DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

36 Pages « < 32 33 34 35 36 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> 30 mil pentru masina veche casata

bogdanstate
post 20 May 2005, 10:33
Post #991


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




SPEEEEEEEEER sa iau masina azi!!!!!!! Dupa nu stiu cate drumuri dealer-banca s-ar parea ca o iau azi. Dealerul a zis ca mi-o aduce la ora 17 la Galati dar sper ca pana atunci sa-mi dea si banca ordinul de plata. Daca nu, cel tarziu maine o am. Va dau un sfat: luati masina CASH sau daca vreti cu credit, luati credit pt nevoi personale inainte sa vina masina sa nu mai stati ca mine in suspans.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 20 May 2005, 10:35
Post #992


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




Cat despre "Clubul Logan" este o idee buna doar ca e cam greu sa ne gasim unii cu altii pt ca daca cineva sta la Satu Mare si eu la Galati altu la Bucuresti si tot asa e greu. Doar sa ne intalnim in centrul tarii. smile.gif smile.gif


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 20 May 2005, 10:48
Post #993


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




Prin BRD daca ai facut creditul nu trebuie sa astepti atat pana iti dau ei verde..dim moment ce ai facut cererea de creditare si ai primit acceptul banci , totul e ok, astepti ordinul de plata si platesti restul de avans, de restul se ocupa banca , eu dau 2600 euro avans pt credit pe 7 ani la BRD si am o rata de 84 euro la Logan Laureate 1.4MPI Albastru Egee cu extenso inclus


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 20 May 2005, 13:48
Post #994


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




QUOTE(Bianca @ 20 May 2005, 10:48)
Prin BRD daca ai facut creditul nu trebuie sa astepti atat pana iti dau ei verde..dim moment ce ai facut cererea de creditare si ai primit acceptul banci , totul e ok, astepti ordinul de plata si platesti restul de avans, de restul se ocupa banca , eu dau 2600 euro avans pt credit pe 7 ani la BRD si am o rata de 84 euro la Logan Laureate 1.4MPI Albastru Egee cu extenso inclus
*




Platesti cam mult. Eu iau tot 1.4 Laureate Rosu Passion (adica fara vopsea metalizata) si cu garantie extinsa cu avans de 50 mil aprox 95 euro pe luna


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 20 May 2005, 13:52
Post #995


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




Pe cati ani?


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slasher
post 20 May 2005, 14:21
Post #996


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 15 May 05
From: Bucuresti




Salut, am sunat azi la dealer si mi-au spus k masina o sa vina in prima saptamana din luna iunie (comanda facuta pe 26.04, dar trimisa pe 28 ptr ca au trecut numele gresit in formular) sad.gif, initial mi-au spus k pana la sf luni mai o am......stau si ma intreb de ce-o dura atat de mult ? la altii la vin in 3 sapt si eu stau si astept o luna jumate ? sad.gif sau poate k dureaza mai mult sa faca un ambition decat alta versiune...sper sa-mi vina mai rpd ca asteptarea asta ma omoara.
dak mai alfu ceva o sa va tin la curent, numa bine


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slasher
post 20 May 2005, 15:17
Post #997


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 15 May 05
From: Bucuresti




asteptam poze bogdane tongue.gif...la faza cu creditul de nevoi personale nu prea sunt deacord cu tine si asta ptr ca dobanda pe an este mult mai mare spre deosebire la creditul asta pe care il am eu acuma (mi se pare ca e special facut ptr programul de reinnoire a parcului auto) unde dobanda / an se situeaza undeva pe la 9,5 in euro, 12,9 lei pe cand la nevoi personale este de 17% pe an biggrin.gif.....un tip de la banca mi-a spus k e mai bine in euro...acuma parerile sunt impartite si pana la urma cred ca o sa optez pentru euro (am auzit ca o sa scada pana pe la 30 de mii anu asta dar nu bag mana-n foc ca o sa ajunga iar la 40 )....acuma datziva si voi cu parerea....in euro sau in lei si daca da de ce ?


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 20 May 2005, 15:20
Post #998


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




In euro pentru ca dobanda e mai mica si la un calcul simplu veti vedea si diferenta, chiar daca euro ajunge la 40 000 lei .plus de asta euro e in scadere libera , iar dolarul in crestere, eu avand salariu in dolari


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slasher
post 20 May 2005, 15:36
Post #999


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 15 May 05
From: Bucuresti




ca tot veni vorba de cat plateste fiecare pe luna la golanu lui : eu o sa platesc 104 E pe luna asta cu 20 mil avans + 30 pe masina veche + alt avans (1000 si ceva de E) ca sa-mi vina mai putin....oricum 4 mil e o suma rezonabila..pacat ca este facut pe 7 ani....nu cred ca tin eu masina 7 ani...sunt curios daca as putea sa o dau p`asta veche tinand cont ca o sa treaca 2-3 ani si sa-mi iau alt model + diferenta de bani..se poate ?
m-ar interesa si cheltuielile pe care le faci atunci cand iti vine masina si i-as ruga pe cei carora le-a venit sa posteze (inscrieire, echipare, bla bla....tot) asta k sa stiu de catzi bani tre sa mai strang tongue.gif...stiu k: casco e 9 mil si-l poti plati si in 4 rate, comision banca 9 mil...pana acuma sunt 18 tongue.gif +alarma care nu shtu cat e...ban ca e vreo 3-4 mil (asta la dealer k altfel nu se poate, initial vroiam sa pun una de la un opel dar nu mere) + ce-o mai fi.....aproape 1000 E...si dak trag linie si adun tot pana acuma se fac vreo 100 si ceva de mil smile.gif)))))))))))) marfa nu ? tongue.gif...dak nu dai nu ai smile.gif....masina-i ca o fata, tot timpu tre sa bagi bani in ea...noroc ca-i noua ca daca era veche nu ma legam la cap fara sa ma doara.

This post has been edited by slasher: 20 May 2005, 15:38


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paull2002
post 20 May 2005, 17:23
Post #1000


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 18 October 04
From: Timisoara




[q

m-ar interesa si cheltuielile pe care le faci atunci cand iti vine masina si i-as ruga pe cei carora le-a venit sa posteze (inscrieire, echipare, bla bla....tot) asta k sa stiu de catzi bani tre sa mai strang tongue.gif...stiu k: casco e 9 mil si-l poti plati si in 4 rate, comision banca 9 mil...pana acuma sunt 18 tongue.gif +alarma care nu shtu cat e..



casco 1 an pt preference 160 euro=5.700.000[intrebarea e,daca luam masina in iunie mai platim 1 an casco sau doar 6 luni?]
comision banca cam 10.000.000
numere rosii 200.000
numere definitive 700.000
rovigneta 700.000
rar?
mai trebuie asigurarea mica daca este casco?
poate mai trebuie ceva dar acum nu tin minte,mai spuneti si voi.


--------------------
LOGAN PREFERENCE 1,4 PERLA - TM 23 PAU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 20 May 2005, 22:47
Post #1001


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




Am luat masinaaaaa. E prea tare. Am luat-o pe la 19 dupa luuungi chinuri cu banca. Am facut vreo 50 km de proba si sunt multumit si e un salt fata de Solenza mea. Hai sa va zic si cu taxele.

In primul rand la credit comisionul bancar este 4% din valoarea creditata. Iar CASCO NU SE POATE PLATI IN RATE (cel putin asta in primul an). La Laureata mea Casco m-a costat 234 euro. In final la banca am platit azi 20.3 milioane. Iar la dealer mi-a cerut 700.000 pt numere si 750.000 pt RCA (luat pe jumatate de an). Cam astea-s taxele. Poze sper sa-i fac maine daca o sa am timp. Nu cred ca va vine sa credeti ce sentiment de satisfactie am dupa atatea nopti nedormite si atata stres. Dar toate merita pt o masina noua si zic eu (pana acum) BUNA. Sper sa va vina si voua cat mai repede.

Aaa, Casco si RCA daca iei pe un an azi, 20.05.2005 ai pana pe 20.05.2006.
Si va recomand momentan noua benzina de la Petrom, 99+, e un pic mai scumpa dar zic eu ca merita (asta pt ca in Galati nu exista OMV ).


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 20 May 2005, 22:51
Post #1002


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




Eu am platit drept avans doar cei 20 milioane+ 30 mil de la REMAT. Pt suma creditata de 6040 euro platesc rata lunara de 98 euro.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slasher
post 21 May 2005, 02:07
Post #1003


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 15 May 05
From: Bucuresti




felicitari bogdane, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea si sper sa revii si cu primele impresii (ma bucur si eu ptr tine....pe bune smile.gif bravo ma !!!!!!!) valuri.gif
eu tre sa mai astept si atunci cand o sa-mi vina cred ca o sa dorm in ea biggrin.gif hehehehehe (glumesc)....asteptarea asta ma omoara...de vreo 3 luni tot astept cred ca s-au saturat ai mei de atata taraboi...in fiecare zi ii bat la cap smile.gif))))))...deabia astept sa-mi vina si mie 168.gif
t asteptam cu poze si cu primele impresii
numa bine
La multi ani celor care isi serbeaza ziua de nume astazi ! drunksinging.gif

This post has been edited by slasher: 21 May 2005, 02:12


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cconiac
post 21 May 2005, 02:20
Post #1004


Membru drept


Group: Members
Posts: 66
Joined: 28 April 05
From: Iasi




Felicitari norocosilor care au reusit !!!

Eu, neprinzand Logan, am optat pentru Clio Symbol (chel). Totul e ok mai putin faptul ca NU GASESC CARTE DE IDENTITATE A VEHICOLULUI post-336-1110552439.gif
Am fost la RAR, am luat formularul pentru anunt de pierdere in Monitorul Oficial. Problema este ca cei de la r.a.r. spuneau sa vin cu monitorul oficial in care e plublicat anuntul. Eu stiam ca e suficient sa vin cu chitanta. Care e treaba ? Stie cineva exact cum se face? La cat timp apare in M.O. ? 1zhelp00.gif

Catalin

This post has been edited by cconiac: 21 May 2005, 02:21


--------------------
KIA Cee'd 1.4 2008 / Clio II Symbol 1.4 2005 . - .
Better late than sorry.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slasher
post 21 May 2005, 02:28
Post #1005


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 15 May 05
From: Bucuresti




najpa.....sorry...caut-o si tu mai bine, intoarce casa pe dos si tre s-o gasesti....cat despre alegerea facuta....mie imi place mai mult clio dar...loganu-i mai spatios d`aia am si optat pentru el, initial vroiam sa iau un cielo executive dar mi-a spus un prieten ca n-or sa se ai fabrice de la anu si tot la logan m-am intors..de...masina noua..2004....cielo deja are vreo 10 ani de cand a aparut...
e bun si clio smile.gif si mi se pare ca ai reducere de vreo 60 de milioane...30 masina veche si inca 30 cred ca or sa acopere taxele...oricum e bine si asa...sper sa-ti gasesti C.I.......bafta

deschide un topic nou catalin, poate te ajuta baietii....eu nu le am deloc cu masinile sad.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 21 May 2005, 05:26
Post #1006


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




Felicitari Bogdan, ia zi-mi si mie , ai sunat tu la dealer sau te-au sunat ei cand a venit masina, iar ordinul de plata al restului de avans a venit mai devreme decat masina, daca da, cu cate zile, ce culoare e masina, si ce probleme ai mai intampinat la banca.


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 21 May 2005, 09:50
Post #1007


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




QUOTE(Bianca @ 21 May 2005, 05:26)
Felicitari Bogdan, ia zi-mi si mie , ai sunat tu la dealer sau te-au sunat ei cand a venit masina, iar ordinul de plata al restului de avans a venit mai devreme decat masina, daca da, cu cate zile, ce culoare e masina, si ce probleme ai mai intampinat la banca.
*




Nu poti sa te apuci de credit dacat cam cu o zi inainte sa vina masina. A mea a venit joi si l-am sunat eu dar eram sigur oricum ca este venita. La banca am avut un mare noroc cu doua Doamne, cunostinte de-ale mamei care m-au ajutat foarte mult. Ieri am luat ordinul de plata la ora 18:45 iar banca inchide la 18:00, deci au tinut banca deschisa ca sa poata sa-mi dea creditul de ieri. Aveti grija cand luati actele (cererea de credit trimisa la Bucuresti) de la dealer ce sume va trec pt ca eu a trebuit sa o modific. Culoarea este Rosu Passion pt ca asta am prins. Hai ca daca am acumulatori la aparatu foto incarcati va fac niste poze

Uitati si pozele. Scuze dar nu m-am uitat la ce calitate e setat aparatu si au iesit un pic cam naspa.

Si intr-adevar am cauciuri Kormoran dar dealerul mi-a spus ca si astea ar fi tot Montana doar ca au schimbat numele. Sper sa nu.

Attached thumbnail(s)
PIC_0035.JPG ( Size: 97.53k ) Number of downloads: 88
PIC_0036.JPG ( Size: 89.42k ) Number of downloads: 105
PIC_0037.JPG ( Size: 53.95k ) Number of downloads: 105


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paull2002
post 21 May 2005, 12:34
Post #1008


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 18 October 04
From: Timisoara




QUOTE(bogdanstate @ 21 May 2005, 10:56)
Uitati si pozele. Scuze dar nu m-am uitat la ce calitate e setat aparatu si au iesit un pic cam naspa.


faina culoare,oare cite femei din ro ar vrea asa culoare,daca sa-r putea?
bianca ce zici?


--------------------
LOGAN PREFERENCE 1,4 PERLA - TM 23 PAU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 21 May 2005, 12:38
Post #1009


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Cred ca a iesit asa culoare din cauza aparatului foto. Daca va uitati la pozele de bord, si rosul de acolo e tot roz. Deci e ceva de la aparat.
Oricum felicitari pt masina si sa te bucuri de ea. Nu prea mult, ca in curand va trebui sa evoluezi spre un mertza nu? tongue.gif
Oricum felicitari, esti printre norocosi.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paull2002
post 21 May 2005, 12:52
Post #1010


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 18 October 04
From: Timisoara





oricum nu din rautate am zis ca e ciudata culoarea,chiar e draguta,am si eu digital asa ca stiam de ce a iesit asa.sa ai parte de masinuta bogdan si cit mai putine probleme.



--------------------
LOGAN PREFERENCE 1,4 PERLA - TM 23 PAU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 21 May 2005, 13:19
Post #1011


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




Va multumesc pentru urale si eu va doresc sa primiti masinile cat mai repede pt ca va inteleg foarte bine. Culoarea a iesit un pic spre roz dar v-am zis ca era setat la calitate minima si era si un soare foarte puternic. Acum cine stie, poate o fi si un pic cameleon. smile.gif smile.gif


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 21 May 2005, 13:21
Post #1012


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Mai de verificat ai dreptul chiar obligatia sa verifici absolut tot. Important e sa nu te duca aia cu presul sa semnezi inainte de primire si abia dupa sa te uiti la ea. Ii zici lu nenea de la vanzari sa ti-o deschida nu obligatoriu sa-ti si lase cheile si te uiti cat vrei si la ce vrei. Dupa aia ii dai si o cheie si daca te lasa dai si o tura prin curte cu ea. Dar NU semna inainte de primire.
Vezi ca e exact un topic cu ce trebuie verificat.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 21 May 2005, 13:29
Post #1013


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




In sfarsit , un norocos , felicitari Bogdan, din pacate esti printre putini norocosi sad.gif... noi inca mai asteptam , si asteptarea ne omoara ...sper sa fiu si eu ca tine in curand ...sa dau la toata strada de baut ...


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 21 May 2005, 14:21
Post #1014


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




kaka maka , cine sta sa verifice toate astea ... apropo, ce trusa medicala ca e optionala si o platesti separat, iar covorase nu are ..


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paull2002
post 21 May 2005, 14:28
Post #1015


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 18 October 04
From: Timisoara




QUOTE(Bianca @ 21 May 2005, 15:21)
kaka maka , cine sta sa verifice toate astea ... apropo, ce trusa medicala ca e optionala si o platesti separat, iar covorase nu are ..
*




nu ai decit,dar sa nu plingi dupa aia, ca nu merge aia si liseste astalalta


--------------------
LOGAN PREFERENCE 1,4 PERLA - TM 23 PAU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 21 May 2005, 14:46
Post #1016


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




pai nu semneaza nimeni inainte nu avea grija , si oricum ma duc cu sotzul si cu unchiul, ii iau ei la puricat ca ei se pricep , oricum dureaza cam 2 ore verificarea masini de la un cap la altul inainte sa ti-o predea ...dupa care o mai tin in service la ei pana imi pun mp3 playerul si husele si alarma ...ca vreau sa le pun tot la ei


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 21 May 2005, 14:48
Post #1017


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




Mai, eu nu cred ca mai e cazul sa stai 2 ore sa te uiti dupa greseli. Eu in 5 minute am semnat actele si am si luat-o. Nu mai e ca Dacia de alta data care tre' s-o verific cap coada. Daca mai are cate una la o mie ceva naspa asta e. Dar va zic eu, cand vine masina numai chef sa vezi daca-s stranse bine suruburile la roti nu o sa mai ai. O sa vrei sa o iei direct si de asta exista si garantie, in caz ca e vreun defect de fabricatie ti-o repara gratis. Plus ca pe mine m-a sunat dealerul de dimineata si mi-a spus ca a bagat-o la preparat (adica toate verificarile de rigoare inclusiv spalat).


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 21 May 2005, 14:51
Post #1018


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




asa stiam si eu Bogdan ca ti-o paga la preparat inainte sa o ridici, si oricum e in garantie , dar totusi o verificare mica nu strica , ca eu daca m-am pus la volan direct la Constanta ma mai opresc sa ii fac rodajul smile.gif


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai100
post 21 May 2005, 14:54
Post #1019


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 26 February 05
From: Timisoara




Am reusit sa o iau vineri- smile.gif perla ambition cu pogramul sulfinei . are cauciucuri michelin energy 3


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 - xxxxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 21 May 2005, 15:07
Post #1020


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




nu cred , poate cauciucurile au fost comandate de tine sa fie michelline cand ai intrat in program si ce termen de livrare ai avut ..si care a fost "dreptul"?


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
36 Pages « < 32 33 34 35 36 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 23:48
Forum Renault