DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> solutie de lipit rezervor

anonym_2009
post 10 Mar 2014, 16:36
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 15 February 14




salut!stie cineva daca exista vreo solutie de lipit care fie rezistenta la motorina?am un rezervor de plactic nu este spart da e stricat filetul deci rezervorul este de plactic dar cu capac de metal nu fier duraluminiu cred ideia este ca as vrea sa etansez filetul am incercat cu poxilina da nu face priza si nu a rezistat mai mult de o saptamana.astept un raspuns


--------------------
Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 10 Mar 2014, 17:09
Post #2


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




din ce stiu eu poxipol e rezistent la benzina, insa nu stiu daca si la motorina...oricum e o solutie temporara....la adezivii astia cel mai nasol e ca trebuie sa cureti foarte bine locul...si cred ca asta e o problema in cazul tau

sau, varianta mai scumpa, loctite...astea sunt de mai multe feluri, au mai multe coduri...exista 100% cateva rezistente si la motorina

de exemplu Loctite 5972

"Destinat asamblarilor demontabile: flanse, conexiuni filetate si fitinguri pe motoare, sisteme de incalzire, instalatii de abur, reductoare, transmisii, capace.
Se aplica direct pe metal sau peste garniturile solide din pluta, carton, piele, plastic,etc.
Prelungeste viata garniturilor si creste fiabilitatea etansarii.
Rezista la apa, antigel, benzina, uleiuri, apa de mare si la o gama larga de uleiuri, carburanti, lubrifianti, substante chimice.
Se utilizeaza cu succes la etansarea garniturilor de chiulasa."



--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 18:41
Forum Renault