DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> dacii "tunate" in parcare

GeorgeB
post 8 Apr 2003, 00:03
Post #1


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




http://www.autoshow.ro/forum/viewthread.php?tid=1585
am dat peste asta aseara alaturi de alexv, de fapt el a dat peste pagina asta.
ideea este ca desi am gasit intr-adevar si niste poze cu taraniste sunt si cateva dsn uri bricolate frumos. daca se poate rasfoiti si voi pagina si veti da peste una rosie care dupa mine arata bine si de una verde.
astept raspunsurile voastre.


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 8 Apr 2003, 00:07
Post #2


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




mie mi-a mai placut una care este culoarea ca a lui liviu. arata bine toata fata si oglinzile sunt vopsite frumos sa nu iasa prea in evidenta semanlizarea.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiu
post 8 Apr 2003, 08:47
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 494
Joined: 23 May 02
From: Timisoara




Care ar fi parerea mea: eu nu sunt deloc de acord cu chiciurile, ma enerveaza la culme cei care au led-uri albastre si te supara cu lumina aia, dar totusi baietii de pe forumul ala mi se par incredibil de increzuti, ca si cum vezi dom'le, daca au o masina straina ei sunt cu un cap peste ceilalti. Si nu va suparati, dar un Golf nu este o masina cu care sa te dai nu stiu ce rotund...

DSN aia verde jad cu led-uri la oglinda si farurile alea micsorate de parca o dureau ochii e ingrozitoare! smile.gif


--------------------
Dacia SupeRNova
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BBC
post 8 Apr 2003, 10:35
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 384
Joined: 24 May 02
From: Brasov




Si eu consider ca ei se cred cei mai buni la tunning. Nici mie nu imi place "tuningul in parcare", dar ei chiar au exagerat.
Opinia mea a disparut "subit" de pe acel forum ceea ce demonstreaza corectitudinea lor.


--------------------
VW 4 roti / 5 usi -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 8 Apr 2003, 13:29
Post #5


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




nici mie nu imi plac multe lucruri pe care le fac uni, dar cel putin uni fac cate ceva. dupa astia daca nu costa 500 euro (pe care ei nu ii au) e naspa. daca cineva a facut ceva cu mana lui e de kkt, ca nu a dat bani. sa fim seriosi ca eu cred ca aia sunt niste pusti care nici carnet nu au. dar sunt perfect de acord ca exista multe balari puse pe unele masini.

ceea ce m-a ofticat pe mine era faza cu dacai. de parca nu sunt sute de masini straine care arata ca un .....fund.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 8 Apr 2003, 23:54
Post #6


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




am vizitat forumul de pe autoshow de f f multe ori de ieri pana azi , sa vad si eu ce scrie lumea prin vecini. concluzia: daca aveti habar de masini va imbolnaviti de nervi... astia inca zic ca octavia este masina nemaipomenita si ca la 18000ddp nu are rival ... oameni care se dau tari si mari soferi (ca facura ei vr5 cu un jtd de 105 cp(brava), app vr5-170cp) habar nu au de mecanica, nu stiu ce motor au sub capota, cum e posibil sa ai o octavia 1.8t 150cp si sa nu stii ca are 5 supape / cilindru... ahhhhhhhhhh.... si multe alte aberatii!!!!!!!!!! e de vizitat ca sa vedeti ca daca ai ceva, e de preferat sa ai minte ... cum !@$! sa dai 18000 pe o masina si oriunde pe strada sa te faca o supernova care costa 6000 !!! mie mi-ar fi rusine! pe autostrada nu am avut mari pb in a ma tine dupa o octavia de 115 cp... pb a fost ca mi-a fost lene sa retrogradez in a patra dar m-am tinut dupa el pana m-am plictisit... am vazut ca supernova, desi mai ploua in ea , mai scartaie , ar putea sa acceada la titlu de masina , toate bune , ca acum inca sunt plin de nervi de la dobi@#%@#% de alaturi , daca moderatorii cred ca am ofensat in vreo masura pe cei de pe forumul autoshow stiu ce au de facut, dar inainte ii rog sa dea si ei o raita pe acolo mai ales pe linkul de mai sus ... ideea in acel forum este : dacia nu este masina , din pacate incep sa cred inversul , si din ce in ce mai tare cred ca unele masini straine nu merita nici macar cat dai pe o super nova... offff daca ar fi sa scriu cate am de spus nu ar mai citi nimeni asa ca STOP


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BBC
post 9 Apr 2003, 07:12
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 384
Joined: 24 May 02
From: Brasov




Nu ai dreptate!! Oamenii aia sunt cei mai buni mecanici, au cele mai buine masini, oe ei nu-i depaseste nimeni, nici macar MIG-ul biggrin.gif .
Cand am vazut aberatiile postate pe acel forum am facut cea mai inspirata miscare: am plecat!
Nu te mai chinui sa le explici, ei stiu totul, tu esti nopu venit si habar nu ai tehnica. biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
VW 4 roti / 5 usi -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bondoo7
post 9 Apr 2003, 07:31
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 155
Joined: 9 September 02
From: Roman




biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
baetii cei veseli si cu masini "bengoase" de pe forumul ala se pricep la masini !!!
lasatii domnilor sa se desfasoare!!!!
o chestie care m-a distrat la culme a fost unu' care fotografiase o Skoda 1500 (care are motor la spate), pt a imbunatati racirea era pusa o priza de aer deasupra grilei de pe capota pe care ei au catalogat-o drept "eleron". unu' mai istet a sesizat ca au dat cu bata in balta, dar ca sa nu se lase mai prejos de semenii sai a remarcat drept "tuning" praful de pe masina

concluzia: "iertatii, va rog, ca nu stiu ce fac!"
icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif


--------------------
dacia supernova confort
toate bune ?..?..?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 9 Apr 2003, 12:54
Post #9


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




poza aia cu skoda am vazut-o si eu dar am uitat sa mai zic cava de ea... ai perfecta dreptate... cum mama mea pot sa-i faci p'astia care au "masini" si majoritatea (macar 2 dintre ei) si-au facut "tuning", ca puterile date de chip , filtru, toba , nu se aduna ... ci una se ajuta pe alta , si ca puterea nu creste fenomenal, dar da creste ... cum sa-i spui unuia cu un twin spark de 2.0 si 150 cp ca din chip nu castiga decat vreo 15cp si filtrul si toba ajuta la optimizarea arderilor samd... of doamne multi prosti am vazut si eu, din greaseala, am nimerit in mijlocul lor... oricum am vazut ca nu-ti trebuie si minte atata timp cat ai masina ... acum hai la ale noastre ...


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 9 Apr 2003, 21:36
Post #10


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




si eu vreau! odata cand eram in constanta m-am oprit la un stop ca deh am prins rosu din cauza lui unu cu o dacie 1310 luata la mana a 11-pea si-a pus doua eleroane dalea urat vopsite cred ca cu pensula praguri false dalea naspa rau de tot si cu un spoilar in spate vopsit tot cu pensula cred zgariat si asa mai departe,in plus de periculos ce arata s-a mai asezat tot unul care avea masina la fel,mama ce periculosi erau ,s-a pus verde lui ala din fata mea de periculos ce era i sa oprit si motorul .
P.Svreau si eu prin email dacii dinalea


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 9 Apr 2003, 22:51
Post #11


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




ia uitati ce a scri unu' berkut ... il cunoasteti careva ????
icon_twisted.gif
http://www.autoshow.ro/forum/viewthread.ph...tid=1522&page=6


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bondoo7
post 10 Apr 2003, 07:16
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 155
Joined: 9 September 02
From: Roman




biggrin.gif icon_twisted.gif biggrin.gif icon_twisted.gif biggrin.gif icon_twisted.gif :!: :!: :!:


--------------------
dacia supernova confort
toate bune ?..?..?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 16:16
Forum Renault