DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

22 Pages « < 20 21 22 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> 2005 Citroen C5 Sedan Exclusive

wolfin
post 3 Jun 2019, 17:12
Post #631


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Resita sau caransebes...a fost acu 10 ani.

Totul platit. Cand s a desfacut motorul era ros lagarul tijei din chouloasa.

Motor 2.0 benzina.



This post has been edited by wolfin: 3 Jun 2019, 17:15


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kommodore_ss
post 1 Sep 2020, 23:03
Post #632


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 26 July 17




Scuzati offtopicul: merita sa mai cumpar in 2020 un c5 similar cu cel al initiatorului?


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 1 Sep 2020, 23:27
Post #633


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.596
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




E greu de dat un raspuns in termeni de alb si negru, fiindca depinde foarte mult de felul in care a fost intretinuta masina respectiva.
C5-ul e o masina comoda si in niciun caz sportiva, intretinerea nu costa mult (tocmai ce i-a facut soacra-mea o revizie, schimbat toate filtrele - polen, aer, carburant, ulei si 5 litri de ulei - 420 lei), insa se simte ca e o masina de 15 ani, adica nu are gadgeturi electronice, designul interior e cam demodat iar ala exterior iti place sau nu. In schimb, fiind o masina grea, apasarea pedalei se resimte in consum. Accelereaza de la zero la 100 in doua luni, iar consumul la drum lung poate varia intre 7,7% (cat am obtinut eu cel mai putin, mergand constant cu 120) si 11% cand am mers constant cu 150-160).
Electronica e punctul sensibil la masina asta si uneori apar in bord erori care nu au nimic de-a face cu realitatea.
Trebuie retinut ca de fiecare data cand o duci la service sau la vulcanizare, masina trebuie ridicata la maxim, altfel exista consecinte financiare destul de serioase.
Si nu in ultimul rand, daca se arde un bec de xenon, cu tot cu inlocuit e cam 400 lei bucata.

This post has been edited by Bwwlan: 2 Sep 2020, 15:03


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
22 Pages « < 20 21 22
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 11:34
Forum Renault