DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> troncanit dacia duster

rusuvalentin44
post 12 Jan 2013, 17:29
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 12 January 13




salut ,de curand mi-am luat un duster 1.5 110 cp ,am doar 6500 km si troncane ceva pe partea dreapta fata ,nu stiu ce are , am fost cu ea la reprezentanta si s-au verificat cam tot ce se putea verifica din punctul meu de vedere.
Problema se manifesta in urmatorul fel : atunci cand trec peste limitatoare de viteza ,se aude exact ca o gura de canal ,s-a verificat daca toba este prinsa bine si culmea este ,cardanul daca bate in ceva si nu bate, ce tine de suspensie ce mi s-a zis e totul ok ,amortizoare tipla
Mentionez ca zgomotul este f enervant si totodata masina nu face in nici un fel cand merge pe teren accidentat,numai la limitatoare de viteza sau la rularea de pe o suprafata mai joasa la una mai innalta si invers
As dori sa stiu care ar fi problema? rolleyes.gif


--------------------
dacia duster 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balcanic
post 13 Jan 2013, 18:37
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 141
Joined: 15 February 06




Salut,

Bucse bara stabilizatoare fata si mai mult ca sigur bieleta antiruliu dreapta este cam gata.
Si la mine era acelasi zgomot si s-a remediat prin inlocuirea bucselor bara stab si a bieletelor antiruliu( cei drept la 60.000 km nu la 6000 km).

This post has been edited by balcanic: 13 Jan 2013, 18:37


--------------------
Renault, Dacia Megane, Duster 1.6 16V 2005, 1.5 dci 4x4 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roacheru
post 17 Jan 2013, 07:40
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 9 December 12




Salut si la mine a fost la fel ,am fost la service si au controlat totul nu au descoperit nik dar surprinzator atunci cand am fost la ei nu a mai facut ,ideea e ca face asa numai pe timp de iarna si umezeala multa cind vine timpul mai cald dispare zgomotul asa ca dute acu cat mai face ca dupa aia patesti ca mine.
cand te duci la doctor dispare durerea.


--------------------
dacia duster 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rusuvalentin44
post 20 Jan 2013, 21:55
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 12 January 13




salut zgomotul inca persista , am fost la ei si nu pot depista problema ,s-a verificat ,acum este in service ca m-a intrat un bou in parcare tot pe partea dreapta , la reprtezentanta am ramas masca ce preturi cereau acei oameni , in fine sa nu o luam cu altele , mi s-a zis ca se poate ca masina sa fie prea rigida , masina are cateva luni ,nu ma gandesc ca ea sa fi venit cu defect din fabrica .
NU AM FACUT OFF-ROAD CU MASINA SAU NIMIC DE GENU , E A DOUA REPREZENTANTA LA CARE MA DUC SI NIMIC acum ce o da si Dumnezeu.


--------------------
dacia duster 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rusuvalentin44
post 10 Dec 2013, 12:39
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 12 January 13




Cred ca aam descoperit 2 cauze
- condens in toba de esapament
-plasticurile de la parbriz exterior
cand o sa vina primavara am sa incerc sa dau o mica gaura in toba si totodata sa strang suruburile la parbriz ,acum am sa va anunt daca mai persista


--------------------
dacia duster 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
victor90
post 8 Feb 2014, 17:21
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 4 February 14




Salutare. Cu siguranta sunt bucsele si poate si bieletele antiruliu. Un amic si-a dat comanda de astfel de piese la preturi destul de bune de la o firma de piese auto foarte serioasa. Daca esti interesat, iti pot lasa un mesaj pe privat de unde.


--------------------
Dacia Papuc 1307 1999 - GL 34 STL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abz.iulian
post 8 Feb 2014, 20:15
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 17 August 12





Cred ca aam descoperit 2 cauze
- condens in toba de esapament
-plasticurile de la parbriz exterior
cand o sa vina primavara am sa incerc sa dau o mica gaura in toba si totodata sa strang suruburile la parbriz ,acum am sa va anunt daca mai persista
*

[/quote]
Cum sa dai omule gaura in toba blink.gif ..o sa ai un tractoduster
Pasticul de la exteriorul parbrizului pocneste..incearca sa il scoti si sa mergi fara el sau sa pui intre plastic si parbriz o bucatica de cauciuc ceva..s-a mai discutat pe forum


--------------------
Dacia Logan Dacia 1300 2004 LAUREATE/1971
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 16:18
Forum Renault