DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Piese Dacia1300 in Timisoara

raven80
post 3 Nov 2004, 10:35
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 28 October 04




Salutare tuturor
caut piese de dacia 1300 la preturi rezonabile in Timisoara ,eventual si un mecanic bun.Cine stie rog sa-mi raspunda.


--------------------
dacia 1300 din '77 - Furia verde
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wo_name
post 3 Nov 2004, 13:42
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 10 August 04
From: Timisoara




Piese auto:
- Ciclop - intersectia de la fabrica de bere
- Meteor - langa univ. Banatul (dar nu stiu sigur)
- Pajura - pe linia de tramvai din piata Cartan
- ? - Rebreanu colt cu Salcamilor (catre Drubeta, partea stanga, in curte)
- ? - Simion Barnutiu colt cu Dorabantilor (parter bloc, langa farmacie)

This post has been edited by wo_name: 3 Nov 2004, 13:59


--------------------
Dacia Logan MCV Laureate 1.6 8v 2011 - TM ?? ???
Parerea mea ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haiducro
post 4 Nov 2004, 09:27
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 21 May 04
From: TM




La Meteor dau numai la firme, la persoane fizice nu. Mai e un magazin bun pe Lidia, langa magazinul celor de la Elba, in blocul cu casieria Electrica si unul pe Brancoveanu, cum vii spre L. Rebreanu, dupa ce treci de intersectia cu Porumbescu, la vre-o 300 m pe dreapta. Cat despre service bun, eu zic sa te feresti de tinichigeria si vopsitoria de la Dinamo. Eu, pana sa mai invat cate ceva mergeam la un service pe str. Nicolint, cum vii pe Eroilor din Olimpia catre Guban, dupa Daliei e a doua strada la stanga, e si o linie de tren acolo care duce la fabrica de bere. Eu am fost multumit de ei, mai ales ca nu am patit sa-mi fure benzina.


--------------------
Renault Scenic II 1.9 dci 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin
post 25 Nov 2004, 13:12
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 4 June 03
From: Timisoara




QUOTE(haiducro @ 4 Nov 2004, 11:27)
La Meteor dau numai la firme, la persoane fizice nu. Mai e un magazin bun pe Lidia, langa magazinul celor de la Elba, in blocul cu casieria Electrica si unul pe Brancoveanu, cum vii spre L. Rebreanu, dupa ce treci de intersectia cu Porumbescu, la vre-o 300 m pe dreapta. Cat despre service bun, eu zic sa te feresti de tinichigeria si vopsitoria de la Dinamo. Eu, pana sa mai invat cate ceva mergeam la un service pe str. Nicolint, cum vii pe Eroilor din Olimpia catre Guban, dupa Daliei e a doua strada la stanga, e si o linie de tren acolo care duce la fabrica de bere. Eu am fost multumit de ei, mai ales ca nu am patit sa-mi fure benzina.
*


<haiducro> eu am o dacie solenza si as vrea sa-mi fac revizia de 20000 la un service autorizat Dacia in Timisoara (altul decat AutoEuropa sau AutoCardo). Are cineva vreo idee? De asemenea caut consumabile de solenza. Crezi c-as putea gasi la magazinele date exemplu mai sus? Vreau sa cred ca au si pt alte modele dacia si nu numai pt 1310
Multumesc


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haiducro
post 26 Nov 2004, 15:30
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 21 May 04
From: TM




QUOTE(cosmin @ 25 Nov 2004, 13:12)
<haiducro> eu am o dacie solenza si as vrea sa-mi fac revizia de 20000 la un service autorizat Dacia in Timisoara (altul decat AutoEuropa sau AutoCardo). Are cineva vreo idee? De asemenea caut consumabile de solenza. Crezi c-as putea gasi la magazinele date exemplu mai sus? Vreau sa cred ca au si pt alte modele dacia si nu numai pt 1310
Multumesc
*



Cosmine, eu am o berlina din '77 asa ca habar n-am de alte service-uri autorizate Dacia in TM. Cred ca cel mai bine ar trebui sa le dai un mail sau un telefon la VC sa te lamureasca ei. cat despre consumabile de Solenza, sincer sa fiu habar nu am pentru ca nu m-au interesat. Da o tura pe la magazinele alea si vezi daca au.


--------------------
Renault Scenic II 1.9 dci 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
micu
post 5 Mar 2005, 12:36
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 65
Joined: 24 December 04




mai e un magazin de piese pe malu begheiului de la autogara in jos


--------------------
dacia 1300 - tm 06 pmz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccm
post 9 Mar 2005, 09:41
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 23 February 05
From: Timisoara




Este un mecanic bun intre Liceul de muzica Ion Vidu si Fac. de Constructii.(pe langa policlinica Dr. Catu)


--------------------
Dacia 1310 - MH-01-LTA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 19:06
Forum Renault