DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> consola climatizare, cum se desface pana la bec

david79
post 3 Oct 2006, 21:14
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 888
Joined: 19 March 05




am deschis un nou topic, desi nu as fi vrut, dar nu am gasit cu "search" ( ori nu stiu eu sa caut bine ) cum se demonteaza partea inferioara a bordului aceea care contine comenzile de climatizare. Ma intereseaza sa desfac acea parte pana la becul ce ilumineaza zona, si nu stiu cum se scot butoanele... si restul, stiu doar ca sunt 2 suruburi torx deedesupt. Cer doar un topic ( daca exista ) sau cineva care a mai facut treaba asta. Daca nu poate fi sters acest topic si scuze....

ps. e imbunatatire pt ca vreau sa pun si aici led-uri la fel ca in tot bordul.


--------------------
Toyota corolla 2.0 d4d ; auris hybrid ; 2008 / 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 6 Oct 2006, 07:28
Post #2


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Desfaci alea 2 suruburi torx. Dupa care impingi inspre motor mai intai din partea de jos. Daca bagi mana pe sub marginea de la consola centrala o sa vezi ca sunt niste urechiuse de care e prinsa toata partea aia cu butoanele pt climatizare. Dupa ce se desface de jos si din stanga si din dreapta atunci impingi in sus sa iasa si din urechiusele de sus. O sa vezi ca e o cutie de plastic alba si cu fata aia cu butoane care e neagra. Placa cu butoane e tot din plastic si este prinsa de cutia alba tot cu niste urechiuse. 2 sus si doua jos. Intai le desfaci sus ca vezi si dupa aia tragi de ea sa sara si din alea de jos. Cu grija sa nu rupi ceva pe acolo. Fata cu butoane o sa iasa si poti face cu ea ce vrei. Butoanele parca se pot scoate si daca trai de ele. Nu trebuie sa te bagi pe dedesubtul bordului sau alte chestii. Poti lucra in gaura aia din consola fara probleme si eventual cu o mana pe sub ea. Sper ca o sa te descurci.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VlaD2803
post 20 Sep 2011, 13:33
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 7 August 11
From: Moinesti-Bacau




Bun, dar imi poate explica si mie cineva cum pot desface tot acel panou de climatizare de acele 2 cabluri?(verde,alb)Daca le desfac vreau sa le pun si la loc si sa mearga totul bine.


--------------------
Dacia Logan 1.4 MPI 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
valentin2288
post 11 Apr 2014, 15:30
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 27 October 13
From: Ploiesti




Salut. Am un buton crapat la climatizare,as vrea sa il schimb.Intrebarea mea este daca se potrivesc butoane cromate. Am gasit pe internet dar in descriere zice ca sunt pentru logan, pentru solenza nu am gasit nimic. Stie cineva daca e acelasi sistem?


--------------------
Solenza / Corsa / 1.9D / 1.0-12V / 05 / 99 - PH10LNT / PH14EWS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 21:33
Forum Renault