DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Interzis cu bicicleta si rolele in parc !

L!nuX
post 24 Apr 2009, 08:53
Post #1


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




E o faza de toata jena intr-o tara de toata jena .

Unde ne mai plimbam ? Pe marile piste de biciclete pe care merg toti sau sunt parcate masini ? Pe strada si ne rugam sa nu ne loveasca vre-un bizon ?

Mi-am luat bicicleta tocmai pentru a ma plimba prin parc si a ma relaxa , ma duc la primarie sa imi dea banii inapoi ?

O punem de un mitting ?

din presa :

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...ele-in-parcuri/


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 24 Apr 2009, 08:58
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Am vazut tampenia! Si avand in vedere ca imi place sa ma plimb prin parc cu bicicleta o voi face in continuare! Abia astept sa ma alerge gardienii!
La capitolul acesta, voi incalca legea cu cea mai mare placere! Puteti sa spuneti orice dar mi se pare o tampenie ce incearca animalele astea sa faca din parcuri!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shteffanivlad
post 24 Apr 2009, 09:00
Post #3


Membru cu ESP/ASR


Group: Members
Posts: 691
Joined: 2 July 07
From: Bucuresti




Si eu cu rolele. Daca nu am voie prin parc, atunci unde sa merg? ca pe strada sa te plimbi printre masini si autobuze, nu mai are nici un farmec. Cretini mad.gif


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan Privilege 1.5dCi Ianuarie 2008 / LMSE - B-81-LXV
iGO Primo cu Ioana
Statie CB TTi cu antena pe plafon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 24 Apr 2009, 09:01
Post #4


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Pai..si de ce nu ai postat la faze de toata jena tongue.gif hai bai Linuxe..ce naiba...iti cumperi bicla ca sa te plimbi cu ea precum pasaricile ..in parc?? Vezi ca este un topic in care se discuta si se organizeaza adevarate drumetii cu bicla...alea sunt adevarate plimbari cu bicla..nu in parc..unde este aglomerat si poti da cu bicla peste copii..lume..etc....intra si tu pe topicul ala ..sau vii pe la intalnire..poate dai peste zax,Lucman...si te bagi la niste drumetii.... Ce bicla ai luat?Discuri fata-spate? rolleyes.gif (cu rolele este alta treaba si nu sunt de acord)

This post has been edited by MHY: 24 Apr 2009, 09:03


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
murfi
post 24 Apr 2009, 09:08
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 668
Joined: 31 May 04




cu toate ca sunt impotriva restricitei de a te plimba cu bicicleta in parc sunt de acord cu MHY. Parcurile noastre fiind foarte putine sunt aglomerate si nu ai cum sa te plimbi cu bicicleta. Evident daca omul vrea sa se scole la 6 dimineata sa dea 3 ture de parc cu bicla este treaba lui.

This post has been edited by murfi: 24 Apr 2009, 09:08


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 24 Apr 2009, 09:20
Post #6


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




eeee , nu am luat o super bicla , una normala de vre-o 5 mil , dar eu ca sa ajung la servici trebuie sa traversez parcul carol ceea ce imi placea foarte mult si de acolo mai aveam foarte putin pana la munca

sunt perfect de acord ca trebuie sa ii protejam pe cei mici , insa si ei sunt cei ce merg pe biciicleta , ce faci cu un copil care are 10 -15 ani il trimiti la drumetie ? il trimiti in strada printre masini ?

Eu consider decizia un abuz , sa interzica la anumite ore cand sunt mai aglomerate parcurile , nu cand nu e nimeni in ele .

Vorba lui Solon , sa ma alerge gardienii prin parc ...

This post has been edited by L!nuX: 24 Apr 2009, 09:21


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shteffanivlad
post 24 Apr 2009, 09:27
Post #7


Membru cu ESP/ASR


Group: Members
Posts: 691
Joined: 2 July 07
From: Bucuresti




MHY, ce-ai cu rolele?! huh.gif

In alta dezordine de idei: In Viena (considerata un oras cat de cat civilizat) in plin centru, in parc, stateau studenti, tineri, batrani, diversi intinsi pe iarba, pe paturi, pe haine. E drept ca nu faceau mizerie (adica se vedea unde au stat numai ca era iarba "turtita", dar nu le zicea nimeni nimic. Si erau si acolo ceva gardieni (cred ca am vazut unu). Si se plimbau dom'le si cu bicicletele si cu rolele... Criminali nene, nu au grija de copii...


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan Privilege 1.5dCi Ianuarie 2008 / LMSE - B-81-LXV
iGO Primo cu Ioana
Statie CB TTi cu antena pe plafon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 24 Apr 2009, 09:38
Post #8


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Poate nu m-am exprimat bine...nu sunt de acord ca au bagat si rolele in aceeasi oala cu bicicletele....nu vad o problema in a ma plimba cu rolelele...dar cu bicla da...nu vorbesc de un copil cu o bicla mica amarata cu roti ajutatoare care abia merge cu ea...precum un melc..si daca bate vantul cade jos....Vorbesc de vitejii care au o anumita varsta...si forta pe masura...am vazut o faza de rahat in parcul ala de langa Lia Manoliu..un pustan pe la 17 ani care gonea precum un nebun a intrat cu bicla intr un copil care alerga dupa o minge...au venit cei de la smurd...etc..cert este ca acel copil nu sa mai ridicat de jos...ma ganesc daca ar fi intrat in mine...daca ma mai ridicam de jos îi impleteam cadrul biclei de gât...Parcurile noastre sunt mini parcuri..sunt aglomerate rau...eu salut aceasta decizie..

This post has been edited by MHY: 24 Apr 2009, 09:39


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 24 Apr 2009, 10:06
Post #9


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




cu bicla in parc e discutabil. in anumite locuri e ok. de ex in carol e pe langa trepte o poteca unde se dau bikeri la vale. acolo nu deranjeaza pa nimeni.
dar in restul parcului, pe alei e riscant cu bicla ptr ca dai peste vreun copil.
plus ca mie nici nu-mi place prin parc cu bicla. e mai fain la drum intins.

dar sa interzici rolele mi se pare aberatie. unde naiba sa te plimbi atunci cu rolele? pa autostrada?

la roma in parc statea lumea pe iarba, mancau, aveau scaune si masute pliante. nu comenta nimeni nimic. era plin de rolleri si de biciclisti. chiar in mijlocul parcului era loc de inchiriat biciclete.


numa la noi nu e voie sa calcam pa iarba.
io propun mai bine sa inchida de tot parcurile. sa poata fi admirate doar asa de la distanta.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 24 Apr 2009, 10:20
Post #10


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




nici cu rolele??????????????????!!!!!!!!!!!!!!
i-am cumparat degeaba lui fi-miu? eu aveam deja biggrin.gif

pai eu am vazut si cu scutere prin parc si nu le facea nimeni nimic ...

ar putea macar sa lase accesul cu bicle pe anumite alei ...


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
murfi
post 24 Apr 2009, 10:25
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 668
Joined: 31 May 04




Nu trebuia o lege. Cei de la BGS si jandarmii trebuiau instruiti in asa fel incat sa atraga atentia pustanilor vitezomani. La a doua abaterre amenda. Din pacate IQ-ul lor este incompatibil cu asa ceva. Eu imi aduc aminte ca pe vremea lui ceasca (anii 80) cand ma prindeau militienii cu bicicleta in parc imi dezumflau rotile.

In parc ar trebui sa se dea cu bicicleta doar copii. Daca ti-ai luat bicicleta ca sa faci pe viteazul atunci este indicat sa te duci pe coclauri. Oricum asta este de bun simt si nu trebuia reglementata de o lege care sa se aplice de catre capetele de tabla dupa bunul lor plac.

Personal ies cu bicicleta de cate ori am timp dar nu m-am gandit niciodata sa ies in parc ci prefer sa ma duc la munte sau pe colcaurile de prin jurul bucurestului.

This post has been edited by murfi: 24 Apr 2009, 10:29


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 24 Apr 2009, 10:28
Post #12


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Cand s-or amenaja parcurile cu banii angajatilor primariei, mai zic... dar cand toate astea se fac cu banii nostri, pai sa nu le **** muma-n *** ? mad.gif

E normal sa nu te plimbi cu bicla prin parcuri mici sau foarte mici, unde exista nisipar si ceva leagane pentru copii de 3-5 ani, dar in parcuri precum Tineretului, Carol, Herastrau de ce nu se poate ? Sunt parcuri mari sau foarte mari unde pot circula lejer si 2 tiruri unul langa altul, corect ?

Eu acum unde mai ies cu piticu
? In spatele blocului in parcare sau in fata blocului in parcare dar pe unde trec si masini la greu ?

Sunt convins ca membri forumurilor cu specific velo, deja pregatesc ceva si foarte curand o sa apara reactii dure la adresa angajatilor consiliului municipal de care oricum nu era nimeni prea incantat nici inainte...


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 24 Apr 2009, 10:31
Post #13


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Sunt de acord ca parcurile sunt aglomerate, dar intr-un oras in care nu te prea poti plimba cu bicicleta, unde poti sa o faci?
Da, exista riscul de accidente, dar nu te pune nimeni sa mergi cu viteza prin parc. Inconstienti sunt peste tot, dar nu s-a interzis mersul cu masina pe motiv ca ar fi prea multe accidente.
Daca este prea aglomerat in parc, imi tin bicicleta in casa, ca nu am ca hobby ocolitul pietonilor prin parcuri.
Totusi, cand nu este aglomeratie mi se pare aiurea sa nu pot merge cu bicicleta prin parc.
MHY, cred ca asa putem sa interzicem si alergatul in parc dupa minge. Cat despre pustiul cu bicicleta chiar merita o serie de spituri in dos.


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Decefalus
post 24 Apr 2009, 10:48
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 218
Joined: 4 December 07
From: CLUJ




Da astia de la BGS au autoritatea sa aplice Codul Rutier???? blink.gif blink.gif


--------------------
Renault Megane II 1,5DcI Hatchback 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 24 Apr 2009, 11:01
Post #15


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(MHY @ 24 Apr 2009, 09:38)
...am vazut o faza de rahat in parcul ala de langa Lia Manoliu..un pustan pe la 17 ani care gonea precum un nebun a intrat cu bicla intr un copil care alerga dupa o minge...
*



o faza asemanatoare am vazut si eu. tot in parc. pe undeva prin ploiesti. nejte pustani se harjoneau (erau pa jos, fara bicla sau role) si unu s-a ferit de altu, s-a tras inapoi si-a lovit un copil. s-a impiedicat si-a cazut peste el destul de urat. urlete, oracaituri, puradelu' a dat cu teasta de pamant de s-a auzit la 10 m distanta. ii curgea bors din teasta, se vaita ca-l doare si mana.
deci se intampla faze d-astea si daca esti pa jos. totu' tine de atentia fiecaruia. io stateam p-o terasa si beleam ochii in zare si cand m-am intors sa plec, fix in spate era un pui de om. imi venea pana la genunchi. am dat peste el si-a cazut in kur. acu' ce sa facem? sa interzicem si mersu pa jos.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 24 Apr 2009, 11:07
Post #16


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




Orice ai spune e mult mai periculos mersul pe bicicleta...
Rolele au fost bagate in aceeasi oala pentru simplul fapt ca NU POTI PUNE FRANA radmasa.gif Adica nu ai pe ce sa apesi smile.gif Bicicleta are frane dar ajunge la o viteza mai mare... Deci, putina logica este in legea asta...


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 24 Apr 2009, 11:09
Post #17


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Foarte putina!


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Afrodita
post 24 Apr 2009, 12:05
Post #18


membru


Group: Members
Posts: 73
Joined: 25 March 09
From: Bucuresti




hai sa zicem ca in parcurile mici unde sunt predominantii copiii de gradinita sau putin mai mari merge legea asta, dar in parcuri medii si mari unde pot fi delimitate zonele de intere este aberant.
oricum ar fi o organizare exista deja, in parcurile mici accesul cu bicicleta era interzis, iar in cele mari zoele de joaca pentru copii erau separate de aleile pe care isi faceau veacul biciclistii si rollerii.


--------------------
Renault Megane I 1996 1.6 - DYD
when in doubt google it!
i tend to make mistakes when learning something new. then again, who doesn't?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonzai
post 24 Apr 2009, 14:32
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 706
Joined: 15 April 05
From: Bucuresti




Interesant e ca in IOR au amenajat rampe pentru role si biciclete chiar de-a lungul culoarului de lagna lac smile.gif

Alea pentru cine sunt facute?


--------------------
Renault Megane 4 GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 24 Apr 2009, 14:35
Post #20


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Si in Herastrau sunt rampe si in Tineretului... dar cica tine de excesul de zel al fiecarei patrule de politisti comunitari / jandarmi. Sunt curios daca vor confisca bicicletele...


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 24 Apr 2009, 14:42
Post #21


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Cei care se duc in parc la locurile amenajate pt biciclete si role vor levita pana la locurile respective. biggrin.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad B
post 24 Apr 2009, 14:49
Post #22


Membru


Group: Members
Posts: 188
Joined: 28 January 08
From: Ploiesti/Bucuresti




Poate sa dea cineva cu bicicleta/role peste oricine, ori pe trotuar, ori pe trecere, ori in parc.. Nu e un motiv destul de bun pt a le interzice in parcuri smile.gif.
Referitor la calcatul pe iarba, eu ma gandesc asa: fiind iarba romaneasca (deci de proasta calitate biggrin.gif), nu rezista la uzura laugh.gif si d-aia nu putem sa calcam pe ea. Si nu, nu e normal.
App de asta.


--------------------
Renault Clio 3 2007 // 1.4 Dynamique - PH 86 BAD
Monopost Renault 2007 // F1 Team R27
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Afrodita
post 24 Apr 2009, 15:06
Post #23


membru


Group: Members
Posts: 73
Joined: 25 March 09
From: Bucuresti




nene, eu am tot facut drumul franta - romania vreo 5 ani prin turnee si dupa masa de pranz (care era intr-o mare sala de sport reamenajata ca sa incapem cu totii la masa biggrin.gif - doar vreo 1000-1500) ne asezam pe iarba din fata cladirii ca sa-i asteptam si pe ceilalti. la ei e o chestie normala.
aah si mi-am mai amintit ceva, tot intr-un turneu, in sua, luam pranzul pe iarba. adica mergeam la masa organizata, ne alegeam pachetelul, ocheam locul mai pufos (sau grupul preferat) si mancam acolo.


--------------------
Renault Megane I 1996 1.6 - DYD
when in doubt google it!
i tend to make mistakes when learning something new. then again, who doesn't?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 25 Apr 2009, 12:46
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Doar ce m-am intors din parcul Carol cu fiica-mea unde am fost sa se dea cu rolele. Pe portiunea cu dalele de marmura (cine il frecventeaza stie de ce vorbesc) nu erau decat inca vreo 3 persoane care erau tot cu rolele. Chiar nu vad pe cine as fi putut deranja.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 25 Apr 2009, 21:25
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Eu de-abia mi-am cumparat role, am dat si vreo 300 si ceva de lei pentru ele, daca pun astia aici interdictie de a ma plimba cu ele pe Faleza (2.5 km de parc pe malul Dunarii), imi calc pe inima si scot 2 litri de benzina din rezervor si trimit un coctkail Molotov fix in biroul primarului, ca ar fi singurul loc decent unde m-as putea plimba, si nu mi-ar conveni sa le tin in portbagaj doar pentru vreo plimbare prin Primorski Park, in Varna, Bulgaria, daca interzic romanii plimbatul pe la noi.
EI CHIAR NU VAD STAREA DE SANATATE A TARII? Eu unul as baga 1 ora de educatie fizica pe zi la toate fundurile grase de se plimba prin licee, iar ei vor sa interzica mersul pe role.
Foarte bine, sa le interzica, sa-mi dea amenda, ca am luat destule amenzi de viteza la viata mea, stiu cum sa procedez sa scap si de cate-o amaraciune dintr-asta.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 25 Apr 2009, 22:45
Post #26


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Apropo de sanatate... lasa ca mai avem destul pana sa devenim burtosi precum americanii.... Eu am inceput deja sa fac ceva burta, biggrin.gif dar cand am vazut azi la o petrecere pe altii, m-am simtit un pic mai bine... rolleyes.gif

This post has been edited by Flamingo: 25 Apr 2009, 22:55


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad B
post 26 Apr 2009, 00:19
Post #27


Membru


Group: Members
Posts: 188
Joined: 28 January 08
From: Ploiesti/Bucuresti




QUOTE(Flamingo @ 25 Apr 2009, 23:45)
Apropo de sanatate... lasa ca mai avem destul pana sa devenim burtosi precum americanii.... Eu am inceput deja sa fac ceva burta,  biggrin.gif dar cand am vazut azi la o petrecere pe altii, m-am simtit un pic mai bine...  rolleyes.gif
*



Nenea Flamingo, nu te culca pe-o ureche.. Un pic de jogging face minuni biggrin.gif.


--------------------
Renault Clio 3 2007 // 1.4 Dynamique - PH 86 BAD
Monopost Renault 2007 // F1 Team R27
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 26 Apr 2009, 00:24
Post #28


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Jogging e atunci cand ma alearga nevasta-mea ? radmasa.gif


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 26 Apr 2009, 07:59
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(Flamingo @ 25 Apr 2009, 23:45)
Apropo de sanatate... lasa ca mai avem destul pana sa devenim burtosi precum americanii.... Eu am inceput deja sa fac ceva burta,  biggrin.gif dar cand am vazut azi la o petrecere pe altii, m-am simtit un pic mai bine...  rolleyes.gif
*


Si trebuie sa ajungem pana acolo ca sa tragem semnalul de alarma? Deja media de greutate e mai mare decat acum 6 ani.
Macar tu ai peste 30 de ani, dar sunt la 17 ani care au greutatea asta.

Eu de exemplu nu pot sa fac jogging, pur si simplu ma termina alergatul in cateva sute de metri, dar pe role pot sa alerg 10 km fara probleme.

Bine, si eu sunt de acord ca nu ai ce cauta cu rolele si cu bicicleta acolo unde se joaca copii mici (si pe faleza cand ma plimb cu rolele si ma apropii de copii, caut sa ma mut pe partea cealalta), dar de aici pana la a pune interdictie in loc de a organiza parcurile in asa fel incat se nu se jeneze lumea, e cale lunga. Daca s-ar pune restrictii de bun simt, nu ar comenta nimeni, dar cum la noi cei ce decid asta sunt aceiasi de pe vremea lui Nea Nicu, greu sa vezi evolutie.

This post has been edited by Laurentziu83: 26 Apr 2009, 08:04


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad B
post 26 Apr 2009, 10:06
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 188
Joined: 28 January 08
From: Ploiesti/Bucuresti




Putin cate putin, daca te tii de treaba o sa alergi din ce in ce mai mult smile.gif. E exact ca la tractiuni, de exemplu.


--------------------
Renault Clio 3 2007 // 1.4 Dynamique - PH 86 BAD
Monopost Renault 2007 // F1 Team R27
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:44
Forum Renault