DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mai vreti Logan?, DA sau NU si de ce! pentru posesori!!

Mai vreti logan?
 
DA [ 495 ] ** [69.82%]
NU [ 214 ] ** [30.18%]
Total Votes: 709
Guests cannot vote 
Smudo
post 7 Feb 2006, 19:00
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




QUOTE(DArtagnan @ 3 Jan 2006, 20:30)
Corect, si eu la fel, am luat o masina de top logan cu banii jos, si n-am bagat in ea nimic in afara de benzina si prima revizie! sa-mi traiasca
*



QUOTE(DArtagnan @ 3 Feb 2006, 19:07)
S-a dat, ura!
*


De mare belea.


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 20 Feb 2006, 15:58
Post #92


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Da, a fost votul meu, raport pret performanta bun si intretinere ieftina, cine a avut si alta masina stie acest lucru.Probabil o sa o schimb cu un Ambition sau cu un Brek.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 2 May 2006, 14:28
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




Eu am luat LOGAN din cauza de principii.Adica sunt nationalist convins.Daca nu gasesc chibrituri romanesti abia dupa 3 zile cumpar si turcesti.Nu folosesc expresii din alte limbi daca exista expresii pur romanesti.Adica dupa amiaza ALERG prin parc si ascult muzica la CASETOFONUL DE BURTA CU URECHELNITE.Nu cumpar un lucru decat cand am banii toti.Asa ca am luat un laureat+ cu plata pe loc si nu-mi pare rau dar si daca mi-ar parea n-as recunoaste caci principiile nu ma lasa.Nationalist asa cum sunt CONGO ma atrage.Barul ala din ferentari.


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RZV
post 5 May 2006, 15:49
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 812
Joined: 24 August 05
From: Online




Am votat DA datorita pretului . Am LOGAN 1.4 Mpi Laureate si as cumpara LOGAN 2 peste 3 sau 4 ani cu urmatoarele conditii:

5 usi (HATCHBACK)
Motor Diesel 100~110 CP
Lista de optionale reale (configuratia sa o poti realiza tu dupa cum doresti, cum e cazul si la alte case mai mari), nu de versiuni de preechipare (vezi RCS bagat pe gat la Laureate)
ABS standard + alte ghidusii.

....aaa si pretul sa nu treaca de 8000-8500 de Euro... icon_mrgreen.gif

Respecte

This post has been edited by RZV: 5 May 2006, 15:55


--------------------
Scott Mountain Bike 1990
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 14 May 2006, 07:26
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




Da
Dar cum au scris si altii sa fie mai flexibila configurarea lui ca sunt unele chestii care pur si simplu nu prea sunt utile ...
In rest Golanul meu Laureate plus a implinit 1 luna si 1999 de km biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6000rpm
post 27 May 2006, 21:10
Post #96


Membru incepator


Group: Members
Posts: 46
Joined: 8 February 06




am votat DA

masina este ieftina, usor de condus, cu un consum rezonabil, chiar imi place cum arata si sar putea chiar sa mai apara un logan la mine in familie smile.gif


--------------------
Dacia Logan 1.5 DCI 2007, Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 27 May 2006, 21:15
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




QUOTE(logan1.6mpi @ 27 May 2006, 22:10)
am votat DA

masina este ieftina, usor de condus, cu un consum rezonabil, chiar imi place cum arata si sar putea chiar sa mai apara un logan la mine in familie  smile.gif
*


Măcar să îl achiziționezi pe cel care (spun unii) va apărea cu altă veriune de motor biggrin.gif
Nu de altceva dar să ne împărtășești și nouă părerile tale blush.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Trofin Liviu
post 29 May 2006, 15:56
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 326
Joined: 17 May 06




Am vrut sa-mi iau Logan. Dar am preferat sa raman cu Solenza. Cand ai un lucru bun de ce sa-l schimbi. Condus si Logan. Ptr. mine e prea mare. Poate cand voi avea copii. Recunosc. Calitativ e peste Solenza(fara discutii). Mai trebuia umblat la tinuta de drum. Topaie pe denivelari. Sunt curios daca vor vinde Logan Hatchbak. Din ala m-ar tenta. Sau vreun baby Logan, mic cat Solenza.


--------------------
Renault Megane 2007 - Cl-02-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ryckybv
post 6 Sep 2006, 20:16
Post #99


Membru incepator


Group: Members
Posts: 74
Joined: 28 August 06
From: Brasov




da as mai alege o data logan , deoarece la bani pe care i-a dat tata pe el adica 9885 euro nu gaseam altceva nou cu aceleas calitati..


--------------------
ex. dacia logan 1.5 dci 2006 ambition .SKODA OCTAVIA Tour 1.9 TDI 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
michaelthefirst
post 26 Sep 2006, 10:55
Post #100


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 2 August 06




DA:
Mare, comoda, are facilitati de siguranta (ABS, 2xAirbag), merge bine pentru ce imi trebuie mie!!
Pentru banii astia am luat cea mai buna masina!


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 2006
E important sa iti doresti imposibilul!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aur31ian
post 26 Sep 2006, 19:19
Post #101


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 5 June 06




da, dupa cum s-a comportat LGN pana acum
pe viitor tot LGN dar cu motor mai puternic - pe motorina post-336-1110552459.gif coolspeak.gif


--------------------
logan 1,5 dci ambition 2006 - AB 010426
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 27 Sep 2006, 22:09
Post #102


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Scriu in numele unui prieten care are Dacia Logan Laureate 1.6 MPI cumparata in 2005.
Raspunsul lui la intrebarea de mai sus este: "Imi bag p**a in el de Logan, sa ma f*t pe ea de masina." Se deduce clar de aici daca isi mai ia sau nu.
A avut tot felul de probleme cu ea si asta in doar 1 an.

Incearca s-o vanda. Tinta lui acum este un Opel Astra Clasic 2.0 DTL. Second Hand.......


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 27 Sep 2006, 22:31
Post #103


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




Poate prietenul tau e de fapt multumit si de fapt dorea sa-i postezi parerea pe topicul cu "ati facut sex in masina" biggrin.gif

On topic: Mi-as mai lua, un Prestige cu facelift si niste finisaje mai bune (Logan 3 ?). Sau break-ul/suv-ul/whatever, daca o sa aiba vreodata 4x4.


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinakes
post 28 Sep 2006, 09:39
Post #104


X


Group: Members
Posts: 341
Joined: 24 March 06
From: X




DA categoric a fost votul meu !

Si urmatorul Logan l-as lua si maine daca as avea bani si ar fi dieselul sedan de 85 cp !

This post has been edited by alinakes: 28 Sep 2006, 09:41


--------------------
X X X - X
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 28 Sep 2006, 09:44
Post #105


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Categoric...NU.

Si o spun eu driverx care are masina rulata o saptamana, deci este clar ca inca nu imi pot forma o opinie corecta despre masina, dar m-am scarbit de modul in care clientii sunt tratati, cum Dacia ne joaca pe degete cu "Top Secret" bullshitul lor in care practic NU poti stii ce sa cumperi. De cenzurat. De 2 saptamani de cand am masina la toti le-am spus asa "Ba, de masina CHIAR nu am de ce sa ma plang, dar de PR la Dacia....un cenzurat mare si puturos."

Deci...NU. Gata cu Dacia. Recunosc. M-am ars. Trebuia sa iau alta masina NOUA, chiar daca dadeam bani mai multi. Din pacate nici eu nu am realizat dimensiuna problemelor inainte de achizitionare, cum nici altii nu o realizeaza acum si vor face aceasi greseala luand Dacia. Mai au mult pana sa ajunga la niste standarde. Dar totodata ma tem ca nici nu vor ajunge vreodata (sau nu prea mult), ca politica asta infecta e buna pentru prostime sa puna botul la toate "progresele" si manipularile lor.

A murit chiar ultima farama de patriotism din mine, nu ca pana acum as fi fost eu patriot, dar....... wacko.gif

This post has been edited by driverx: 28 Sep 2006, 09:48


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sebi4fc
post 30 Oct 2006, 16:39
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 257
Joined: 13 October 06
From: Cluj-Napoca




ba fratilor nush ce aveti voi cu masiana autohtona da io mis taremultumit de ea are 13 luni de cand i la mine si in afara de faptu ca mere pe benzina io nu gasesc alt motiv ,puteau sa ofak astia sa mearga pe apa ca avem destula radmasa.gif
Acum serios inca nu ma deranjaza nikala ea singuru lucru care pot zice ca nu imi comvine tabla prea subtire si se indoaie repede
in rest probleme ces alea tongue.gif

(+10%)


--------------------
logan preferance 1.4MPI-verede cameleon 2005 - cj 82 ebi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MIH
post 30 Oct 2006, 16:45
Post #107


membru


Group: Members
Posts: 238
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




Am votat DA pt. ca mi-as dori sa-mi fi luat Diesel dar stiti cum era acum un an de zile inainde sa apara ca n-o sa fie bun, ca nu merita, ca nu se justifica s.a.

in rest e o masina ok


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4/ex.Dacia Sport Coupe 1.6 - - B-85-MIG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BanDaj
post 12 Nov 2006, 22:03
Post #108


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 26 March 06




Da as mai lua un logan dci, numai sa aiba servo directie, clima si o izolare fonica mai buna.


--------------------
Dacia Logan 1.5dci 2006 - sb-06-ruh
Mai bine bogat si sanatos decat sarac si bolnav!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 12 Nov 2006, 22:28
Post #109


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




NU.

De ce? Nu am nici o mie km,DAR deja zdrangane ceva (cred ca la ceasuri), DEJA am tacanitu ala de diesel, DEJA imi scartaie scaunul, DEJA mi s-a resetat de nu stiu cate ori computeru de bord (chiar si azi).

Stiu ca la banii astia NU pot lua altceva, mai ales ce are un Ambition cum am eu, dar totusi mie mi se pare teapa vietii mele. Incepe sa mi se pare ca SH-ul, desi e loterie, devine mai atractic. Macar acolo nu poti cere "perfectiunea", ca ar fi absurd. Dar la o masina noua, nu conteaza ce sigla ar fi pe radiator....AM PRETENTIA la "perfectiune". Am scris in ghilimele ca nu vreau perfectiune intruchipata, ca sunt constient ca la cat de complicate devin masinile, e tot mai imposibil, dar nici asa.....


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 12 Nov 2006, 23:00
Post #110


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Stai putin omule , lovesti masina in ultimul hal , o repari pe casco in service-urile de kkt si apoi spui ca scartaie ceva ? radmasa.gif


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 12 Nov 2006, 23:11
Post #111


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(big2003 @ 12 Nov 2006, 23:00)
Stai putin omule , lovesti masina in ultimul hal , o repari pe casco in service-urile de kkt si apoi spui ca scartaie ceva ? radmasa.gif
*



1. Nu a fost in ultimul hal.
2. Tacanitul de diesel l-am avut chiar inaintea accidentului....adica SUB 500 km blink.gif blink.gif blink.gif
3. Impactul a fost nasol, dar nu au fost decelerari mari, deci nu vad de ce scaunul ar incepe sa scartaie DUPA ce eu il reglez.
4. Uita-te pe forum, ca cei care se plang de resetarea CB-ului nu o fac neaparat DUPA ce au avut un accident macar cat al meu.

etc.

Stiu ce a patit masina la accident, stiu ce si cum s-a reparat, so...e usor sa dam vina pe accident...dar nu merge asa la mine...

Am si alte probleme, dar nu am pomenit de ele, pentru ca ar putea fi din cauza accidentului, sau din cauza ca masina a stat prea mult in service...cauze naturale, sau altii care se gandesc ca masinile de acolo sunt pentru auto-servire.

So...bigule, lasa-ma, du-te si te culca.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 12 Nov 2006, 23:49
Post #112


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




DA.. mi-as mai lua Logan.. dCi si cu aer.. smile.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 12 Nov 2006, 23:53
Post #113


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(driverx @ 12 Nov 2006, 22:28)
NU.
Driverx, te-a obligat cineva sa iei masina asta ? Ti-a bagat-o pe gat cumva ? Ti-ai facut-o cu mana ta. Acum suporta consecintele ...


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 13 Nov 2006, 00:02
Post #114


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




IRONICK

Hai sa nu incepem cu off-topicul. Totusi, nu inteleg unde bati. Nu am acuzat pe nimeni, nici de aici, nici Dacia, nici nimeni. Chiar am specificat:
QUOTE
totusi mie mi se pare teapa vietii mele.


Ce vrei mai mult? Sunt total nemultumit. Ah...am uitat. A treia zi dupa ce am ridicat-o, cand inchideam usa cu geamul de la sofer putin coborat, zdranganea ceva in usa.....avea cam 100 km la acel moment.

Nu ma simt comfortabil in ea, problema cu lipsa locului pentru genunghiul drept ma omoara. Am 1.87 si 110 kg. Am luat Logan tocmai pentru ca sunt mare si vreau/imi place sa am loc in masina.

Nu vreau sa par nostalgic and shit, dar eu am facut 300 km SV-CJ (pentru cine stie cat de infect poate fi drumul ala) fara nici o oprire...cu o berlina 1300, care stim cu totii ca nu are nu stiu ce scaune, izolare, etc, dar eu in Logan nu as rezista sa fac fara oprire orice drum, dapoi drumul ala....efectiv ma ia durerea la piciorul drept.

This post has been edited by driverx: 13 Nov 2006, 00:05


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 13 Nov 2006, 00:10
Post #115


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




Crezi ca pe altii nu ii deranjeaza ca este sezutul scurt sau nu au avut scartaituri in primi 30km ? Da, 30kilometrii. Asa ca esti subtirel cu km aia. Si nu era de plastic in usa, era o "chestie" destul de mare ca piesa.

This post has been edited by IRONICK: 13 Nov 2006, 00:12


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 13 Nov 2006, 00:52
Post #116


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Buun. Deci din postul tau ar trebui sa inteleg ca de fapt eu is subtirel cu km mei si mai ales in cazul asta eu ar trebui sa fiu mai putin nemultumit de aceasta masina fiindca si altii sunt in aceasi oala ca mine?? unsure.gifunsure.gifunsure.gifunsure.gifunsure.gif

Exista acest topic....DA sau NU si DE CE. Cred ca am indeplinit cerintele. Se pare ca (cel putin din punctul de vedere a unora) mi-am depasit atributiile scriind cu litere mari si mai mult....cu BOLD. wacko.gif

M-am consolat cu idea ca nu voi avea consum instantaneu ca Dacia a gandit mult cum sa "rezolve" o problema aparuta din cauza unor idioti care NU citesc manualul si au stat degeaba 12 ani in clase ca ajung sa aiba carnet si la varsta aia nu inteleg diferentele intre mediu si instantaneu...(DA...seful din service a spus ca de problema asta s-au lovit cel mai des cu clientii care se plangeau de consumul "IMENS" al loganului), dar CONSTAT ca nici consumul mediu nu il pot folosi ca lumea ca deh....se reseteaza CB-ul.

This post has been edited by driverx: 13 Nov 2006, 01:03


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 13 Nov 2006, 00:58
Post #117


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




Eu spuneam ca altii nu se plang si nu ca accepta sau sunt in aceasi oala ...
Este o masina, da-o dracu.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 13 Nov 2006, 01:05
Post #118


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Da. Ai dreptate. In cazul asta eu zic ca se poate inchide topicul....


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 13 Nov 2006, 07:26
Post #119


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE(IRONICK @ 13 Nov 2006, 00:58)
Este o masina, da-o dracu.
*




Dupa ce te-ai bagat in datorii pentru ea, nu-i chiar asa simplu sa o dai dracu. Omu si-a spus parerea, degeaba va chinuiti sa-l convingeti ca nu-i asa.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 13 Nov 2006, 08:44
Post #120


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




driverx, daca te incalzeste...

Cunosc posesor de masina noua, marca de prestigiu (nu dau nume, n-are rost) caruia i se misca bordul, cu totul, da, iar la service ii zic ca s-o lase asa ca daca o demonteaza e mai rau.
Masina mea de serviciu, marca de renume, luata noua, are un trancanit la o usa de ma scoate din sarite. "Asa face toate". Ca sa nu mai zic de opriri ale motorului (rare) cat e rece (asta o sa o reclam la revizie) si alte maruntisuri...

Nu vreau sa zic ca Loganul e perfect (pt. ca nu e) dar vreau sa zic ca masinile intr-o anumita gama de pret sunt cum sunt (indiferent de marca). Iar serviceurile sunt romanesti (mai mult sau mai putin) la toate marcile. Doar ca la alte preturi.

Si ca sa fiu si on-topic: raspund la intrebarea din chestionar cu NU STIU.
Nu stiu ce impresie o sa am despre Logan peste vreo 4 ani si nu stiu ce oferta va avea Dacia la acel moment. Daca ar fi sa aleg acum cred ca DA (n-am curaj sa joc la loteria SH si nici nu sunt genul care se pricepe/cunoaste multi mecanici/samsari si nu-mi place sa petrec zile intregi cautand nu's ce mecanic/piesa, etc...). Am avut DSN timp de 5 ani si 60.000 km, nu mi-a facut probleme mari, revizii, cateva reparatii iar in rest sanatate.

This post has been edited by GoGu: 13 Nov 2006, 08:52


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 10:10
Forum Renault