DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Zgomot spate, Amortizoare sau bucse ?

sorinnx2
post 24 Nov 2015, 19:33
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 22 March 14




Va salut . Am un chevrolet spark (2007) si de ceva timp am sesizat un zgomot pe partea din spate , din ambele parti as zice cand trec peste denivelari .
Initial m-am gandit ca este de la amortizoare , dar masina are doar 60.000 km si nu s-a fortat absolut nimic , merg cuminte si fara smecherii sau altceva .
De mentionat e ca am fost la spalatorie si dupa aceasta operatiune zgomotul a disparut de tot circa o saptamana dupa care iar a aparut . Similar si zilele acestea cand a plouat , zgomotul a disparut . Sa fie bucsele de la bara stabilizatoare ?


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dstdan
post 2 Dec 2015, 10:27
Post #2


Damian Stefan Tolbariu-Dan dst Team


Group: Members
Posts: 343
Joined: 6 November 13
From: Mures autoservice Team DST Dan




Probabil sunt bucsele, cauciucaraia punte spate dar nu bat, ci scartaie. Prin udare le-ai lubrifiat. Ia un spray cu silicon (nu ataca cauciucul !) si da pe acolo pe dedesupt, ca si solutie de moment, daca nu este altceva mai serios, asta doar la service afli!


--------------------
Dacia,Renault,VW - 1310, Megan, Tiguan 1997, 2003, 2008 - TAM
Mintile luminate discuta idei, mintile mediocre discuta evenimente, mintile reduse discuta oameni!
D.S.T.DAN Team
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 16:30
Forum Renault