DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> LED-uri la masca de la radiator, a mai incercat cineva sa -si puna?

Pipo_arp
post 2 May 2005, 15:33
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 29 November 04




Salut! Sunt un membru destul de nou pe aici dar mi-am facut curaj sa deschid si eu un topic.
Dupa ce mi-am pus plasa la masca de la radiator m-am gandit k nu ar arata rau daca a-si putea s-o luminez cumva,asa m-am hoatarat sa-i pun niste led-uri(albastre). momentan am 5,si pot zice ca sunt chiar multumit de cum se vede. avantajul este ca,atunci cand aprinzi farurile nu se mai vad aproape deloc,asa ca n-am probleme cu politia.
Am si o poza......ce ziceti?


Attached thumbnail(s)
Imag008.jpg ( Size: 8.36k ) Number of downloads: 667


--------------------
Dsn Dsn
FAC SPORT EXTREM CU DACIA\CU OCHII INCHISI O CALC|IMI PLACE SENZATIA!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 2 May 2005, 15:36
Post #2


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




nu stiu ce sa zic..arata kitsch sau e util... oricum mai papa energie in plus, si nu cred ca ajuta la mare lucru..


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 2 May 2005, 16:05
Post #3


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Chestia asta cu LED-urile se cheama IMBUNATATIRE ?? blink.gif

On-topic : arata naspa. Mie personal nu imi place. Ce vrei sa "spui" cu LED-urile alea ? .. asta nu inteleg eu .. ce vrea sa spuna lumea cu lumina SUB masina, LED-uri albastre la stropitori, cd-ul in geam , etc .. nu inteleg si pace.

Oricum, daca din punctul tau de vedere arata mai frumos e OK, eu iti respect parerea dar ... TOPIC CLOSED

Pentru nelamuriri/reclamatii/sugestii va rog sa ma contactati pe mesageria privata "PM"

Later edit: m-am decis sa nu il mai inchid ca o sa il mut in curand la Cafenea smile.gif


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 2 May 2005, 21:03
Post #4


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Oameni buni, va rog aveti mila de mine!
Voi vreti sa ma omorati printr-un sistem absolut neasteptat!
Voi vreti sa ma faceti sa rad de sa cad sub masa si sa nu ma mai ridic. radmasa.gif radmasa.gif .
Ps: Am si eu un cuptor cu microunde, credeti ca puteti sa-mi puneti niste leduri la geam sa lumineze albastru?...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Antrax
post 3 May 2005, 00:49
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 8 January 05




fiecare isi face masina cum ii place. Aici pe forum nu poate omu sa-si faca ceva la masiana, ceva care-i place pentru ca tot timpul se gaseste cineva sa se ia de el. Daca la om ii place cu leduri, ce aveti impotriva?? Ca nu ajuta la nimic doar la aspect...cine vrea se uita cine nu, nu. Oricum gusturile nu se discuta.


--------------------
Dacia Super Nova - TN 08 UNB
Dacia Super Nova 1,4 MPI. Membru RR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 3 May 2005, 06:31
Post #6


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Stie cineva unde gasesc niste LED_uri albastre de montat pe ventilul de la roata?
Nu....nu pt rotile de la masina ci pt tamburul de la masina de spalat...ca mi se pare ca ar arata mai "fensi si cul"!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristimm
post 3 May 2005, 08:02
Post #7


Membru vechi


Group: Members
Posts: 664
Joined: 30 September 02
From: Bucuresti




Poate ca ajuta totusi la ceva: SPERIE INSECTELE si acestea nu mai intra la radiaor. smile.gif


--------------------
ex Dacia Nova GTi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 3 May 2005, 08:34
Post #8


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Ntz..pt insecte se foloseste un sticker cu "SPIDER"


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
free_fiber
post 3 May 2005, 21:48
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.555
Joined: 25 October 04
From: Bucuresti




Pipo_arp, baietii mai fac misto asa.... dar pe bune, nu arata bine. masina ta arata mult mai bine in avatar. Mai bine iti pui niste becuri BlueVision care dau un plus de agresivitate masinii, parerea mea.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.5dci 85CP 2008 - B xx XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi_21us
post 4 May 2005, 11:09
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 274
Joined: 5 March 04
From: Brasov




baieti la-ti luat cam tare pe Pipo_arp.nu credeti?e primul lui topic si deja si-a schimbat parerea despre acest forum.Pipo_arp daca tie iti place nu lua in considerare ce spun carcotasi de pe aici biggrin.gif


--------------------
Fiat Albea 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 4 May 2005, 12:49
Post #11


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




@ Liviu, la Cafenea ?!
@ Asarban. Pe cuvant ca am vazut undeva masina de spalat cu iluminare in interior. Nu cred ca erau chiar leduri pe tambur, dar pe aproape
@ pipo_arp . Eu n-am nimic personal cu nimeni de disputat in ceea ce priveste gusturile. Adica eu consider ca fiecare se ghideaza in dupa propria scara de valori construita pe baza educatiei pe care o primeste in viata. Iar parerea MEA, dupa scara MEA de valori, e ca intre topicul asta si un topic cu "Ce milieu credeti ca s-ar potrivi cel mai bine la luneta?" nu e nici o diferenta


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 May 2005, 12:53
Post #12


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Si acu parerea mea din punct de vedere legal: daca as fi politist, numai bine mi-ar prinde sa dau o amenda pentru utilizarea necorespunzatoarea a luminilor (codul de lumini) pe masina...
Ia mai cititi voi prin regulament, ordonanta si normele de la RAR ce culori ai voie sa pui pe masina, pe care parte (fata, spate), ce inseamna anumite culori si cine si le poate pune...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pipo_arp
post 4 May 2005, 17:23
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 29 November 04




baieti,va multumesc pt sinceritate!cum a zis si Antrax,nu au un scop practic(asa cum nu au multe topicuri de pe acest forum) ci un scop pur estetic! credeti-ma ca nu sunt genul de persoana care sa-si puna cd-uri la oglinda,cutii de surprize kinder la antena,sau mileuri pe bord(apropo de scara de valori!)! nu stiu despre poza care am pus-o pe acest topic dar credeti-ma ca in realitate nu arata chiar asa rau!
biggrin.gif sunt constient ca nu este masina a s.r.i.-ulu,s.p.p.-ului,a jandarmeriei sau ambulanta,si tocmai de aceea nu pretind ca ceilalti participanti de trafic sa se deplaseze cat mai aproape d marginea drumului sau de acostament...smile.gif iar cu rar-ul nu este o problema deoarece se pot scoate f usor!
Asta e....nu poti sa-i multumesti pe toti si sunt constient d asta! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif



--------------------
Dsn Dsn
FAC SPORT EXTREM CU DACIA\CU OCHII INCHISI O CALC|IMI PLACE SENZATIA!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmindv
post 4 May 2005, 18:27
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 4 May 05




sunt total d acord are scop decorativ dar habar nu are nimeni aici de tuning sunt convins,, e super misto si cu niste neoane sub masinuta,,,,bv propietarului

This post has been edited by cosmindv: 5 May 2005, 08:04


--------------------
dacia 1300 lux supernova - b 20 cdv
am masina marca RATB model 104 :D caut idei de tuning
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 May 2005, 19:10
Post #15


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Draga cosmindv, ca sa-ti raspund la enuntul tau
QUOTE(cosmindv)
dar habar nu are nimeni aici de tunning sunt convins
noi avem habar de tunning (tune-up).
Ar tebui sa-ti spun fraza asta verbal, ca se pune un accent pe ultimul cuvant, si atunci ar fi mai clar ce vreau sa spun...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanF
post 4 May 2005, 20:41
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 100
Joined: 16 July 04
From: Bucuresti




Da aveti talent nu gluma. Talent in a va spune parerea astfel incat sa faceti omul sa se simta de cacao.
Acum serios credeti ca daca spuneati in alt fel ce ganditi nu intelegea omul ce avea de inteles?


--------------------
Ford Focus - ...
FOCUS 2007 1.6 TI-VCT FUN X
Fotografie de produs - www.orangefoto.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmindv
post 4 May 2005, 22:04
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 4 May 05




asta e stiulul lor,,, de cate ori am scris pe calc un site de tuning am scris de 2 ori nn ,,,, mare crima,,, in fine,,, dar sa vorbim despre acele leduri ,,, parerea mea,,, daca e omul mai nebun si vrea sa aiba masina speciala poate foarte bine sa aprinda ledurile numai cand vrea sa dea cerculete sa faca sou la vreun concurs ceva ,,, expozitie,,,, acolo merge,,,

ps pt klaus tunning se scrie tuning tongue.gif am pus special sa vad daca se prinde careva,,, desigur,,, ai schimbat subiectul ai zis u tune-up biggrin.gif,,, grozav iar e 0-0

cat despre tune-up ,,,, bv daca vreti sa scoateti pe o dacie performante de subaru (sa cada tabla d p ea) sincer vreau sa vin si eu pe la voi pe la garaj

tot neoane am vrut si eu sa pun pe poza asta enjoy

This post has been edited by cosmindv: 4 May 2005, 22:30

Attached thumbnail(s)
dac1_copy.jpg ( Size: 255.03k ) Number of downloads: 440


--------------------
dacia 1300 lux supernova - b 20 cdv
am masina marca RATB model 104 :D caut idei de tuning
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Antrax
post 4 May 2005, 22:52
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 8 January 05




A trebuit sa deschid eu subiectul asta ca sa va dati seama ca aici pe forum de fapt lumea stie doar sa critice lucrul altuia. Asta este. poate unii spun din invidie, poate unii spun doar asa ca se plictisesc dar in fine. Fiecare vede lucrurile cum vrea. Si apropo de leduri,neoane etc. Poate ca noi suntem prosti (cum zic unii), dar cu se face ca in toate filmele americane cum ar fi 2 fast 2 furios sau jocul NFSU se pun neoane sub masina?? Si aia sunt prosti in domeniul asta??


--------------------
Dacia Super Nova - TN 08 UNB
Dacia Super Nova 1,4 MPI. Membru RR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmindv
post 5 May 2005, 08:02
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 4 May 05




e si normal sa primeasca in continuare critici,,, dar intrebare?? au vazut criticii astia cum arata intr-adevar (nu numai in filme,, shi ma rog ca pt clarvazatori si in filme arata bine) in realitate!!!! un neon sub masina sau niste leduri bine puse sub radiator,, prin portbagaj.. pe la motor ,,, sunt absolut super,,, eu am neoane si in camera tongue.gif (eu sunt un impatimit al neoanelor) dar daca vrei sa ai masina cu adevarat speciala,,, cum este a tovarasului pipo adica spoilerata frumos,,, merita sa pui si ceva sa dea senzatia de adevarat ozn ,,, cat despre legislatie ,,, sunt masini prin romanie cu neoane albastre sub ele shi nu au treaba ca nu trebuie naparat sa mergi cu ele aprinse pe DN1 (poate pe colentina,,, sa mai se dea un anunt de ozn tongue.gif) poti sa iti aprinzi "acesoriile" cand vrei si poti sa dai spectacol ,,,


respect

This post has been edited by cosmindv: 5 May 2005, 08:43


--------------------
dacia 1300 lux supernova - b 20 cdv
am masina marca RATB model 104 :D caut idei de tuning
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 5 May 2005, 08:43
Post #20


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Antrax

1) Nivelul nu e mai mare intre americanii aia si voi. Nu inseamna ca daca exista in 2fast 2furious inseamna ca sunteti mai buni voi astia cu neoane si alte prostii
2) Doi la mana, aia pun pe MASINI. Noi avem masini ieftine, nu nervoase deja din fabrica la care le mai adaugi tu ceva "atitudine". In schimb orbeste si fara cap voi vedeti ceva in filme, va uitati ce aveti sub balcon si vreti si voi la fel. Mie imi pute asta a chestie destul de childish.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmindv
post 5 May 2005, 08:48
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 4 May 05




dar de ce nu??? nu inteleg de ce ne recomanzi sa ramanem mai prosti ca asa am ramas cu aceste masini ieftine eu zic ca daca gandeau toti ca noi aveam si noi mai mult respect fata de sine,,, acum un om se duce la garaj ,,, sta si se uita la supernova lui ,,, care are pe ea caputa modificata niste spoilere vopsita la comanda cu ce culoare vrea omu,,,l si il faci sa zica:

am facut niste chiciuri

nu e corect trebuie sa fim cat mai americani si sa improvizam si sa aducem ceva nou si noi ,, asta e parerea mea

pai daca suntem in stare sa facem pe placul nostru o masina ca asta,, primim mai mult respect decat daca am modifica un H2 care si asa este o masina gata modificata

nu asta e scopul acestui forum sa ne facem masinutele pe placul nostru??

_________________

RESPECT

This post has been edited by cosmindv: 5 May 2005, 08:51


--------------------
dacia 1300 lux supernova - b 20 cdv
am masina marca RATB model 104 :D caut idei de tuning
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 5 May 2005, 08:57
Post #22


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Cand imi cautam casa am vazut un apartament cu un hol lung si intunecos, cu gresie neagra lucioasa pe jos si cu niste stalactite care "curgeau" din tavan. Proprietareasa era tare mandra de el, insa mie imi dadea o senzatie acuta de greata.
De gustibus non disputandum. Sau nu-i frumos ce-i frumos, e frumos ce-mi place mie...
Exact acelasi lucru este si cu manelele, si cu BUG&Co. Unora le place, altora nu.
Problema este in momentul in care celor carora le place sunt minoritari si incearca agresiv sa le impuna si altora sa le placa ceea ce lor le place.

Ei bine, mie nu-mi place. Si am zis-o suficient de decent (nu doresc sa citez apelativele cu care am fost "gratulat" pe pm pentru punctul meu de vedere).

PS: sa deschid si eu niste topicuri cu ce mileuri sa punem pe bord (pot sa fie si carpete, si paturi mitoase, si covoare persane etc)? Sau de care tip de CD sa ne punem la oglinda (CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVR-R, DVD-RW)? Sau de care tip de catelus care da din cap sa ne punem pe tableta din spate (culoare, rasa etc)? Sau ce abtibilduri sa lipim pe parbriz si pe masina (mesaje, desene, trimiteri etc)? etc, etc... Credeti ca acele topicuri ar fi inferioare acestuia? Aveti argumente?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 5 May 2005, 08:57
Post #23


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




@cosmindv

E o mica diferenta intre tine si american. Si inca una mare, dar voi asta nu vedeti

1) Ei tuneaza masini deja dotate, si mai baga fite in ele, sa se simta ei bine. Ei nu ajung la chestia ciudata ca tuningu e mai scump decat masina.
2) Pentru masini vechi, dar chiar vechi au ei hot rod-urile. Si le fac ca lumea. Nu se limiteaza la spoilere si neoane...de fapt...de obicei lipsesc astea pe masini vechi. Neoane si alte prostioare dinastea ajung doar pe masini scumpe si proprietari cu creier destul de limitat. Ajunge sa te uiti la televizor sa vezi asta, problema e sa vrei sa vezi....
3) Mai exista tuning pe masini vechi negro style, adica de 3 lei de obicei. Aici cred ca se poate incadra tuningul romanesc din fata blocului, cu anumite "incercari" nereusite in marea majoritate a cazurilor de a face ceva mai mult ca deh....asa s-a vazut la Pimp my ride.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 5 May 2005, 09:03
Post #24


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Ca sa nu o mai lungim.

Acest subforum, cat si cele omonime de la celelalte sectiuni se numeau pe vremuri (nu de mult apuse) "Tuning". Acum , din cauze mult discutate, s-a ajuns la concluzia ca pentru TUNING exista situri specializate .. la noi vorbim numai de IMBUNATATIRI . LED-uri la grila radiatorului, cd-uri in geam, mileuri pe scaune, neoane sub masina, etc NU SUNT IMBUNATATIRI ! Cred ca sunteti de acord cu mine ... IMBUNATATIREA e una iar TUNINGUL e alta (in anumite zone se suprapun, dar in esenta sunt diferite ).

TOPIC CLOSED (nu il sterg ca sa ramana "istoricul acestei discutii) !


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 08:58
Forum Renault