DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

102 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Antifonare capotă, inclusiv blană, pedalier

Dsign
post 6 Dec 2004, 16:53
Post #1


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




am facut o blana in felul urmator (inspirat fiind de paulp) : am cumparat izopren aluminizat din brico, nu mai stiu pretul de 4 mm grosime si din vitan am luat pisla de 5 mm grosime (200 k lei 2x1 m)

am decupat izopren ca sa bag intre nervuri (in gaurile alea ovale), le-am bagat pe sub ranforsajele capotei pe unde s-a putut si lipit cu powertape pe unde a mai trebuit. apoi am mai decupat pisla, tot pe aceleasi forme, le-am lipit de bucatile de izopren cu prenandez si powertape.

peste toate treaba asta am asezat o folie de izopren intreaga, decupata pe forma capotei. pe asta am prins-o cu braduti de plastic, cu prenandez si cu power tape. urmeaza sa dau gauri mai multe in nervurile de ranforsare, pt ca sunt prea putine.


ca rezultat se observa o diminuare a zgomotului produs de motor la relanti, iar in mers nu mai intra in rezonanta la 100 km/h in a cincea si deci nu-ti mai da senzatia ca cere sa schimbi in a sasea.

Acum a mai ramas o problema: este zgomotos motorul la turatii mari, asta s-ar putea rezolva prin antifonarea peretelui dinspre habitaclu dar asta e greu de facut.

PS Nu am poze cu produsul finit, dar promit ca o sa pun in curind

Am mai facut ceva care s-ar putea sa fie practic din punct de vedere al curateniei: am montat un cheder pe marginea aia de sub capota. Se potriveste perfect si are etanseitate (am incercat cu vaselina)


Attached thumbnail(s)
Picture_155.jpg ( Size: 470.05k ) Number of downloads: 53904


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 6 Dec 2004, 17:18
Post #2


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Beton!
Poate se apuca si urecheatii de la Dacia si scot si ei blana la vanzare...


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
309
post 6 Dec 2004, 18:30
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 20 November 04




Cam najpa cu banda aia adeziva. Cred ca-mi fac si eu...


--------------------
Peugeot 309 GTI
Flirtez cu o tigara si imi innec amarul intr-o cana cu cafea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ICET
post 6 Dec 2004, 23:17
Post #4


O fi bine sa fii rau sau e rau sa fii bine??


Group: Members
Posts: 750
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti





salutare!iti respect munca si interesul dar sincer sa fiu eu chiar nu vad rostul la ce ai facut tu si pe deasupra mai arata si urit!daca zici ca la tine intra in vibratii la 100,era suficient sa pui doar cheder si in restul conturului la capota!parerea mea ca zgomotul e cam acelasi..........poate un pic de tot mai mic!dar oricum multa munca pt nimic!................parerea mea!


--------------------
FIAT Grande Punto 2006 - B 07 CHE
StarGuide Sg-43-ds

Marbella M-5010 defect

Membru Frigotehnist.STELIST pe viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristimm
post 7 Dec 2004, 08:47
Post #5


Membru vechi


Group: Members
Posts: 664
Joined: 30 September 02
From: Bucuresti




Gresit.

Blana chiar ajuta si orice masina serioasa are. La mine la Nova cand am pus s-a simtit mult.


--------------------
ex Dacia Nova GTi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Dec 2004, 09:29
Post #6


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Nu pot decat sa ma bucur cand vad ca lumea aplica metode pe care le-am aplicat si eu pe dsn-ul meu la timpul ei.
In al doilea rand, vreau sa mentionez ca nu-i asa de greu de montat un izolator fonic pe peretele despartitor motor-habitaclu (impropriu zis, dar sper ca se intelege). Se da filtru de aer jos moment in care se pot da niste gauri pentru agrafele de prindere ("braduti") in partea superioara.
Eu am avut asa ceva la DSN si mie mi s-a parut ca era mai buna izolarea fonica realizata de aceasta decat de izolantul fonic de capota
In al treilea rand, eu cred ca intr-un viitor relativ apropiat (la anu'), va aapre insonorizantul de capota si pentru logan (cel putin pt. cel diesel) pentru ca deja gaurile sunt date pentru agrafele de prindere (lucru pe care nu-l pot spune despre solenza de ex), deci a fost gandit de la inceput cu aceasta anexa...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
satori
post 7 Dec 2004, 12:09
Post #7


"wherever i may roam"-er


Group: Members
Posts: 214
Joined: 11 February 04
From: Bucuresti




Chiar nu se gaseste prin vitam blanita din aceea de motor? nu imi place ce a iesit la Dsign si chiar vreau sa imi pun si eu asa ceva. Speram totusi ca respectivul material se poate cumpara. blush.gif


--------------------
Chevrolet Kalos SXPP 04, Spark 06 2004, 2006 - BxxBUH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Dec 2004, 12:28
Post #8


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu cred ca nu ati inteles chiar tot.
Poza postata de dsign este o poza "intermediara"
Peste acele "izoprene" dintre nervuri, el a mai pus inca o folie de burete cu aluminiu, iar capota nu se vede ca in imagine, ci, presupun, ca se vede mai OK.
Gresesc cumva, dsign?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
satori
post 7 Dec 2004, 15:06
Post #9


"wherever i may roam"-er


Group: Members
Posts: 214
Joined: 11 February 04
From: Bucuresti




QUOTE(klaus @ 7 Dec 2004, 14:28)
Eu cred ca nu ati inteles chiar tot.
Poza postata de dsign este o poza "intermediara"
Peste acele "izoprene" dintre nervuri, el a mai pus inca o folie de burete cu aluminiu, iar capota nu se vede ca in imagine, ci, presupun, ca se vede mai OK.
Gresesc cumva, dsign?
*



Pai am inteles ca poza este intermediara dar nu asta este solutia pe care o cautam eu. eu pur si simplu as fi vrut sa fac din asta t_p1010031.jpg ( Size: 16.4k ) Number of downloads: 37732
asta t_p1010015.jpg ( Size: 13.77k ) Number of downloads: 39011


PS: acum imi dau seama ca eu nici macar nu am gaurile alea blink.gif deci chiar nu pot sa aplic solutia dsign.

This post has been edited by satori: 7 Dec 2004, 15:07


--------------------
Chevrolet Kalos SXPP 04, Spark 06 2004, 2006 - BxxBUH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alx
post 7 Dec 2004, 16:37
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.001
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti, Berceni




pai da bre da' tie nu-ti trebe la kalos ca nu se aude motorul ca la logan.

pe mine unu nu ma intereseaza defel cum arata ci daca functioneaza!!!


--------------------
Mitsubishi Outlander 1 2.0 benzina - varies
Vine valu' / Imi ia calu'
Chiar si scroafa din cotet...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
satori
post 8 Dec 2004, 07:46
Post #11


"wherever i may roam"-er


Group: Members
Posts: 214
Joined: 11 February 04
From: Bucuresti




Pai tocmai din cauza asta nu vreau carpitura (scuze dsign) si vreau sa arate bine cat de cat chestia respectiva. plus ca nu imi plac improvizatiile pe langa si la motor.


--------------------
Chevrolet Kalos SXPP 04, Spark 06 2004, 2006 - BxxBUH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Dec 2004, 08:32
Post #12


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Satori, eu iti recomand cu incredere sa te adresezi unui dealer ... Opel.
Pentru ca la tine este alta marca de masina, daca nu ai observat pana acum, si la care oricum nu s-ar potrivi izolantul fonic de la logan.
Dar daca ai ambitie multa, poti sa incerci sa-l pui pe cel de DSN.
Insa iti repet, pentru Kalos nici nu vei gasi in targ. Poate doar in cel din Seoul...
Si te asigur ca, cu o "carpitura" asemanatoare, masinuta mea a mers aproape 2 ani de zile fara probleme...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
satori
post 9 Dec 2004, 12:04
Post #13


"wherever i may roam"-er


Group: Members
Posts: 214
Joined: 11 February 04
From: Bucuresti




Pe bune? E alt tip de masina?! blink.gif Si eu care am comandat Logan! mad.gif

Normal ca este al tip de masina dar problema este asemanatoare. Nu te ataca ca am considerat chestia respectiva o carpitura... la urma urmei orice modificare adusa ulterior iesirii masinii pe poarta dealerului este o carpitura. Nu vreau sa risc sa aduc modificari de genul asta pentru ca pun pariu ca ma costa mult mai mult decat pe voi daca imi cade respectivul material pe un ventilator. Plus ca eu nu am acele gauri in capota si solutia de mai sus nu prea merge la mine.

Nu stiu cum este cel de DSN dar de ce mi-ar trebui ambitie multa? Respectivul material se poate decupa dupa dorinta sau marginile sunt lipite/cusute intr-un anumit fel?

La dealer am fost si nu are.


--------------------
Chevrolet Kalos SXPP 04, Spark 06 2004, 2006 - BxxBUH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 9 Dec 2004, 12:39
Post #14


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu zic asa: faci o vizita in targ si intrebi de insonorizant capota Supernova (ca e singurul care se gaseste). Te uiti la el cum arata si vei intelege o serie de lucruri legate de acel insonorizant si de ce nu se potriveste pe SLZ sau pe LGN, de ce nu se poate taia etc. Te uti si cum e realizat (prin presare), ce grosimi are in diferite puncte etc.
Dupa care te astept cu intrebari.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 9 Dec 2004, 17:49
Post #15


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




am promis poze cu finalizarea lucrarii si iata-le. scuze de intirziere dar abia acum mi-am recuperat digitalul.

zicea cineva ceva de CIRPITURA? Dar ce stii dumneata domnule Satori in afara de a te plinge ca garantia in sus, garantia in jos... daca o dai si dumneata p-aia cu incalzitu motorului, eu nu mai am ce discuta cu amatori de-astia. eu crec ca nu ti-ai schimba nici roata de frica garantiei.

Rezultatul este foarte bun. Cu putin ajutor din partea mesterului Klaus, poate fac si peretele dintre motor si habitaclu.

E o invitatie sa facem impreuna domnule Klaus. ce zici, te bagi?

PS. daca va uitati cu atentie, veti vedea si chederul...

Attached thumbnail(s)
Picture_030.jpg ( Size: 417.82k ) Number of downloads: 45862
Picture_033.jpg ( Size: 430.49k ) Number of downloads: 41322


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
satori
post 9 Dec 2004, 18:26
Post #16


"wherever i may roam"-er


Group: Members
Posts: 214
Joined: 11 February 04
From: Bucuresti




bine, nu e carpitura, e opera de arta!!! dry.gif
unde m-am plans eu de garantie, mai?! ideea era ca nu am incredere in banda aia si nu vreau sa risc. atat. nu am nevoie la fel de mare ca tine de respectiva chestie ca sa risc sa imi bulesc ceva! mad.gif
si normal ca nu mi-as schimba roata. este josnic sa faci asa ceva. eu merg pe janta pana la dealer si ma plang ca nu inteleg unde s-a dus aerul.
lasa ca discutam probabil diseara sa imi impartasesti din profesionalismul tau. recunosc, in auto sunt un mare amator! smile.gif

klaus, asa o sa fac. mersi de ajutor.

This post has been edited by satori: 9 Dec 2004, 18:29


--------------------
Chevrolet Kalos SXPP 04, Spark 06 2004, 2006 - BxxBUH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ICET
post 9 Dec 2004, 23:11
Post #17


O fi bine sa fii rau sau e rau sa fii bine??


Group: Members
Posts: 750
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti





Pina la urma tot cirpitura e!Schociul ala e de tot risul!Si sincer nu vad efectul sau rezultatul cum zici tu!In loc sa te chinui atit sa faci o asa tiganie mai bine te chinuiai si faceai peretele dintre motor si habitaclu!Asta da randament!Ce ai facut tu e munca in zadar si problema o rezolvai simplu cu cheder,asa cum am facut eu si cum am vazut ca ai pus si tu!.............parerea mea!


--------------------
FIAT Grande Punto 2006 - B 07 CHE
StarGuide Sg-43-ds

Marbella M-5010 defect

Membru Frigotehnist.STELIST pe viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristimm
post 10 Dec 2004, 09:00
Post #18


Membru vechi


Group: Members
Posts: 664
Joined: 30 September 02
From: Bucuresti




Gresit.

Blana chiar ajuta si orice masina serioasa are. La mine la Nova cand am pus s-a simtit mult.


--------------------
ex Dacia Nova GTi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gabi
post 10 Dec 2004, 09:16
Post #19


Preacuvincios moderator


Group: Members
Posts: 591
Joined: 25 July 03
From: Bucuresti




QUOTE(ICET @ 10 Dec 2004, 01:11)
Pina la urma tot cirpitura e!Schociul ala e de tot risul!Si sincer nu vad efectul sau rezultatul cum zici tu!In loc sa te chinui atit sa faci o asa tiganie mai bine te chinuiai si faceai peretele dintre motor si habitaclu!Asta da randament!Ce ai facut tu e munca in zadar si problema o rezolvai simplu cu cheder,asa cum am facut eu si cum am vazut ca ai pus si tu!.............parerea mea!
*




Asta este parerea ta draga. Nimeni nu te obliga sa o faci. Dsign a prezentat ce a facut si cine doreste sa isi faca isi face cine nu ... nu . asteapta pana in momentul in care Dacia va hotara sa scoata o "blana de motor" pentru Logan.


--------------------
Renault Megane 2 bicorp 2004 - 1.5 dci Conf Exp - XXXXXXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Dec 2004, 10:33
Post #20


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Dsign draga, nici o problema.
Si pot sa-ti dau si niste idei ca sa elimini power-tape-ul ala si sa arate (poate) ceva mai bine.

PS: se vede ca ai cumparat buretele din brico... Lasasi eticheta pe el smile.gif


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu_canja
post 10 Dec 2004, 10:51
Post #21


Membru


Group: Members
Posts: 144
Joined: 19 November 04
From: Bucuresti




Intrebarea mea este:
la ce ajuta?
pentru ca am vorbit si eu cu niste prieteni care sunt tinichigii (mai buni...) si mi-au spus ca sunt masini care sunt proiectate sa nu aiba "blana", pentru ca:
- blana face ca sa motorul sa nu mai incalzeasca (scuzati) capota. cand se incalzeste - mai ales iarna ajuta la incalzirea parbrizului si o sa vedeti zilele astea ce important este
- blana pastreaza umezeala si nu este indicata daca masina sta mult intr0un loc...
- ce se intampla daca se incalzeste foarte tare motorul? Poate lua foc? (nefiind conceputa de constructor)
- nu lasa motorul sa se raceasca indeajuns vara la mers mult si la viteza mare. Ce facem? nu mai mergem la mare?

- "parerea mea" -


--------------------
Dacia Logan 2004 - B-46-MDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Dec 2004, 12:25
Post #22


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Daca astea sunt parerile tinichigiilor, inseamna ca au probleme de intelegere a modului de functionare ale motorului...
- "blana" ar pastra umezeala daca ar fi hidrofuga, lucru ce mie nu mi s-a parut prea pregnant.
- Nu stiu ce intelegi tu prin "se incalzeste foarte tare motorul". Cam ce temperatura crezi tu ca are un motor de masina? si cam la ce temperatura crezi tu ca ia foc un insonorizant de motor? Eu cred ca nici benzina nu se aprinde la temperatura pe care o are un motor, fie el si incins...
- treaba cu racitul motorului vara prin capota..., cam cu cate grade scade temperatura prin capota? stii cumva? o sa ai un soc...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johnsws
post 10 Dec 2004, 13:05
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 593
Joined: 31 March 04
From: Bucuresti




QUOTE(liviu_canja @ 10 Dec 2004, 10:51)
- blana face ca sa motorul sa nu mai incalzeasca (scuzati) capota. cand se incalzeste - mai ales iarna ajuta la incalzirea parbrizului si o sa vedeti zilele astea ce important este
*



asta era cauza pentru care mertanurile si passaturile umbla cu parbrizele aburite, iar cei cu berline (am si o berlina din '76) n-au probleme cu dezaburirea . wink.gif
te pomenesti si racirea motorului prin capota o fi the new wave tongue.gif


--------------------
opel astra 2006 classic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu_canja
post 10 Dec 2004, 15:51
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 144
Joined: 19 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(johnsws @ 10 Dec 2004, 13:05)
asta era cauza pentru care mertanurile si passaturile umbla cu parbrizele aburite, iar cei cu berline (am si o berlina din '76) n-au probleme cu dezaburirea . wink.gif
te pomenesti si racirea motorului prin capota o fi the new wave  tongue.gif
*



1. mert si bmw au siteme mai bune de ventilatie decat astea cu care suntem noi obisniiti...

2. daca ai avea calculator (sau daca te-ai pricepe putin) ai stii ce importanta este racirea. cum ar fi sa pui o plapuma pe calculator... este - aproape - acelasi lucru


--------------------
Dacia Logan 2004 - B-46-MDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristimm
post 10 Dec 2004, 17:09
Post #25


Membru vechi


Group: Members
Posts: 664
Joined: 30 September 02
From: Bucuresti




Poti sa pui si plapuma pe calculator (atat timp cat nu astupi aerisirile) si pe capota de la motor ca se vor raci la fel. Motorul nu se raceste PRIN capota si nici calculatorul PRIN carcasa. Nu mai ascultati prostiile pe care le debiteaza orice mecanic sau tinichigiu.

Ca o paranteza: calculatoarele de firma (HP, DELL) au carcasa dublata cu plastic din motive de zgomot (poate si de aspect) si nu se racesc deloc mai prost.


--------------------
ex Dacia Nova GTi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ICET
post 10 Dec 2004, 20:42
Post #26


O fi bine sa fii rau sau e rau sa fii bine??


Group: Members
Posts: 750
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti




orice ati zice voi eu tot nu vad rolul acestei .......hai sa zicem:munci in zadar!eu nu cred ca se aude mai incet la el decit la restul!daca vreti sa nu se mai auda motorul asa tare in interior,trebuie izolat peretele despartitor dintre motor si habitaclu,asa cum a zis si el odata!singurul rol al acestei "cirpituri"este de a da un altfel de aspect al capotei pe interior,mascind nervurile inestetice,asa cum zicea cineva aici de carcasele de calculator cu plastice pe ele ca sa aiba alt design!asta in cazul in care e facuta treaba de fabrica!nu si in cazul lui!
parerea mea


--------------------
FIAT Grande Punto 2006 - B 07 CHE
StarGuide Sg-43-ds

Marbella M-5010 defect

Membru Frigotehnist.STELIST pe viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 11 Dec 2004, 00:08
Post #27


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




e parerea ta si nu ti-o schimba nime...daca nu crezi e treaba ta, dar vad ca ma sustin baieti mai capabili decit noi doi la un loc. cum puteti sa spuneti ca motorul se raceste prin capota? atunci de ce mai avem circuit de racire cu lichid? ce rol mai are radiatorul dragilor??????

si sa stii domnule icet ca a disparut acea rezonanta de la 100 km/h care imi dadea senzatia ca tre sa schimb in a sasea... nu crezi, nu crezi asta e. si nu mai critica aiurea munca mea pentru ca nu am facut-o pe banii tai. da-ti cu parerea intr-un mod pertinent.

ala nu e scotch, e powertape si ma ajuta sa nu intre apa pe sub "blana".


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ar_logan
post 11 Dec 2004, 12:22
Post #28


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 7 December 04
From: ARAD




Cine nu vrea sa munceasca sa-si dea volumul la muzica mai tare .
Dar eu zic ca ar fi mai bine sa mai asteptam un pic caci vor aparea ele gata facute.
Si oricum felicitari Dsign.

Cei care au facut saltul de la bicicleta la Logan sa se abtina!!!


--------------------
Dacia Logan 1.4Preference - B 00 XJM
100% - 90%posesori permis
- 10% soferi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SGN_1310
post 12 Dec 2004, 02:49
Post #29


sgn_1310


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 9 June 03
From: Buftea, judetul CALIFORNIA




Solutii sunt mai multe, la capitolul materiale isonorizante. Eu merg pe textile, adica mocheta...smile.gif.
Capota de berlineza are deja gaurile pt braduti date, e vorba de braduti cu grosime mica.
Ce ar fi frumos pt o capota cu blana ar fi sa arate cat mai "natural", fara benzi adezive si culori deschise.



--------------------
Dacia 1310 - B-xx-XSK
Inaction it's a weapon of mass destruction.....
Agitatorul sef!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vad
post 12 Dec 2004, 19:19
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 184
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




ok o chestie interesanta pot sa zic chiar daca discutia a fost pro si contra, bine ca se staduie cineva poate vor mai fi si alte realizari, iar eu sunt de parere ca daca va ajunge ca acel zgomot enervant intre 120 si 140 sa se diminueze considerabil, jos palaria si abia astept sa imi pun si eu, ca deja devine stresant sa auzi un huruit la 130 - 140 constant!


--------------------
logan laureate 1.6 - bz xx vad
iaca si eu pe aici ma bag in seama ... poate invat si eu cate ceva de la cineva ... sau mai invata si altii de la mine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
102 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 17:31
Forum Renault