DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Asa DA, cotiera

MMihai
post 30 Aug 2003, 19:39
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 5 June 03
From: PITESTI




A cui este DSN-ul asta? E superb.... vreau si eu asa ceva. e luata de la alta masina? Poza am gasit-o in galeria foto. Mai are cineva?


Attached thumbnail(s)
image024.jpg ( Size: 39.07k ) Number of downloads: 3580


--------------------
Renault Megane III 1.6 16V 110cp Noir Nacre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Razvy
post 30 Aug 2003, 23:07
Post #2


Razvy


Group: Members
Posts: 97
Joined: 3 August 03
From: Bucuresti




Ce vezi tu acolo e un suport pt casete, cd-uri, diverse chestii si pt bautura. Se gaseste de cumparat in Vitan. Cred ca e in jur de 500.000 - 600.000. Nu e luat de pe alta masina. Si se monteaza si usor. Mie unu mi se pare cam grosolana. Am mai vazut asa ceva pe un Hyundai Lantra, da arata de 1000 de ori mai bine era mult mai subtire si avea un design rotund si klumea nu patratos ca ala. Da de asa e la masinile straine. Totul e mai misto. De aia eu am SuperNova biggrin.gif


--------------------
Renault Fluence 1.5 Dci 110 CP cu motor ! 2010 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bzip2
post 30 Aug 2003, 23:56
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 5 September 02
From: Bucuresti




smile.gif Asta e cotiera lui Liviu. Vezi la tutoriale, postul despre instalarea ei.


--------------------
loose bits sink chips
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 31 Aug 2003, 13:04
Post #4


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




smile.gif .. ma bucur ca iti place smile.gif .... gasesti asa ceva in targ si costa cca 400Klei ... sunt doua versiuni de culoare .. negru si gri .. Bafta!


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMihai
post 31 Aug 2003, 13:20
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 5 June 03
From: PITESTI




Imi poate face cineva o harta cu targul Vitan? Intre ce ore este deschis si in ce zile? Eu sunt din Pitesti, dar daca stiu exact unde sa ma duc, atunci dau o fuga pana acolo sa imi iau ohmy.gif demult vroiam asa ceva


--------------------
Renault Megane III 1.6 16V 110cp Noir Nacre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 31 Aug 2003, 14:06
Post #6


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Ideea e sa ajungi la Dambovitza. Daca ai reusit, atunci trebuie sa mergi EXACT pe langa rau, pe partea dreapta a raului, mai precis. Deci: cum vii de la Pitesti, intri prin Militari, mergi tot inainte, ajungi langa Palatul Cotroceni, mai mergi un pic si ajungi sa vezi apa Dambovitzei. Mergi cu ea inainte, treci de Izvor, Unirii, Timpuri Noi, traversezi apoi si B-dul Mihai Bravu. Mai mergi inca vreo 1.5 Km si ajungi.

Nu uita ca NU trebuie sa te desparti de apa. (doar in Unirii, nu ai incotro, dar revii apoi langa apa) In total mergi pe langa apa cam 10 - 12 Km, asa estimez eu....

Targul din Vitan il vezi imediat, e mare. Magazinele alea cu piese sunt deschise in orice zi a saptamanii. Cred ca lunea mai sunt unele inchise, in rest... Dupa ora 9 si pana seara sunt deschise tarabele. E bine sa nu vii prea tarziu dupa- amiaza ca sa nu se inchida din ele.

Duminica e jale in targ, nu prea te sfatuiesc sa mergi. E multa lume si agitatie cu masini de vanzare, telefoane furate, fiare vechi, etc. In timpul saptamanii e mai bine, iti "tihneste" plimbarea. In plus poti sa intri si cu masina inauntru, lucru care nu e valabil Duminica cand nu ai unde parca decat la 1 Km distanta....


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMihai
post 31 Aug 2003, 19:28
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 5 June 03
From: PITESTI




Mersi mult, acum m-am lamurit. cred ca imi iau ceva mai multi banuti la mine, sa nu ma tenteze ceva de acolo si sa nu pot sa imi iau laugh.gif


--------------------
Renault Megane III 1.6 16V 110cp Noir Nacre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 1 Sep 2003, 07:14
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




QUOTE
Ideea e sa ajungi la Dambovitza. Daca ai reusit, atunci trebuie sa mergi EXACT pe langa rau, pe partea dreapta a raului, mai precis. Deci: cum vii de la Pitesti, intri prin Militari, mergi tot inainte, ajungi langa Palatul Cotroceni, mai mergi un pic si ajungi sa vezi apa Dambovitzei. Mergi cu ea inainte, treci de Izvor, Unirii, Timpuri Noi, traversezi apoi si B-dul Mihai Bravu. Mai mergi inca vreo 1.5 Km si ajungi.  

Nu uita ca NU trebuie sa te desparti de apa. (doar in Unirii, nu ai incotro, dar revii apoi langa apa) In total mergi pe langa apa cam 10 - 12 Km, asa estimez eu....

Mai simplu-i cu barca smile.gif

QUOTE
Duminica e jale in targ, nu prea te sfatuiesc sa mergi. E multa lume si agitatie cu masini de vanzare, telefoane furate, fiare vechi, etc. In timpul saptamanii e mai bine, iti \"tihneste\" plimbarea. In plus poti sa intri si cu masina inauntru, lucru care nu e valabil Duminica cand nu ai unde parca decat la 1 Km distanta....


Esti optimist la faza cu 1Km...


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMihai
post 2 Sep 2003, 21:45
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 5 June 03
From: PITESTI




Pai inseamna ca nu-mi ramane decat sa las masina in parcare la Metro si sa merg cu metroul biggrin.gif


--------------------
Renault Megane III 1.6 16V 110cp Noir Nacre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mad MAX
post 15 Jan 2004, 03:33
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 5 January 04
From: Bucuresti




Bah frate cum se monteaza cotiera aia? Cum o prinzi? nu am gasit in Tips&Tricks nimic despre chestia asta. E misto chestia aia. Poate imi iau si eu. Am o singura intrebare: nu produce zgomote deranjante?


--------------------
Daewoo Cielo ex NOVA GT - .
Totul pare mare atunci cand esti mic.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 15 Jan 2004, 07:55
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




da "cotiera" pe search si o sa te saturi de sfaturi sau cauta la Liviu
Se monteaza in 6 suruburi prinse in masca de plastic dintre scaune. Atentie trebuie sa schimbi scaunele intre ele ca sa ai acces la rozeta de inclinat spatarul.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B 32 BUG
post 29 Dec 2004, 20:43
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 10 September 04
From: Bucuresti




se scoate suportul de sub frana de mana care are un singur surub in spatele scaunelor si se trage peste frana de mana ,se monteza cotiera prin 4 suruburi in carcasa (atentie sa fie centrata drept ) ,dupa acea se demonteaza scaunele si se inverseaza ca nuti dau voie rotitele de la spatar .apropo e super utila si comoda si relaxanta. excl.gif


--------------------
B 32 BUG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 30 Dec 2004, 00:48
Post #13


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Chiar daca sunt moderator, am sa imi permit sa calc putin pe langa subiect smile.gif ..

Voi (adica B 32 BUG) chiar nu va uitati la data ultimului mesaj inainte de a scrie ? smile.gif.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 30 Dec 2004, 08:56
Post #14


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Spune-i asta lui Dsops, ca tot se plingea ca de ce se inchid subiectele. Iaca de ce!


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 6 Jan 2005, 02:51
Post #15


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




eu am una pe negru dar nu-i prinsa pt ca mi-a fost lene biggrin.gif
zgomote nu face si este f comoda


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B 32 BUG
post 27 Jan 2005, 19:44
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 10 September 04
From: Bucuresti




chiar daca se dau rsp. dupa cateva luni tot e un lucru bun ,daca nu ptr. cel ce a postat topingu pentru altii in mod sigur ,bafta!


--------------------
B 32 BUG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LIVIU KGB01
post 7 Mar 2005, 16:11
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 13 February 05




QUOTE(Mad MAX @ 15 Jan 2004, 03:33)
Bah frate cum se monteaza cotiera aia? Cum o prinzi? nu am gasit in Tips&Tricks nimic despre chestia asta. E misto chestia aia. Poate imi iau si eu. Am o singura intrebare: nu produce zgomote deranjante?
*


se monteaza f usor ,are 2 brate care se prind de calu de la frana de mana in doua colsuruburi si se mai prind de cotiera in doua colsuruburi de cotiera.Zgomote nu prea face ca intra cam fortat intre scaune da o sa te incomodeze la frana de mana.Si intre cotiera si scaune trebuie sa scoti chestia aia de la centuri si se aseaza perfect


--------------------
dacia super nova comfort - TL-01-KGB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Mar 2005, 16:20
Post #18


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(LIVIU KGB01 @ 7 Mar 2005, 16:11)
se monteaza f usor ,are 2 brate care se prind de calu de la frana de mana in doua colsuruburi si se mai prind de cotiera in doua colsuruburi de cotiera.Zgomote nu prea face ca intra cam fortat intre scaune da o sa te incomodeze la frana de mana.Si intre cotiera si scaune trebuie sa scoti chestia aia de la centuri si se aseaza perfect

Cred ca de fapt ai vrut sa zici holzsuruburi / holtzsuruburi.
Si in al doilea rand, cred ca de "chestia aia de la centuri" o sa mai ai nevoie pe viitor, ca poate mai pui si centura din cand in cand, macar asa, la drum lung...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horiajam
post 17 Nov 2005, 15:28
Post #19


Viitor fost posesor de Dacie


Group: Members
Posts: 190
Joined: 16 January 05
From: Iasi




Mi-am pus si eu in sfarsit cotiera tongue.gif
Dupa multe framantari, nu stiam daca merita sau nu investitia ...
Este super .. MERITA !!
Ii sfatuiesc pe cei care nu au inca sa isi puna .. vor vedea de ce !!
rolleyes.gif


--------------------
Dacia SuperNova Fosta Europa - 3 - IS - 4817
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balamuc
post 20 Nov 2005, 02:28
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 20 November 05




Si eu vreau sa-mi pun. Dar nu-i cam mare bataia de cap cu schimbatul scaunelor intre ele? huh.gif
Mi se pare destul de incomod montatul si mi-e sa nu-mi prind urechile.
Am schimbat antena si lampile care luminau nr de inmatriculare si asa am observat cat de bine e proiectata supernova pe care eu o laudam indelung. Si asta a fost asa de vara. Ca la restul nu mai spun ca a trecut mult timp si mi-a trecut supararea...
Poate ma hotarasc si mai i-au pe cineva sa montam cotiera aia ca mi se pare utila si comoda.
De zdronganit nu-i problema ca la cate zgomote interioare scoate masina aia.... nu mai conteaza biggrin.gif


--------------------
Dacia SuperNova - B
Dacia SN Europa feb 2002, 48.000km.
Modificari fata de dotarile din fabrica: inchidere, alarma, boxe+casetofon, turometru, ceas de bord, bricheta, bord albastru + multa valoare sentimentala :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 20 Nov 2005, 07:36
Post #21


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Eu am montat-o fara sa schimb si scaunele intre ele...Sunt mai lungan de fel, si cand dau scaunul mai in spate (pozitia in care sta de regula), am acces la rotita... Ia cotiera, vezi cum iti e mai bine, si monteaz-o...e prea simplu...


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 10:31
Forum Renault