DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Rovinieta pe 7 zile, S-a micsorat perioada

Xplode
post 7 May 2007, 14:33
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Legea platii rovinietei a fost modificata astfel: rovinieta se poate plati pe o perioada de 7, 30, 90, 180 si 360 de zile. Plata se poate face la MOL, Rompetrol, OMV, Lukoil si Fix Oil, dar si la 40 de centre CEC.

Asteptam si alte confirmari.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OVIDIUS
post 7 May 2007, 15:08
Post #2


bogat în valori simple


Group: Members
Posts: 1.719
Joined: 14 February 05
From: Orasu' lui Bucur




Cand? Mi-am luat vineri si nici nu se punea problema, chiar am intrebat. Un an fix! De la Petrom.


--------------------
Renault Laguna 2.0 T 2007 / Dinamique + Twingo 1.2 16v 2004
Chiar si ziua de luni poate aduce minuni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4abc
post 7 May 2007, 15:27
Post #3


Sofer de duba!


Group: Members
Posts: 62
Joined: 19 March 07




De astazi a intrat in vigoare aceasta modificare de tarifare datorita cerintelor europene.Oricum strainii care intrau trebuiau sa dea o mana de bani fiind nevoiti sa plateasca pe un an.Oricum va mai dura o saptamana doua pana ce vom putea cumpara din Peco pe aceste perioade! smile.gif


--------------------
Renault Kangoo 2004 DCI 60 - 56-MDB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V A L I
post 7 May 2007, 15:29
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 20 September 05
From: BV




Bine ca a aparut acum si nu la inceputul anului sad.gif cand isi ia toata lumea...


--------------------
Renault Clio Symbol Fidji 2006 / 1.5 dci / 65 cai
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 7 May 2007, 15:35
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




@4abc

Strainii erau singurii care putea cumpara si pe o singura zi!!! Din cate stiu perioadele pt ei erau 1, 7, 30....etc Noi cetatenii romania, eram singurii care eram obligati sa luam pe un an, iar asta insemna discriminare.

Cat despre aplicarea efectiva este clar ca va mai dura cel putin o saptamana pana sa fie implementata. Dar e bine de stiut pt cei care vor in viitorul apropiat.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 8 May 2007, 07:20
Post #6


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




Da, au spus si la TVR 1 aseara, fara a preciza ceva tarife. Pe moment....ceata. In 27 mai trebuie sa iau rovigneta si sper sa apara ceva noutati pana atunci.


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 8 May 2007, 07:30
Post #7


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Ma scuzati dar, exceptand strainii, cei care tranziteaza tara sau romanii care vin de "afara" pe la rude, eu nu prea inteleg la ce ne foloseste noua rovigneta pe 7 zile.
Avand in vedere masinile care sunt vehiculate in semnaturi, toate sunt >E2 adica 16 Euro taxa pe un an.
Cu ce ne aranjaza plata a 5 Euro, sa zicem, pe 1 saptamana? unsure.gif
Povestea asta ii aranjaza pe transportatori, cu parcuri auto mari, nu pe noi, cei cu o masinuta (Reno sau nu Reno)! Sau imi scapa mie ceva?


This post has been edited by adi_ar: 8 May 2007, 07:38


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 8 May 2007, 09:15
Post #8


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Eu sunt curios sa stiu daca s-a modificat autoritatea emitenta si daca o sa faca controale pe sosea. Nu vad de ce sa dau banii pe ceva unde nu stiu cum sunt cheltuiti banii si sa nu existe nici o autoritate de control.


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 8 May 2007, 10:11
Post #9


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




@adi_ar
Taxa pt. E2 e 16.8 euro dar mai sunt si masini non euro. (eu am E3 dar platesc E2, alta aberatie !) Trebuie sa vedem concret cat va fi taxa/zi. Daca ai doar 2-3 drumuri de facut intr-un an nu vad de ce sa platesti toata suma (un fel de plata in rate smile.gif ). Eu am platit un an si am facut doar 3 drumuri pe DN6, atunci cand ieseam din tara (TM-Cenad). In toate tarile unde am platit nu prea lua nimeni pe un an (Ungaria, Austria), chiar daca aveau in plan mai multe drumuri. Se mai strica masina, mai ramai fara carnet, mai sunt zapezi de 1m si alte situatii neprevazute in care nu poti o perioada circula dar banu' e dat. sad.gif

This post has been edited by Amedeus: 8 May 2007, 10:15


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eurro
post 8 May 2007, 10:29
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 8 November 06
From: Bucuresti




e un lucru bun ca au facut modificarea asta, pentru unii ca mine care circula in afara orasului doar de cateva ori pe an, acum astept sa vad care sunt tarifele pentru perioadele de timp in care este valabila rovigneta, daca se merita sa imi iau pentru 7 zile sau daca iau 3 rovignete pentru 7 zile platesc mai mult decat una pentru tot anul. sper din tot sufletul sa nu fie asa.


--------------------
Dacia SuperNova Confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 8 May 2007, 10:51
Post #11


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




@Amadeus

Hai lasa-ma, vrei sa cred acum ca ti-ai luat masina doar pentru a merge la Mall biggrin.gif ! Nu-ti alegeai tu pe Tazz drept avatar daca erai genu'!
Macar de erai din Bucuresti, ziceam ca ai o masina pentru serviciu-mall-piata, numai buna de troncanit (pentru care nu marita sa platesti taxa) si alta pentru concediu-weekend-soacra de la Rosiori!
Cu E2-E3-E4 nu comentez, asta este!
Eu ma tem ca o sa introduca "feliile" de taxa pentru a ne obliga usurel sa platim cu mult mai mult decat 16 Euro/an si apoi ... ohmy.gif !


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 8 May 2007, 11:01
Post #12


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




smile.gif . Chestia e ca mai bine platesc putin mai mult dar in "rate" decat sa le umplu la astia buzunaru' anual cu suma integrala.
Mai, adevarul e ca am in 13 luni 13000 km din care 8000 in afara tarii si restul pe aici prin oras. In tara nu am fost efectiv niciunde, cu exceptia TM- Cenad, atunci cand ieseam din tara. Daca asta nu era DN nici nu aveam nevoie de rovigneta.

P.S. La mall am fost de 2 ori de cand l-au construit si aia a fost la serviciul inmatriculari, dupa ce l-au mutat acolo. radmasa.gif

This post has been edited by Amedeus: 8 May 2007, 11:04


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 8 May 2007, 11:22
Post #13


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




@ Amadeus: M-ai convins!

Avand in vedere ca majoritatea nu au privilegiul de a fi la 20-50 Km de frontiera de vest, sa-si faca weekwndurile si cumparaturile pe la vecini, cred totusi ca plata in bucatele a taxei nu va avantaja pe nimeni. Exemplul cu Ungaria si nu numai, nu prea sta in picioare, acolo platesti doar autostrada (pe care poti s-o eviti).
Nu uitati ca onor ministrii nostri dezbateau nu de mult Taxa de autostrada si au ajuns la concluzia ca nu se poate si "de autostrada" si "de drum" ca-i prea gogonata! In consecinta nascocesc "posibilitatea" platii pe bucati (Inca o data: eu nu vad avantajul - relativ la 16 Euro pe an = o masa buna cu familia), zicem 3 (nu 5) Euro pe saptamana, 10 pe luna, 20 pe 3 luni si ... nimic, pai n-ati vrut-o "pe bucati"! Asta pentru E4 ca tot v-ati plans ca platiti la fel cu E2!
Aveti grija ce va doriti, s-ar putea sa se indeplineasca!


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gdm
post 8 May 2007, 11:33
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 326
Joined: 13 May 04




Doar in Romania se plateste rovinieta pentru drumuri nationale.
In tarile civilizate din UE soselele nationale sunt gratuite. Exista autostrazi pentru care se platesc vignete dar drumurile nationale sunt gratuite.
Romania este campioana absoluta la numar de taxe.
cred ca nu va mai rezista nici rovinieta prea mult, oricum taxa de drum se gaseste si in pretul combustibilului. UE este preocupata acum cu taxa de inmatriculare dar dupa ce o va rezolva, va veni si randul rovinietei.


--------------------
Dacia 1410 cutie 5 trepte, GPL
Dacă s-ar institui un premiu Nobel pentru ratare, românii l-ar monopoliza pentru un secol.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AC
post 9 May 2007, 15:09
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 569
Joined: 11 March 04
From: Iasi




Mai frate, da' ghinionist mai sunt! A trebuit sa plec in afara si mi-am cumparat rovigneta pe tot anul saptamana trecuta!
Mi-e ciuda de jaful ce se petrece in tara asta!! mad.gif

This post has been edited by AC: 9 May 2007, 15:11


--------------------
Dacia 1310 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lm
post 10 May 2007, 09:39
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 185
Joined: 13 July 04
From: Tg-Mures




1,8 euro pe 7 zile la euro2 in sus.


--------------------
Ex.Dacia 1100,1310 1971/1991
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aleks
post 10 May 2007, 09:57
Post #17


membru corespondent


Group: Members
Posts: 253
Joined: 7 July 06
From: Iasi




1,8 euro pe 7 zile ???

Adică, dac-o ies de 10 ori, să zicem, din localitate, tre' să dau 18 euro ? Și asta de la euro2 în sus ?!

Hehehehe ... Asta-i hoție pe față, frate. Mai bine iei pe tot anul. 60 RON pt 10 "ieșiri" pe an (la euro2 și peste), în timp ce eu dau pe un an 96 RON (noneuro) da' măcar nu mă doare capul ...

Nuuuuu ... E prea mare diferența. De altfel, era și de așteptat să facă "bișniță" cu rovinieta pe termene reduse. E vorba de principiul "cash & carry", iei mai mult și ieși mai ieftin.

Mă rog, pentru pensionari și alte categorii defavorizate, care "ies" o dată-de două ori pe an, mai merge ... Da' gîndiți-vă că mulți din aceste categorii merg măcar pînă "la țară", mai au un petic de pămînt ceva ... O să ia de enșpe ori rovinieta pe-o zi sau pe-o săptămînă la prețuri de-astea fanteziste ?

Ca să nu mai pomenesc de drumuri !

This post has been edited by Aleks: 10 May 2007, 09:57


--------------------
Renault 11 86/GTX/F3NB718/1709/55/GPL BRC/AT90/STAG100 - 126.000 km
Am întrebat, n-am dat cu parul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lm
post 10 May 2007, 10:17
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 185
Joined: 13 July 04
From: Tg-Mures




0,6 euro pe zi. Asa e mai bine ?


--------------------
Ex.Dacia 1100,1310 1971/1991
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aleks
post 10 May 2007, 10:34
Post #19


membru corespondent


Group: Members
Posts: 253
Joined: 7 July 06
From: Iasi




0,6 euro pe zi ?

Nope ! Pentru că :
0,6 x 365 = 219 euro/an

Prin urmare, e (super/extra/mega/giga/terra)mult umflată. Și apoi, ce poți face într-o zi ? Asta e rovinietă de tranzit ... S-o iei ca să te duci în localitate X și apoi fuga acasă. Ori iei pe o zi, stai în localitatea X nu știu cîte zile și dup-aia iar rovinietă pe-o zi să vii acasă ... Mă rog ... Dacă localitatea e mai departe, merge. Da' ca să te duci să-ți mai vezi cartofii, varza etc. (nu-i cazul meu, da' zic !) nu știu dacă-i așa convenabil.

Deși :
0,6 x 7 = 4,2 euro/săptămînă față de 1,8 euro cea de 7 zile ...
pare o "reducere", iată de rezultă per an la acest ultim tarif :

1,8 x 53 = 95,4 euro/an (53 săptămîni).

Da, rovinieta pe termen scurt e o soluție, dar una f proastă dacă "recidivezi". Se merită numai la concedii. "Ieși" pentru o perioadă stabilită, programată și atît. Dacă ai "ghinionul" să trebuiască să "ieși" mai des, te cam usucă la buzunar.

Oricum ai lua-o, la veniturile românești, pe drumurile românești, e foarte mult.


--------------------
Renault 11 86/GTX/F3NB718/1709/55/GPL BRC/AT90/STAG100 - 126.000 km
Am întrebat, n-am dat cu parul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi_timidu
post 10 May 2007, 11:14
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 30 April 07




eu lucrez la rompetrol si vreau sa spun ca hotia a mai mare s-a mutat pe masinile straine pentru ca nu se mai dau rovinieta sub 7 zile (nu sunt sigur pentru ca acum sunt in concediu dar asa mi-a comunicat un coleg nu am vazut mail venit de la bucuresti) nu stiu la cele din romania. modificarea aceasta este de la inceputul saptamanii trecute. si vreua sa va mai spun ca rovinieta se scumpeste cu cate 2000- 300 lei rol pe zi asa ca la finele anului 2007 si inceputul 2008 va fi mai scumpa cu el putin 50%
ex rov: 1 ian 2007 E2 - 31 dec 2007 = aprox 65 - 70 ron
rov: 1 ian 2008 E2 - 31 dec 2008 = aprox 100- 105 ron


valorile sunt aproximative pentru ca nu imi aduc bine aminte dar vreau sa spun ca va fi o scumpire destul de mare


--------------------
dacia logan preferance 2007 diesel - VL 21 CRI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aleks
post 10 May 2007, 11:26
Post #21


membru corespondent


Group: Members
Posts: 253
Joined: 7 July 06
From: Iasi




Brava cristi_timidu, frumoase știri din "interior" ! Băi frați, "guvernanții" ăștia îs numa' botezați așa, de felul lor ar trebui să se numească "guvercîrnați".

M-aș bucura ca și drumurile să se îmbunătățească în ritmul amețitor al creșterii prețului rovinietei, da' asta cînd o zbura porcu' roz (hrebe era parcă șobolanul rozaliu). Mă rog, unul din porci !


--------------------
Renault 11 86/GTX/F3NB718/1709/55/GPL BRC/AT90/STAG100 - 126.000 km
Am întrebat, n-am dat cu parul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi_timidu
post 10 May 2007, 11:44
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 30 April 07




De marti ma duc la lucru si va pot furniza date extrem de exacte dar poate pana atunci mai micsoreaza ceva la ele sau le complica
vreau sa spun ca datele care va voi prezenta vor fi luate de pe casa de marcat (stablilite de cei de la bucuresti) si nu stiu daca sunt la fel ca cei de la OMV , Petrom si altii


--------------------
dacia logan preferance 2007 diesel - VL 21 CRI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ageana
post 10 May 2007, 11:55
Post #23


->


Group: Members
Posts: 1.885
Joined: 9 September 06




Eu nu imi iau rovigneta nici de nebun. Merg pe DN in fiecare zi (locuiesc la 5 km de Pitesti), dar nu am de gand s-o iau. Doar cand o sa fac drumuri mai luni o s-o iau.
Din cate stiu eu nu prea se fac controale de autoritatea abilitata sa verifice asta.
In rest am totul okay la masina din toate punctele de vedere.


--------------------
Ideal Pro Rider 2009
Percussive maintenance engineer.
Turkish rhombus owner.
Dezmembrez Ferrari Enzo 2003, motor bun, nu papă ulei.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Batrânul
post 10 May 2007, 12:10
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.458
Joined: 22 March 05
From: Bucuresti




Eu mi-am luat rovinieta pt. masina noua chiar astazi, pe la ora 11 de la of. postal 78. Nici vorba sa dea pe mai putin de 1 an - "nu au primit instructiunile"...
Mai mult, m-au pacalit ca pe un gugustiuc - pe chitanta scrie clar "clasa de emisii poluante EURO II", deci tariful ar fi 16,8 Euro - dar m-au taxat cu 69,23 lei, ca si cum 1 Euro ar fi 4,12 lei ...


--------------------
Renault Clio IV 2015 / Life 1.2 16V
Ex Dacia 1300 (1975), Oltcit (1984), Dacia 1310 (1996), SuperNova (2001), R. Symbol (2007)
Cine nu are batrani sa-si cumpere... Astept oferte...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aleks
post 10 May 2007, 12:20
Post #25


membru corespondent


Group: Members
Posts: 253
Joined: 7 July 06
From: Iasi




Bătrîne, stai cuminte că n-ai cum să afli de ce. Așa am pățit-o și eu.

La mine, în principiu, trebuia să fie 84 ron (24 euro x 3.5 ron), da' pîn-la urmă au fost 96 ron (noneuro) ! De unde, de ne-unde ? Că dacă adaug TVA 19% ies 100 ron, nu 96 ... Misterele României, roman palpitant cu aventuri palpitante.

Oricum, hoția e la modă pe la noi.

P.S. Acu' îmi pică o fisă. S-o fi calculînd, frate, la vreun curs de anul trecut, cum fac hoții și cu taxa de primă înmatriculare ... Orice e posibil !

This post has been edited by Aleks: 10 May 2007, 12:20


--------------------
Renault 11 86/GTX/F3NB718/1709/55/GPL BRC/AT90/STAG100 - 126.000 km
Am întrebat, n-am dat cu parul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi_timidu
post 10 May 2007, 12:24
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 30 April 07




va garantez ca la rompetrol a intrat noul sistem iar daca va spune ca nu s-a introdus inseamna ca nu vrea sa va faca (mai sunt si oameni d-astia) mai bine renuntati va duceti in alta parte. eu sunt in valcea si va pot spune ca la inceputul anului se umblase la sistem ( din cauza aderarii UE) si eram singurii care emitea din toata vl celelate nu primisera inca structura dar in cazul de fata ma indoiesc.
Din pacate asa se intanpla la romani asa inteleg unii ca merge treba.

in legatura cu cele doua roviniete nu pot sa spun ca preturile finale sunt corecte. nu stiu nici eu cum le calculeaza ei. acest lucru am observat si eu ca in euro nu corespund cu leii

Unde le-ai facut? ( cel cu non euro)


--------------------
dacia logan preferance 2007 diesel - VL 21 CRI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ageana
post 10 May 2007, 12:59
Post #27


->


Group: Members
Posts: 1.885
Joined: 9 September 06




La petrom s-a introdus acest sistem, am intrebat eu aseara. Pt Dacia mea era 99 lei rovinieta pe un an. Mai da-i in pana mea cu taxele lor. Pana acum am platit ca tembelul orice taxa pe care-o cereau. Imi placea sa fiu in regula cu totul, sa ma simt "curat", De-acum in colo o sa incerc sa evit sa platesc bani la stat pe cat posibil.
Eu muncesc cateva zile pe banii astia ca sa-si bage ei p**a-n ei?!
Stiu ca pt. unii nu suna frumos asta da` prea mi s-a luat sa-si bata altii joc de banii mei.


--------------------
Ideal Pro Rider 2009
Percussive maintenance engineer.
Turkish rhombus owner.
Dezmembrez Ferrari Enzo 2003, motor bun, nu papă ulei.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Batrânul
post 10 May 2007, 13:32
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.458
Joined: 22 March 05
From: Bucuresti




Revin la postarea #24:
QUOTE
Mai mult, m-au pacalit ca pe un gugustiuc - pe chitanta scrie clar "clasa de emisii poluante EURO II", deci tariful ar fi 16,8 Euro - dar m-au taxat cu 69,23 lei, ca si cum 1 Euro ar fi 4,12 lei ...

Pe 19 ianuarie a.c. am cumparat rovinieta exact din acelasi loc (of. postal 78) pentru DSN - deci acelasi motor ca la Renault Symbol - si mi-au luat 59,06 lei, tot pt. 1 an. Deci cu 10 lei mai putin; nu cred ca intre timp s-a depreciat atat de mult leul in raport cu Euro, ci dimpotriva...


--------------------
Renault Clio IV 2015 / Life 1.2 16V
Ex Dacia 1300 (1975), Oltcit (1984), Dacia 1310 (1996), SuperNova (2001), R. Symbol (2007)
Cine nu are batrani sa-si cumpere... Astept oferte...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi_timidu
post 11 May 2007, 12:54
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 30 April 07




Cum am spus si mai sus rovinieta se scumpeste pe fiecare zi. daca aveti ocazia sa comparati doua roviniete luate la zile consecutive ve-ti observa ca ultima este mai scumpa cu toate ca euro scade.
La inceputul anului ei au facut un calcul de evolutie al monedei euro in care ei credeau ca o sa creasca la valorile pe care le a avut in anii trecuti.
Asa ca nimeni nu sta sa recalculeze evolutia euro nici macar la odata luna.
V-am promis date care sa va arate cat v-a costa o rovinieta facuta la inceputul anului viitor si am sa le arat maine.


--------------------
dacia logan preferance 2007 diesel - VL 21 CRI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi_timidu
post 13 May 2007, 11:27
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 30 April 07




Asa cum am promis am revenit cu ultimele stiri nu tocmai bune si acestea sunt:
Rov non euro 1 ianuarie 2008 costa 133 ron
Rov euro 2 1 ianuarie 2008 costa93.
Deci dragi romani posesori de masini pregatitiva buzunarele ca vin vremuri grele. Aceste date vin de la firma rompetrol


--------------------
dacia logan preferance 2007 diesel - VL 21 CRI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 15:47
Forum Renault