DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> [BUCURESTI] Dacoserv Militari

laurentiupopa79
post 19 May 2008, 13:55
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 4 March 08
From: Bucuresti




Experienta mea cu dacoserv nu este inca finalizata. Dar pana acum nu se arata bine deloc. Povestea:

Portiera dreapta spate lovita, CASCO la Omniasig. Sun cam pe 15 martie la service, ma programeaza pt 13 mai. Oricum, indoitura nu era vizibila, daca facea vreun politai figuri aveam toate hartiile la mine.

Am dus masina, tipul care m-a preluat initial macar stia cum arata o masina si un service. I-am aratat indoitura, bandoul de pe usa i-am spus ca astea-s pe asigurare. In plus, mai aveam niste mici zgarieturi, una usoara pe usa portbagajului, o julitura mica pe bara din spate si vopseaua ciupita pe marginea portierei soferului. Toate urmari a unor atingeri de obiecte nepotrivite aflate in locuri nepotrivite. Ii spun ca pentru astea sa-mi faca o factura separata, pe care o platesc si-l intreb inainte ce solutii are. Totul era simplu: polishare pe portbagaj si cate o picatura de vopsea in celelalte doua locuri + polishare.
Pana urmeaza Omniasigul sa faca plata, 3-4 zile, ar urma inca niste lucrari: sa-mi fixeze naibii scartaitul scaunului de sofer si probleme cu marsarierul. In plus, doua accesorii, pe banii mei. Era marti, imi zice sa sun joi seara. Joi aflu ca masina e aproape gata, sa vin luni sa le zic exact celelalte chestii iar ei o sa trimita la Omniasig formele pt plata. Se si scuza omul ca Okniasig plateste greu, ii spun ca in timpul asta sa faca celelalte chestii. Pana aici totul ok.

Problemele au inceput azi (de acolo vin) cand vad ca vopseaua e neuniforma, se vedea de la distanta. Culoarea nimerita. Un alt om decat cel cu care am vb initial, astuia ii scria pe ecuson "consilier clientela" , dar extrem de grabit, nu a avut timp de nimic) imi spune ca se rezolva la o polishare, pe care o pot face tot ei, dar pe banii mei. Ii arat usa portbagajului, solutia lui: o vopsim toata. Ii arat bara: solutia lui: o vopsim toata. Il intreb daca si la punctul de 1 mm patrat de pe marginea portierei e nevoie sa vopsim toata portiera, imi spune ca nu, o rezolva el cu o tigara, ca a mai facut. Si mi-a intors spatele si a plecat ca-i venise un prieten cu un alt prieten care avea o problema. M-am dus dupa el prin curte sa-l intreb daca e grabit si daca-l retin si mai ales ce urmeaza acum, ca m-a lasat cu ochii-n soare. Imi spune ca sa sun candva, saptamana asta, sa mai intreb.

O sa-mi iau jucariile si o sa plec. Sorry, dar nu mai am incredere in Dacoserv Militari, dupa vopseaua aia data la misto. Imi iau accesoriile din alta parta, reparatia schimbarului la fel si restul de zgarieturi. Iar de la Dacoserv Salaj (cu care tratam pana acum, dar nu au vopsitorie) inca nu am primit un raspuns cu preturile de la accesorii.

Mi-a ajuns, caut alt service. Macar unul care nu da cu vopsea la stilul "las' ca merge si asa".


--------------------
Dacia Logan 2008 - Ambition, 1.5 dCi, 70 CP - B-79-WKH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurentiupopa79
post 21 May 2008, 15:23
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 4 March 08
From: Bucuresti




Episodul doi este ca respectivul era un tampit. Am vorbit cu seful de la caroserii si mi-a zis ca micile zgarieturi se pot rezolva la polishare daca sunt superficiale si daca a ajuns la tabla cu putina vopsea + polishare. Zis si facut, la propriu. Vopseaua in valurele s-a rezolvat la o polishare mai intensa (cred ca jmasina a simtit-o a pe un masaj). Si am stat langa masina la vopsitorie, fara probleme. Nu la operatiunea de vopsire, la polishare care s-a facut, normal, la dept. vopsitorie.

Apoi am fost la mecanica, un inginer de acolo mi-a testat marsarierul vreo juma de ora si a zis ca trebuie bagat "mai cu..." "mai cu sange-n mana", l-am completat. Apoi a lasat masina la un mecanic caruia i-am explicat problema cu scaunul si mi-a zis ca stie, se intampla deoarece unsoarea din fabrica nu e buna si se imbiba cu praf si se usuca, apoi se freaca solid pe solid si scartaie. Din cate a vazut el, marea majoritate au fost scaune cu reglaj pe intaltime, unde sunt mai multe arcuri si e de unde.

Mi-am luat si acesoriile, cat asteapta masina sa se trezeasca Omniasig si sa dea acceptul de plata, se monteaza.

Cred ca seful de la Omniasig cand aude de dat bani da un citat din jiji: "baaa, banii mei ba, din bani mei?!? baaa, vrei sa, baaa, banii mei!"


--------------------
Dacia Logan 2008 - Ambition, 1.5 dCi, 70 CP - B-79-WKH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Retype
post 7 Jun 2008, 10:54
Post #33


Himera


Group: Members
Posts: 223
Joined: 27 November 06
From: Bucuresti




Am nevoie sa schimb bara spate la Dacia Logan. Am ajuns la Dacoserv. Programarea o am peste cateva saptamani. Intrebarea mea este cu cine sa iau legatura la vopsitorie sa dau ceva sa imi vopseasca bara cum trebuie sa nu se cojeasca vopseaua dupa aia (asta e problema mea).
Va multumesc anticipat.


--------------------
Dacia Logan 2006/ Audi 6.0 quattro 2006/ Mio a701 cu MioMap
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoboM
post 8 Jun 2008, 16:18
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 215
Joined: 19 February 07
From: Bucuresti




La Dacoserv (Militari), nu am luat "legatura" cu nimeni si au vopsit bara foarte bine. Dupa 1 an nu are nici o problema.


--------------------
Megane 1.4 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Retype
post 8 Jun 2008, 16:39
Post #35


Himera


Group: Members
Posts: 223
Joined: 27 November 06
From: Bucuresti




multumesc


--------------------
Dacia Logan 2006/ Audi 6.0 quattro 2006/ Mio a701 cu MioMap
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 5 Jul 2008, 07:55
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.698
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Nici eu n-am dat nimic pentru vopsire. Daca o face bine o face oricum, iar daca nu se pricep poti sa le dai o gramada de bani, tot degeaba.
La mine dupa un an nu prezinta semne de cojire.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Retype
post 5 Jul 2008, 18:59
Post #37


Himera


Group: Members
Posts: 223
Joined: 27 November 06
From: Bucuresti




stiti cumva in cat timp rezolva o schimbare bara spate, daca am totul aprobat de la asigurare, inclusiv indreptatul pe dedesupt si inlocuirea a nush ce aparatoare?

mersic


--------------------
Dacia Logan 2006/ Audi 6.0 quattro 2006/ Mio a701 cu MioMap
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Retype
post 9 Jul 2008, 16:16
Post #38


Himera


Group: Members
Posts: 223
Joined: 27 November 06
From: Bucuresti




Mda... deci experienta Dacoserv Militari:

Operatiunea a fost schimbare bara spate. Astept programarea o luna, aduc masina, "nu dom'le nu se poate in 2 zile, dureaza cel putin 4 zile" , eu"pai stati domule ca e doar o simpla bara de schimbat si de indreptat un panou spate foarte putin indoit", el" nu ca suntem foarte ocupati" eu "pai de ce am mai asteptat o luna programarea? sa ma tineti cu masina o saptamana pentru o bara" el"hai ca vedem ce o sa putem face" .ok. las masina.

Ma suna sefu de la vopsitorie dupa 3 zile sa imi zica sa vin ziua urmatoare sa iau masina, dar mai tarziu pe la 14 -15 asa...

Eu ma duc mai devreme, la 9 mai exact. Ma interesez unde e masina, urc la etajul 2 si mesteru lucra de zor sa puna bara. (era la montat cica)

Nu apucase sa o puna inca si ma uit la panoul spate --- indoit. La care intreb eu mirat - "da asta nu trebuia cumva reparat + vopsit +ect?" .... el "pai nu ca pe comanda am numai inlocuire bara spate" [paranteza: eu facusem cu baietii la receptie si reconstatarea evenimentului si pe langa inlocuire bara spate mi se mai aprobase si reparatie si vopsire panou spate + inlocuire aparatoare spate]. Ii zic sa-l cheme pe seful de atelier, vine ala ... ca a gresit cand a luat comanda, tra la la.
Bun, intervine o urgenta majora in programul meu si plec, cu precizarea ca revin la 15 dupa masina si sa fie totul rezolvat.


Ajung la ora 15 la Dacoserv, masina era in fata. Intru la receptie sa iau actele, imi baga ala pe gat factura si foile alea sa le semnez, la care eu ca vreau sa vad intai masina si pe urma semnam si foile astea.

Ok, cu o falca in cer si cu alta in pamant ma duce la masina un individ -- uite asta e masina reparata. Imbracat la costum pun un ziar jos si ma bag sub masina sa vad panoul spate, spre surprinderea oligofrenilor din jurul meu. Surpriza dragii mei prieteni, panoul spate era exact cum il vazusem dimineata - nereparat. Vazand acestea inainte sa intreprind vreo actiune de protest ma uit pe factura si vad ca operatiunea reparatie si vopsire panou spate + alte cateva pregatiri pentru vopsire, nituire, etc erau prezente pe factura.
Calm fiind de felul meu incerc sa nu ma enervez prea tare si le spun ca nu semnez absolut nimic si sa il cheme pe directorul de service.
Schimbare completa de atitudine a oamenilor de pe acolo care incepusera sa misune in jurul meu ca niste furnici, ca stai ca a fost o incurcatura, ca o rezolvam repede, ca nu stiu ce.
Norocul lor momentan a fost ca nu era directorul acolo, dar nu voi lasa situatia asa ci voi reveni cu aceasta intamplare care va ajunge si la urechile acelui individ.
Le-am pus sa scoata frumos de pe factura operatiunile pe care nu le-au efectuat, si le-am zis ca de astazi au un client in minus, imi voi repara masina in alta parte. S-au uitat indignati la mine, parca nepricepand ce am vrut sa zic.

comentariile mele:
Este inadmisibil stimabililor ca eu la costum si cravata sa trebuiasca sa ma bag sub masina sa consider ca nu isi fac treaba bine oamenii din service.

In concluzie NU recomand acest dacoserv nimanui. Iar pentru cei care au facut acest gen de reparatii la Dacoserv, uitati-va pe sub masina, locurile care nu se vad la prima vedere, si sper ca voi sa nu aveti aceeasi surpriza neplacuta ca mine.

*extract din volumul "Gainarii din Romania"

Numai bine


--------------------
Dacia Logan 2006/ Audi 6.0 quattro 2006/ Mio a701 cu MioMap
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 18 Jul 2008, 15:04
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.698
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Eu cand mi-am ridicat masina, m-am dus special imbracat in trening sa ma pot misca pe dedesubt radmasa.gif
Clar au incercat sa te prosteasca, n-aveau cum sa repare un element de caroserie si sa-l vopseasca de la 9 la 15, din start ti-au promis aberatii. Ar trebui sa mai faci niste reclamatii (la director, la Dacia etc.) ca poate se mai mobilizeaza si baietii din atelier.
Totodata, pe viitor nu mai incerca sa-i grabesti, rapiditatea executiei sigur se va rasfrange asupra calitatii.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
augustino
post 29 Aug 2008, 13:34
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 15 November 06
From: Bucuresti




sleep.gif am avut masina zgariata de hotii care au spart-o...dupa ce am facut drumuri la Omniasig si mi-au facut programare peste 3 saptamani in sfarsit am ajuns cu masina in service...au respectat termenul promis de executie, firma de asigurari a platit la timp, doar ca baietii mi-au lasat mici atentii unsure.gif (eu am incercat sa dau o naveta de bere...dar dupa ce faceau treaba nu k la curve), ...in fine...,, daune '':
2 pete de vopsea alba pe huse+ una pe volan, stropi pe schimbator, gazate geam fata si spate+chederele si dat buleala la o aripa...initial am vrut sa fac scandal dar era sambata ..am rezolvat-o cu altcineva! Deci pe o scara de la 1-10 nu merita mai mult de 6...salutam!


--------------------
dacia logan 2007 - GL-07-AYB.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 12 Apr 2009, 14:32
Post #41


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




DACOSERV va ureaza "Sarbatori Fericite!" si traditionalul "Sa nu spalati masina dupa ce ati vopsit-o la noi!"
spoiler.JPG ( Size: 224.11k ) Number of downloads: 1597


This post has been edited by vijelie: 12 Apr 2009, 14:34


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lenafnafets
post 14 Apr 2009, 06:45
Post #42


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 4 May 05




Eu am vopsit o aripa in 2006 in urma unui accident la ei...nicio problema asa ca nu nu cred ca este o problema generala


--------------------
Dacia Logan Ph1/ Logan Ph2 04-Laur 1,4 Rosu Passion/08-Laur 1,4 Gri Platine - B-XX-XXX / B-YY-YYY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 14 Apr 2009, 15:46
Post #43


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Pai cred ca problema e la vopsirea pe plastic.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 14 Apr 2009, 15:51
Post #44


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Deja recunosti prin trafic masinile vopsite la misto, fara amorsarea suprafetelor de plastic.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan82
post 18 Apr 2009, 23:56
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 18 April 09




Mi-am facut cont doar ca sa imi spun of-ul fata de acest service infect.
Am masina de la serviciu (120.000km acum) si am fost in mai multe ocazii la Dacoserv, din feb 2008 pana acum. Iata cateva intamplari:

Inlocuit pivot roata fata stanga - dupa obisnuita asteptare de macar o ora si insistente la receptie, apoi pasat de colo colo (mecanic-receptie, receptie-mecanic), mecanicul coboara un logan de pe rampa, il parcheaza langa rampa, apoi imi urca masina, se chinuie sa desfaca un surub de pe partea stanga cu o ranga pe care o lasa prinsa la pivot apoi desface cu o cheie, moment in care ii cade ranga care ricoseaza si indoaie aripa loganului parcat langa. Apoi aflu dupa, ca era masina lui, a mecanicului. Un idiot. Un nene, Viorel parca. Total 130 Ron.

Discuri uzate - mi-au inlocuit discurile si placutele dar la franari usoare la viteze mai mari de 60 Km/h, masina trepideaza. M-am intors la garantie. Dupa multe testari, cand am condus eu, mecanicul, tipul de la garantii, si dupa un telefon la "vocea clientului", s-au inlocuit discurile cu altele tot noi. 2 zile pierdute pe la ei, doar pt ca cel de la garantii nu vroia sa recunoasca faptul ca discurile erau ovalizate. Normal, mecanici incompetenti si de data asta. Total 520 Ron.

Scartait pe dreapta, spate, plus troncanit la plecat de pe loc (scut infundat):
- a ridicat masina pe rampa, s-a uitat, a dat cu ulei pe unde a stiut si el, apoi l-am rugat sa imi schimbe protectiile de la arcuri. Normal ca nu a reusit sa desfaca suruburile de la amortizoare, cica sunt prea ruginite. nu cred ca avea chef. M-am lasat pagubas.
- la scut ii era lene sa il dea jos, incerca sa il indrepte cu un levier, pana i-am zis eu sa il dea jos si sa il indrepte cu ciocanul.

Fac programare ptr inlocuit rulmenti fata. Ora 8, la prima ora cum a zis baiatul de la receptie. Ajung acolo la 7:45..Dupa o ora ma baga in seama, adica imi urca masina la etajul 1. Mai erau 2 masini in fata mea. Dupa inca o ora de asteptare se apuca si baietii de treaba. era deja 10. Inca 3 ore si termina si ei de schimbat rulmentii. Total manopera si piese: 600 ron. Plateste firma, normal, bani aruncati pe geam...Degeaba iti faci programare..si daca intarzii 10 minute iti scot ochii ca nu ai ajuns la timp.

La ultima revizie de 120k, am avut "noroc" de un mecanic cu amnezie:
-inlocuit cablu ambreiaj - uitat burlan de admisie aer scos, montat doar o piulita la cablu, cablu lasat in aer
-inlocuit amortizoare spate - in portbabaj gasesc un capac de protectie de la capul unui amortizor nemontat si aruncat prin portbagaj

Dupa ce iau masina din service, merg 3-4 km, aud o pocnitura mare dupa care motorul nu mai statea bine la "relanti", ma intorc cu masina, "verifica" acelasi mecanic: "domle, masina merge bine" zice el. Imi umblase pe la bujii...cine stie.

Ajung cu masina la serviciu si imi verific rotile daca sunt bine stranse. Normal ca nu erau stranse ca lumea.

Dupa aventura asta am revenit cu masina la service unde i s-a mai facut o verificare de catre un mecanic (maistru) care parea mai profesionist. Cu ocazia asta scap si de scartaitul de pe dreapta spate (repartitor de frana).

In concluzie trebuie sa fii mecanic, unul chiar bunicel, ca sa iti duci masina la dacoserv militari. Am trecut cu masina cam pe la toti mecanicii. Numai incompetenti.

Si pe mustaciosul de la receptie il cheama Mihai Ciubuciu (inginerul atotstiutor care te priveste de sus de parca el a conceput dacia), celalalt permanent grabit, Mihai Chivu, parca.
Niste ciobani.

NU recomand la nimeni dacoserv militari, cum zicea cineva mai sus, nici dusmanilor. Numai incompetenta, treaba facuta de mantuiala si nesimtire.

Nu stiu ce o sa fac cu bucsele de la bascula de pe stanga. Cred ca le schimb din banii mei la un service de cartier, ma costa 40 ron plus bucsele. M-ar costa pe putin 100 ron la dacoserv.

Numai bine.


--------------------
Dacia Solenza Clima 2003/1,4 mpi - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 24 Apr 2009, 10:45
Post #46


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




Dan82 ,eu cunosc societatea asta destul de bine si din cate stiu esti sunat a doua zi dupa ce ai plecat din service(s-a implementat acest sistem de anul acesta pentru a rezolva toate problemele clientilor).De ce nu ai spus nimic de aceasta problema cand te-au sunat?In general toate problemele se rezolva.Nu ii laud pe cei de la DACOSERV(am mai lucrat si la altii din reteaua Dacia ,deci stiu ce vorbesc..), dar aici se lucreaza corect. Sa imi arati tu un service unde este lasat clientul sa stea langa masina cand este reparata si atunci mai vorbim. De ce crezi ca se procedeaza asa?Sa se evite problemele de genul..."nu i-a pus uleiul clientului, nu ....".

PS:M-am uitat pe lista cu reclamatiile din ultimele 3 luni si am costat ca nu exista nici o reclamatie de genul asta.Sa inteleg ca este o inventie?!Daca nu este o inventie, te rog sa imi dai un mail la adresa vicentiu.stan@dacoserv.ro .

This post has been edited by vicentiu.stan: 24 Apr 2009, 15:47


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 24 Apr 2009, 11:42
Post #47


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Vicentiu, am facut 3 revizii la masina mea la service-ul vostru din Preciziei. Am scris si pe forum impresiile.
Vad ca sustii ca in ultimul timp a inceput sa va preocupe parerea clientilor si gradul de multumire al lor fata de serviciile prestate, ceea ce este un lucru bun.
Vreau sa iti supun atentiei urmatoarea problema intampinata la service-ul din Militari si care te/va poate ajuta sa obtineti progrese in incercarea de a stabili noi standarde de calitate in relatia cu clientii.

Am sunat si vorbit cu doamna de la accesorii intreband-o daca aveti pe stoc aparatorile de noroi fata si spate pentru un logan ph 1. I-am spus codurile. Mi-a comunicat ca sunt pe stoc si ca pot trece sa le cumpar.

Am ajuns intr-o vineri de dimineata sa le cumpar. Insa surpriza. Pentru fata avea alt cod (ulterior am aflat ca e cel pentru aparatorile de noroi fata pentru logan ph 2). Am intrebat-o daca se potriveste pe ph1. M-a asigurat ca DA.
In cursul aceleiasi zile am cautat codul pe net si mi-am dat seama ca este pentru ph2.
Am revenit cu un telefon la accesorii. M-a asigurat ca se potrivesc, ca a vorbit cu cel care le monteaza si ca se potrivesc si ca au mai montat si la alte loganuri ph1.
A doua zi, sambata, aveam programare pentru montat aparatorile si protectiile de aripi.
Am ajuns cu masina la ora fixata 8.00. Dupa vreo 30 min vine un angajat si imi preia masina.
I-am povestit problema cu codurile (aparatori fata ph2 pe logan ph1) si ca doamna de la accesorii m-a asigurat ca se potrivesc. Bineinteles ca el nu stia nimic, cu el nu s-a discutat nimic si sa ma hotarasc repede ca el nu asteapta si trebuie sa elibereze elevatorul (care oricum nu era liber). Mi-a aratat cum vin pe masina. Am vazut ca ramane un gol mare intre aparatoare si carenaj dar nu am mai avut niciun chef sa ma duc sa caut aparatori de ph1 tocmai la ipso in otopeni pentru ca afara ploua si abia spalasem masina cu o zi inainte.

Montajul a fost o bataie de joc (angajatul Dacoserv era nervos, agitat pentru ca fusese luat de la o alta masina careia ii monta numerele de inmatriculare): a retezat pur si simplu cu o surubelnita suruburile de plastic de pe muchia aripii de jos care tin prinsede muchia aripii prelungiririle carenajului, de degresat pasajul aripii pentru a lipi protectiile de aripi nici nu a fost vorba (dupa cum prea bine scrie in instructiunile de montaj pe care le avea in fata), drept urmare protectia pe dreapta fata s-a desprins usor de aripa.
La final a vrut sa imi opreasca suruburile si clipsurile ramase la montaj. L-am rugat sa mi le aduca dupa ce a scos masina in curtea interioara. Dupa ce a negat ca a ramas ceva, la insistentele mele si la observatia ca cel putin clipsurile sunt cele cu care a venit masina, a urcat si a revenit cu ele. smile.gif
"Montajul" a costat vreo 70 ron.

Dupa acest eveniment intr-un service autorizat Dacia, am gasit sa cumpar aparatori fata de ph1, le-am dat jos pe cele de ph2 de pe masina si le-am montat singur pe cele de ph1. Cele de ph2, cumparate cu 56 ron de la Dacoserv, nu le mai am. Le-am vandut unui coleg de aici de pe forum. Mai am bonul de la Dacoserv, daca se indoieste cineva de cele scrise aici.

Oricum, a fost ultima mea experienta in calitate de posesor de Dacia cu serviceul Dacoserv, aceasta chiar daca la revizia de 30.000 km am avut parte de o echipa de mecanici foarte buna (Domnul Soparla si inca unu domn caruia nu ii stiu numele) si cu un respect deosebit pentru client.
La revizia de 20.000 km avusesem o experienta foarte neplacuta cand, desi am ajuns cu 10 min inainte de ora stabilita pentru revizie, mecanicul la care eram programat a inceput sa se ocupe de masina unui prieten care nu avea programare (am solicitat la receptie sa se respecte ora si a iesit un mic scandal intre receptioner si nenea mecanicul, de unde am aflat ca masina de intrase in fata nu avea programare dar era a prietenului/cunostintei mecanicului).

Scuze pentru postul extrem de lung si poate obositor.
Insa unii useri de pe aici chiar au avut experiente neplacute cu diverse service-uri Dacia si nu cred ca merita abordari de genul
QUOTE
"mai lasa vrajeala asta"
, asta ca tot suntem pe un thread dedicat unui service care, se pare, doreste o imbunatatire a relatiilor cu clientii.

This post has been edited by daniel_p: 24 Apr 2009, 11:43


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ag02cws
post 24 Apr 2009, 11:54
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




QUOTE(vicentiu.stan @ 24 Apr 2009, 11:45)
din cate stiu esti sunat a doua zi dupa ce ai plecat din service(s-a implementat acest sistem de anul acesta pentru a rezolva toate problemele clientilor).
*



Pe mine nu m-au sunat niciodata si am fost de 2 ori anul asta.


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 24 Apr 2009, 12:11
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Ba te suna. Am fost cu ea in service, cand am iesit m-au sunat. Am fost la revizie, a doua zi m-au sunat.
O singura data am avut probleme, daca le pot numi asa. Nu mi-au inlocuit un ornament (aproape ca nu se vedea ca-i ondulat), in schimb mi-au "inlocuit" stergatoarele noi noute cu unele care aveau rodajul facut. wink.gif
Personal n-am vrut sa le spun astea, dar m-au sunat. Le-am spus si m-au chemat la service. N-am vrut sa ma duc (lene + lipsa timpului). Atata au insistat, ca m-am dus in cele din urma. Au fost super ok. Mi-au schimbat si ornamentul si stergatoarele fara sa comenteze. Ba si-au mai cerut si scuze. M-a dat pe spate (in sensul bun) atitudinea lor.
De cand am cumparat masina (aprilie 2005) si pana azi, n-a vazut decat un singur mecanic. Si asta pentru ca accepta sa le spui "vreau la cutarica". Ei doar pun mana pe telefon si-l cheama p-ala sa-ti aresteze covata.
Am fost prin toata serviceurile posibile din tara asta, dar Dacoserv e singurul pentru care am cuvinte de lauda. Si nu lucrez la ei. tongue.gif

PS. Am impresia ca m-a sunat sa ma intrebe de sanatate chiar cineva pe nume Vicentiu. wink.gif

This post has been edited by Victoras2001: 24 Apr 2009, 12:13


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 24 Apr 2009, 12:15
Post #50


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




ag02cws...poti sa imi dai numele si prenumele tau pe mail sa ma convig de asta?Poti sa spui orice, dar ca nu ai fost sunat nu cred.Nu neg ca mai sunt probleme cu atitudinea unor angajati, dar lucram la asta.Vreau sa fie clar pentru toti clientii care vin la DACOSERV ca absolut toti clientii din service-ul nostru sunt sunati. Eu vreau sa ma asigur ca toti pleaca foarte multumiti.(si nu o fac pentru un salariu, ci pentru ca oamenii dau niste bani..si banii se fac cu munca).De cateva luni am schimbat site-ul www.dacoserv.ro si clientii se pot programa on-line...(poate nu este cel mai misto site din lume, dar incercam sa informam clientii corect).Oricum daca aveti reclamatii trimiteti mail pe vicentiu.stan@dacoserv.ro .ATENTIE! Reclamatiile sa fie pe bune.(adica sa fie cu nume , prenume, serie caroserie etc) si va garantez ca incercam sa le rezolvam.

This post has been edited by vicentiu.stan: 24 Apr 2009, 12:36


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ilie.florin.aurelian
post 24 Apr 2009, 13:45
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 24 April 09




Vicentiu , tu ai lucrat la ADRAS inainte?Daca nu ma insel am discutat tot cu o persoana cu numele si prenumele tau pe forum la aia acum cateva luni bune(poate este o coincidenta de nume, dar avand in vedere ce ai spus ca ai mai lucrat si la altii..).Avusesem niste probleme cu "super meseriasii" de acolo si m-a ajutat o persoana care se numea vicentiu sa imi rezolv magaria facuta de aia.Daca tu esti persoana aia tin sa mentionez ca am incercat sa iti dau spaga si nu ai vrut sa iei.Minune mare!Daca esti la Dacoserv... stiu ca o sa faci treaba buna!Sa o tii tot asa si sa fim multumiti toti(noi de lucrari, voi de castiguri).Bafta!

This post has been edited by ilie.florin.aurelian: 24 Apr 2009, 13:46


--------------------
sandero sandero 2008 - B23RTC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 24 Apr 2009, 13:49
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Si tu cum ai mai dat peste topicul asta? Il cautai pe Vicentiu sa-i multumesti? radmasa.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 24 Apr 2009, 14:02
Post #53


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




Florine am lucrat acolo, dar nu mai conteaza asta.Florine, sa lasam laudele ca te acuza ca te-am platit smile.gif .Ideea este sa incercam sa iasa bine pentru toata lumea.Hai ca m-ai facut sa rad Victoras2001 radmasa.gif .De tine m-am uitat in lista de reclamatii si apari acolo.Sper ca acum s-a rezolvat si esti multumit.


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 24 Apr 2009, 14:16
Post #54


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Chiar si-a facut user sa ii multumeasca. smile.gif

Acum nu e nevoie sa faceti lista cu cei care iau sau nu spaga. Poate intra DNA-ul si peste service-urile Dacia. smile.gif

@vicentiu: Ideea de a constitui o relatie de feedback de la clientii Dacoserv, si ai oricarui alt service in general, prin intermediul forumului e una buna.
Am gasit si pe forumurile altor marci reprezentanti de la service-uri care postau oferind informatii, rezolvand probleme aparute prin service, etc si acest lucru era vazut ca pozitiv.

Odata cu extinderea accesului la net, imaginea unui service pe un forum dedicat unei marci va fi din ce in ce mai importanta pentru fluxul de clienti iar relatia reprezentanilor lui cu userii unui forum poate fi privita ca un instrument de marketing.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 24 Apr 2009, 14:32
Post #55


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




De ce as face asta?Nu ma intereseaza publicitatea facuta asa.Am intrat pe forum sa atentionez clientii ca daca au probleme incercam sa le rezolvam.(nu ma intereseaza laudele la adresa mea...si nici nu cred ca am timp sa stau sa imi "fac" useri smile.gif ...).Ideea este sa scrieti la adresa aia de mail daca aveti probleme...in rest... smile.gif


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ilie.florin.aurelian
post 24 Apr 2009, 15:04
Post #56


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 24 April 09




chiar mi-am facut user sa ii multumesc.Poate nu stiti cum este sa ai masina in service de cateva saptamani si sa nu te ajute nimeni.Culmea este ca era pe banii mei.Dar sa nu sarim pe om din prima zi. cool.gif


--------------------
sandero sandero 2008 - B23RTC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut81
post 24 Apr 2009, 15:21
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.031
Joined: 18 February 09
From: Bucuresti




nu stiu daca te suna sau nu eu nu am fost sunat niciodata si am facut trei reviz. la ei. ultima data a trebuit sa ma intorc pt. ca DOMNUL MECANIC nu a verificat daca pierd g.p.l. (masina find pe gaz si pe firma nu personala) dupa inlocuirea filtrelor.


--------------------
Nu am SSSjep 1900 toamna
................................................................................
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 24 Apr 2009, 15:36
Post #58


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




QUOTE(ilie.florin.aurelian @ 24 Apr 2009, 16:04)
...Culmea este ca era pe banii mei...
*



Pai de ce culmea? Toate sunt pe banii tai. La casco platesti prima de asigurare iar la RCA platesti si tu prima de asigurare in sistem. wink.gif

Bun venit pe forum!


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ag02cws
post 24 Apr 2009, 16:17
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




QUOTE(vicentiu.stan @ 24 Apr 2009, 13:15)
ag02cws...poti sa imi dai numele si prenumele tau pe mail sa ma convig de asta?Poti sa spui orice, dar ca nu ai fost sunat nu cred.
*



Ti-am trimis pm. Asa cum am scris si acolo, nu tin neaparat sa fiu sunat, vreau doar sa iasa treaba buna.


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 24 Apr 2009, 17:18
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.698
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Vincentiu, bine ai venit pe forum, cred ca este pentru prima oara cand intra, pe fata, un om "al sistemului". E un lucru foarte bun si daca tineti cont macar de 10% din problemele prezentate aici va fi o diferenta enorma in bine.
Am o experienta lunga cu voi si cam cunosc fiecare coltisor din service-ul din Militari, am postat de-a lungul timpului toate detaliile vizitelor cu masinile in service. In general lucrurile s-au rezolvat multumitor, nu am avut probleme deosebite, diferenta intre foarte bine si mai putin bine au facut-o oamenii cu care am lucrat.
Citeam mai sus de Soparla, el si colegul lui de rampa (imi scapa numele) sunt mecanici foarte buni, am fost de multe ori pe la ei, merita toata stima, de asemenea si echipa de la ITP si cei de la "minut", din fata. Nu acelasi lucru l-as putea spune despre un tip masiv de la parter (Marian parca) si despre doamna de la magazinul de accesorii care intotdeauna mi-a facut impresia ca o deranjezi cu intrebarile. Ma rog, oameni si oameni.
Un lucru care nu mi se pare deloc bun este faptul ca niciodata n-am putut cumpara de la Dacoserv piese si componente, aici ma refer la lucruri marunte, un buton, o masca pedalier, un plastic, un senzor etc. Mi se pare bizara o asemenea politica, mai ales ca aveti si ditamai magazia de piese.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
21 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:26
Forum Renault