DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ajutor antifonare sub masina la aripi, ajutor antifonare sub masina la aripi

razvan_78
post 16 Sep 2013, 16:39
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 10 November 12




nu mam referit ca dau cu vopsea direct, ma refeream asa: 2 straturi grund, 2 antifon si 1 de vopsea peste antifon


--------------------
dacia supernova 2003 - db100von
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 16 Sep 2013, 17:07
Post #32


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Daca dai cu un antifon bun, nu mai e nevoie sa dai cu vopsea peste.
Iar la caroseria exterioara, primer, vopsea si eventual lac. Variante sunt multe...


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvan_78
post 16 Sep 2013, 17:11
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 10 November 12




totusi vopsea nu strica nu? pentru exterior am vopsea breckner


--------------------
dacia supernova 2003 - db100von
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 16 Sep 2013, 17:37
Post #34


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Poti sa dai si cu 5 straturi de vopsea, daca nu scapi intai de rugina, tot degeaba; citeste, intai, ca e destul. Vopseaua aia nu-mi spune nimic (daca-i "Breckner Germany" e clar, e facuta in Turcia). E greu sa gasesti lucruri ieftine si bune. Ia-o cu inceputul, vopseaua e spre sfarsit.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvan_78
post 16 Sep 2013, 18:27
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 10 November 12




mai gasesti ceva azi de calitate sau original???


--------------------
dacia supernova 2003 - db100von
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spik1
post 16 Sep 2013, 18:51
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 14 February 13




Mai las-o incolo de vopsea, ca tot crapa pe stratul de antifon !
Cele bune !


--------------------
Dacia Sandero 2012 - IF 08 GTA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvan_78
post 19 Sep 2013, 15:12
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 10 November 12




Cel mai rau la mine este mancata de rugina la usile din spate partea unde este cremaliera, nu stiu cum se numeste la dacia veche 1310 popular le zicea gascan....acum nu stiu cum sa cer la magazin


--------------------
dacia supernova 2003 - db100von
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sustinromania
post 11 Aug 2015, 13:56
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 5 January 15
From: Brasov




va rog daca se poate o informatie - ma intereseaza daca imi puteti spune un nume de firma romaneasca unde se produce antifonul pentru burta masinii sau numele acelui produs ca nu stiu cum sa caut si pana acum nu am gasit nimic.
multumesc

11 Aug 2015, 14:15:
am revenit pentru ca in final am gasit o vopsea antifonica insonorizanta pe baza de apa de la EMEX - le-am trimis mesaj pentru ca la ei nu mai apare pe site - am gasit la mana a 2-a pe cineva din Jilava care vinde asa ceva - imi convine ca e undeva la 16 lei kg si in plus e si gri ca masina pe care o am

astept daca ma puteti ajuta alte marci de la voi - numai romanesti - nu ma intereseaza Germania sau alte state din jur pentru ca de cate ori am luat ceva romanesc a fost mai ieftin si a rezistat mai bine ca alt produs din alta tara (nu este o generalizare, doar din experienta mea nu foarte vasta)
multumesc

11 Aug 2015, 15:44:
"pistritu has sent you this email from http://www.daciaclub.ro/index.php.
salut
te duci pana la jilava sa iti iei antifonu? sau au si pe la magazine in Bucuresti
Imi scrii acolo pe topic unde ai intrebat"

sa dau si un raspuns in tema:

am gasit un anunt pe olx si l-am intrebat pe respectivul cand am scris si pe acest topic cat costa cu tot cu livrare in Brasov - nu sunt din Bucuresti - eu sunt din Brasov - am si niste miniu de plumb la vanzare pe care il folosesc la protejarea pragurilor (atat cat mai am ce - sunt atinse de rugina dar se pare ca vor trece iarna asa pentru ca momentan nu gasesc banii nici pe lumina ce sa mai zic de intuneric smile.gif

daca are cineva nevoie cred ca sunt vreo 7 kg in cutia originala si mie imi trebuie maxim 1 kg asa ca sunt dispus eventual sa il dau la schimb pe antifon (din nou numai romanesc)

acesta nu este un anunt de vanzare - este in replica la ce a intrebat colegul, promit ca daca se intereseaza careva voi pune anunt de vanzare si la bursa sau in zona adecvata

This post has been edited by sustinromania: 11 Aug 2015, 15:44


--------------------
skoda octavia 2001 Ambiente 1.6SR benzina combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PH-06-BOA
post 11 Aug 2015, 21:35
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.731
Joined: 28 April 07




Apreciez foarte mult, susținerea produselor utohtone, dar fie că sunt făcute aici, hoții care spun c-au investit, nu sunt Români. Așa că, ai toate șansele să să iei un produs prost, pentru că nimeni nu vine la tine-n curte, să facă ceva, și să mai fie și bun ca șă-ți ridice ție prestigiul. Toți cei care au venit cu „investiții” la noi, au venit să distrugă, nu să te facă vedeta lumii industriale. Așa că, ți-aș recomanda ceva cam scump, dar bun - terosonul. E cam 45 de lei o cutie de 2kg, pe care nu e neapărat să-l dai cu pistolul (dacă n-ai), merge și la pensulă. Se usucă foarte repede (câteva minute), și-l poți dilua puțin pentru pensulă (la pistol se dă așa cum e). Găsești și pe net, ceva mai ieftin (era anul trecut spre iarnă, cu 30 lei/2kg).
Încă odată, felicitări pentru susținerea noastră , ca nație capabilă, dar și cretină , acceptând dictatura euroamericană !


--------------------
Dacia 1310 1988 - ph-99-aob
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sustinromania
post 11 Aug 2015, 22:18
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 5 January 15
From: Brasov




unde gasesc acest Teroson ca tot aud ca se vorbeste de el pe aici ?
iar la ce ai spus imi pare rau dar nu subscriu - un exemplu este fabrica unde se produce Loganul - francezii iau banii din logistica dar o parte din ei raman aici sub forma de salarii, impozite etc. - am posibilitatea cand iau un produs sa ajut tot pe unii ca noi sa aibe o viata normala si sa ia un salariu poate nu mare, dar macar ca varianta tot e mai buna decat sa ma duc la Lidl sau Kaufland si sa iau toate ieftinaturile nemtesti pentru ca nu am discernamant sau pentru ca nu ma intereseaza...in Germania la un moment dat 90% din masini erau produse la ei (deci banii ramaneau tot la ei in tara)
In timp este posibil sa vina la conducere manageri capabili romani care sa dea o alta directie lucrurilor

PS cat de curand trec pe Logan sau pe deloc...


--------------------
skoda octavia 2001 Ambiente 1.6SR benzina combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 12 Aug 2015, 01:17
Post #41


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(sustinromania @ 11 Aug 2015, 23:18)
un exemplu este fabrica unde se produce Loganul - francezii iau banii din logistica dar o parte din ei raman aici sub forma de salarii, impozite etc. - am posibilitatea cand iau un produs sa ajut tot pe unii ca noi sa aibe o viata normala si sa ia un salariu poate nu mare, dar macar ca varianta tot e mai buna decat sa ma duc la Lidl sau Kaufland si sa iau toate ieftinaturile nemtesti pentru ca nu am discernamant sau pentru ca nu ma intereseaza...in Germania la un moment dat 90% din masini erau produse la ei (deci banii ramaneau tot la ei in tara)
In timp este posibil sa vina la conducere manageri capabili romani care sa dea o alta directie lucrurilor

PS cat de curand trec pe Logan sau pe deloc...
*




Te felicit sincer pentru felul cum gandesti..... up.gif


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sustinromania
post 12 Aug 2015, 07:15
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 5 January 15
From: Brasov




multumesc - si o sa continui sa gandesc smile.gif
si sa incerc sa imi ajut comunitatea din care fac parte in cazul de fata daciaclub
drumuri sigure tuturor !

13 Aug 2015, 00:43:
Am primit mail de la cei din Jilava si fata de cele 2 kg care imi trebuie mie nu pot livra decât la bidoane de 20 kg - asa ca mai caut in continuare ceva cantitate mai mica nu de alta dar in rest masina e antifonata ok.

This post has been edited by sustinromania: 13 Aug 2015, 00:43


--------------------
skoda octavia 2001 Ambiente 1.6SR benzina combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:39
Forum Renault