DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dati flash-uri cand sunt radare pe sensul opus ?, Ar fi bine sa stim pe ce procent contam.

Cand vedetzi pe drum un radar montat pentru sensul opus de mers, dati flash-uri din faruri pentru avertizarea partenerilor de trafic ?
 
Da [ 849 ] ** [96.37%]
Nu [ 32 ] ** [3.63%]
Total Votes: 881
Guests cannot vote 
afh
post 15 Apr 2005, 12:42
Post #61


!!!!


Group: Members
Posts: 142
Joined: 11 November 04




QUOTE(danu @ 15 Apr 2005, 10:29)
pai ce, tu cand dai flashuri ziua schimbi luminile de intalnire cu cele de drum ?
*


haha! misto interpretare si s-ar putea sa ai dreptate!!!! deci daca ma opreste politistul ii spun ca am semnalizat dar nu prin schimbarea fazelor, ci direct!!!!hmmm..., dar daca imi spune ca am comis un abuz de drept!?? blink.gif hahaha! hai ca am luat-o razna.
oricum am sa fac o analiza si poate ajung la o concluzie.....


--------------------
toyota corolla sedan 2010
nu face niciodată ceva pentru prima oară!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 15 Apr 2005, 16:57
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Pai si cand ma salut cu vecinu care vine din sens opus, sa imi dea amenda pt politete excesiva ? biggrin.gif

This post has been edited by andu911: 15 Apr 2005, 17:00


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolt
post 15 Apr 2005, 17:24
Post #63


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 16 March 05
From: Tulcea




Am vazut ca fiecare vorbeste din experienta (legala, nelegala, fiscala etc.) avuta pana acum in privinta asta. Am s-o zic si eu pe a mea. In ultima luna de cel putin 2 ori flash-urile celor din sens opus m-au salvat de la amenda, poate chiar suspendare. Concluzia : voi fi recunoscator ori de cate ori am ocazia.


--------------------
Dacia Solenza Clima - .......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu_lb
post 20 Apr 2005, 15:36
Post #64


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 11 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(romulus @ 12 Apr 2005, 13:51)
Da, semnalizez. Ca e corect sau nu, ca e legal, sau nu, nu ma intereseaza. Asa cum imi cade mie bine sa fiu avertizat, asa avertizez si eu.
*



Am votat ca nu dau. Asta pentru ca habar n-am cum arata un radar si nu vreau sa dau flash-uri de fiecare data cand vad un garcea pe carosabil. Pentru cunostintele mele generale si ca sa va dau semnale cand il vad, spuneti-mi si mie de unde imi dau seama daca e radar si cum e pozitionat pentru un sens sau altul.


--------------------
Dacia Logan Ambition 2004 1.6MPI
Fluence 1.5 dCi 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolt
post 20 Apr 2005, 15:56
Post #65


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 16 March 05
From: Tulcea




Heeiii, iac'asa ! mad.gif Sambata 16.04.05 am fost prins de radar in Galati cu 70km/h. Amenda 300.000. Ce n-as fi dat ca macar unu' din sens opus sa-mi fi facut un semn. Echipajul era-n asa fel postat incat era vizibil numai de catre cei din sens opus. De ce aveam 70 ? Era un ditamai bulevardul de mare, neaglomerat si a trebuit sa trec de o rabla care mergea cu 30-40 cel mult. Am avut elanul de dupa depasire. Si gata, a fost deajuns. sad.gif


--------------------
Dacia Solenza Clima - .......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DodoBird
post 20 Apr 2005, 16:01
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 572
Joined: 15 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(driverx @ 13 Apr 2005, 11:09)
Bai, dar sunteti distractivi rau de tot. Sa mor eu. Pe de o parte ii injurati pe aia care merg cu 120-160 la ora, dar tot voi le sustineti pacalelile astea. Nu este radar...mergem frate pana zboara motorul din masina, ne avertizeaza unu...ok...mergem oleaca mai domol, dupa ce trecem...calcam iar.

Asta e un fel de...noi soferii versus politatii...care pe care face. blink.gif

Eu chiar nu pot intelege cum a ajuns asa stricata mintea asta umana. unsure.gif
*



Apropos ai observat vreodata cu atentie cum ca daca te-a fleshuit vreodata cineva , ala avea o amarata de Dacie sau Lada sau Olcit, Moskvici etc, iar aia cu "120-160" sunt absolut "opaci" ?

Fi atent la aspectul asta biggrin.gif


--------------------
Dacia Berlina 1300 cmc 2005 Alba - B-54-WEG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABY IS BACK !
post 20 Apr 2005, 18:25
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 552
Joined: 15 February 05
From: bucuresti - 4




QUOTE(liviu_lb @ 20 Apr 2005, 16:36)
Am votat ca nu dau. Asta pentru ca habar n-am cum arata un radar si nu vreau sa dau flash-uri de fiecare data cand vad un garcea pe carosabil. Pentru cunostintele mele generale si ca sa va dau semnale cand il vad, spuneti-mi si mie de unde imi dau seama daca e radar si cum e pozitionat pentru un sens sau altul.
*



Radarul este montat pe o masina ( cu sau fara insemne de politie) de culoare alba ( sunt zvonuri ca si de alte culori dar eu nu am intalnit inca ).ce poate sa fie parcata sau "in patrulare".
Se vede pe bord un cilindru de culoare neagra, ce are un fel de capac albicios. Acel cilindru, in functie de cum e orientat, poate sa "te ia" si prin parbriz, si prin luneta si prin geamurile laterale.
De cele mai multe ori este ( cel putin ) un garcea in masina care studiaza ecranul din masina ( noaptea i se vede fata luminata ).

Pozitionarea "pentru un sens sau altul": nu exista o regula in acest sens, poate sa fie oricum. de obicei afli acest lucru dupa cum este pozitionata a doua masina sau garcea pieton, care te opreste.
Daca nu au al doilea echipaj, afli cand te opreste ohmy.gif ca a fost pentru sensul tau.
Sau de la cei care dau flashuri... cool.gif


--------------------
DACIA SOLENZA CLIMA 2003
CE TIE NU-TI PLACE, ALTUIA NU-I FACE!
NICI MACAR IN TRAFIC!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 21 Apr 2005, 00:07
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj




Si eu dau flașuri cu farurile, chestia asta e deja un fenomen international. De cele mai multe ori mi se si multumeste, nu ma supar prea tare daca vreun sofer nu imi multumeste. Poate nu a mai apucat. La urma urmei, daca faci un bine, fa-l fara sa astepti nimic in schimba, recompense sau mai stiu io ce. Fa un bine in modul cel mai dezinteresat! excl.gif

In Ungaria am observat insa ca putine lume face flașuri la masini cu numere straine. Mai mult, politia te opreste si se leaga de tot felul de nimicuri cand observa o masina cu numere straine. Initial am zis ca poate se leaga doar de masinile cu numere de Romania, insa am avut surpriza să constant ca se intampla acelasi lucru si cand am mersi cu o masina cu numere de Italia. Scenariul e acelasi... apare o masina neinscriptionata din care ti se fac semne sa opresti, apar doi garcea de-a lor si te iau la purecat. Nu te lasa pana nu le dai ceva euroi (și nu puțini). Se da si se ia spaga si la ei, nu doar la noi. Asa ca aveti grija la Opeluri Astra albe, cum ajungeti in Ungaria. ohmy.gif


Numai bine!


--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlezzDWC
post 21 Apr 2005, 07:37
Post #69


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 19 April 05
From: Bucuresti,o zona rau famata.




Dau flashuri "in cantitati industriale" pentru ca si eu la randul meu am fost slavat de altii.


--------------------
Daewoo Cielo E-TEC 2 - B-81-RGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hatod
post 21 Apr 2005, 11:29
Post #70


Membru simplu


Group: Members
Posts: 92
Joined: 17 May 04
From: Cluj-N.




QUOTE(Johnny_Bravo @ 21 Apr 2005, 00:07)
In Ungaria am observat insa ca putine lume face flașuri la masini cu numere straine.

Subscriu. Politie ai ocazie sa vezi, cel putin noaptea, in general 3-4 de la vama pina la Budapesta (pe drumul 4, nu pe autostrada). Dar flash-uri nu prea vezi.
Am auzit insa de la citiva soferi din Ungaria, care au condus mai rar pe aici, ca erau placut surprinsi de semnalizarile de aici. Poate se raspindeste obiceiul smile.gif

QUOTE(Johnny_Bravo @ 21 Apr 2005, 00:07)
Mai mult, politia te opreste si se leaga de tot felul de nimicuri cand  observa o masina cu numere straine.


Am vazut asta, la citiva kilometri de la vama de obicei stau cu un Lada 4x4 pe marginea drumului, si citeodata sint oprite 2-4 masini straine (adica deutsch, italiano, etc. - cel putin asa am vazut din mers).

Poate am eu noroc imens (care in alt domeniu nu se manifesta), dar nu ma prea opreste politia. Pe ultimii 38000 de kilometri s-a intimplat de 2 ori cind eram cu numere rosii - control simplu, si odata cind m-au prins in viteza. Nu-i rau, cred.

This post has been edited by Hatod: 21 Apr 2005, 11:31


--------------------
Dacia Solenza 2004 - CV-nn-NNN
/* There's no one like you */
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 21 Apr 2005, 14:30
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj





Sa dea Domnul sa ai dreptate, Hatod, adica sa se raspandeasca obicieu astal si la vecinii nostrii.... ar fi fain sa fii semnalizat mai des cu flașurile si in Ungaria, mai ales ca acolo trebuie sa stai cu ochii in patru sa te pezesti de politie, daca esti din alta tara. sad.gif


--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciombe
post 26 Apr 2005, 06:52
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 368
Joined: 9 January 04
From: Arad




Io am un prieten criminal...cadn merg cu el cu masina de obicei se roaga de mine sa-l las pe el la volan. cand nu-l las, se oftica si incepe sa se joace: trage frana de mana in mers, imi da drumul la stergatoare, ia butoanele la rand si le apasa, iar ceea ce ma deranjeaza cel mai mult... blink.gif e ca la fiecare masina de pe contrasens da flash-uri!!! La oltcit butonul de flash e mai la indemana, in parte adreapta... cum nu sunt atent, cum baga ala flash-uri.



--------------------
Oltena 12 TRS, Dacia 1304 Papuc - B-83-JJJ, AR-30-JJJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfman
post 26 Apr 2005, 08:23
Post #73


The Fastest


Group: Members
Posts: 483
Joined: 9 July 04
From: Murciélagos




Io i-as pune catuse in locul tau... Ieri am scapat de un instant-on datorita unui jeep ca m-a depasit si a luat radarul, ala cred ca a cotizat ceva la garcea; repet, la radare in deplasare ce fac instant-on flashurile sunt inexistente, singura sansa este sa circuli legal sau sa te tii la 7-800 m dupa un vitezist de la care sa prinzi reflexii.


--------------------
Opel MOKKA X 1.4 T 2019
"Cu stinga nici cruce nu poti sa-ti faci, daramite sa conduci o tara!" Petre Tutea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 26 Apr 2005, 11:28
Post #74


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




QUOTE(Johnny_Bravo @ 21 Apr 2005, 15:30)
Sa dea Domnul sa ai dreptate, Hatod, adica sa se raspandeasca obicieu astal si la vecinii nostrii.... ar fi fain sa fii semnalizat mai des cu flașurile si in Ungaria, mai ales ca acolo trebuie sa stai cu ochii in patru  sa te pezesti de politie, daca esti din alta tara.  sad.gif
*


La unguri se extinde sistemul de autostrazi atat de rapid incat in curand nu va mai fi posibil sa beneficiem de avantajele falafairii cu farurile...decat din spate


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 26 Apr 2005, 11:53
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj




QUOTE(asarban @ 26 Apr 2005, 12:28)
La unguri se extinde sistemul de autostrazi atat de rapid
*



Si la noi....da' numai in vreo 15 ani!! blink.gif


--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut232
post 26 Apr 2005, 17:49
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 10 March 04




si eu dau flash-uri.
mi se pare normal sa dau si eu celorlalti participanti la trafic flash-uri atat timp cat eu incetinesc cand ceilalti imi fac flash.

deci este o obligatie ca si ceilalti sa dea.asta in cazul in care ei nu se iau dupa acest semn si accelereaza cand vad flashu.

parerea mea....

Bafta!


--------------------
Logan 1.4 MPI 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dydycom
post 29 Apr 2005, 14:18
Post #77


daca exista vointa, orice se poate


Group: Members
Posts: 628
Joined: 24 March 05
From: Bucharest




nu stiu cati dintre voi aveati masina pe vremea lu ceasca dar atunci era o regula nescrisa sa dai flashuri.....

acum ...Domne imi e frica sa dau cu flashuri ca ma ia politia ca orbesc sau ca scrie la regulament nu mai stiu ce.....
In germania daca e vreun pericol pe sosea se pun avariile scurt, iar flashuri dai daca vrei sa il lasi pe unu sa intre sau dinastea.Ca la un moment dat era sa ma urc pe unu ca eu ii dadeam flashuri ca vin tare si omu s-a bagat wink.gif .

ce sa zic.......mai bine sa dai flshuri sa avertizezi si sa incerci sa justifici in orice fel gestul tau in fata politiei decat sa iti fie frica de ei.

La noi nici macar o urma de civilizatie si respect la volan din partea celorlalti desi am vazut ca in proportie de 9x%spun ca dau.....pe sosea e mult mai rau adica doar x% dau flasuri

RUSINIIICA!!!!


--------------------
laguna 2.0 dci cva 2008 privilege
Imi vand Laguna 3, Detalii la bursa!
http://https://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=313709
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 30 Apr 2005, 21:07
Post #78


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(DodoBird @ 20 Apr 2005, 15:01)
Apropos ai observat vreodata cu atentie cum ca daca te-a fleshuit vreodata cineva , ala avea o amarata de Dacie sau Lada sau Olcit, Moskvici etc, iar aia cu "120-160" sunt absolut "opaci" ?

Hehe, te cam inseli... Eu dau intotdeauna flash-uri cind vad radarul... Si in Ungaria e la moda chestia asta, sa vezi numa ce semnalizeaza toata lumea, indiferent de ce masina are, cind e potera la pinda... smile.gif de zici ca e o orga de lumini intr-o discoteca... icon_mrgreen.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SYL
post 2 May 2005, 14:03
Post #79


doc


Group: Members
Posts: 2.876
Joined: 16 December 03
From: Bucuresti




Dau flas-uri cand e radar, si multumesc celor care ma avertizeaza la randul lor.
Dar sa va povestesc ce am patit acum vreo 2 ani. eram undeva prin jd. Hunedoara, pe un drum european. La un moment dat imi da flash o masina cu nr de Germania; ma gandesc ca e radar, dar in rest nici o masina nu imi dadea flash. Intr-adevar in una din localitati era radar. Dupa ce l-am vazut am inceput si eu sa dau flash pt a avertiza pe ceilati soferi (masina cu radarul era asezata in asa fel incat putea detyecta in ambele sensuri). Faza e ca toti carora le dadeam flash (cu nr de Hunedoara) nu pricepeau ce vreau, se uitau mirati la mine, injurau, etc. Asa ca se pare ca acest tip de "semnalizare" e cunoscut doar prin anumite zone/trasee din tara.


--------------------
Dacia Duster 1.2 TCe 4x4 E6 (2015)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
viulian
post 2 May 2005, 17:11
Post #80


Que ?


Group: Members
Posts: 356
Joined: 22 March 04
From: Bucuresti




Ha!

Eu dau flashuri la greu, pe distanta de vreo 3-4 Km daca e necesar (sosele goale).
O singura data m-a prins un politai ca ii avertizam pe ceilalti. Trecusem legal de radar, si cum iesam din curba vad pe unu ca se indrepta tare catre detector. Flasuri, omu nostru incetineste, dar cine imi sare in fata dupa 20 de metri din tufisuri ?

Un nenea politai care a vrut sa ma invete o lectie. Mi-a cerut sa-i arat triunghiuri, trusa si extinctorul, toate cu emblema RAR. A repetat obsesiv, cat a stat cu mine de vorba (pret de vreo 5 minute): "abia cand veti fi dumneavoastra in regula, sa ii avertizati si pe ceilalti".

Voia sa-mi ia talonul fiindca nu aveam extinctor. Si voia sa ma invete o lectie. Am avut noroc chior cu unii care s-au luat la bataie intr-o bodega vizavi de unde ma oprise el, si s-a dus sa-i calmeze pe aia. Cand s-a intors mi-a aruncat talonu in sictir si mi-a zis ca sunt liber. Se eliberase de naduf impartind dreptate acolo la bodega.

Dar smile.gif acuma sunt in perfecta regula cu toate, asa ca dau flashuri.

Doar ce venii de la Mangalia adineaori, cred ca au fost pe putin 10 radare pe drum. Intre Constanta si Mangalia ii luau din mers.. (adica masinile de radar erau in trafic, si ii opreau pe cei de pe contrasens). Am vazut vreo 2-3 din astea. Apoi mai in fiecare sat un pic mai lunguiet erau pititi pe undeva. Am scapat.


--------------------
Dacia 1310S - CT-26-VID
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 2 May 2005, 19:27
Post #81


Membru


Group: Members
Posts: 4.429
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




probleme e ca au inceput sa te ia cu masini in miscare, si la astea nu prea ai ce sa le mai faci.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
body
post 6 May 2005, 09:24
Post #82


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 568
Joined: 19 July 04
From: Ploiesti




QUOTE(asarban @ 12 Apr 2005, 15:54)
Eu nu si nu cred ca e cineva mai cu mot care sa caracterizeze chestia asta ca fiind cu sau cu mai putin bun simt!
1 Pentru ca mi se pare penibil ca 80% din flash-urile care se dau se dau pt ca e masina de politie acolo nu ca ar fi radar
2. Pt ca mi-am luat o super-amenda ca m-a vazut potera ca dadeam flashuri si sigur nu a contribuit nimeni din cei "avertizati" la amenda mea
3. Pt ca eu am strans din fund sa-mi iau detector si nu stau in flashurile altora.
4. pentru ca atunci cand faceam cu farurile nici 1% nu ridicau macar din spranceana sa multumeasca...Asta e..ne descurcam pe cont propriu
5. Nu pentru ca atunci cand se face cu farul aia din fata fara detector au tendinta sa mearga cu 40 fie ca e limita de 50 sau de 100...

Si in definitiv e treaba mea si nu se dau premii pt facut cu farul si nici scutiri de impozit...
*



Nu te supara da' mi se pare ca esti cam egoist!
3 Desi ai strans din fund sa-ti iei detector , nici ala nu e legal !!!!!!


--------------------
Mitsubishi/Suzuki Lancer/SX4 2007/2008 - PH-72-BVR PH-77-MMR
body cu lancer si nevasta cu suzuki sx4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romulus
post 6 May 2005, 09:33
Post #83


membru fost posesor de Dacie


Group: Members
Posts: 460
Joined: 11 January 05
From: Targu Mures




QUOTE(body @ 6 May 2005, 09:24)
3 Desi ai strans din fund sa-ti iei detector , nici ala nu e legal !!!!!!
*


Aici te cam inseli. A devenit legal. Deja se vinde si in Metro 04.gif
PS: Scuze pentru post dublu. Eroare de-a mea. Rog moderatorii sa....

This post has been edited by romulus: 6 May 2005, 09:35


--------------------
Daewoo Cielo 1997 - MS 06 BCL
pana la urma, totul se rezuma la obisnuinta...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 6 May 2005, 09:40
Post #84


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




E legala comercializarea lui, dar e ilegala folosirea si detinerea in masina wink.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Devils
post 6 May 2005, 09:42
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 394
Joined: 20 April 04
From: Targu-Mures




QUOTE(paulp @ 6 May 2005, 11:40)
E legala comercializarea lui, dar e ilegala folosirea si detinerea in masina wink.gif
*


pai si atunci !!!!!!!!!!!?? de ce sa il mai cumpar daca e ilegala folosirea..nu are logica


--------------------
Audi - B4 - 1994 1.9 TDI Z1 90CP - MS 03 CNP
Cei care sunt buni FAC, ceilalti VORBESC despre asta.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciombe
post 6 May 2005, 09:42
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 368
Joined: 9 January 04
From: Arad




QUOTE
Aici te cam inseli. A devenit legal.



Romulus biggrin.gif Aici TE INSELI TU! NU E LEGAL!
Faptul ca se vinde in Metro nu inseamna ca e legal sa il folosesti!
Ca o paranteza, se gasesc la 50 % dintre benzinarii... La Petromul dinSibiu au cateva modele... Se gasesc in majoritatea magazileor de piese auto ce se respecta.... asa ca nu e cine stie ce mare chestie ca ai vazut tu detectoar in Metro!
S-a mai discutat... Legal o sa fie dupa ce publica astia legea in Monitorul Oficial... Pana atunci, ai grija sa nu te alegi cu amenda pt "folosirea de mijloace de detectie a aparatelor radar" - de la 5 la 20 de bulioane... tongue.gif cu jumatate din minim in 48 de ore + confiscarea aparatului!

Later Edit, ca sa nu am post dublu biggrin.gif :
QUOTE
nu are logica


Hehe, pai zi-mi tu CE are ogica in tara asta... hihihi

Bafta!

This post has been edited by Ciombe: 6 May 2005, 09:44


--------------------
Oltena 12 TRS, Dacia 1304 Papuc - B-83-JJJ, AR-30-JJJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emanoel
post 6 May 2005, 15:41
Post #87


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 25 December 04
From: Bucuresti




Intrebarea mea este: noul regulament al circulatiei are in cuprinsul lui permisiunea clara de a folosi sisteme de detectare a radarului??!, ca pana acum franturile de informatii ce au mai aparut in presa si la Tv nu au facut deloc referire la detectoare!

This post has been edited by emanoel: 6 May 2005, 15:43


--------------------
Opel Vectra Opel Vectra - B -xx- xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr_K
post 6 May 2005, 18:44
Post #88


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 25 November 03
From: Dej




Imediat o sa dau si eu. (inca nu am terminat scoala de soferi:))


--------------------
Opel Vectra 1.6i - CJ 07 KLO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 6 May 2005, 20:35
Post #89


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(Johnny_Bravo @ 20 Apr 2005, 23:07)
In Ungaria am observat insa ca putine lume face flașuri la masini cu numere straine. Mai mult, politia te opreste si se leaga de tot felul de nimicuri cand  observa o masina cu numere straine.

Din sutele de drumuri pe care le-am facut in Ungaria pot sa spun ca aceste afirmatii NU sint adevarate! excl.gif

1. INTOTDEAUNA ungurii m-au avertizat de existenta gaborilor pe sosea!

2. NICIODATA nu m-a oprit politia din Ungaria pe motiv ca am numar strain!

Te rog sa NU mai faci astfel de afirmatii NEADEVARATE deoarece induci lumea in eroare!

QUOTE(Hatod @ 21 Apr 2005, 10:29)
Am vazut asta, la citiva kilometri de la vama de obicei stau cu un Lada 4x4 pe marginea drumului, si citeodata sint oprite 2-4 masini straine (adica deutsch, italiano, etc. - cel putin asa am vazut din mers).

Spre umila ta informare, aia NU sint politai, ci... vamesi tongue.gif Si opresc masinile la intimplare (chiar pe majoritatea cu numar de... Ungaria tongue.gif) deoarece se stie ca ei vin in Romania pentru cumparaturi. Iar asta e o masura de prevedere pentru a evita contrabanda. Si pe mine m-au oprit de citeva ori si m-au intrebat de zahar, ulei, tigari si alcool. Atit. Si dupa aia "drum bun"


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 6 May 2005, 21:51
Post #90


Membru


Group: Members
Posts: 4.429
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(Devils @ 6 May 2005, 09:42)
pai si atunci !!!!!!!!!!!?? de ce sa il mai cumpar daca e ilegala folosirea..nu are logica
*




In tara asta sunt multe lucruri care nu au logica, asta e un caz izolat.....


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 07:18
Forum Renault