DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mai vreti Logan?, DA sau NU si de ce! pentru posesori!!

Mai vreti logan?
 
DA [ 495 ] ** [69.82%]
NU [ 214 ] ** [30.18%]
Total Votes: 709
Guests cannot vote 
B 45 GAO
post 11 Nov 2005, 20:44
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 203
Joined: 2 September 05




AM VOTAT DA!Pana acum am alergato pe autostrazi,m-am tras cu toata lumea de la pietoni,biciclisti pana la ford-uri ,skode,etc(nu neaparat am iesi eu castigator dar barem s-a tinut) am facut pe 4x4 cu ea pe la munte am scapat de cateva accidente uratele cu ea si la sfarsitul zilei nu mi-a fost rusine sa ies cu ea in oras intr-un club sau intr-un restaurant si sa o parchez langa un vw sau audi!
Multa lume a fost scceptica sau poate chiar importiva la logan cum au fost si pentru supernova sau solenza si cand au iesit de pe piata nu mai stiau unde sa alerge sa-si cumpere una. smile.gif


--------------------
DACIA Logan 1,4/ SEAT Leon 1,6 16V/ TOYOTA Aygo 68CP - B 45 GAO
Te tin franele sa ne tragem?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RTZone
post 14 Nov 2005, 14:08
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 62
Joined: 11 April 05
From: Bucuresti




Am votat DA pentru ca am avut sh(fiat regata) si nu va spun ca eram abonat la piese de origine la aceleasi preturi ca brava(1998-1999).Este o placere sa gasesti piese(noi) peste tot si mai ales in Vitan.Yeah Logy,go go go!


--------------------
Logan Ambiance - B-OO-NDD


" Magarul când îmbatrâneste nu ajunge neaparat mai marele grajdului! "
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZaiR
post 15 Nov 2005, 05:38
Post #33


Against the System


Group: Members
Posts: 345
Joined: 7 January 04
From: Bucuresti




excelent...eu am votat clar NU am avut 2 supernove care daca in fiecare saptama nu se strica ceva la ele ...cred ca nu se simteau bine...dupa ce a aparut loganul...am vrut 1 an de zile sa astept,sa vad ce face cum se comporta...si am ajuns la concluzia ca pret/fiabilitate hmmm...sunt prima parte pare mult ridicata...+ design si comportamentul la drum...sa fim seriosi...nu e cazul sa il comparam cu un Cielo(parerea mea) care este o masina cu un proiect de acum 11 ani iar pretul lor nu difera foarte mult
Apropo:cine vrea logan la AAAauto sunt nu numai pe modele ...sunt si pe culori asta spune multe despre o masina fabricata de numai 1 an....

PS:[am preferat sa compar loganul cu alta masina autohtona]


Vot anulat de moderator


Poll-ul se adreseaza posesorilor. Va rog putina atentie, si un dram de respect pentru initiatorii topicurilor. Multumesc!


This post has been edited by Ake: 15 Nov 2005, 23:12


--------------------
DUCATI 900 SuperSport 2003 - este!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 15 Nov 2005, 12:16
Post #34


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




Am votat DA pentru ca mi-am luat-o dupa un an, cand s-au mai reparat din belele si probleme n-am avut cu ea inca. M-am saturat de fumurile si aerele si .. pe care si le dau mecanicii de la alde Skoda (n-aveti decat sa va ofticati) si prefer sa-mi iau versiune a de top de Dacie decat ce stiu eu ce altceva nou dar mai slabutz ca motor. Mi-as fi luat un motor mai 'nervos' daca ar fi existat. Nu vreau sa ies nicicum in evidenta cu cinestie ce masina fistichie dar scumpa la reparatii si la CASCO.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costeniuc
post 15 Nov 2005, 12:19
Post #35


handi-man


Group: Members
Posts: 55
Joined: 26 January 05
From: Bucuresti




Am votat DA. Nu o am decat de o saptamana si am facut aproximativ 100 km cu ea dar cred ca isi merita banii.
Precizez ca am fost posesor de diverse SH (Ford, Citroen, Peugeot, Dacia) dar nu se merita (poate doar un SH care este inca in garantie)


--------------------
DACIA Logan Prestige 1.6 16v 2007 - B xx XXX
Timpul este cel mai bun profesor. Din pacate isi omoara toti elevii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1.6
post 15 Nov 2005, 13:31
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 276
Joined: 2 May 05




Am votat NU pentru ca:
-scartie
-bate
-pacane
-zornaie
-vibreaza
-e zgomotoasa
-e periculoasa la franare si dracu stie la mai ce
-e puturoasa
-arata ca dracu dupa nici o luna...tinuta in garaj(din cauza vopselei sau lacului)
-e foarte foarte scumpa la ce-ti ofera
si toate astea la 7000 km
RUSINE!
ps:sa nu uitam de reteaua de service dacia
este parearea mea!


--------------------
Dacia Seat Logan Preferance 1.6 - Leon 2.0 TDI 2004 - 2007 - PH 08- GPK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 15 Nov 2005, 13:44
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




DA. Fata de batrinica mea berlina - acu' o fi deja fonta saracuta - sa merg 4000 km fara sa ma uit macar la motor...deh alta viata. Deocamdata - si sper sa ramina asa - nu am nici o problema la masina.


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
instructor
post 15 Nov 2005, 19:54
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 31 May 05




DA. Spatioasa. Frumoasa (mai putin capota portbagaj). Motorul merge f. bine si consumul e acceptabil. La 7880 euro am AC, comp. bord, servodirectie, 2 air-bag -uri, metalizata, radio cu 4 boxe, geamuri cu tenta, oglinzi ext. act. electric si alte mici prostioare utile+ motor 1,6. Am cautat alta masina care sa contina aprox . aceleasi dotari la aprox. acelasi pret , dar nu am gasit.


--------------------
dacia opel logan 1,6 corsa 12 2005 laur. 2008 enjoy - DJ 04 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 15 Nov 2005, 23:16
Post #39


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




Nu este locul pentru discutii off-topic.
ATENTIE! in acest topic voteaza doar posesorii de Logan (cititi si voi titlul, ce naiba!)


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anonym
post 16 Nov 2005, 08:17
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 15 November 05




Mai vreu Logan pt că: iti faci treaba cu el,
la banii astia NU gasesti masina noua si E SINGURA MASINA IN CARE INCAP IN SPATE LA SOFER; DUPĂ CE AM STAT EU LA VOLAAN!!!!!!! biggrin.gif cool.gif


--------------------
Logan Laureate 1.4 - MS 30 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anonym
post 16 Nov 2005, 08:20
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 15 November 05




DA pt ca:
la banii astia nu cumperi masina noua (si tare multa masina iti dau);
pina acum am rezolvat ai multe probleme decit am crezut (e drept ca parca au fost cam multe in ultima vreme, dar le-am rezolvat smile.gif ),
e singur amasina in care incap boiereste, iar la mine asta a fost o problema. Acum nu mai e! biggrin.gif


--------------------
Logan Laureate 1.4 - MS 30 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 16 Nov 2005, 14:33
Post #42


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




DA. Pentru ca in afara de reglatul franei (si al alarmei, dar asta nu tinea de Dacia) nu am avut nici o problema. N-am deschis niciodata capota la motor si nici n-am de gand pana nu se termina lichidul de spalat parbrizul. De banii astia nu aveam ce altceva sa-mi iau si consider ca raportul calitate-pret este mai mult decat cinstit. Daca Dacia o tine tot asa, peste 3-4-5 ani imi iau tot Logan, versiunea 2 smile.gif.

PS: Am rezolvat complet si problema oricaror zgomote si scartaieli. Am descoperit ca mp3player-ul dat la volum peste 15 acopera cam orice. La peste 20 nu mai conteaza nici macar daca sunt pe piatra cubica biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kramer
post 16 Nov 2005, 20:02
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 26 May 04
From: Brasov




Am votat "NU", desi sunt cam 50%, pentru ca 2 motive importante pentru care am optat pentru Logan s-au dovedit false:

- reteaua de service dezvoltata - de fapt e dezvoltata dar populata de incompetenti si hoti

- costuri de intretinere reduse - nu prea mai sunt reduse, comparativ cu alte marci, vezi Opel Astra Classic de exemplu


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ICET
post 16 Nov 2005, 23:24
Post #44


O fi bine sa fii rau sau e rau sa fii bine??


Group: Members
Posts: 750
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti





Am votat "DA",pentru ca sunt foarte multumit de ea.Pana acum nu am avut nici cea mai mica problema reclamata pe forum de alti colegi si fata de dsn sau slz,pot sa spun ca e mult peste(chestie de gusturi,fiind propietar de amandoua).Poate o gama mai larga de motorizari si optionale,ar face din golan o masina mult mai cautata de posibilii posesori,dar la pretul si dotarile actuale,nu gasesti alta masina la fel decat cu cel putin 1000 E mai scumpa si mai mica ca spatiu si dotari mai putine.
ps...un mare un vot in misul il acord serviciilor postvanzare si anume celor din service,care mai au mult pana sa ajunga acolo unde ar trebui mad.gif !


--------------------
FIAT Grande Punto 2006 - B 07 CHE
StarGuide Sg-43-ds

Marbella M-5010 defect

Membru Frigotehnist.STELIST pe viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 17 Nov 2005, 00:02
Post #45


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Mai vreau , dar cel cu 107 cai . Sunt multumit de el .


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 17 Nov 2005, 00:59
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Eu as recomanda celor care vor sa-si ia logan dar au mai multi bani decat am avut eu cand am luat laureate-ul , sa colinde germania si sa-si aduca un sh bun , sau sa incerce pt altceva. Ma refer la cei care se gandesc la 1.5 dCi Laureate si chiar si cei care se gandesc la 1.6 Abition. Daca ai 9-10.000 euro , ia-ti nene ceva MULT superior , pentru ca poti!


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
juristul2000
post 17 Nov 2005, 08:53
Post #47


"Membru 20 cm record"


Group: Members
Posts: 793
Joined: 6 October 05
From: Oradea




Am votat da pt ca sunt un optimist


--------------------
logan dacia Laurate 2005 - AR-07-RZV
20% warn permanent!!!
decat sa...... mai bine nu!!!!
NU, da spaga!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabriel_TMF
post 17 Nov 2005, 10:50
Post #48


membru cu bun simt


Group: Members
Posts: 81
Joined: 16 August 05




Am votat DA pentru ca o am de sase luni si sunt foarte multumit de ea. Este spatioasa, se comporta bine la drum si chiar arata bine masina. Spun unii ca zornaie si scoate tot felul de zgomote, unde??? pe piatra cubica, pai pe acolo zdrangane si mertanu'. In alta ordine de idei eu am Laureate 1,4, A/C, geamuri electrice, servodirectie, computer de bord, s.a.m.d. Cumparati voi o straineza la banii astia.
P.S. Inainte am avut o SuperNova deci nu vin de pe cine stie ce harb sa zici ca m-a dat pe spate Loganul.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,4 2005 laureate - B 47 TMF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radioman
post 21 Nov 2005, 21:40
Post #49


membru D'ala mare


Group: Members
Posts: 378
Joined: 31 May 05
From: Constanta




Cu siguranta ca Loganul e un mare pas inainte , dar cum in totdeauna e loc si de mai bine, cred ca urmatoarea masina va fi una care sa depaseasca caliatile Loganului...Asta daca nu se intampla in 3-4 ani cine stie ce minuni pe la Dacia sau prin Romania, si facem vreo masina cum au cehii, care ii bat pe multi cu calitatea produsului lor.Toate bune!
wink.gif




--------------------
Skoda Octavia 3 VW Polo V 2017/2019 - CT-xx-HIT
[COLOR=red]Unii se nasc ca un 'original' și mor ca o "copie"..[/COLOR].
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logany
post 4 Dec 2005, 12:22
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 8 December 04
From: Braila




Am votat da ,pentru ca raportul pret/calitate e optim,e o masina de familie spatioasa in interior,portbagaj,intretinere mai ieftina decat la cele din import,retea service in toata tara,piese de schimb pe toate drumurile.... Peste 4 ani , cand termin de achitat ratele la logan,imi iau alt logan nou,sau orice alt tip de automobil fabricat la noi ,daca imi va satisface pretentiile.


--------------------
renault megane prestige 2008/1,6/16V/110 CP - BR-64-xxx
logan ambition 2005/1,6/90 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
instructor
post 4 Dec 2005, 16:31
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 31 May 05




Da. Pt ca la oferta masini noi , nu prea ai ce lua sub 10mii euro. Ba da- Matiz, dar nu mi se potriveste si daca-mi amintesc bine mai era ceva fiat, tot micut. Calos -cel mai ieftin cu taxe+vama noneuropa se-nvirtea pe la 10500, Clio simbol" gol troaca" apropiat ca pret de Ambition si cam atit. Da, pt ca in 6 luni de folosire moderata nu am avut nici o problema si sunt multumit de masina. Totusi pe cei care doresc ca masina lor sa fie mai sportiva ai sfatuiesc sa se orienteze catre alta marca, pt ca Loganul prin dimensiunile lui nu este chiar potrivit pt racing sau alte liniute.


--------------------
dacia opel logan 1,6 corsa 12 2005 laur. 2008 enjoy - DJ 04 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mitzaciobanu
post 7 Dec 2005, 21:20
Post #52


Membru


Group: Members
Posts: 137
Joined: 21 May 05
From: Brasov




Am votat DA fara sa ezit, pentru acelasi motiv ca si B 45 GAO
Am alergat-o 15000 km in 4 luni prin Europa, si mi-a lasat o impresie foarte buna. I-am acordat incredere ca sa zic asa, cumparand-o, si nu m-a dezamagit! Merge super!




--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI Ambition - 2005 - BV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 8 Dec 2005, 00:18
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Am eu o serie de intrebari mai bune , in relatie cu titlul topicului :
1. Daca va-ti intoarce in timp inainte sa cumparati masina (cu aceeasi situatie materiala) , tot Logan alegeti?
2. Daca va-ti intoarce in timp ^ dar cu 10.000 euro , tot Logan alegeti?
3. ---------- . . ---------- ^ dar cu 12-13.000 euro , tot Logan alegeti?
4. Peste un an sau doi cand veti lua alta masina , tot Logan/Dacia veti alege?

Hai sa va aud smile.gif


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DArtagnan
post 8 Dec 2005, 00:26
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 11 December 04




Am votat NU caci interiorul lasa de dorit si galagia din afara se aude foarte tare.
Ca motor este ok, trage bine, cam lenes si pentru Romania este o masina ok, insa nu mi-as mai lua Logan inca o data...pacat dar asta este ceea ce simt.


--------------------
Skoda Octavia 2 2006
Elegance, 2.0 litri TDI, 103Kw, 140CP - Gri Stone Metalizat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
instructor
post 8 Dec 2005, 08:58
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 31 May 05




QUOTE(AND @ 8 Dec 2005, 00:18)
Am eu o serie de intrebari mai bune , in relatie cu titlul topicului :
1. Daca va-ti intoarce in timp inainte sa cumparati masina (cu aceeasi situatie materiala) , tot Logan alegeti?
2. Daca va-ti intoarce in timp ^ dar cu 10.000 euro , tot Logan alegeti?
3.  ---------- . . ---------- ^ dar cu 12-13.000 euro , tot Logan alegeti?
4. Peste un an sau doi cand veti lua alta masina , tot Logan/Dacia veti alege?

Hai sa va aud smile.gif
*


1. Da tot Logan. Initial am vrut Cielo cu gaz , dar daca prin programul remat fabrica daewoo a avut alocate decat 500 masini, iar dealerul mi-a spus ca cota in medie pe dealer ar fi cam 4-5 masini care vin cu "dedicatie", eu n-am nici o sansa sa mai prind ,asa ca n-am avut de unde alege la ora aia ceva mai convenabil ca dot ari-pret si-am luat logan (si asta dupa nervi si scandal cu dealerul).
2. si 3. ar trebui sa le reformulezi- dar incerc sa-ti raspund. Cum sa dai pe loganul actual 10000 sau 13000 ca la banii astia ai alte masini mai ...masini (mi-ar place nubira 2 cu gaz smile.gif ). La 4. cine stie ce oferte vor mai fi atunci? Oricum tot Logan ,e putin probabil ," partea financiara" are un cuvant greu de spus .


--------------------
dacia opel logan 1,6 corsa 12 2005 laur. 2008 enjoy - DJ 04 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursamajor
post 8 Dec 2005, 09:44
Post #56


Membru pasager


Group: Members
Posts: 785
Joined: 2 May 05
From: Orașul lui Panait Istrati




Am zis DA. Motiv principal prețul de achiziție, LA MOMENTUL RESPECTIV. În general, sunt mulțumit de el. Nu știu de unde o scot unii pe-aia cu consumul, că eu am mixt 6,7%, după 6000 km, mai mult intern.
ÎNSĂ, măgarii de la Dacia îl tot scumpesc, ceea ce m-ar face să-mi revizuiesc alegerea. De exemplu, Kalos 1,4 16V full era la ofertă vreo 9000 euro. Nu că mi-ar plăcea, că e urât ca naiba, dar ca idee.
În concluzie, dacă mai cresc ciudații ăia prețul, votul meu va deveni NU. icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia Logan 1.0 Eco-G 2021 Comfort (+ 4 optiuni) - BR02UMa
Somnul adanc ajuta la prevenirea imbatranirii, mai ales daca dormi la volan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CIPTUNING
post 8 Dec 2005, 22:39
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 891
Joined: 22 November 05




Desi pe acte am un SLZ,sunt si prorietarul indirect al unui LGN ca actionar la o firma deci nu dati cu bolovani ca nu am ce sa caut printre voi pe topic. Totusi nu mi-as lua iar LGN pt ca nu stiu ce surprize mai apar in timp la aceasta masina, deci NU.
Fara suparare dar n as da SLZ meu insonorizat (si cu alte imbunatatiri facute de mine din ideile de pe site) pe un LGN.Al nostru e un 1,6 si la peste 120 scoate un sunet de parca nu ar avea ulei in motor. Mi se potriveste mai mult SLZ: e mai zvelta si mai tinereasca iar LGN nu "m-a dat pe spate" . Solenta a fost "victima". Ea trebuia sa dispara din fabricatie pt a face loc noului proiect..Va amintiti in ultimele clipe ale vietii ei cata lume alerga cu limba scoasa sa prinda una, cata spaga se dadea si la ce pret se vindeau la targuri, pe fondul dovezilor despre problemele LGN? Se zice ca s-au grabit sa o fabrice ca furasera unii planul tehnologic. radmasa.gif Parerea mea," care este". Sfaturile unora mai batrani: NU VA LUATI MASINA IMEDIAT CE APARE (DIN PRIMELE LOTURI) CA IN CAPUL ACELORA SE SPARG DEFICIENTELE DE PROIECTARE SI MONTAJ . Ce ziceti de NOVELE model 96?

This post has been edited by CIPTUNING: 9 Dec 2005, 00:00


--------------------
SLZ SCALA - BZ 04 XLZ
"Religia-o frază de dânșii inventată
Ca cu a ei putere să vă aplece-n jug"
Eminescu- Imparat si proletar ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 8 Dec 2005, 22:54
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Fara suparare dar topicul nu este adresat decat actualilor posesori de Logan. Sa spui ca-ti place Solenza mai mult decat Logan este ca si cum ai spune ca-ti place Clio mai mult decat Megane.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursamajor
post 9 Dec 2005, 07:14
Post #59


Membru pasager


Group: Members
Posts: 785
Joined: 2 May 05
From: Orașul lui Panait Istrati




QUOTE(CIPTUNING @ 8 Dec 2005, 23:39)
...deci NU.
Fara suparare dar n as da SLZ meu insonorizat (si cu alte imbunatatiri facute de mine din ideile de pe site) pe un LGN.Al  nostru e  un 1,6


Eu pariez că ai da păduchelnița! wink.gif Vezi că sunt topicuri dedicate unde îți poți lăuda "prințesa", cum se numește pe-aici. Au fost atâtea dispute și argumentații pro Solenza încât ne-am cam săturat. Nu știi că fiecare cioară își laudă puii? radmasa.gif Aș fi tare curios câți dintre posesorii de Solenze ar vota Logan. blink.gif

QUOTE(CIPTUNING @ 8 Dec 2005, 23:39)
Se zice că furaseră planurile tehnologice și s-au grăbit să-l fabrice.


(Așa se zice și despre Logan că e mai prost decât Solenza.)
Măi, James Bond, ia citește aici:
Plecând de la aceast constatare, Renault a lansat în 1998 studiul unui
proiect de vehicul familial, modern, robust i fiabil comercializat la pre
de baz de 5.000 de euro.
I]
S-au grăbit tare, din 1998 până-n 2004. icon_mrgreen.gif Citatul e dintr-un pdf, pe care nu-l pot atașa, din păcate.

This post has been edited by ursamajor: 9 Dec 2005, 07:28


--------------------
Dacia Logan 1.0 Eco-G 2021 Comfort (+ 4 optiuni) - BR02UMa
Somnul adanc ajuta la prevenirea imbatranirii, mai ales daca dormi la volan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CIPTUNING
post 10 Dec 2005, 22:12
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 891
Joined: 22 November 05




Da, bineinteles ca as da-o ca doar nu o sa imbatranesc cu ea, dar pt o alta masina presus de ea astfel incat sa merite schimbarea. Intre SLZ si LGN (PRINTESA si DULAPUL cum le ziceti pe aici) nu mi se par diferente majore sa fac mutarea asta. Si am zis ca MIE mi se potriveste mai bine SLZ cum VOUA va place mai mult LGN si eu nu va condamn pt asta..Cea mai buna masina e cea pe care o ai. Parca gusturile nu se discuta. Am spus parerea mea, parca si pt asta este forumul, nu? Sunt de asemenea constient ca si dc SLZ incapea pe mana unor profesionisti la vreun test nu stiu cum iesea. Si ca sa fiu carcotas: reala povestea cu ciora dar parca si aia cu "ADEVARUL DOARE" e la fel. Ce am zis eu stie multa lume, nu erau in premiera, dar oricum mersi de comparatie.Cam multe proverbe parca, nu? Si scuze dc am deranjat pe cineva.

This post has been edited by CIPTUNING: 10 Dec 2005, 23:37


--------------------
SLZ SCALA - BZ 04 XLZ
"Religia-o frază de dânșii inventată
Ca cu a ei putere să vă aplece-n jug"
Eminescu- Imparat si proletar ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 04:24
Forum Renault