DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

39 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> In Turcia cu masina

cj98czh
post 17 Aug 2007, 11:31
Post #91


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(AlexC @ 16 Aug 2007, 23:12)
. Din ce am auzit, traficul e foarte aglomerat acolo, fiindca autostrada trece prin mijlocul orasului.
*



Asa era anul trecut...anul asta s-a deschis autostrada care ocoleste Izmirul si se trece foarte repede....

Poate era si anul trecut si am ratat-o noi....

Prin Istambul se ocoleste...cel mai bine pe la Canakale..

Anul asta am plecat la 5 dimineata din Cluj, iar la 1 noaptea ne-am cazat dupa Canakale...a doua zi pe la amiaza am fost in Bodrum.... deci drumul asta se poate face intr-o zi jumate destul de lejer daca ai si putin "antrenament" la volan...

Am fost 2 masini si s-a mers cu viteze de pana in 140...inafara de autostrazi unde am mers la 160...acuma fiecare dupa cum poate conduce cat mai in siguranta...

This post has been edited by cj98czh: 17 Aug 2007, 11:35


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vali48
post 17 Aug 2007, 12:06
Post #92


Membru


Group: Members
Posts: 105
Joined: 1 December 05
From: Constanta




QUOTE(driverx @ 17 Aug 2007, 09:45)
Tocma' mi-am tras pe PDA o harta destul de buna pentru Turcia. Are la POI pana si hotelul unde ma cazez eu (undeva intre Kusadasi si Davutlar).
*



ce harta ?????? mio, garmin, route 66... ???


--------------------
Subaru Forester 2.5XT 2006
Forester 2.5XT 4EAT 230 HP
Once Subaru, allways Subaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 17 Aug 2007, 12:23
Post #93


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




In turcia si inclusiv in Istambul am mers super OK cu Destinator 6....avea ce a mai completa harta....


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 17 Aug 2007, 12:47
Post #94


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(Vali48 @ 17 Aug 2007, 13:06)
ce harta ?????? mio, garmin, route 66... ???
*



iGO biggrin.gif radmasa.gif N-ai nimerit-o tongue.gif


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 17 Aug 2007, 13:05
Post #95


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Io zic sa-ti faci rost de Destinator 6 ca harta de la IGO este = cu 0.....uita-te ce marime are, si dupa aceea uita-te ce marime are harta Roamaniei..... turcia este de vreo 3 ori mai mare ca si romania...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 17 Aug 2007, 13:08
Post #96


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Am sa caut cand ajung acasa. Thanks pentru sfat.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
traduceri
post 17 Aug 2007, 22:26
Post #97


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 17 August 07




Daca doriti sa plecati in Turcia cu o masina care nu este proprietate personala, va putem ajuta cu toate formalitatile necesare legate de imputerinicirea de la firma de leasing sau societatea proprietara ( Data Certa la notariat, traducere, legalizarea traducerii, aplicarea Apostilei la Tribunal). Tot ce trebuie sa faceti este sa ajungeti la sediul biroului nostru (Colentina) cu doua exemplare originale din imputernicire, iar de restul ne ocupam noi si va predam materialul in 3-4 zile lucratoare. Totul va costa 168 RON, TVA inclus.
Solicitati-ne detalii la traduceri.e@gmail.com sau 0722.174.311


--------------------
Dacia Logan 2005 - LAUREZT - B-69-YZP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
khris
post 18 Aug 2007, 09:50
Post #98


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 8 May 06




Poate sunt un pic off dar ultima harta a Turciei de la igo are vreo 35 mb asa ca e bine sa fii informat cand dai o relatie cuiva.


--------------------
Peugeot 307 SW 2005 - -----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 18 Aug 2007, 10:28
Post #99


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Cineva care tocmai s-a intorc din Greece m-a aburit ca In Bulgaria s-ar pierde semnalul GPS. M-as mira io, da' totusi....este posibil asa ceva? Ei sustin ca mai mult fara semnal GPS au traversat decat cu semnal.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vali48
post 18 Aug 2007, 10:51
Post #100


Membru


Group: Members
Posts: 105
Joined: 1 December 05
From: Constanta




@driverx,
depinde si de receptor/antena. anul trecut am luat mai mult "de control" garmin-ul colegului meu. imi arata pozitia mai mult pe langa drum si ne nenumarate ori eu mergand spre sud de exemplu, imi arata ca merg spre vest... smile.gif. l-am oprit pana la urma ca mai mult ma stresa.
raman la parerea mea ca antena si receptorul nu sunt de cea mai buna calitate.

18 Aug 2007, 11:04:
@cj98czh,

am si eu niste intrebari te rog:

-mai stii unde ai intrat pe autostrada inainte de Izmir? Ce indicator urmaresti?
-acum 3 ani in zona Dikili-Bergama se lucra in draci la largirea soselei si asfaltare. S-a mai facut ceva in zona?
-dupa Chanakale mai sunt portiuni de drum in lucru? Cu pietris pe ele?
- RADARE ??? Am intalnit o groaza data trecuta, mai ales pe masini fara insemne de Politie. 2 m-au prins dar nu aveam cu mult peste 90, in jur de 100 si amandoi politistii mi-au facut semn sa "circul" cand au vazut numarul strain.
-vitezele legale sunt tot 90/50 ?

merci,

This post has been edited by Vali48: 18 Aug 2007, 11:04


--------------------
Subaru Forester 2.5XT 2006
Forester 2.5XT 4EAT 230 HP
Once Subaru, allways Subaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurian
post 18 Aug 2007, 14:00
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 15 August 05
From: Bucuresti




QUOTE(driverx @ 18 Aug 2007, 10:28)
In Bulgaria s-ar pierde semnalul GPS.

Nu se pierde mai mult decat in Romania.



--------------------
Logan MCV 1.6 16V 2006 - B39xxx
Asus 636 ; SPVM700;
Intek H520 +KL40+President ML145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
red dog
post 20 Aug 2007, 12:44
Post #102


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 6 June 07




Vali48,

m-am intors pe 14 august din bodrum
cand intri in Izmir urmaresti indicatorul de Aydin si in max 10 min parasesti orasul Izmir intrand pe autostrada(am platit autostrada 2.25 YTL), in concluzie se trece ffffff usor acum prin Izmir
portiuni de drum in lucru nu prea sunt, am intalnit doar portiuni unde se marca soseaua
radare am intalnit cu duiumul, dar turcaletii faceau semne si nu am luat nici unul si nu aveam detector radar


--------------------
Renault Megane Sedan II.2 2006/1.5 dci 100 cp/ Luxe Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vali48
post 20 Aug 2007, 12:54
Post #103


Membru


Group: Members
Posts: 105
Joined: 1 December 05
From: Constanta




@red dog,

MERCI MULT! S daca nu cer prea mult, la intoarcere ce indicator urmaresti? Ca eu aici m-am incurcat si-am intrat in Izmir sad.gif

Merci mult,


--------------------
Subaru Forester 2.5XT 2006
Forester 2.5XT 4EAT 230 HP
Once Subaru, allways Subaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
red dog
post 21 Aug 2007, 11:04
Post #104


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 6 June 07




@Vali48,

la intoarcere, dupa ce treci de cele 2 tuneluri am tinut indicatorul de Canakkale si se intra iar in oras in Izmir intr-un loc unde autostrada se termina(in fata se vedea ca se contruia inca la ea si ca in viitorul apropiat nu se va mai trece deloc prin oras), dar tot asa ca si la dus in 10 min am iesit din oras.


--------------------
Renault Megane Sedan II.2 2006/1.5 dci 100 cp/ Luxe Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gheorghe Dracu
post 25 Aug 2007, 14:57
Post #105


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 12 August 04
From: Bucuresti




Am tot citit pe forum dar vad ca nimeni nu spunce concret, in afara de 2-3, unde anume au dormit dupa Canakkale. Cei mai multi spun doar ca au dormit in zona. Ma intereseaza un hotel/motel decent si sa nu caut cand ajung acolo, ci sa am macar o idee unde sa ma duc. Multa lume imi zice ca sigur o sa gasesc ceva pana in 30EUR/dubla, dar nimic concret. Ma ajutati?


--------------------
Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vali48
post 25 Aug 2007, 20:50
Post #106


Membru


Group: Members
Posts: 105
Joined: 1 December 05
From: Constanta




http://www.dikilisunsethotel.com/indexen.html

e in turca, dar daca dai telefon vorbesc engleza. preturile sunt cam mari (zic eu) dar pentru "tranzit" e ok.


--------------------
Subaru Forester 2.5XT 2006
Forester 2.5XT 4EAT 230 HP
Once Subaru, allways Subaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
red dog
post 28 Aug 2007, 14:28
Post #107


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 6 June 07




canakkale,
hotel truva, f aproape de feriboat
34 euro dubla cu mic dejun
rezervare facuta din tara


--------------------
Renault Megane Sedan II.2 2006/1.5 dci 100 cp/ Luxe Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 29 Aug 2007, 15:37
Post #108


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Pe 2 septembrie plec si eu spre Marmatis, 2 saptamani, cu multe opriri pe drum.

Vad ca oe site la o agentie de turism apare camera simpla 28e si dubla 23e, asta, dupa 1 septembrie, dar cred ca e ceva gresit acolo.

Voi pe unde ati trecut cu bacul? Ati luat de la Eceabat sau de la Gelibolu?'

LE: Ati pelcat toti, nu mai intra nimeni pe topicul asta? sad.gif

This post has been edited by St: 30 Aug 2007, 08:28


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spatciuk
post 31 Aug 2007, 10:22
Post #109


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 31 August 07




a fost cineva in turcia recent?
eu plec pe 9 septembrie si intelesesem la un moment dat ca sunt ceva probleme in bulgaria la stara zagora sau nova zagora, ca e drumu deviat?

mai sunt de actualitate aceste devieri?


--------------------
Peugeot 206 2003 - b36hky
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 31 Aug 2007, 10:47
Post #110


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Eu plec duminica. Din cate stiu eu, acum o luna, drumul inchis era drumul 55, dar nu ei de ce sa o iei pe acolo, mergi pe E85. 55 e mai al nor de Stara Zagora. Incepe de undeva din sudul Veliko Tarnavo.

This post has been edited by St: 31 Aug 2007, 10:49


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucman
post 31 Aug 2007, 11:17
Post #111


Cogito ergo doleo


Group: Members
Posts: 664
Joined: 26 August 05
From: Bucuresti




In Turcia chiar nu va trebuie solutii de navigatie. Sunt indicatoare si la cea prapadita intersectie. Tot ce trebuie sa stii sunt punctele intermediare.


--------------------
Renault 1.5 DCi 80CP Fidji
Bianchi Super Grizzly
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 31 Aug 2007, 11:23
Post #112


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Pentru orice probleme, eu o sa am si PDa la mine biggrin.gif

Cu ceva pagini in urma ziceati ca in turcia daca incalci limitle de viteza si te vad cu nr strain nu te opresc. Vorbeati acolo sa ai sub 100lm/h. Era vorba de viteza in localitate? wacko.gif

Inca ceva. Motorina o sa bagam din ultimul oras bulgar, Harmanli. In turcia stiu ca e scumpa, aprox. 1.7-1.8E. Unde gasim mai ieftin?

This post has been edited by St: 31 Aug 2007, 11:25


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 31 Aug 2007, 11:42
Post #113


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




spatciuk, de ce nu citesti pagina 2 si acolo o sa vezi informatii curente despre drumul din Bulgaria?

Hint: postul 67.


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 4 Sep 2007, 14:26
Post #114


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Am ajuns la Marmarıs, aproape 1200km de km pe Aydın.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sebybv
post 5 Sep 2007, 11:10
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 8 August 05
From: Brasov




QUOTE(spatciuk @ 31 Aug 2007, 10:22)
a fost cineva in turcia recent?
eu plec pe 9 septembrie si intelesesem la un moment dat ca sunt ceva probleme in bulgaria la stara zagora sau nova zagora, ca e drumu deviat?

mai sunt de actualitate aceste devieri?
*




Ne-am intors din Turcia (Kusadasi) sambata trecuta, dupa un concediu super fain intr-o tara deosebita. Daca nu ar fi trebuit sa trecem prin Bulgaria, cred ca era totul perfect.

Am plecat pe 22 aug, noaptea, cu 2 masini, am trecut granita la bulgari pe la 8 dimineata, apoi am traversat - destul de greu - bulgaria. Ne-am ratacit de vreo 5 ori, drumurile mi se par foarte prost semnalizate si indicatoarele lipsesc cu desavarsire in anumite locuri, exact unde ai avea mai multa nevoie. Noroc ca bulgarii sunt buni la "limbajul corpului", ca la engleza sau alte limbi straine sunt zero barat. Ne mai scoteau din incurcaturi cand ne rataceam. Am vorbit engleza cu ei de ne dureau mainile...

La vama turca ne-au cerut actele masinii (era pe firma -> asa ca procura, apostila etc ... e pe bune - mersi pt info forum-istilor care au dat detaliile - ne-au prins bine). Viza a fost 10 euro sau 12 $. O iei pe loc la un ghiseu in stanga intrarii, apoi te intorci la nenea sa ti-o lipeasca in pasaport si iti da drumul. A durat maxim 20 min cu tot cu o raita prin duty free.

Mi-a placut mult turcia de la prima duzina de km. Strazi late, indicatoare cat casa la fiecare intersectie. Oameni ospitalieri si amabili. Destul de aglomerat, insa se circula relativ incet. Apropo de asta, am muscat amandoua masinile un radar cu 120Km/h in zona de 90 (bine, drumul era cu doua benzi pe sens si scuar pe mijloc, la noi sigur ii ziceau autostrada). Ideea e ca a prin s vreo 6 masini, pe noi, inca niste romani, niste polonezi si 2 turcaleti. Amenda 260 lire, sau 121 lire platibili in 15 zile. Adica vreo 80€. Faza tare a fost ca incepand sa vorbim cu politistii, am dat-o pe gluma, ca asta e, mai prindem inca doua radare si mergem acasa, ca nu mai avem bani, ma ia nenea de-o parte si imi zice: "Don't worry, - imi face semn sa rup amenda - no problem, you can go, no problem my friend. Go in vacation, ok?" Am ezitat o clipa apoi l-am batut prieteneste pe umar (prima data cand faca asta cu un politist) si i-am zis "Thank you, my friend", apoi tusti in masini, si vira!, sa nu se razgandeasca biggrin.gif

La Canakkale am platit 14lire (am platit in euro si am primit restul in lire, la cursul de 1,8). Bacul mergea non-stop, era coada mare da am stat maxim 20 minute cu tot cu imbarcare.

Pe autostrada am mers relativ putin, cam 50 km, pentru care am platit 1,75 lire.

In statiune am folosit masinile, si mai rar dolmus-ul (1,5 lire de pers o calatorie).

Am vizitat Pamukkale, Efes, Selciuk, Soke.
La Pamukkale am fost cu excursie organizata, am iesit mult mai ieftin - 115 euro 6 pers (am negociat wink.gif ). Cu masinile numai motorina ajungea 20 euro de pers.
Asa am mers cu un autocar, am avut ghid, am stat cam 2 ore la Pamukkale, apoi la un hotel de 4 stele din apropiere am luat masa (bufet suedez), am facut baie termala, cu namol, sauna, plaja. Pe la 5 am plecat spre kusadasi cu o oprire la un outlet de haine de firma - foarte scump dupa parerea mea.

La Efes am fost cu masina, e la doar 5 km, la fel si la Soke (15km).
Foarte frumos a fost la Milli Park, un parc national cu plaje frumoase si peisaje salbatice, la circa 9 km dupa Davutlar. (Iesirea din kusadasi spre sud) Acolo la intrare am platit 9 lire de masina.

Cel mai mult mi-a placut ziua de scuba diving si baie turceasca, tot printr-o agentie, am iesit la 22€ scuba si 8€ baia turceasca.

Cazare am avut la o vila particulara, foarte ok si ca pret si ca dotari, doar ca un pic cam departe de plaja. A compensat din plin cu piscina deosebita. Cazarea am rezervat-o pe net, la www.villarenters.com.

La intoarcere am dormit la bulgari, in Svilengrad, la un motel la iesirea spre Harmanli. Foarte curat si ieftin. Am iesit la Nova Zagora pe drumul judetean.

Drumul direct Nova Zagora - Veliko Tarnovo este in continuare inchis, asa ca am mers prin Kazanlak si Gabrovo.



Scuze pentru postul mai lung, insa trebuia sa va dau cateva info, e un mic aport fata de cate am invatat din experientele voastre. smile.gif

Drumuri bune si ne vedem la iarna la ski!

This post has been edited by sebybv: 5 Sep 2007, 11:12


--------------------
Mazda 6 2.0 CD 143CP SPORT 2006
"...The force is strong with this one..."
- Seat Leon 1,6 16v 105 CP - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spatciuk
post 5 Sep 2007, 12:26
Post #116


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 31 August 07




si cum nu ai platit amenda a turci?

eu cand am fost ultima oara in 2005 iti dadeau o foaie la intrarea in turcia.

cand te oprea politia si iti dadea amenda, iti trecea pe foaie: am luat o amenda de radar si una de parcare interzisa.

la plecarea din turcia, cand sa intram in bulgaria, la vama ne-au cerut foaia.

am zis ca nu o avem si ei au zis ca nu ne lasa sa iesim din turcia, ca trebuie sa asteptam sa faca ei verificari daca pentru masina noastra erau ceva amenzi.

pana la urma am fost nevoiti sa scoatem foaia si sa platim amenzile la banca in vama.

acum s-a desfiintat foaia aia?

si inca ceva: cat timp ai facut pe drum: romania - kusadasi?


--------------------
Peugeot 206 2003 - b36hky
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sebybv
post 5 Sep 2007, 13:20
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 8 August 05
From: Brasov





Noi nu am primit nici o foaie de la nici o vama.

Cand am iesit din Turcia nu ne-a intrebat nimeni nimic de sanatate, doare verificare pasapoarte si la revedere.
Insa comunistii de bulgari, cand au vazut ca intram din Turcia cu nr. de Romania, ne-au tras de-o parte si ne-au controlat in bagaje, cu un sictir si o demonstratie de forta demna de fostul regim. Mi-e sila de ei.

Cat despre amenda, pe PV nu era decat numele soferului, fara alte date, gen CNP & stuff, si numarul masinii... Iar gestul facut de politist l-au vazut toti prietenii mei, erau la 2 m de mine. Asa ca nu am platit nimic. Nu ne-a intrebat nimeni nimic. Oricum stateau la ciupeala, le-a iesit lor norma pe ziua aia.

Nu pot sa fiu foarte exact cu durata drumului, pt ca am mers lejer, cu pauze lungi si dese, cu innoptare dupa Canakale.... Am plecat la 3 dimineata din Bv, am mers relativ legal pana la vama, pe la 6 eram trecuti de Bucuresti, pe la 8 eram la Bulgari, am tras mai tare acolo dar tot cu pauze de masa (la veliko tarnovo am stat mai mult), pe la 16:30 eram in vama la turci, pe la 21:30 am trecut stramtoarea Dardanele, pe la 23:30 am pus capul in perna la o pensiune la 10 km dupa Canakale, dar am cautat ceva timp pana sa ne convina conditiile.

A doua zi, cafele pe faleza, pe la 10 am plecat mai departe, drum relativ intins, viteze legale (cu mici exceptii biggrin.gif ), pauza de masa, cam pe la 19:00 am fost in kusadasi. Dar, repet, am mers foarte lejer, am oprit de multe ori, nu ne-am grabit.

Va recomand daca aveti de gand sa mergeti incolo sa mergeti in doua zile, o zi e foarte obositor. Si noi am fost 5 soferi la 2 masini.


--------------------
Mazda 6 2.0 CD 143CP SPORT 2006
"...The force is strong with this one..."
- Seat Leon 1,6 16v 105 CP - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spatciuk
post 5 Sep 2007, 14:33
Post #118


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 31 August 07




nu contest faptul ca nu ai platit amenda, doamne fereste.

insa eu am mai fost in 2004 si 2005 si nu puteai sa o dai cotita daca apuca sa iti taie amenda...

cat despre condus... nu am condus din 2 bucati niciodata, nici spre turcia si nici spre alte tari... am facut milano - bucuresti fara pauza in 20 de ore singur in masina.... sunt 2000 de Km... dar evident vedeam OZN-uri cand am ajuns acasa lol

bucuresti - paris dintr-o bucata, mai mult de 2500 km... 2 soferi ce e drept...

de ce sa fac 1200 bucuresti - marmaris din 2 bucati... o sa dorm pe ferry daca e cazul juma de ora... e de ajuns.

dar cred ca daca plec odihnit, duminica dimineatza dupa cafea.... nu o sa am probleme. mai ales ca e duminica si traficul e mai redus..


oricum, mutumesc frumos pt info.





--------------------
Peugeot 206 2003 - b36hky
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sebybv
post 5 Sep 2007, 16:14
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 8 August 05
From: Brasov




eu stiu exact ce vorbesti, si eu merg mult si imi place sa conduc mai mult ca orice, numai ca de data asta am fost cu masina unor prieteni (un passat 2007 full) si oamenii nu erau deloc facuti pt a conduce masini. Daca eram singur nu aveam probleme cu a face asa traseu dintr-o bucata, eu conduc de placere, ma relaxeaza mai mult decat ma oboseste.
Am destui prieteni care, dupa un concediu cu masina de 2 sapt, cand ii intreb cum a fost, imi raspund: "Mai bine luam avionul, ca cu masina am obosit, etc, etc..." Eu sunt genul care as face ocolul pamantului in masina. Fara falsa modestie... Cand ii spun prietenei mele ca ma gandesc serios ca la un moment dat as conduce un camion de cursa lunga, se uita cam chioras la mine smile.gif.... dar nu se stie niciodata... wink.gif


--------------------
Mazda 6 2.0 CD 143CP SPORT 2006
"...The force is strong with this one..."
- Seat Leon 1,6 16v 105 CP - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 7 Sep 2007, 18:43
Post #120


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




ımı potı da adresa exacta la Kusadası? Am nevoıe sı eu de un apartament pentru 4 persoane 2 noptı. Nu ma ıntereseaza mancarea. Doar optıonal.

Scuzatı de puncte. dar nu gasesc pe tastaturıle astea vırgula.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
39 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 14:10
Forum Renault