DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Frustrare si dezamagire...!, Multumim dar ne retragem! Finalul povestii...!

florinzeto
post 30 Jan 2017, 08:16
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 7 January 17




Draga Torquemqda ai o schema sa ne lamurim de unde se alimenteaza acea siguranta...? Ma gandeam acum ca o sa dureze mai mult decat ne asteptam...! Mi-am facut cont pe acest forum in speranta ca sunt mai multi pasionati, detinatori de scheme...! Se pare ca m-am inselat! In ritmul acesta o sa descoperim cel mai probabil la primavara cand se incalzeste...! Aveam nevoie de informatii concrete... Devine din ce in ce mai clar ca este o casta inchisa... Am sa raman la fel de normal si am sa ajut ori de cate ori am sa pot... O sa mergem la Dacoserv si o sa platim cei 850 de lei pentru pompa de combustibil din rezervor apoi o sa asteptam cuminti ca defectul sa nu mai apara! Frustrarea si dezamagirea este tot ce ne ramane... Putin probabil ca cineva sa ma lamureasca de ce aceasta pompa este suspecta... nu cred ca e normal sa accept orice raspuns... urasc sa nu primesc explicatii logice... Incepe sa semene din ce in ce mai tare cu politica de pe la noi... Sper ca pana pe joi sa aflam ca de la siguranta aceea pleaca un fir...! Misterios si el...! sa dea Dumnezeu sa aibe macar doua capete si sa se termine undeva...!!! Mulumim Torquemada...! Florin Blidariu Zeto Automatic srl


--------------------
Dacia Dokker 2014 - B100ZTO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 30 Jan 2017, 10:43
Post #2


torquemada


Group: Members
Posts: 1.875
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Schemele nu sunt publice, ai acces la ele dacă ești în rețeaua Renault și plătești abonament lunar.

Orice service mai răsărit are acces la ele și se poate vedea exaxt ce și cum.

Circuitul e așa: baterie - o siguranță de 40A(grupul B F4) apoi se ramifică spre

-alimentare injecție
-releul C- pleacă spre pompa de carburant și plutitor
-releul A -pleacă prin siguranța de 15A(5)-alimentare bloc relee GMV, FUEL FLOW ACTUATOR, SENZOR FLUX AER ÎN TURBO, ELECTROVANĂ , EGR, senzor apă în motorină,


--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 30 Jan 2017, 14:27
Post #3


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




florinzeto, asa cum oamenii platesc niste profesionisti sa le monteze sisteme de umbrire a locuintelor pentru ca nu se pricep, tot asa si cei care care nu se pricep la masini se duc la niste profesionisti, respectiv service-urile auto.
E adevarat, preferabil la unele bune, nu la ciurucuri.
Asa castiga si aia care monteaa sistemele amintite, si aia care repara masini. Fiecare pe felia lui, pe care o cunoaste si ale carei "secrete" le stie ma bine decat categoria amatori.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:50
Forum Renault