DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

36 Pages « < 31 32 33 34 35 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> 30 mil pentru masina veche casata

Xplode
post 19 May 2005, 13:14
Post #961


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Bianca masina ta sigur nu a intrat in productie. Aceasta dureaza cam o sapt-2 cu to cu vopsit, bagat la cuptor etc. In plus dupa ce iese masina sta cam 2-5 zile in parc pana prinde un loc pre trailer. Deci cam 2-3 sapt dureaza pana o gaba pe banda si ajunge la dealer.
Slasher daca vrei sa ii intrebi cand o sa fie masina gata de pe banda or sa-ti raspunda ca nu au acces la acele date. Ei iti pot zice cand ajunge masina la dealer, dar de obicei iti dau un termen prea lung. Mie mi-au zis 15 iunie iar dealerul 6 iunie. Eu sper sa vina chiar mai devreme de 6 iunie dupa cum vad ca unii deja au primit masina. unii chiar avand nota de acceptare mai tarziu decat a mea.
Deci numarul notei nu are importanta prea mare decat pt diferente mari. In rest om trai si om vedea.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 19 May 2005, 13:15
Post #962


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




e-mail:vocea.clientului@daciagroup.com
telefon:0248 500 000
Eu te sfatiuesc mai bine sa suni...ca am inteles ca astia iti trimit raspuns la e mail in 1-2 zile....dar daca suni aflii mai repede ce te intereseaza


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 19 May 2005, 13:19
Post #963


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




Eu cred ca nu conteaza numarul notei de acceptare. Ceea ce conteaza este data in care a fost comandata.
Eu spre exemplu o sa ridic nota de acceptare de abia simbata de la dealer pentru ca am avut problema cu data primei inmatriculari pe care le-am rezolvat din fericire.


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 19 May 2005, 13:22
Post #964


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Pai nota de acceptare ti-o dau exact in ziua in care te inscrii. Deci daca deja ai fost la ei si mai aveau locuri trebuiau sa-ti dea nota de acceptare. Dupa aia ai 30 zile sa duci masina la remat.
Intrebare bomba...mai sunt locuri? Unde?
La voi cum a fost cu tombola aia nenorocita despre care se vorbea?


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 19 May 2005, 13:27
Post #965


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




QUOTE(slasher @ 19 May 2005, 14:08)
salut, care-i treaba cu numarul comenzi ? la mine de ex scrie dupa nr fact, data : 28. 04. 2005, nr aviz si comanda 3335. merci tongue.gif (masina cica vine pe la sfarsitul lunii mai, e un logan ambition / albastru marine / garantie extinsa)
Le pot trimite un email celor de la dacia sa-i intreb cand o sa fie gata masina ? si daca da spuneti-mi adresa.
*



vocea.clientului@daciagroup.com
ce serie de caroserie ai?


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slasher
post 19 May 2005, 13:30
Post #966


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 15 May 05
From: Bucuresti




Multumesc ptr raspunsuri, tongue.gif sper sa se tina de cuvant si sa respecte termenul de livrare fara intarzieri (dealerul meu si-a onorat comenzile chiar mai devreme de termenul limita si stiu asta ptr ca am vreo 2 cunostinte care si-au luat masina de la ei si carora le-a venit masina mai repede). O sa pun si eu poze cand o sa-mi vina si o sa va tin la curent daca mai aflu ceva...merci.
@aqua 3979146 - care-i treaba cu seria de la caroserie ?

This post has been edited by slasher: 19 May 2005, 13:33


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 19 May 2005, 13:35
Post #967


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




QUOTE(Xplode @ 19 May 2005, 13:22)
Pai nota de acceptare ti-o dau exact in ziua in care te inscrii. Deci daca deja ai fost la ei si mai aveau locuri trebuiau sa-ti dea nota de acceptare. Dupa aia ai 30 zile sa duci masina la remat.
Intrebare bomba...mai sunt locuri? Unde?
La voi cum a fost cu tombola aia nenorocita despre care se vorbea?
*



Ntz....pina cind nu am trimis adeverinta de la politie nu am vazut nota de acceptare.
Locuri??? blink.gif nu mai sunt de mult locuri.
Cu tombola...nu ma mai intreba...ma apuca durerea de cap cind imi aduc aminte citi nervi mi-am facut...Oricum nu am luat masina de la Constanta....ci de la Bucuresti!
La dl. Olteanu la Constanta nu ma duc in vecii vecilor! Prefer sa plec pina la Bucuresti pentru revizii - sper ca numai pentru atit - decit sa mai calc in magazinu' lu' domn Olteanu. Pe mine m-a pierdut de musteriu.


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 19 May 2005, 13:37
Post #968


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




QUOTE(slasher @ 19 May 2005, 14:30)
Multumesc ptr raspunsuri, tongue.gif  sper sa se tina de cuvant si sa respecte termenul de livrare fara intarzieri (dealerul meu si-a onorat comenzile chiar mai devreme de termenul limita si stiu asta ptr ca am vreo 2 cunostinte care si-au luat masina de la ei si carora le-a venit masina mai repede). O sa pun si eu poze cand o sa-mi vina si o sa va tin la curent daca mai aflu ceva...merci.
@aqua 3979146    - care-i treaba cu seria de la caroserie ?
*



eu am 4057880 si ma gandesc ca totusi e ceva logic in seriile astea nu? nu ies la rand?apropo cand a intrat in vigoare chestia cu 30 mil?mai e inca valabila sau s-a terminat?


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slasher
post 19 May 2005, 13:42
Post #969


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 15 May 05
From: Bucuresti




@aqua - teoretic da, practic nu ptr ca nu mai sunt locuri...legea s-a dat in aplicare pe 15.4.2005....nu sunt sigur....cred ca de pe 1.5.2005...pe 15.4 trebuia sa intre in aplicare

This post has been edited by slasher: 19 May 2005, 13:46


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 19 May 2005, 13:53
Post #970


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




QUOTE(Bianca @ 19 May 2005, 11:55)
Bogdan , din cate stiu eu , dealerul trebuia sa te sune si sa te cheme sa iti ridici ordinul de plata cu cateva zile inainte de venirea masinii tocmai pentru a rezolva creditul cu banca inainte de a veni masina, la tine cum a fost, dane si noua mai multe detalii..
*




Decat sa astepti telefon de la dealer mai degraba iti recomand sa te duci la dealer sau sa-i disperi cu telefoanele. La mine nu a fost nevoie de nici un ordin de plata nimic. Pur si simplu au completat ieri formularul on line si azi m-am dus cu actele la BRD (fara nici un ordin de plata). Acum stau si astept telefon de la banca pt a putea sa ma duc sa platesc comisioane si Casco si ca sa pot in sfarsit sa-mi aduc ROSIA acasa.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 19 May 2005, 13:55
Post #971


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




Si bani nu le-am dat nici la Galati nici la Braila desi ei cred ca asteptau treaba asta.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 19 May 2005, 13:57
Post #972


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




trebuia sa intre in aplicare pe 15, dar au demarat pe 24 sau 25 aprilie , nu mai sunt locuri la dacia de 2 saptamani si ceva


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 19 May 2005, 13:59
Post #973


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Bogdane si mie dealerul mi-a spus ca pot plati masina si acum (desi nu am op), dar parca nu imi vine sa platesc degeaba si sa mai stau nu stiu cat timp dupa ce vine masina sa recuperez banii. Mai bine astept op-ul.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 19 May 2005, 14:03
Post #974


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




Bogdan nu mai inteleg nimic, tu ai fost la banca si ai platit restul de avans?...fara OP de la dealer?... sunt in ceatza....


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 19 May 2005, 14:17
Post #975


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Da Bianca poti plati si fara op, dar cred ca e cam pe riscul tau. Eu unul mai bine il astept tongue.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 19 May 2005, 14:24
Post #976


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




Mai, avansul il am platit deja adica 20 mil care trebuiesc dati de toata lumea + cele 30 milioane pt masina veche. Asta este avansul, adica 20% pt credit in euro. Eu la banca am deschis creditul pt restul de bani adica vreo 5900 euro parca. Cand completezi cererea de credit dealerul scrie cat ai dat exact si la banca la BRD li se trimite exact de la bucuresti cat mai am de platit.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 19 May 2005, 14:26
Post #977


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




Iar daca vrei sa mai adaugi bani la avans banuiesc ca chiar iti trebuie op altfel nu stie banca unde ii trimite. Parerea mea.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 19 May 2005, 14:30
Post #978


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Nu trebuie. Cand ai platit cele 20 mil le-ai virat intr-un cont. La fel faci si cu restul de x euro tot in acelasi cont. Bineinteles ca vor fi diferente valutare intra data de azi de ex si data cand va fi eliberat op-ul. Deci ori va mai trebui sa dai in plus ori va trebui sa recuperezi. Iar de recuperat daca ai te plimba aia de innebunesti, iar daca ai de dat in plus tot trebuie sa astepti cateva zile ca sa confirme intrarea banilor in cont. Deci nu prea e nici o afacere daca platesti de acum.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 19 May 2005, 19:26
Post #979


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




S-ar parea ca iau masina la anu'. Masina veche a fost pe numele lu' taica-meu iar creditul am incercat sa-l iau pe numele mamei. Asta pana ma suna dealer-ul disperat si mi-a zis sa iau neaparat pe numele tatalui pt ca altfel pierd cele 30 milioane. Singura problema ca adeverinta de salariu trimisa de taica-meu la Bucuresti a venit pt GIRANT in loc de SOLICITANT. Daca reusesc sa o iau maine o sa fiu cel mai fericit om.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 19 May 2005, 19:31
Post #980


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




Succes Bogdan!Numai combinatii facem noi romanii ...si daca stai bine sa te gandesti...atatea griji si nervi si drumuri...nu prea se merita ...dar daca nu facem asa...ramanem cu degetul in gura...Rau cu rau dar mai rau e fare rau...nu?


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 19 May 2005, 19:56
Post #981


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Mai bogdane e ceva ciudat. oricum banca nu accepta acea adeverinta de salariu deoarece tatal tau nu o poate gira pe mama ta.
Banca iti cere venitul sotului (cel care imprumuta) si al sotiei (tot in calitate de solicitant trebuie sa fie adeverinta) pentru a vedea venitul pe familie. Deci daca vorbea la finanaciar i-ar fi spus aia sau ala ca tot pt solicitant trebuie adeverinta.
Oricum nu pot decat sa iti urez multa bafta sa rezolvi problema. Eventual fa tu un drum pana la Buc sa fii sigur ca ajunge. Ca de un drum=1 mil fata de 30 pierdute.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristinelM
post 19 May 2005, 21:35
Post #982


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 28 February 05
From: Bucuresti




QUOTE(egox @ 19 May 2005, 12:10)
Fain de tine, spor la banci.
Eu am comandat acelasi model, aceeasi culoare, dar o zi mai tarziu (comanda data, platita si confirmata pe 27.04) dar am termen maxim de livrare 30.06 (la tine era 5.06 dupa cum scriai la vremea respectiva.
*



Eu am comanda din 25/04, platit 20mil. in aceeasi zi, confirmata plata pe 27/04 cand am luat si Nota de acceptare. Termen de livrare 15/06. Masina trebuie sa fi venit azi (probabil dupa ce am trecut si am luat Avizul de plata, nu era cand am fost, sau maine); o iau saptamana viitoare. Ambiance Rosu Passion, platita integral . Asta ca sa mai aveti material pentru rationamente, desi logica e relativa. blink.gif


--------------------
Dacia Logan - B- -MHL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 19 May 2005, 22:10
Post #983


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




Va multumesc dar sper ca maine sa o scot la capat. Cu pile, relatii, spaga vad eu. Numai sa o iau maine naibii.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slasher
post 19 May 2005, 22:48
Post #984


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 15 May 05
From: Bucuresti




offtopic - bafta bogdan, poate ne vedem si noi dupa ce ne vin masinilie, poate facem un mic club al "golanilor"....cine stie, ramane de vazut smile.gif asta numa daca sunteti deacord ..eu cred ca ar fi super misto sa ne vedem cu toti sa ne dam cu parerea, la o bere, la un gratarel ca tot vine vara (bere fara alcool...de la 1 cica s-a schimbat legea si te trimit la mititica daca te prind baut la volan smile.gif )....daca sunteti interesati deschideti un topic nou si vedem acolo ce si cum..


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulius
post 19 May 2005, 23:23
Post #985


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 22 February 05
From: Bucuresti




felicitari celor care au reusit, sa va bucurati de ele smile.gif
eu am intrat in program pe 27 aprilie, termenul limita este 8 iulie
cica ar veni cu 3 saptamani mai devreme, asta inseamna 17-18 iunie
nu am altceva de facut decat sa astept blush.gif

bafta !


--------------------
Dacia Logan Ambiance 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
victor23ro
post 20 May 2005, 08:27
Post #986


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 10 May 05
From: Timisoara




Nu mi se pare normal pentru o tara care vrea sa fie europeana , sa conceapa un program de reinoire a parcului auro , doar prin achizitionarea a DOAR 15.000 de buc cand la romani circula masini mai vechi de 15 ani in jur de un milion (1 mil !!!!!), din spusele RAR, deci va dati seama cam cati ani ne trebuiesc pt reinoirea parcului.

Si mai anormal mi se pare felul in care s-au distribuit cele 15mii de buc. din care 8 k dacia (unde ar fi trebuit ce putin 14k) si 3 k la citroen (ala lu' tariceanu), ci abia 1000 al daewoo, si restu la restu in fct de vanzarile de anu trecut.

pai sa faca si ei programu asta Non Stop ca daia ati platiti voi aia care v-ati cumparat masini noi "Taxa de ecologizare" fasss.

sper odata sa castig la loteria vizelor sa scap de netrebnicia astora..

This post has been edited by victor23ro: 20 May 2005, 08:28


--------------------
daewoo tico - TM
Sa traiti, ... bine ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 20 May 2005, 08:37
Post #987


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




Pentru cei ce nu cunosc , acest program va continua si dupa 31 auguest , etapa a doua , din cate am inteles ,in fuctie de popularitatea de care s-a bucurat programul in prima etapa , si in functie de vanzarile firmelor inscrise , se for distribui alte masini in vederea innoirii parcului auto , oricum fie ca vor ei guvernantii sau nu. pana in 2007 noi trbuie sa ne miscam ceva mai mult decat cu 15 000 de masini , pentru ca problema mediului este de interes european, si e una dintre conditiile majore pe care uniunea europeana le-a impus , sa nu credeti voi ca daca UE nu sareaua cu gura pe ei , aveau ei vreun gand sa faca treaba asta cu 30 de milioane , gaseaua ei altceva sa faca cu banii astia( inca vreo doua mall-uri...Conditiile sunt clare si programul va trebui sa continue , poate se vor schimba putin conditiile , dar mai mult ca sigur ca v-a continua gratie presiunilor din exterior...


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
victor23ro
post 20 May 2005, 09:24
Post #988


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 10 May 05
From: Timisoara




QUOTE(Bianca @ 20 May 2005, 08:37)
Pentru cei ce nu cunosc , acest program va continua si dupa 31 auguest , etapa a doua , din cate am inteles ,in fuctie de popularitatea de care s-a bucurat programul in prima etapa , si in functie de vanzarile firmelor inscrise
*



treaba e ca nu Este nimic sigur , si asa o sa mai asteptam un an sigur.........mai ales ca banii lor se duc n alte parti..


--------------------
daewoo tico - TM
Sa traiti, ... bine ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 20 May 2005, 09:39
Post #989


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




Nu e sigur, e foarte foarte probabil, ti-am spus si argumentele, nu e dupa cum vor guvernantii, e dupa cum canta UE>


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Didival
post 20 May 2005, 10:13
Post #990


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 26 April 05




QUOTE(iulius @ 19 May 2005, 23:23)
termenul limita este 8 iulie
cica ar veni cu 3 saptamani mai devreme, asta inseamna 17-18 iunie

*



deci trebuie sa ne consideram norocosi noi cu termenul 4-5 iunie


--------------------
Dacia LOGAN - GL.........
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
36 Pages « < 31 32 33 34 35 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 10:41
Forum Renault