...cand am ajuns la albac imi consumasem deja rabdarea pentru 2 saptamani

QUOTE(Garett @ 31 Jul 2014, 09:11)
Drumul pana la Scarisoara e asfaltat complet? Prin Cheile Ordancusei sau pe partea cealalta?
*



legat de drumul pana la scarisoara, chiar nu mai stiu pe care din cele 2 drumuri am luat-o...cert e ca de la drumul principal (prima localitatate dupa Scarisoara), e un drum cu asfalt proapat ce merge pana sus la parcari...noi ne-am tinut dupa el (cred ca e cel din stanga, nu cel prin chei). Asfalt foarte bun, drumul avea vreo 10 km insa avea doar o banda...trebuie sa ai grija la curbe ca in multe e vizibilitate foarte redusa, dar il faci oricum in max 15 minute. Cand vedeti 2 parcari pe dreapta ati ajuns. Pretul e de 5 lei la parcare si mai mergeti pe jos 8-10 minute pana la intrarea in pestera. Intrarea costa 8 lei de persoana, daca bine imi amintesc si se face la fiecare 30-40 de minute.

QUOTE(Garett @ 31 Jul 2014, 09:11)
Ideea ar fi sa venim de la Alba Iulia la Belis via Scarisoara si pe urma de la Belis la Turda.
*




De la Belis la Turda recomand drumul Belis-Huedin-Gilau-Turda...alternativa prin Belis-Tarnita-Gilau-Turda, insa aici o sa prinzi vreo 15-20 km de drum neasfaltat + 30 km drum cu asfalt denivelat si cu gropi pe alocuri, care este relativ ingust si intortochiat...insa e mai frumos peisajul (dar nu stiu daca se merita).


EDIT: eventual daca aveti timp, puteti merge pe unde merge si UXE si sa vedeti si cascada Valul miresei. E foarte frumoasa si macar asa evitati drumul Albac-Belis. Si traseul iese cam asa: Alba-Albac-Scarisoara-Pestera Scarisoara-Rachitele-Cascada-Rachitele-Belis(daca aveti treaba pe aici)-Huedin-Gilau-Turda.

Aici singura necunoscuta e drumul Pestera Scarisoara-Rachitele. In rest drumul e practicabil.

This post has been edited by Tince1290: 31 Jul 2014, 12:35


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 31 Jul 2014, 12:05
Post #520


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




Daca e asta:
Scarisoara - Rachitele
e forestier:
Drum

Ceea ce n-ar fi in principiu mare chestie, cu conditia sa nu fi plouat sau, obsesia mea, smile.gif sa nu fi trecut TAF-uri!

De cand mi-am lasat un scut, de plastic e drept, prin Cheile Narujei ma cam feresc de sleauri.

This post has been edited by Garett: 31 Jul 2014, 12:07


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 31 Jul 2014, 16:54
Post #521


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Eu o sa ma risc pe drumul acela... ridic suspensia la maxim si... popa.gif


Si singura necunoscuta ptr mine este din acel loc de unde trebuie sa faci stanga (practic o iei spre nord, parasind drumul care vine de la Pestera Scarisoara si face o bucla spre Cheile Ordancusei, drum care am vazut pe google maps ca este asfaltat). Este ultimul link al lui Garret

Pe google maps nu prea pot sa vad acea portiune care ma intereseaza pe mine, insa din imaginea cea mai apropiata parca se vad niste sleauri. Iar portiunea Belis-Albac (tot de pe google maps) cred ca este mult mai buna decat portiunea Scariosara-Rachitele . Si tot pe aeasta portiune vad la un moment dat o multime de ramificatii si fara GPS poti sa o te pierzi usor.




Legat de drumul de la Rachitele spre Cascada, cum vin eu dinspre Scarisoara ar trebui sa fac stanga si din ce se vede pe google maps pare ca e cam plin de gropi, pe langa podet pe acolo. Asa e tot drumul ? sau este din ce in ce mai rau?

This post has been edited by UXE: 1 Aug 2014, 07:56


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 1 Aug 2014, 10:51
Post #522


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




s-a stricat si drumul Belis-Albac..nu e tocmai cum arata pe google maps...sunt mai vechi imaginile alea...



Rachitele-Cascada: da, faci stanga...o sa fie un indicator turistic...este plin de gropi. Primii 3.5 km-4 sunt la fel cum se vede pe maps...se merge cu treapta 1, dar tot mergi mai repede ca la pas...gropile mari se pot ocoli (adica nu e nici o groapa cat tot drumul pe care sa nu ai cum sa o ocolesti)...ultimul km recomand la pas..ca e mai abrupt si mai prost...pana la km 3 am vazut si masini mai joase si inclusiv o motocicleta de asfalt...te descurci sigur...grija si rabdare sa fie


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 1 Aug 2014, 10:57
Post #523


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




Varianta 2: de la Pietroasa la Belis prin Padis cum e?
As da o tura si la Pestera Ursilor, cred ca sunt 30 de ani de cand am fost acolo!


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 1 Aug 2014, 13:39
Post #524


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




eu nu stiu...noi am fost la ursilor dupa ce am vizitat scarisoara...am coborat inapoi pe dn75 si am mers pe principal pana la Sudrigiu, unde am facut dreapta. Drumul a fost bun. Am facut cam o ora si jumate.

La ursilor ultima intrare e la 4 45 si biletele costa 20 lei.


LE: pe google maps, pare bun drumul (in caz ca nu te-ai uitat biggrin.gif)

This post has been edited by Tince1290: 1 Aug 2014, 13:40


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andurs
post 11 Aug 2014, 10:36
Post #525


membru


Group: Members
Posts: 612
Joined: 27 October 07
From: Iasi




QUOTE(Tince1290 @ 31 Jul 2014, 00:33)
@andurs in Ileanda sunt si camere fixe, care din cate stiu sunt legale si functioneaza...la ambele intrari pe linia lunga unde este benzinaria veche si unde sta in general o masina de politie (cu sau fara oameni inauntru  icon_mrgreen.gif )
*



Nu cred ca sunt camere radar, ar fi trebuit sa-mi ia permisu' de cateva ori pana acum biggrin.gif . Si weekend-ul asta am trecut pe-acolo dar n-am fost atent la ele, poate sunt pentru verificarea vignetei. Din cate stiu, singurele camere fixe radar functionale sunt cele de pe Bucuresti - Ploiesti.


--------------------
Renault Scenic 3 2014 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 11 Aug 2014, 11:24
Post #526


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




poate nu mai functioneaza...insa sigur sunt camere radar si nu de supraveghere

AjjjyUP.png

xrGUttV.png


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 11 Aug 2014, 11:53
Post #527


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Pentru radar singurele camere autorizate sint cele de pe DN!, pina in predeal. Restul sint pentru supravegherea magariilor de pe sosele, cu conditia sa fie montate de politie si nu de primarii. nici o camera care nu e a politiei nu mai face doi bani de ani buni.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 14 Aug 2014, 14:33
Post #528


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




asta stiam si eu...da' astea par mai noi...si modele identice am vazut si pe dn1 intre predeal si bucuresti...oricum prin Ileanda sta des politie, nu se merita riscul.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 14 Aug 2014, 15:28
Post #529


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Alea sunt de monitorizare. Noi nu avem drumuri, dar afara sunt foarte multe camere de trafic, numara masinile pe tronsoane. Sa ne apara pe tmc traficul.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 Jan 2015, 16:07
Post #530


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Se mai circula pe o banda in zona Saliste-Cunta de pe Sibiu-Orastie? Acum cateva zile erau niste crapaturi de-ti pierdeai cainele prin ele blink.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emilab
post 10 Feb 2015, 10:49
Post #531


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 26 January 06




Trebuie sa ma deplasez la CAVNIC din Cluj. Imi puteti recomanda o ruta prin care pot ajunge cu masina intreaga si inapoi?
Va multumesc


--------------------
logan logan - ab 30 dpd
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tiberiu2006
post 14 Mar 2015, 21:02
Post #532


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 26 June 07
From: Bucuresti




Ma intereseaza cum se prezinta drumul de la Miercurea Ciuc la Comanesti...
Va multumesc.


--------------------
Renault Clio Symbol 2007 1.4 8V - B --- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
74r12
post 6 May 2015, 09:48
Post #533


Membru autentic


Group: Members
Posts: 514
Joined: 2 July 04
From: Planeta Pământ (Terra)




Stie cineva care este starea drumului DJ153 Reghin - Eremitu - Sovata?
Sau varianta Reghin - Ernei - Eremitu - Sovata?


--------------------
Megane 2.2 Expression+ 1,5 dci 85 cp
Megane 3 Sport Tourer Privilege 1,5 dci 110 cp EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b34uen
post 6 May 2015, 16:05
Post #534


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 12 February 07




reghin - sovata dj 153 - acceptabil - bun pt un drum judetean


--------------------
dacia logan 2008 ambition 1,5dci - B 92 ELL
1) Esti pe daciaclub
2) Imi citesti semnatura
4) Nu ai observat ca lipseste pct. 3
5) Tocmai ai verificat daca exista pct. 3 sau nu
6) Zambesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Brainie
post 6 Aug 2015, 21:04
Post #535


Membru autentic


Group: Members
Posts: 464
Joined: 2 May 07
From: Bucuresti




Cine știe despre acest DJ : DJ127A (Harghita - Neamț): Făgetu de Sus - Poiana Fagului - Huisurez - Dămuc - Bicaz Chei ? Este accesibil pentru autoturism ?
Mulțumesc.


--------------------
Ex Dacia 1310 Li ; Ex Logan ABS+ 1.6 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b34uen
post 10 Aug 2015, 10:28
Post #536


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 12 February 07




ai o portiune de vreo 4-5 km fara asfalt, in rest este drum asfaltat dar mai mult format din petice. acum este accesibil cu orice masina dar mai mult pentru plimbare.


--------------------
dacia logan 2008 ambition 1,5dci - B 92 ELL
1) Esti pe daciaclub
2) Imi citesti semnatura
4) Nu ai observat ca lipseste pct. 3
5) Tocmai ai verificat daca exista pct. 3 sau nu
6) Zambesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Brainie
post 24 Aug 2015, 14:27
Post #537


Membru autentic


Group: Members
Posts: 464
Joined: 2 May 07
From: Bucuresti




Mulțumesc oricum, n-am mai ajuns pe acolo. Intenționam să-l folosesc ca scurtătură între traversările de munți prin Lacu Roșu și Ghimeș.

Ce pot spune eu: DJ 155F Durău - Izvoru Muntelui e rupt rău, nu merită făcut nici ca plimbare. Numai prin pădure, cu o mica zonă cu priveliște către lac.

Și următoarea întrebare: DF Bistra-Durău l-a parcurs cineva ? Informațiile primite au fost contradictorii (unii ziceau ca ar merge numai cu o mașina mai înaltă și 4x4, alții că e la fel de bun ca bucata cu macadam dintre Telec și confluența Bistrelor, adică OK, cu o trecere prin apă mică), așa că n-am încercat. La capătul de la confluența Bistrelor scrie că e închis circulației publice (aviz amatorilor). La capătul dinspre Durău nu știu.

DJ 127A Bicazu Ardelean - Tulgheș (intră de fapt în DJ 127) e asfaltat pănă la capătul Telecului; mai departe nu am fost. Ramura care urcă pe Bistra e asfaltată cam 1.5 km, apoi e macadam OK.


--------------------
Ex Dacia 1310 Li ; Ex Logan ABS+ 1.6 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andurs
post 25 Aug 2015, 09:29
Post #538


membru


Group: Members
Posts: 612
Joined: 27 October 07
From: Iasi




Durau - Bistra l-am facut cu bicicleta la jumatatea lui iulie. Nu e mai rau decat portiunea Telec - confluenta Bistrelor, sau decat confluenta Bistrelor - Poiana Stanile.
Este o trecere prin apa in apropiere de Durau unde cu o garda joasa probabil ca e cam greu de trecut, plus ca mai conteaza si debitul apei, acesta variind destul de mult in functie de vreme. Cand am trecut eu pe-acolo, nu m-am dat jos de pe bicicleta.


Attached thumbnail(s)
11742701_1082411111786775_3934005208040556154_n.jpg ( Size: 163.76k ) Number of downloads: 84


--------------------
Renault Scenic 3 2014 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Brainie
post 25 Aug 2015, 10:33
Post #539


Membru autentic


Group: Members
Posts: 464
Joined: 2 May 07
From: Bucuresti




Mulțumesc, din poză pare lejer de trecut. Într-adevăr, cine mi-a zis că drumul e acceptabil, mi-a zis și că înălțimea apei depinde de perioadă (ploi).

Macadamul către (nu am ajuns până la) Poiana Stănilelor e un pic mai prost când drumul începe să urce (după Piatra Sură) decât pe porțiunea aprox orizontală (până după bifurcația către Piatra Sură).


--------------------
Ex Dacia 1310 Li ; Ex Logan ABS+ 1.6 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 25 Aug 2015, 16:33
Post #540


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




A trecut cineva vara aceasta pe DN11B, Tirgu Secuiesc - Cosmeni?


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
21 Pages « < 16 17 18 19 20 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 15:52
Forum Renault