DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Posibilitati de cazare in Europa, inclusiv cu cortul

turbo20010
post 16 Jun 2005, 23:53
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 12 June 04




In vara asta as vrea sa plec cu un prieten in circuit in Europa, cu rulota (lui :-)))). Intrebarea mea este daca stiti preturi estimative pentru campare (cort sau rulota) in HU, AU, GER, FR, IT etc.
Am citit undeva aici, de exemplu, ca la Munchen costa circa 25 euro / zi (cort). Daca cumva pentru rulota costa mai mult (40 - 50 euro), incep sa cred ca nu prea se merita sa mergi cu rulota (avand in vedere si grija in plus pe care o ai cu ea).
Mai bine mergi la hotel si nu te doare capul...
Oare ?
Astept pareri si eventuale tarife (medii).

P.S. Este adevarat ca, de exemplu pe autostrada, acolo unde sunt popasuri turistice (cu restaurant, magazin, motel) te poti opri si stationa o noapte cu rulota, fara sa platesti nimic... Cel putin asa cred !
Dar ce te faci in marile orase, unde vrei sa vizitezi si tu una, alta si trebuie sa te cari cu hardughia dupa tine. :-(


--------------------
Toyota Avensis 2.0 D4D 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 17 Jun 2005, 06:20
Post #32


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Lasi hardughia in parcare si pleci doar cu masina!
VEzi ca ai site-uri care iti dau informatiile astea sau de la care poti pleca in cautare pe net!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turbo20010
post 17 Jun 2005, 10:44
Post #33


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 12 June 04




Ti-am urmat sfatul si m-am documentat. Asa ca vreau sa impartasesc informatiile si altora.
Deci, taxa de campare medie este de circa 20 euro / zi (in care se include 1 masina, 2 persoane si 1 cort / rulota).
In austria nu depaseste 25 euro, in jurul Vienei (la fel ca si in Elvetia).
In Italia, in functie de facilitati (piscina, sauna etc etc), taxa poate ajunge si la 40 euro, in jurul Romei.
Probabil ca in tarile mai putin dezvoltate (Grecia, Slovenia etc.), taxa maxima medie este de 15 euro.
Salve.


--------------------
Toyota Avensis 2.0 D4D 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jammers
post 17 Jun 2005, 11:14
Post #34


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 5 May 05
From: 67




Salut

Daca vrei sa te opresti inainte de intrarea in Austria ca sa dormi, la vreo 20 de km inainte de granita de la Nickelsdorf e o iesire Tatabanya (sau cam asa ceva).

O tii drept pana la artera cumva "principala", cu semafor, faci la dreapta si dupa vreo doi kilometri pe stanga ai un motel cu parking amenajat pentru rulote. E foarte cool, e pe marginea unui rau, mancarea e buna si e destul de ieftin (nu stiu rulota caeu am dormit la motel, dar era plin de olandezi iar motelul era vreo 18 euro). By the way, oraselul e magnific, merita vizitat. Nu cumpara palinca, e contrafacuta cam peste tot :-)


--------------------
Skoda Roomster tdi 2006 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 28 Jun 2004, 08:59
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




Pentru cei interesati in planificarea vacantelor in Europa, atasez cateva adrese de site-uri utile.

pt toate destinatiile www.tiscover.com

pt austria www.austria.com de unde selkectati travel si va puteti alege o cazare excelenta in orice land la preturi mici si conditii excelente.

Altele:
www.hotelformule1.com - Moteluri avand camere de 3 persoane, cu chiuveta in camera, cu preturi in jur de 27-35 euro/camera/noapte

www.etaphotel.com - Moteluri similare cu F1 dar cu dus in camera si... preturi ceva mai mari... in jur de 35-45 euro/camera/noapte

La ambele moteluri, pentru majoritatea tarilor, se pot face rezervari online iar la hotel se poate face inregistrarea, plata si obtinerea camerei 24 ore din 24 la un automat.

www.hostelworld.com - Se pot gasi si face rezervari la o multitudine de hosteluri (un fel de hoteluri "fara pretentii") care au si camere de 2-3-4 paturi dar si locuri in dormitoare comune. Preturile sunt mai mult decat atractive fata de cele de la hoteluri iar conditiile sunt acceptabile, chiar f. bune!

http://www.trav.com/accommodation.php - Un alt site util pentru gasirea unor solutii de cazare.

Cine mai cunoaste si alte site-uri similare e rugat sa posteze informatii si detalii


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taurash
post 6 Jul 2004, 14:55
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 336
Joined: 26 January 04
From: Bucuresti




In marea majoritate a localitatilor pot fi gasite punte de informatii pt turisti.
Sunt de mare ajutor. Acolo gasesti harti, pliante, liste cu hoteluri, preturi, etc.
Tot acolo poti gasi liste de gazde, cu telefoane si preturi.
Se practica si la ei statu in gazda si e chiar f convenabil. conditiile sunt f bune pt ca ai baie la maxim 2 camere si poti avea si micul dejun inclus.


--------------------
Megane II Sedan
Confort Privilège 1,5 dCi 80 CP, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rares_dan
post 8 Mar 2005, 12:49
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 12 May 04
From: Cluj-Napoca




Hai sa va dau eu un site pe care va puteti face rezervari la hotel de 3-4 stele la pret de hostel: http://www.wotif.com.
Spre exemplu, eu am stat in Munchen la Golden Tulip(hotel 4 stele) cu 69 de euro. Si nu va spun ce conditii au fost.

http://www.hostelworld.com care vad ca s-a mai dat este super OK mai ales daca faceti excursii in grup(minim 4 persoane) cand puteti sa stati toti intr-o camera si platiti chiar si sub 10 euro/persoana. Se gasesc insa si camere la hoteluri de 1-2 stele la preturi de 35-45 euro. Chiar acum(saptamana trecuta) a mers o cunostinta o saptamana la Paris si a stat la un hotel de langa Gara centrala cu 35 euro/zi. S-a intors duminica si mi-a zis ca au fost foarte bune conditiile: curatenie, securitate si mancare buna si multa dimineata(micul dejun a fost inclus).


--------------------
RENAULT Koleos 2.0 dCi Intense 05/2017 RENAULT Megane 1.5 dCi Expression 05/2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 3 May 2005, 13:36
Post #38


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




http://www.eurorest.net ... pare interesanta si varianta asta ... eu chiar am luat asa la intamplare cateva locatii din Europa ... prezentate pe site ... si i-am intrebat daca accepta astfel de cecuri, din Romania si cu toate detaliile si 8 din 10 mi-au dat mail de confirmare inapoi ... restul nu au dat deloc raspunsuri.


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ener
post 26 Jun 2005, 13:18
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 20 May 05






--------------------
VW Golf IV 2000 highline
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cipo
post 3 Apr 2006, 22:22
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 15 October 04
From: Bucuresti




puteti recomanda pensiuni in Austria (Viena si Salzburg)? vreau ceva traditional sa ma prinda spiritul austriac biggrin.gif, curat si bineinteles la preturi rezonabile.


--------------------
Opel Astra 1.7DTI N'Joy 2003
Astra NJoy 2003 1,7DTI + Siemens Navigation System - NAVTEQ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 5 Apr 2006, 13:17
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




www.hrs.de


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NoDacia
post 24 Jun 2006, 23:57
Post #42


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 10 June 06




pension mozzart ... teobaldgasse ( sper ca am scris corect din amintiri ) ... straduta paralela cu mariahilfe strasse


--------------------
BMW 320d 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
murfi
post 25 Jun 2006, 10:47
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 668
Joined: 31 May 04




Care este gara centrala din Paris?

Cel mai probabil a fost undeva pe langa gara de nord pe langa Magenta-Barbes unde sunt destul de mult hoteluri dubioase.


QUOTE(rares_dan @ 8 Mar 2005, 14:49)
a mers o cunostinta o saptamana la Paris si a stat la un hotel de langa Gara centrala cu 35 euro/zi.
*




--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
micutu
post 2 Jul 2006, 12:22
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 6 November 04
From: Bucuresti




Tocmai m-am intors dintr-o plimbare de 23 de zile prin Europa.
Traseul:Bucuresti-Oradea-Nickelsdorf-Graz-Roma-Florenta-Genova-Lyon-Paris-Ostende-Bruxelles-Mannheim-Viena-Oradea-Cluj-Bucuresti ... cam 7000km
cazarile le-am facut la camping cu cortul. tarifele sunt pentru 2 persoane, cort si masina:
Austria: la Viena in camping vest era cam 13E in 2002, iar undeva mai la sud langa Klagenfurt 24E. in rest ... Linz si Salzburg ... preturi normale ... 15-16E
Italia: e destul de scumpa la acest capitol, la Roma si Florenta cam 24E/noapte, iar la Genova 16E
Franta: aici e super. daca nu stai in campinguri private iesi ieftin. exista campinguri ale primariilor cu conditii foarte bune unde poti sta la tarife cuprinse intre 5-8E. in celelalte e mai scump de la 16E la 23E in Paris.
Germania: aici e mediu ... intre 10 si 16E
Luxemburg: aici m-am trezit cu gheat(z)a pe masina in iunie ... 16E
Ungaria: am stat doar in doua campinguri: la Balaton (16E) si in Erd (la 10km de Budapesta) cu 15E. Acesta de la Erd a fost unul din cele mai frumoase unde am campat.
Romania: am dormit doar o noapte la un camping al unor olandezi in comuna Aurel Vlaicu (pe la Orastie) ... 9E
In cele cinci calatorii ale mele prin Europa am platit cel mai putin 4.8E/noapte in Franta si cel mai mult 24.5 in Roma, pe via Aurelia.
Preturile difera in functie de sezon, in iulie si august fiind mai mari decat cele de mai sus, eu toate plimbarile facacandu-le in luna iunie.


--------------------
Logan 1.6 Laureate & Ambition - B66__ & B59___
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xennna
post 3 Jul 2006, 19:03
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 20 June 06




@jammers


Tatabanya e cam la 100 km de Nickelsdorf; cred ca e vorba de alta localitate. Ti-asi fi recunoscator daca ai fi mai precis cu acea cazare; poate imi spui cum se numeste si o gasesc eu. Voi pleca spre Italia la sf. saptamanii si m-ar interesa o cazare buna si ieftina intre Budapesta si Nickelsdorf. Multumesc anticipat.


--------------------
Ford, Mercedes Mondeo, A-klasse 2001,2003 - bt12ros
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octa74
post 5 Jul 2006, 08:05
Post #46


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 14 December 04
From: Brasov




Incearca la Bicske, la vreo 36-38 km dupa Budapesta, in directia Viena. Cobori de pe autostrada, treci pe sub ea, apoi la intersectie faci stanga si apoi la inainte si sa te uiti imediat dupa primul semafor pe partea deapta. Sunt vreo doua moteluri in niste parcuri, e foarte frumos, iar mancarea excelenta.


--------------------
Logan Ambiance (cu servo) - BV-xx-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ddd
post 20 Jul 2006, 11:55
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 29 September 05




@micutu

Te rog mult, vreau si eu informatii despre preturile de la cazare cu cortul si bineintele locurile unde sunt amplasate.


--------------------
DACIA LOGAN - GL-31-DIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
micutu
post 20 Jul 2006, 21:13
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 6 November 04
From: Bucuresti




hai sa facem altfel: imi spui pe unde ai traseul si eu iti spun cam cum e. ce-mi ceri e foarte mult ... cam vreo 40-50 de adrese si crede-ma ... nu le am scrise nicaieri


--------------------
Logan 1.6 Laureate & Ambition - B66__ & B59___
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ducesica
post 4 Aug 2006, 15:08
Post #49


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 6 July 05




QUOTE(micutu @ 2 Jul 2006, 13:22)
Ungaria: am stat doar in doua campinguri: la Balaton (16E) si in Erd (la 10km de Budapesta) cu 15E. Acesta de la Erd a fost unul din cele mai frumoase unde am campat.
*



Unde anume sunt acestea doua? Vreau sa stau si eu duminica spre luni. Mersi


--------------------
DACIA SUPERNOVA CLIMA - B-89-NLP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
micutu
post 5 Aug 2006, 13:53
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 6 November 04
From: Bucuresti




Erd
la Balaton sunt foarte multe ... cu zecile. cel la care am stat eu nu mi-l mai amintesc


--------------------
Logan 1.6 Laureate & Ambition - B66__ & B59___
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurian
post 7 Aug 2006, 23:29
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 15 August 05
From: Bucuresti




Salut!

Vreau sa petrec cateva zile in Austria, mergand cu cortul.
Prima campare ar fi in Arad. Poate cineva sa dea detalii despre campingurile de aici ? Am gasit referiri, dar nu si site.
La fel, in Viena exista 3 campinguri. Aveti vreo recomandare, la care sa stau ? La fel, pentru Salzburg.

Multumiri anticipate.


--------------------
Logan MCV 1.6 16V 2006 - B39xxx
Asus 636 ; SPVM700;
Intek H520 +KL40+President ML145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
micutu
post 8 Aug 2006, 00:15
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 6 November 04
From: Bucuresti




am fost in doua din cele trei.
la cel din vest ... a fost mai ieftin (in 2002 ... 13E, doua persoane, masina si cortul) si mai placut.
la cel din est nu prea e umbra si a fost ceva mai scump, parca 16E.
centrul vienei pare sa fie la fel de departe din ambele locatii


--------------------
Logan 1.6 Laureate & Ambition - B66__ & B59___
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jammers
post 8 Aug 2006, 01:30
Post #53


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 5 May 05
From: 67




scuze, am zis prostii.
E Mosonmagyarovar

QUOTE(xennna @ 3 Jul 2006, 19:03)
Tatabanya e cam la 100 km de Nickelsdorf; cred ca e vorba de alta localitate. Ti-asi fi recunoscator daca ai fi mai precis cu acea cazare; poate imi spui cum se numeste si o gasesc eu. Voi pleca spre Italia la sf. saptamanii si m-ar interesa o cazare buna si ieftina intre Budapesta si Nickelsdorf. Multumesc anticipat.
*




--------------------
Skoda Roomster tdi 2006 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
critianoprea
post 11 Aug 2006, 10:23
Post #54


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 3 August 06
From: Bucuresti / Pitesti




Pentru cine este interesat sa faca Europa cu cortul sau caravana:

http://www.eurocampings.fr/main.html?aff=14&tid=3

peste 8000 de locatii


--------------------
Renault Clio Symbol 2002 1.4 8v - AG 11 ECO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurian
post 22 Aug 2006, 13:37
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 15 August 05
From: Bucuresti




Camping Haller Budapesta: 6000 HUF pe noapte, aprox. , masina+cort+3 adulti+1 copil;curent inclus; racire brichete geanta frigorifica;conditii:bune; Pliante cu harta orasului;
camping Wien Vest 2: 33 euro pe noapte: masina+cort+3 adulti+1 copil+curent;racire brichete; conditii bune spre foarte bune;

PS Campingul din Arad s-a desfiintat. Exista insa un camping f. frumos, la Baile Lipova, la vreo 20 km inainte de Arad.

This post has been edited by laurian: 22 Aug 2006, 13:38


--------------------
Logan MCV 1.6 16V 2006 - B39xxx
Asus 636 ; SPVM700;
Intek H520 +KL40+President ML145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurian
post 24 Mar 2007, 22:52
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 15 August 05
From: Bucuresti




Am dat de un site interesant pentru amatorii de excursii cu corturi si rulote: www.clubrv.ro;
Pentru campinguri din Ro:http://exis.uv.ro/index4.html.


--------------------
Logan MCV 1.6 16V 2006 - B39xxx
Asus 636 ; SPVM700;
Intek H520 +KL40+President ML145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
brad
post 17 Apr 2007, 16:44
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 11 April 07




A fost cineva cu cortul in Grecia?
Cum sunt conditiile si preturile la campare? Voi face prima iesire cu cortul in Grecia si niste sfaturi ar fi excelente. Eventual si niste recomandari privind campinguri de pe litoralul grecesc.
mmmultumesc anticipat.


--------------------
Renault Megane III 1.5 dci 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurian
post 24 Apr 2007, 09:03
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 15 August 05
From: Bucuresti




Pentru cei interesati :
http://www.chalkidiki.com/camping/


--------------------
Logan MCV 1.6 16V 2006 - B39xxx
Asus 636 ; SPVM700;
Intek H520 +KL40+President ML145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Brainie
post 30 Aug 2007, 14:34
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 464
Joined: 2 May 07
From: Bucuresti




Il completez pe laurian privind Haller camping din Budapesta.

Plusuri:
- Este in zona centrala (nu chiar in centru) Daca va tin picioarele puteti ajunge pe jos in centrul turistic (cred ca nu sunt mai mult de 5-6 km pana in cel mai indepartat punct de atractie turistica, cam 2 km pana la cele mai apropiate). Exista transport in comun la gardul campingului, dar nu stiu unde merge tramvaiul respectiv). Recomand tramvaiul 2 pe malul Dunarii (cam la 800-1000 m de camping). Tineti cont ca ora de parcare in centru este 265 HUF (1 euro aprox 250 HUF), si durata maxima de parcare este 3 ore, adica nu se da bon de parcare pe mai mult de 3 ore ( atentie: 3x265=795HUF; daca bagati 8 fise de 100 HUF nu va primeste, va da bon pe 2 ore si ceva, echivalent cu 700 HUF; daca vreti 3 ore fix, bagati 795 HUF fix)
- Este usor de gasit venind de la noi (pe M5 - de la Szeged)
- Campingul ofera apa calda permanent, acces la curent electric, masini de spalat automate (probabil nu e cazul pentru romani - suntem aproape de casa, nu intelegeti altceva !), pliante si harti ale zonei turistice din Budapesta (unele chiar in romaneste). Au la grupul sanitar sapun lichid si hartie igienica la orice ora (in Romania s-or gasi la vreo ora in vreun camping ?!?) Am cumparat de la ei bilete pentru transportul in comun (RATB-ul local). Puteam sa cumpar si cardul turistic dar am considerat ca nu merita.
- Desi aglomerat de italieni (cu rulote) si francezi (tineri cu corturile in spate) la greu, a fost destula liniste (unul singur probabil ca se imbatase, si mai striga din cand in cand, dupa care se auzea cate un "sailanssss ! "). Campingurile din Romania ? La Polovragi n-am putut sa dorm din cauza muzicii pusa de administrator si a oltenasilor (pusti de liceu) care toata noaptea au facut o supa si se tot strigau intre ei "ba vere". La fel la Cumpana: muzica sa se auda bine si pe celalalt mal al lacului, foc de 2 metri printre corturi de fas, sarbe, hore si urlete toata noaptea, la 2 grupuri - unul de B, unul de OT. Din pacate, suntem vreo 2 secole in urma la civilizatie !
-un platan urias si superb care umbreste aproape tot campingul

Minusuri:
- In august 2007 a costat 5500 HUF (22 euro) pentru un cort, 2 adulti si un copil de 13 ani (peste 14 ani copilul plateste intreg). Masina (autoturism) nu se plateste separat, e inclusa (se plateste insa pentru rulote, caravane)
- Mic (cred ca 50x50 mp), aglomerat (deh, august - varf de sezon !). Am asteptat sa-si stranga altii catrafusele (pe la 9-10 dimineata) ca sa gasim loc de cort. Si pentru masini am gasit loc cu greu. Dar, daca nu se poate altfel, masinile se pot lasa si afara, intr-o mica parcare, sau la marginea stradutei.
-Iarba probabil ca se gaseste numai la inceput de sezon

Total:
Il recomand celor fara mari pretentii, care se pot deplasa si fara masina, dispusi sa mearga pe jos mai mult. Va asigur ca dupa 2 zile pline am vazut o multime chestii pe care nu le-as fi vazut din masina (piata de ardei iuti !!!). Am mers si cu masina (deja picioarele erau umflate si orice pas era dureros), si asa am ratat cladirea operei (nu am fost in stare sa cautam loc de oprire)
Nu il recomand celor care sunt in tranzit, celor care nu agreeaza cortul, sau celor care nu se deplaseaza decat cu masina (pot sta foarte bine la Etap pe centura, de exemplu)


--------------------
Ex Dacia 1310 Li ; Ex Logan ABS+ 1.6 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurian
post 3 Sep 2007, 12:53
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 15 August 05
From: Bucuresti




M-am intors dupa un drum la Paris, cazare la cort.
La ducere, am stat in camping la:
- Tatabanya, fara mari pretentii, insa curat.
-Regensburg - Ok, insa masina se lasa afara in parcare; iti lasi intai bagajele in camping, apoi scoti masina; curat, iarba, copaci, frumos;
-Bois de Boulogne - camping mare, catalogat 4 stele; insa mai e loc de mai bine; zone delimitate pentru masina si cort sau masina si rulota; insa 46 de euro /noapte = 4 pers+masina+cort+curent;
la intoarcere:
-Kehl (imediat cum se trece in Germania din Strasbourg; este cel mai frumos, mai placut si cu grupurile sanitare cel mai bine puse la punct; 24 euro; (aproape 1/2 fata de Paris);pentru dus, se plateste suplimetar (50 de centi); Nu este trecut in i-go, acolo este trecut altul care nu exista, de fapt; trebuie urmate indicatoarele de camping; Este cel mai tare camping dintre cele vazute de mine; este peste cel din paris, iar ca pret, la 1/2; util celor care vor sa campeze in zona Strasbourg;
-Praga- camping Jan - curat, intr-o curte mai maricia, aproximativ 20 de euro;
-Busapesta- camping Blue Flamingo - 28 de euro; micut, insa curat si cu piscina, cu zona verde; nu este in entru, insa, ci la vreo 13 km de centru; aproape de centura; mai bun decat Haller;
-comuna Aurel Vlaicu - intre Deva si Sibiu; relativ curat; spatios; 520 de lei; la 2 km fata de soseaua nationala;


Campingurile, mai putin cel din Kehl, se gasesc ca puncte de interes in i-go; care te poate duce pana in fata portii de intrare ( nu la cel din Romania);


--------------------
Logan MCV 1.6 16V 2006 - B39xxx
Asus 636 ; SPVM700;
Intek H520 +KL40+President ML145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:09
Forum Renault