DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

72 Pages « < 69 70 71 72 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Preturi piese DACIA SOLENZA, daca va intereseaza preturi!

Adrian Frigo
post 5 Jul 2017, 13:15
Post #2101


Membru cu o tigaie de dacie


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 4 February 15
From: Undeva,pe dreapta




Fugi de Autospeed ca dracu' de tămâie,sunt petarde! ph34r.gif
Încearcă să mai cauți prin magazine,poate mai au pe stoc ceva....


--------------------
Dacia 1300/ 1310/1410 GTL/CL/Lj/Renault /1972/1986/1997/2000 și ceva... - XX-00-UAP/ACR
Mașina este ca femeia,dacă nu o întreții....TE LASĂ!
Daciot convins!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maiorul
post 6 Jul 2017, 21:34
Post #2102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 228
Joined: 6 May 10
From: Bucuresti




Mda dar altceva inafara de autospeed , breckner si mai e ceva prompter (nu prea am auzit de acesta firma, stie cineva?) nu prea ai ce sa cumperi .

Parca as opta spre breckner , la un magazin de piese mai erau unele de Iasi (cred ca asam) .Cel de la magazin le recomanda smile.gif .

This post has been edited by Maiorul: 6 Jul 2017, 21:46


--------------------
Dacia lOGAN MCV II , Solenza , 1410 Sport , ex 1300 (2017 , 2004 ,1988, ex 1978) - Buc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian Frigo
post 7 Jul 2017, 06:48
Post #2103


Membru cu o tigaie de dacie


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 4 February 15
From: Undeva,pe dreapta




QUOTE(Maiorul @ 6 Jul 2017, 22:34)
... si mai e ceva prompter (nu prea am auzit de acesta firma, stie cineva?)

Păi ce să recomande și săracul vânzător...petardele chinezești se vând cel mai bine... mad.gif

Dacă ai găsit arcuri de Prompter,ești boier!Eu am tobe făcute de ei și sunt EXCELENTE,cam tot ce au ei în gamă sunt lucrate ceva mai bine și la preț rezon! smile.gif


--------------------
Dacia 1300/ 1310/1410 GTL/CL/Lj/Renault /1972/1986/1997/2000 și ceva... - XX-00-UAP/ACR
Mașina este ca femeia,dacă nu o întreții....TE LASĂ!
Daciot convins!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Crap
post 10 Aug 2017, 11:26
Post #2104


It's all about fishing !


Group: Members
Posts: 289
Joined: 29 June 05
From: Bucuresti / Militari




Am vandut Golfu' am ramas cu audi care n-are numere... drept si prin urmare am luat hotararea sa aduc la viata suprema furia rosie.

Comandat :

Brate st-dr TRW 137 Lei bucata
Set planetare 209+219
Burduf la bieleta de directie ca e spart 22lei
Fise bujii - 80 lei
Bujii 14 lei BUC
Am gasit si la service sa-mi faca racordul flexibil spart (drumurile pescuitului)

Masina a fost lasata din Dec 2012 cu filtre schimbate ulei schimbat, a parcurs doar 1690 KM in cei 5 ani.

Am comandat si filtre si ulei !!!!!!!!!!!!!!!

P.s. intre timp masina a primit parbriz nou.

Mai ramane doar caseta de directie dusa la reco'

P.p.s dupa 14 ani am completat instalatia de AC cu 450 Grame, scoate fulgi de nea biggrin.gif (metaforic)


--------------------
Dacia/VW/Audi Solenza/MK5/A3/Megane III 2003/2008/2007/2013 - ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johny_bravo006
post 5 Dec 2017, 23:20
Post #2105


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 20 December 09




Salutare, am si eu o intrebare si sper ca e ok sa postez aici : toba intermediara si finala unde gasesc in Bucuresti la un pret mai acceptabil? Precizez ca sunt doar temporar Bucuresti si nu cunosc orasul prea bine.
Daca are cineva vrwun bloc de lumini sh dar original ma poate contacta ca sunt interesat. Cel care il am pe masina acum este nou dar SRL si semnalizeaza cand vrea.
Multumesc!


--------------------
Dacia Solenza 2003 Confort - XX 05 WAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 6 Dec 2017, 20:57
Post #2106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




QUOTE(johny_bravo006 @ 5 Dec 2017, 23:20)
Salutare, am si eu o intrebare si sper ca e ok sa postez aici : toba intermediara si finala unde gasesc in Bucuresti la un pret mai acceptabil? Precizez ca sunt doar temporar Bucuresti si nu cunosc orasul prea bine.
Daca are cineva vrwun bloc de lumini sh dar original ma poate contacta ca sunt interesat. Cel care il am pe masina acum este nou dar SRL si semnalizeaza cand vrea.
Multumesc!
*




Blocuri de lumini gasesti la greu pe OLX, dar e oarecum riscant. Nu stii ce vei primi si in ce stare este, indiferent de ce va spune vanzatorul. Coclite si ...obosite.
Daca il mai ai pe cel vechi (origianal) al masinii, il poti resuscita. Este un topic destule de coerent si clar.
Cel aftermarket ...panarama. De acord cu tine.
Mai poti comanda online (epiesa). Acolo iti aduc la comanda, ce vrei tu dupa buget. Mie mi-au prezentat patru oferte (intre 100 si 500 lei). Am ales sa-l mai repar (consta in curatare si gresare) inca o data pe al meu, cel original al masinii. Inca mai misca.
Asa ca ...sa nu dai banii pe vreo mizerie si samai platesti si curierul. Mergi intr-un parc de dezmembrari, probeaza-l si te intelegi cu nenea ala de acolo. Asa mai merge. Parerea mea.


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrV
post 7 Dec 2017, 12:55
Post #2107


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 3 November 11




Salut. Acum vreo 3 luni cred, am luat din targul Vitan (Soseaua Vitan Barzesti intersectie cu Splaiul Unirii) intermediara Conex si finala Stelco. Altceva nu am gasit. 80, respectiv 150 parca, nu am bonurile la indemana. In afara de Conex (care nu sunt minunate conform colegilor de forum), nu cred sa mai gasesti altceva. Succes.


--------------------
Dacia Solenza 2004 Confort
Singura modalitate de a face fata pretentiilor exagerate, este sa le indeplinesti. Dr. Rusu M.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johny_bravo006
post 12 Dec 2017, 18:58
Post #2108


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 20 December 09




QUOTE(danygaro @ 6 Dec 2017, 20:57)
Blocuri de lumini gasesti la greu pe OLX, dar e oarecum riscant.  Nu stii ce vei primi si in ce stare este, indiferent de ce va spune vanzatorul. Coclite si ...obosite.
Daca il mai ai pe cel vechi (origianal) al masinii, il poti resuscita. Este un topic destule de coerent si clar.
Cel aftermarket ...panarama. De acord cu tine.
Mai poti comanda online (epiesa). Acolo iti aduc la comanda, ce vrei tu dupa buget. Mie mi-au prezentat patru oferte (intre 100 si 500 lei). Am ales sa-l mai repar (consta in curatare si gresare) inca o data pe al meu, cel original al masinii. Inca mai misca.
Asa ca ...sa nu dai banii pe vreo mizerie si samai platesti si curierul. Mergi intr-un parc de dezmembrari, probeaza-l si te intelegi cu nenea ala de acolo. Asa mai merge. Parerea mea.
*



Salutare , blocul de lumini l-am schimbat acum vreun an pentru ca nu aveam de ales, mi se blocase noaptea in drum spre casa pe faza lungasi mai aveam vreo 70 km pana acasa...cate claxoane am mai primit atunci biggrin.gif . Am luat unul aftermarket la 80 si ceva de lei, aftermarket ca cel original era vreo 300 lei si am zis ca nu merita atat. De cand l-am luat face chesti asa cu semnalizarea fara sa ating maneta. Ma enerveaza tare de tot...dar am zis ca decat sa iau unul obosit la mana a doua mai bine aftermarket dar nou. In Galati la dezmembrari nu gaseam fara 150 lei...in fine o sa caut pe aici prin Bucuresti pe la dezmembrari sa vad ce gasesc. Cel vechi l-am aruncat de atunci cand l-am demontat. Multumesc pentru raspuns, danygaro !

12 Dec 2017, 19:01:
QUOTE(DrV @ 7 Dec 2017, 12:55)
Salut. Acum vreo 3 luni cred, am luat din targul Vitan (Soseaua Vitan Barzesti intersectie cu Splaiul Unirii) intermediara Conex si finala Stelco. Altceva nu am gasit. 80, respectiv 150 parca, nu am bonurile la indemana. In afara de Conex (care nu sunt minunate conform colegilor de forum), nu cred sa mai gasesti altceva. Succes.
*




Salutare , targul Vitan stiu unde este, au program si Duminica cumva ? . In afara de Connex chiar nu am gasit altceva...pana la urma o sa iau asa, dar sper sa fie deschis duminica ca altfel nu am cum. Multumesc pt raspuns, DrV,7 !

This post has been edited by johny_bravo006: 12 Dec 2017, 19:01


--------------------
Dacia Solenza 2003 Confort - XX 05 WAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrV
post 12 Dec 2017, 20:17
Post #2109


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 3 November 11




Da, este deschis, de fapt duminica este targul propriu zis. 4 lei intrare per pedes, 7 lei cu masina (din auzite de la un prieten, eu nu m-am dus decat in timpul saptamanii).


--------------------
Dacia Solenza 2004 Confort
Singura modalitate de a face fata pretentiilor exagerate, este sa le indeplinesti. Dr. Rusu M.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 12 Dec 2017, 20:18
Post #2110


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.056
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




L-V e intrare libera, S-D costa 4 lei, parcarea nu mai stiu cat era. Du-te la mai multe "magazine" (niste dughene soioase, din pacate) si intreaba la toate pretul. Mai intai vezi daca gasesti tobe Stelco (mai de calitate), daca nu, iei ce gasesti, asta e.




--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johny_bravo006
post 14 Dec 2017, 22:43
Post #2111


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 20 December 09




QUOTE(Bicicleta galbena @ 12 Dec 2017, 20:18)
L-V e intrare libera, S-D costa 4 lei, parcarea nu mai stiu cat era. Du-te la mai multe "magazine" (niste dughene soioase, din pacate) si intreaba la toate pretul. Mai intai vezi daca gasesti tobe Stelco (mai de calitate), daca nu, iei ce gasesti, asta e.
*




Salutare ,

Am gasit toba intermediara connex la 100 lei , am cumparat-o dar nu am luat si coliere metalice si nici tampoane :| am uitat sa le iau si pe astea... aveti idee daca colierele metalice sunt pe marimi? trebuie o marime in mod special pentru intermediara ? trebuiesc 2 coliere sau unul ?

Attached thumbnail(s)
colier_toba_dacia_solenza.jpg ( Size: 75.08k ) Number of downloads: 267


--------------------
Dacia Solenza 2003 Confort - XX 05 WAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrV
post 15 Dec 2017, 10:35
Post #2112


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 3 November 11




Da, la intermediara sunt doua coliere, nu stiu marimile. Daca ceri colier de toba pentru solenza majoritatea vanzatorilor stiu ce sa iti dea.

Intre intermediara si finala este acela pe care l-ai atasat tu, intre intermediara si catalizator este un altul, jgheab semicircular care se strange cu un surub.
colier_toba_solenza.jpg ( Size: 5.37k ) Number of downloads: 263


--------------------
Dacia Solenza 2004 Confort
Singura modalitate de a face fata pretentiilor exagerate, este sa le indeplinesti. Dr. Rusu M.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johny_bravo006
post 18 Dec 2017, 09:10
Post #2113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 20 December 09




QUOTE(DrV @ 15 Dec 2017, 10:35)
Da, la intermediara sunt doua coliere, nu stiu marimile. Daca ceri colier de toba pentru solenza majoritatea vanzatorilor stiu ce sa iti dea.

Intre intermediara si finala este acela pe care l-ai atasat tu, intre intermediara si catalizator este un altul, jgheab semicircular care se strange cu un surub.
colier_toba_solenza.jpg ( Size: 5.37k ) Number of downloads: 263

*




Salut, am gasit si cele 2 coliere si tampoanele ...astazi ma duc sa le schimb. Apropo...se foloseste si pasta de etansare pentru esapament ? asa mi-a zis cel care monteaza toba. Se pune intre intermediara si catalizator? intre intermediara si finala?


--------------------
Dacia Solenza 2003 Confort - XX 05 WAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrV
post 18 Dec 2017, 12:04
Post #2114


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 3 November 11




Da, se pune pasta intre intermediara si finala. Unde te duci?


--------------------
Dacia Solenza 2004 Confort
Singura modalitate de a face fata pretentiilor exagerate, este sa le indeplinesti. Dr. Rusu M.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johny_bravo006
post 18 Dec 2017, 15:11
Post #2115


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 20 December 09




QUOTE(DrV @ 18 Dec 2017, 12:04)
Da, se pune pasta intre intermediara si finala. Unde te duci?
*



La un service vis a vis de Patinoarul National. In rest erau ocupati toti...sau aveau preturi de la 100 lei in sus...


--------------------
Dacia Solenza 2003 Confort - XX 05 WAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 27 Apr 2018, 20:28
Post #2116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




Senzor viteza (captor viteza) JAG (Made in France) - am cautat ceva, oricum aveam de gand sa iau un produs cat mai bun - 145 lei.
Am gasit inclusiv ... ”de ASAM” (in jur de 40 lei) ...câââââhhh ... mad.gif

This post has been edited by danygaro: 27 Apr 2018, 20:31

Attached thumbnail(s)
IMG_20180425_212608.jpg ( Size: 417.18k ) Number of downloads: 204


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 8 Jun 2018, 14:19
Post #2117


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Macara electrica: 90 lei.
Bucsi bara stab: 20 lei
Bride bucsi bara stab: 70 lei, pe cod de megane 1 classic, 1.4 - originale. S-au potrivit perfect

index.jpg ( Size: 106.88k ) Number of downloads: 202


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 16 Jul 2018, 10:59
Post #2118


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Iulikk, asa o bară stabilizatoare galbenă nu am mai văzut smile.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 16 Jul 2018, 11:35
Post #2119


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Vopsit electrostatic. 3 straturi grund + 2 vpopsea galben Petrom + un strat de lac smile.gif


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 16 Jul 2018, 21:25
Post #2120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




Cum a cam venit vremea sa schimb "distributia", si tot se va umbla pe acolo, cred ca s-ar impune sa verific/schimb si pompa de apa. NU am decat vreo 35.000km in 5 ani cu actualul kit complet (distributie+pompa).
Daca pretul "distributiei" - curea si rola (origine) este in jur de 120 lei, pretul pompei originale este ceva mai scump...235 lei.
Exista si variante ceva mai ieftine
- Hepu - 130 lei, SKF - 128, Valeo 117 lei.
Oare cea de origine de cine este facuta, pe ea scrie RENAULT, dar sigur nu e facuta de ei ?
Ce mi-ati sugera in acest sens ?
Cu multumiri anticipate !


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 17 Jul 2018, 09:59
Post #2121


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Pompa as recomanda AIRTEX sau SKF.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 17 Jul 2018, 10:24
Post #2122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




QUOTE(Iulikk @ 17 Jul 2018, 09:59)
Pompa as recomanda AIRTEX sau SKF.
*



Thanks Iulica !
Oare cea originala cine o face? Cred ca tot vreun producator ...dedicat.
Sa fie oare Valeo? Cu ei lucreaza Renault mai mult pe la ..."electrice"

AIRTEX-ul este si mai ieftina ...101 lei.

This post has been edited by danygaro: 17 Jul 2018, 10:28


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 17 Jul 2018, 12:09
Post #2123


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Nush de cine e facuta. Eu acum la DOLZ. A costat 80 de lei. In toamna o schimb cu Airtex. Am avut inainte Airtex. Mi-a placut ca si calitate si finisaje.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 17 Jul 2018, 18:43
Post #2124


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.845
Joined: 20 October 08
From: Buzau




Chiar dacă am fost sceptic inițial, și eu recomand Airtex. Nu a creat probleme în 8 ani, respectiv 45.000 km.


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 18 Jul 2018, 08:18
Post #2125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




QUOTE(Iulikk @ 17 Jul 2018, 12:09)
Nush de cine e facuta. Eu acum la DOLZ. A costat 80 de lei. In toamna o schimb cu Airtex. Am avut inainte Airtex. Mi-a placut ca si calitate si finisaje.
*




QUOTE(BoR @ 17 Jul 2018, 18:43)
Chiar dacă am fost sceptic inițial, și eu recomand Airtex. Nu a creat probleme în 8 ani, respectiv 45.000 km.
*




Multumesc mult baieti !

Recunsoc ca nu vreau sa "ma carpesc" cu cine stie ce panarama sa fiu nevoit sa merg de doua ori la mecanic. La el manopera e manopera, indiferent de ce piesa ii aduc. Odata m-am ...zgarcit la 80-90 lei la o piesa (nu am luat originala) si a cedat dupa circa un an. Putin, foarte putin ... biggrin.gif
MAi ales ca este si o zona ...mai cu probleme. O pompa nashpa, poate rupe cureaua distributiei...si atunci chiar ca-i circ.

Asa ca fac sapaturi.
Thanks again !

18 Jul 2018, 08:55:
Am citit topicul dedicat pompelor de la sectiunea Logan.
Mai rau m-a bulversat ... tongue.gif
Am vazut topuri, pareri, opinii.
Oricum ...de retinut anumite aspecte. Norocul cred ca ...primeaza ... biggrin.gif


This post has been edited by danygaro: 18 Jul 2018, 08:55


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 18 Jul 2018, 10:45
Post #2126


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Ti-am zis. In februarie voi pune ori Airtex ori SKF.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 18 Jul 2018, 12:27
Post #2127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




QUOTE(Iulikk @ 18 Jul 2018, 10:45)
Ti-am zis. In februarie voi pune ori Airtex ori SKF.
*




Iulika am luat tot Poporului de la cap-coada.

Cum varianta aftermarket imi este clara ...(multumesc!) ...m-a interesat mai mult in scop orientativ, varianta originala ...just in case.
Asasdar, preturi pentru varianta "de uzina" intre 210 si 290 lei !
Aviz posibilior amatori !

<span class='edit'>18 Jul 2018, 12:28:</span>
QUOTE(Iulikk @ 18 Jul 2018, 10:45)
Ti-am zis. In februarie voi pune ori Airtex ori SKF.
*




Iulika am luat tot Poporului de la cap-coada.

Cum varianta aftermarket imi este clara ...(multumesc!) ...m-a interesat mai mult in scop orientativ, varianta originala ...just in case.
Asasdar, preturi pentru varianta "de uzina" intre 210 si 290 lei !
Aviz posibilior amatori !

<span class='edit'>18 Jul 2018, 12:52:</span>
Aaaa ... si intr-un loc avea si "originală MOTRIO”.
Parca 130 sau 150 lei costa !

Oricum e un mister mare de unde provine pompa de uzina si printre comercianți.

This post has been edited by danygaro: 18 Jul 2018, 12:58


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 18 Jul 2018, 13:25
Post #2128


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Ia de pe autokarma dupa cod de renault... eu folosesc Renault Kangoo 1999, 1.4 MPI pt piese de distributie. Acolo gasesti de toate.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 18 Jul 2018, 14:18
Post #2129


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




QUOTE(Iulikk @ 18 Jul 2018, 13:25)
Ia de pe autokarma dupa cod de renault... eu folosesc Renault Kangoo 1999, 1.4 MPI pt piese de distributie. Acolo gasesti de toate.
*




Buna idee Iulika!
Ia sa vedem ce gasim acolo ... rolleyes.gif

Te tin ...la curent !
Si pe restul ... interesatilor !

Deci Kangoo 1999 / 1.4 MPI, zici !

<span class='edit'>18 Jul 2018, 14:25:</span>
Cautat si gasit ...cam acealesi marci/producatori, doar ca sunt mai multe oferte. Desigur se regasesc si cei din oferta pentru SLZ.
Cea originala este tot 230 Lei.
Codul ”de uzina” al pompei, potrivit manualului de service este acesta: 60 01 543 359 Pompa apa

Multumesc pentru pont !

This post has been edited by danygaro: 18 Jul 2018, 14:26


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 19 Jul 2018, 09:27
Post #2130


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral






--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Potrivit REGULAMENTULUI:
p ) Mesajele ce contin oferte comerciale, permanente sau ocazionale, ale persoanelor juridice sau fizice pot fi postate doar in sectiunile Bursa sau Anunturi, cu respectarea suplimentara a Regulamentelor specifice pentru respectivele sectiuni.

SANCTIUNI:
H) In cazul incalcarii punctului 2p, moderatorii vor sterge imediat mesajul respectiv si il vor avertiza public sau privat pe utilizatorul in cauza. La a doua abatere, se va bloca definitiv accesul la forum pentru persoana incriminata.


În acest topic puteți comunica prețuri ale diverselor piese/repere pe care le-ați cumpărat sau pe care intenționați să le cumpărați și ați aflat prețul lor.

Pentru o informare cât mai corectă este de dorit să precizați :
1. exact piesa în cauză;
2. locul de proveninență al piesei (originală dacia sau srl compatibilă);
3. prețul piesei ;
4. locul unde ați găsit piesa cu prețul respectiv.


--------------------
Go to the top of the page
72 Pages « < 69 70 71 72 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 20:21
Forum Renault