DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

315 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Care soferi va enerveaza cel mai tare?, sau alti conducatori auto

MojoJojo
post 10 Dec 2003, 18:39
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




sper ca asta-i un topic nou!!!!! eu am dat o cautare sumara si n-am gasit nimic legat de tema asta.

sunt sigur ca si voua vi se intampla sa injurati de mama focului pe taximetristi, soferii mijloacelor de transport in comun de suprafata, soferii de autoutilitare si camioane (poate chiar in ordinea asta) etc, pentru ca v-au taiat fata sau nu v-au dat prioritate, considerandu-i mai spurcati decat restul soferilor din lume........asta sa fie adevarul....sunt taximetristii mai ai dracu' decat restul soferilor, sau asta-i doar un mit, o legenda?!?!
Oare soferii de basculanta sunt niste soferi neintelesi, zicand lasa ma' ca de-abia le merge rabla si nu vezi ca trag de volanu' ala ca de piele de caine mort, si trebuie tratati cu indulgenta atunci cand nu se dau mai pe dreapta sa-ti faca loc tie aflat in confortabilul turism....

Dar despre soferii ale caror masini se opresc la semafor,exact in fata ta cand e traficul mei trafic, nu pentru ca ei ar fi incepatori si n-ar sti sa foloseasca ambrajul, ci pentru ca circula in autoturisme care trebuiau casate de mult, de mult; in asa zisele tarabe pe roti....despre astia ce sa zici?!?! Lasa-l ma', iarta-l... nu vezi ca face parte din "patura de jos" a societatii, si n-are bani sa bage "benzina" decat de la "baietii" care fura gazolina din conducte magistrale si diluant de la rafinarii....

in sfarsit........despre taximetristi ce spuneti???? sa-i iertam pentru ca fac parte dintr-o casta, sunt un stat in stat unde se aplica numai regulile facute de ei. Mai zilele trecute a fost un reportaj la stirile Pro TV de la ora 19 00, unde un taximetrist se ciocnise cu un francez, din vina taximetristului care nu-i daduse prioritate se pare....bietul francez era cam mirat si putin speriat ca, imediat dupa accident, taximetristul si-a chemat prin statie toti "colegii"!?!?!

voi ce ziceti: care sunt soferii cei mai enervanti?


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu77
post 10 Dec 2003, 18:58
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 116
Joined: 11 August 03
From: Bucuresti




cei care merg la intimidare si gandesc in genul: intru tare cu botul in intersectie si o sa-mi dea prioritate ca doar tine la masina lui. Eventual dupa ce a intrat un metru juma pe prima banda si a blocat-o se mai si opreste cica sa-ti dea prioritate.


--------------------
Dacia SupeRNova Rapsodie - B-29-EZI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 10 Dec 2003, 19:01
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




dar despre soferii care, daca li se pare ca le-ai facut o nedreptate in trafic, te depasesc, iti taie fata si franeaza brusc....??????????


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor B
post 10 Dec 2003, 19:20
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.639
Joined: 7 August 03
From: Cluj-Napoca




Cei care ma deranjeaza (enerveaza) sunt cei care nu acorda prioritate, fie ca sunt taximetristi, soferi de transport in comun, camioane, masini mici sau mari. Eu incerc sa-mi vad de banda mea, sa semnalizez manevra din timp si sa nu incomodez pe ceilalti soferi de pe langa mine, dar cand vad ca unul imi sare in fata ca schimba banda ma foarte enervez icon_evil.gif. Incerc sa stau cat mai putin in preajma masinilor mari, camionane, cisterne. In oras o data era sa se urce o basculanta pe mine, el se afla pe o banda de pe care era obligatoriu la stanga, banda terminadu-se acolo, eu in dreapta lui, pe banda mea si il vad pe dobitoc ca nici nu se sinchiseste de mine si schimba banda in fata mea, botul masinii mele fiind cam pe la mijlocul masinii lui, am franat si am tras dreapta, am scapat la limita. Altul cu cisterna, urcand Calea Turzii la un viraj dreapta el pe banda 2, eu pe 1, taie frumos curba si imi taie fata, mai aveam putin si intram sub cisterna. Cu astia mai mici incerc sa le anticipez manevrele, asa am scapat cu masina nelovita pana acum.


--------------------
DACIA GOLAN Laureate 1.4 MPI - CJ 00 TUD
"Wellcome to the desert of the real"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLEX
post 10 Dec 2003, 19:29
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 570
Joined: 14 November 03
From: Bucuresti




1.Papugii, adica papuasii care conduc utilitare usoare carosate.
2.Taximetristii, adica acele exemplare umanoide cu un comportament in trafic de neinteles pentru noi, astilalti.
3.Maxi-Taximetristii, care dupa cum le spune si numele amplifica habitudinile fratiorilor lor mai mici cu un coeficient proportional cu dimensiunea diligentei pe care-o mina pe strazi;noroc ca-s mai putini.
Pe "baietii mari" nu sint foarte suparat, in general consider ca merg bine cu magaoaiele lor deoarece dimensiunile si mecanica nu le permit manevre aiuritoare, cred ca trebuie sa-i intelegem.
Asta la categoria "profesionisti".
La "amatori" avem:
1.Jmecherii cu j de la jigodii
2.Cazangii cu cazane pe roti
3.Zarzavagii care zarzavagesc traficul
4.Sudistii, adica limitrofii bucurestenilor, majoritari si la pozitia 3
5.Copilasii carora le-a dat tata masina si merg la "impresie"
6.Tataie cu tupeu si fara reflexe
7.Ahhhh! trebuie s-o spun: doamnele care s-au urcat din greseala la volan
Poate supar pe cineva cu acest top al meu, dar am argumente cu care sa-l sustin la toate capitolele; evident a nu se generaliza, padure fara uscaturi nu exista.


--------------------
Daewoo Matiz Fiat 600D
"Inainte de a cumpara sau utiliza un produs cititi cu atentie instructiunile de utilizare"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 10 Dec 2003, 20:41
Post #6


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Eu nu pot spune clar ca ma deranjeaza taximetristii sau camionagii sau RATB-istii sau .. etc ...

Pe mine ma deranjeaza cei care cred ca soseaua este a lor .. punct. Nu conteaza ce masina au (mare, mica, noua, veche sau foarte veche). Cat timp merg de parca ei au cumparat soseaua si vor sa isi impuna propriul stil de condus pe mine ma calca pe nervi. Nici eu nu sunt un sfant la volan .. mai fac si eu greseli ... si, cateodata, ma gandesc ca cel care tocmai mi-a taiat fata a facut si el o greseala (caci eu nu am de unde sa stiu daca asa conduce de obicei sau pur si simplu s-a intamplat mimunea atunci cand eu eram in zona).

Dar drumurile mele lungi pe E85 mi-au aratat ca sunt unii care asa conduc de obicei .. pe astia chiar ii urasc ....
Sa il urmaresti pe cate unul pe o distanta de 200 Km este cateodata o experienta interesanta ... sa il vezi cum da din faruri ca inecatu' sa se dea ala din fata lui desi are tot contrasensul liber ... sa il vezi cum "croseteaza" printre masini desi semaforul din fata lui (ala de la 100+ metri) este rosu sau tocmai s-a facut rosu .... sa il vezi cum depaseste pe dreapta ca imediat sa faca prima la stanga (sau invers ... sa depaseasca nervos pe stanga << eventual pe linia de tramvai pe dupa refugiu >> si sa faca prima la dreapta) .. astia sunt adevaratele pericole la volan.

La asta se adauga cei care cu buna stiinta intra pe rosu in intersectiile deja congestionate sau cei (descrisi mai sus) care forteaza prioritatea bagandu-si botul masinii unde nu trebuie ...

Parerea mea este ca acest subiect este prea larg pentru a putea fi cuprins intr-un forum si singura solutie este cresterea numarului de "organe" care sa-si faca treaba in loc sa stea si sa ia spaga ....

Gata ca ma dor degetele smile.gif ...


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 11 Dec 2003, 01:24
Post #7


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




pe primul loc din pacate sunt taximetristii. normal ca nu toti sunt in aceeasi oala, dar e generalizata treaba. multi nu au bun simt, nu aprind farurile noaptea, nu se asigura cand pleaca din parcare, merg cu tot felu de lumini care mai de care mai deranjante.

in curand s-ar putea sa nu ii mai suportam si sa ne suim cu masinile pe ei.
pe unu era sa ma sui cu scenicul dupa ce mi-a facut mai multe faze si eu politicos l-am rugat sa opreasca ceata spate. draci. imi venea sa iau de volan stanga si sa intru in portiera lui. sa vedem care are mai mult de suferit, eu cu amenda de 300.000 de mii sau el care nu are obectul muncii.

apropo de faza cu chematul prietenilor. legea nu spune ca trebuie sa stai cu el de vorba (sa apara ceilalti) sau sa te duci cu el de mana la politzie. in 24 de ore te duci frumos declari ca nu ai fost atent, cotizezi, spui ca ii dai asigurarea si la revedere.

io am o boala cu aia care nu au lumini la masina, sau nu le aprind. se poate sa uiti si cand te atentioneaza cineva le aprinzi. da mai face cate unu o faza din aia de iti baga o faza lunga care lumineaza cerul incercand sa iti spuna ca faza lunga nu are.

tiristi in general conduc corect si sunt baieti de treaba. da sunti si unu porci care fac cat 10 taximetrisit ca doar au masa si sunt periculosi.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DomnulK
post 11 Dec 2003, 01:48
Post #8


ex kAndrei


Group: Members
Posts: 1.403
Joined: 7 September 03
From: Bucuresti




Taximetrishtii shi camionagii!


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 MPI 2004
Asfalt Uscat!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 11 Dec 2003, 09:37
Post #9


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




1. Taximetristii pentru ca nu respecta nici un fel de regula de circulatie. Partea frumoasa este ca, desi noua din "afara" ni se pare ca tot timpul se grabesc, din "inauntru" poti observa linistit cum se chinuie sa prinda fiecare stop. Probabil atunci cand nu ai pic de scoala dar totusi esti constient ca nu poti sa mori de foame, te faci taximetrist.
2. Spagarii care elibereaza certificatul de "sanatos la cap" fara sa vada pacientul la fata.
3. Restul soferilor pentru ca, de ce sa nu recunoastem, toti am vrea soseaua doar pentru noi laugh.gif


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 11 Dec 2003, 14:13
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




Soferii de pe autobuze!


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 11 Dec 2003, 14:31
Post #11


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Cel mai tare mă deranjează Damele! Cu taximetriștii n-am nimic, deocamdată, șoferii de pe autobuze mă calcă pe nervi, și restul șoferilor care habar n-au să conducă într-un trafic cum e cel din București!


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 11 Dec 2003, 14:34
Post #12


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Un taximetrist care semnalizeaza e cel mai rar lucru in Bucuresti, mai degraba o sa intalnesti femeie cu p..a. icon_evil.gif icon_evil.gif Nici macar cand le-ar fi lor de folos ca sa fie lasati sa intre nu semnalizeaza, ca s-o faca ca sa te ajute pe tine nici nu poate fi vorba. Urasca din toata inima taximetristii!


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 11 Dec 2003, 15:02
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




intr-adevar taximetristii... asa ma enerveaza ca m-am captusit cu prostul obicei sa nu iert nici un taximetrist care face vre-o prostie, ori il claxonez, ori nu-l las daca vrea sa-mi ia fata..cel putin la semafor, cand am in fata mea vre-un taximetrist, sunt cu mana pe claxon... ar trebui sa ma potolesc ca poate ma potolesc ei... :?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 11 Dec 2003, 15:10
Post #14


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Si stiti care e mare problema? Ca clientii nu le spun nimik, io n-am prea vazut nici un client certandu-se cu taximetristu in legatura cu modu cum conduce. Io unu, atunci cand merg cu taxiul le reprosez atunci cand nu semnalizeaza sau ii taie fata vreunuia. Sunt foarte mirati de asta. Pai bai nene, du-ma in siguranta, ce Pastele matiii mergi asa? Daca intra unu in tine ca i-ai taiat fatza si ma bulesc si io?! Daca nu stii sa conduci du-te si fa-te hamal in angrou, nu e nici o problema. Niste retarzi sunt toti!


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 11 Dec 2003, 15:15
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




n-ai ce sa le faci.. cred ca majoritatea s-au apucat de treaba asta dupa disponibilizari.. deci iti dai seama ce fel de oameni sunt...
asta e viata...
nasol e ca nici sperante nu sunt.. din cate am vazut sunt grupati in 2 carteluri, unii care e smecheri si sunt cu psd-ul si ailalti mai amarasteni chipurile care nu au chef sa iasa cu castigurile la lumina.. si unii si altii sunt insa de aceeasi factura..


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 11 Dec 2003, 15:18
Post #16


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




QUOTE

Un taximetrist care semnalizeaza e cel mai rar lucru in Bucuresti, mai degraba o sa intalnesti femeie cu p..a.


Just!
In ultimele zile am avut numai neplaceri cu idioti care plecau de pe loc nu numai fara sa semnalizeze, dar nici fara pic de semnal!
Intr-o seara nu am mai rezistat (era sa-mi fac praf masina de o hanghina d'asta) si l-am blocat pe imbecil. Replica a fost: da nu ai vazut ca am luat client si ca trebuia sa plec?

Pleaca de pe loc cum vor, opresc cand vor, pentru cat timp vor, mai ales in intersectii, imi vine sa-i omor ca gatuie cate o banda si mai se gasesc si imbecili care opresc la dublaj, sunt stapanii parcarilor, te trag in piept cat pot si mai si asculta manele in proportie de 99%

Culmea e ca am ocazia sa merg des cu taxiul cand ajung dimineata cu trenul in Bucuresti si de fiecare data mi se pare ca a luat carnet de maxim 7 zile si conduce in Bucuresti de ieri!
Sunt primii la depasit pe linia de tramvai, primii care stau la semafor pe linia de tramvai, primii care depasesc inclusiv pe stanga refugiilor, primii care se baga pe rosu, pe contrases, blocheaza o intersectie intreaga sub pseudo-motivul ca "se grabeste clientul", un client in majoritatea cazurilor indiferent la manevrele lui, iar in mai putine cazuri (dar in crestere) terorizat de ce i se intampla, nefiind obisnuit cu stilul de "conducere"

Primii care incurajeaza hotii (gasesti la taximetristi orice: oglinzi, casetofoane, stergatoare) de obicei merg cu masini care se tin in vopsea sau chit ca tabla...cucu!

Majoritatea nu au sa-ti dea chitanta!

A! De ce mama dracului nu te anunta ininte cu 5 minute: Stimate domn/doamna, ne apropiem de sfarsitul calatoriei, va rog sa pregatiti in jur de..... lei!
Ca sa nu stea cate o ora oprit incurcandu-i pe cei din spate, in timp ce clientul se mosmondeste cautandu-si portofelul pus bine sa nu i-l fure hotii, de parca nici nu i-ar fi trecut prin cap ca tre sa il scoata sa plateasca cursa!

2."Zmecherii" cu masini bengoase (daca ii pui sa-ti spuna ce inseamna BMW..)
3. Soferii cu palarie! Aici am eu o pata pe creier...de obicei astia sunt pericol public!
4. Taticii cu reflexe intarziate mintal! In definitiv nu e obligatoriu sa mori pe sosea, poti sa stai si acasa sa astepti pe doamna....
5. Damele la volan! Una mai.......ca alta! Azi de dimineata un renault laguna a incurcat circulatia in fata la magazinul Unirea! Mergea literalmente in zig-zag pe cate 3 benzi!
Era sa buseasca n masini, am crezut ca e soferul beat sau pe moarte. Nope! Doua pizdulici blonde: soferita isi indesa in ureche de zor casca de la telefonul mobil in timp ce cu ailalata tinea in mana o...oglinjoara! Ailalta se ruja!

6.samd!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 11 Dec 2003, 15:43
Post #17


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




Pe mine ma enerveaza o singura categorie, si anume cei din Valea Prahovei, cu numar PH, care merg cu 30-40 la ora intre localitati, prin locuri unde nu se poate depasi si pe serpentine.

In definitv, lor nu le pasa de viteza, ca oricum in 10 minute sint acasa, dar eu, care trebuie sa ajung la Brasov, de exemplu, fac spume ca nu pot sa merg cu o viteza decenta - nu mare, ci decenta.

In rest, mi-am impus de ceva timp sa nu ma mai enervez in trafic, si se si intimpla.


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 11 Dec 2003, 15:48
Post #18


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Ehh, lasa, ca si CJ XX XXX nu sunt mai breji!
Asta vara trebuia sa ii imping de la spate sa mearga dracului mai repede sau sa se dea pe banda unu!
Nooo... calmi...40 km/h...in afara localitatii (spre Metro Cluj)....pe banda 2....


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 11 Dec 2003, 16:06
Post #19


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




Desi nu prea este la subiect, am vazut cieculind prin oras niste "papuci" de firma (nu dau nume) pe care scrie "Daca soferul acestui autovehicol a incalcat o regula de circulatiesau va incomodat, sunati la nr. 021.................."
Acel "papugiu" mergea exemplar


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor B
post 11 Dec 2003, 16:28
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.639
Joined: 7 August 03
From: Cluj-Napoca




Asarban vad ca ai dat prin Cluj in momente de acalmie (deobicei vara este traficul mai putin in Cluj) si se circula deobicei pe banda 2 pentru ca pe banda 1 sunt parcate masini si umbli mai rau daca cobori pe prima banda. Si pe mine ma enerveaza idiotii care stau pe banda 2 si se tarasc (nu circul cu 50 ci undeva pe la 65-70 prin oras, unde se poate) si ma iau de ei si nu ma las pana nu se dau pe banda 1. Daca cumva vad ca vine unul lansat din spate si sunt pe banda 2 semnalizez frumos si ii fac loc, asa ca asta nu e regula in Cluj ca se circula pe banda 2 si incet. Drumul spre Metro e de 2 ani in reparatii asa ca acolo nu ai ce face trebuie sa rulezi incet. Faza cu calmul ardelenesc nu se aplica in traficul din Cluj.


--------------------
DACIA GOLAN Laureate 1.4 MPI - CJ 00 TUD
"Wellcome to the desert of the real"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 11 Dec 2003, 16:31
Post #21


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




AM fost si iarna, si vara si ....
Hai las-o asa ca...
Probabil ca diferenta de temperament isi spune cuvantul...esti mai obisnuit cu stilul si nu ti se pare prea evident, dar pentru un "strain" e altceva!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 11 Dec 2003, 16:40
Post #22


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




.....interesant........in general sunt de acord cu mai toate parerile de aici - mai putin cu cea legata de soferii cu masini de CJ, AG, etc care mi se pare o gratuitate....cine spune asta sa se gandeasca ca la un moment dat ar putea conduce o masina inmatriculata intr-un astfel de judet si altcineva l-ar cataloga "sofer de provincie".........
De asemenea cine are putin bun simt, recunoaste ca nu este perfect - cu totii am incalcat regulile de circulatie macar odata!!!!
Nu stiu daca taximetristii sunt cei mai rai dar, asa cum nu iese fum fara foc nici taximetristii bucuresteni nu s-au pricopsit cu o asemenea "reputatie" fiind niste sfinti. Au facut si, din pacate, inca mai fac ei lucruri rele, grave de-i catalogheaza atat de multa lume drept infractori; Aserban are dreptate: daca vrei un casetofon furaciune apelezi la un taximetrist, daca vrei o "priza" apelezi la un taximetrist, daca vrei o "fetita", ati ghicit, apelezi la un taximetrist, daca vrei sa traiesti periculos cand te intorci de la serviciu ia un taxi care sa nu fie de firma si va fi vai nu numai de buzunarele tale.......maybe we should do something about it!!!!!!

pace


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor B
post 11 Dec 2003, 16:40
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.639
Joined: 7 August 03
From: Cluj-Napoca




Tot ce se poate... Oricum se pare ca peste tot in tara taximetristii sunt cei mai deranjanti in trafic.


--------------------
DACIA GOLAN Laureate 1.4 MPI - CJ 00 TUD
"Wellcome to the desert of the real"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 11 Dec 2003, 16:48
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




daca tot v-am intrebat ce e de facut.......ideea cu montatul unor camere de luat vederi in intersectiile cu probleme mi se pare o idee buna, atata timp cat va fi si cineva care sa "monitorizeze monitoarele" cu imaginile respective si altcineva care sa "ia masuri". Ar mai fi gropile...........oooooooooooooooooooffffffffffffffffffff gropile noastre; daca le-ar astupa s-ar rezolva unele probleme mari. Apoi parcarile........grea problema si asta!!!!!!!!!


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 11 Dec 2003, 16:50
Post #25


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




QUOTE

Tot ce se poate... Oricum se pare ca peste tot in tara taximetristii sunt cei mai deranjanti in trafic.


ai dreptate......si in toata tara taximetristii sunt increnganati cu proxenetii, cu "dealer-ii" (parca asa se scrie??!) de droguri etc


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 11 Dec 2003, 17:34
Post #26


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




pe taximetristi am boala cea mai mare, dar am renuntat sa ma mai manifest, pt ca odata, era sa intre unu' in mine (ca deh, doar aveam prioritate, dar el era taximetrist ...) si "mi-am permis" sa-l claxonez si sa-i arat "degetu'" pe geam, ca omu' m-a urmarit, m-a depasit, a oprit blocand TOATA circulatia si a venit la mine sa-mi dea 2 bucatzi, dar am scapat doar cu 2 flegme intre felinare. Imi cam venea sa bag a 1-a si sa-i fac masina varza (eventual sa-l calc si pe el), dar m-am calmat, gandindu-ma ca nu are rost sa ma leg la cap din cauza unui imbecil. Ce am facut a fost sa-i iau nr (apropos era taxi meridian sau mondial, nu mai stiu, oricum nu mai merg cu nici una dintre firme, cu nr B-99-CXC 022.gif si era evident un tzigan) si sa sun la dispecerat, sa cer cu cineva de la conducere si sa-l reclam ... le-am zis alora si ca avea "omul" clienti in masina ... dar cred ca nu a avut nici o urmare actiunea mea ...
asa ca cea mai mare boala o am pe TAXIMETRISTI, si in rest pe TOTI CARE NU SEMNALIZEAZA ... atat <punct> poa' sa-mi taie fatza, sa treaca pe rosu, sa faca tot ce vor ei, dar macar sa semnalizeze ca sa stiu sa ma feresc !!!


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Malpraxis
post 11 Dec 2003, 17:38
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 17 November 03
From: Bucuresti




Eu am o Dacie din 1986 si abia astept sa ma loveasca unul, dar sper sa fie usor ca sa pot repara doar masina nu si pe "mine". M-am gandit sa-mi schimb si eu tablaria si poate o usa sau doua.

Deci ii astept sa intre "tare in intersectie pe rosu"


--------------------
Malpraxis
Dacia 1310 TX
NT-01-XUM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 11 Dec 2003, 17:41
Post #28


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




stiu eu pe unu' cu o dacie, care a plecat din fata blocului, si-a pus centura (norocu' lui) si a intrat la Tricodava in intersectie PE VERDE si a intrat unu' in el de l-a rasturnat de vreo 4-5 ori. Daca nu avea centura era acu' in lumea celor drepti, asa a scapat doar cu o mana/picior/cap rupte/spart


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 11 Dec 2003, 17:44
Post #29


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




malpraxis trebuie sa te gandesti ca daca te loveste un taximetrist nu te loveste unul singur ci toata gasca lui de nenorociti, si nu cred ca astia or sa te intampine doar cu asigurarea in mana.........citeste mai sus ce-a patit Ov si-o sa te lamuresti.


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 11 Dec 2003, 17:47
Post #30


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE
Ce am facut a fost sa-i iau nr (apropos era taxi meridian sau mondial, nu mai stiu, oricum nu mai merg cu nici una dintre firme, cu nr B-99-CXC  :vmad: si era evident un tzigan) si sa sun la dispecerat, sa cer cu cineva de la conducere si sa-l reclam ... le-am zis alora si ca avea \"omul\" clienti in masina ... dar cred ca nu a avut nici o urmare actiunea mea ...
asa ca cea mai mare boala o am pe TAXIMETRISTI

Era cumva un Cielo verde ?


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
315 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 12:03
Forum Renault