DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Prima amenda, pasi de urmat

vallixx
post 6 Apr 2017, 22:04
Post #31


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Eu n-am sa fac pe moralistul pentru ca nici eu nu conduc ca la carte dpdv al regulametelor rutiere, pacatul meu fiind ala ca o mai calc pe coada peste limita. Nu aiurea si nu in.momente cand acest lucru e periculos. Am discernamant si nu fac prostii. Dar....stiu, legea e lege. Ceea ce e corect. Vreau insa totusi sa ajung unde am nevoie ceva mai repede decat autobuzul, ca de aia nu platesc bilet RATB ci platesc impozit, revizii, RCA, bezina....etc.....si ocazional vreo amenda. biggrin.gif

Am doar de comentat la faptul ca tu ai zis ca ti-ai recunoscut "greseala", ori, fara suparare, ceea ce ai facut tu nu prea e greseala ci cam e intentie. Poate si de aici atitudinea mai moralista a agentului.

Ca stau la panda ....asta e clara, aici nu e niciun dubiu.
Lumea nu-i toata tampita.....daca le-a mers vorba ca stau la panda e pentru ca asa fac.
Fara foc nu iese fum.

Despre amenda..oricum ai facut plata si indiferent cui ai trimis dovada.....pastreaz-o si tu.
Am patit sa nu am datorii ani de-a randul, dupa care sa "apara" la fisc vreo amenda veche....asa ca tine o dovada, indiferent daca trimiti sau nu o copie.

This post has been edited by vallixx: 6 Apr 2017, 22:06


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 09:19
Forum Renault