DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Inmatriculare Masina Noua, Inclusiv Logan!

skoda
post 2 Jan 2005, 21:13
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




Stie cineva la cat se deschide maine la RAR ?

Nu am gasit nicaieri programul, dar as incerca la prima ora....

LATER EDIT : mint, am gasit : http://www.autoghid.ro/info.go?page=06_1

This post has been edited by skoda: 2 Jan 2005, 21:15


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skoda
post 3 Jan 2005, 13:14
Post #92


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




QUOTE(Maf @ 6 Apr 2004, 10:51)
A, si inca o chestie pentru cei din sectorul 6. Nu e nevoie sa va duceti la Udriste sa va  dactilografieze fisa de inmatriculare. Langa administratia financiara exista un chiosc care face astel de servicii (30000).
Mai este de acutalitate informatia ? Mi-e extrem de sila sa fac un drum la Udriste numai sa iau aceasta fisa. In alta parte nu o pot gasi mai simplu si mai usor (de downloadat de ex) pentru cazul in care mi-o pot dactilografia singur ? Multumesc

din categoria aceluiasi link dat mai sus, iata si programul complet de la Udriste (sper ca e real, rog confirmati) : http://www.autoghid.ro/info.go?page=01_1


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 3 Jan 2005, 13:30
Post #93


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(skoda @ 3 Jan 2005, 14:14)
din categoria aceluiasi link dat mai sus, iata si programul complet de la Udriste (sper ca e real, rog confirmati) : http://www.autoghid.ro/info.go?page=01_1
*


Sper ca ai citit primul post din acest thread! smile.gif Raspunsul la toate intrebarile tale de mai sus se afla acolo! smile.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skoda
post 3 Jan 2005, 18:02
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




QUOTE(Valentine @ 3 Jan 2005, 13:30)
Sper ca ai citit primul post din acest thread! smile.gif Raspunsul la toate intrebarile tale de mai sus se afla acolo!  smile.gif
Tu ce crezi ? smile.gif Sa iti dau timp de gandire sa presupui un raspuns sau iti zic direct si brutal ? smile.gif

DA (tadam!).... deci DA adica l-am citit, dovada ca stiu ca nu este trecuta ora de inceput a programului de la Udriste, un lucru nu tocmai de ignorat dupa parerea mea....asa ca m-am gandit ca e important sa se stie si cand te poti duce cel mai de dimineata, atata tot. La fel si programul la Registrul Auto...o alta informatie destul de buna de detinut initial, in umila mea parere. rolleyes.gif
Infirm prin urmare informatia din linkul dat, astazi am vazut ca este vorba de ora 9 dimineata in toate zilele la Udriste, iar la RAR e corect, pentru public deschide la 8:30....

Ar mai fi util de precizat in plus fata de primul post de ce trebuie sa te duci mai intai la Udriste si sa-ti iei fisa de inmatriculare dactilografiata (40.000 lei m-a costat azi) si apoi sa te duci cu ea la Finante Publice : acolo iti pune o stampila pe ea, fara de care fisa nu valoreaza altfel nimic. Tot la taxe si impozite nu iti trebuie nici timbru, nici copie RCA si nici copie dupa aceasta fisa. Iar impozitul pe un an pentru o Dacie noua, este mai nou in jur de 225.000 lei, desi mie mi-a cerut la caserie efectiv numai 189.000 lei (poate cu reducere ca am platit pe tot anul, nu stiu exact dar asa a fost, am primit si chitanta).

In rest confirm plata la RAR de ~97.000 lei.

This post has been edited by skoda: 3 Jan 2005, 18:06


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mirmar
post 3 Jan 2005, 20:10
Post #95


Membru incepator


Group: Members
Posts: 43
Joined: 22 November 04




URGENT pentru ca maine incep caruselul inmatricularii!
Cartea mea de identitate a masinii, asa cum mi-au dat-o cei de la LatinEFE, ARE folie de secretizare pusa peste datele masinii!
Mai trebuie sa ajung cu ea la RAR?
Exista cumva un alt motiv pentru vizita la RAR sau pentru folia de secretizare era? Ca o am deja..!


--------------------
Dacia Logan Laur 1.4 - B xx BVE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 3 Jan 2005, 20:32
Post #96


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(skoda @ 3 Jan 2005, 19:02)
nu este trecuta ora de inceput a programului de la Udriste, un lucru nu tocmai de ignorat dupa parerea mea....
*

ups biggrin.gif ... am trecut ora de sfarsit da' nu m-am gandit ca exista oameni care chiar se duc de dimineata tongue.gif blush.gif

Mirimar ala era teoretic singurul motiv. Ce nu inteleg eu cum se poate sa aiba deja folia pusa huh.gif ?! ... e ceva necurat la mijloc. Cel mai bine te duci la RAR pentru siguranta si ii intregi cum de s-a intamplat ...


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mig
post 3 Jan 2005, 21:27
Post #97


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 21 September 04
From: Cluj-Napoca




La mine s-a ocupat dealerul, cotra cost, de partea RAR ... asa ca folia poate fi pe CI. Eu de la dealer m-am dus in cladirea politiei unde este o firma care se ocupa de dactilografierea hartiilor, in alte birouri in aceeasi cladire platesti toate taxele si apoi urmeaza coada la inmatriculari.


--------------------
DACIA LOGAN AMBITION
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad_solenza
post 4 Jan 2005, 10:32
Post #98


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 4 January 05




Este primul meu post așa că în primul rând vreau să salut pe toată lumea.
Ieri (3.01) am fost la Udriște și la impozite
-nici mie nu mi-a trebuit timbru fiscal si copie rca la plata impozitului -sectorul1
-la Udriște nu am primit nici un bilet. Polițistul de la ghișeul 6 mi-a zis să vin pe 10 ianuarie cu asigurarea RCA la informații. Precizez că am numere la rând.
-aveți grijă cu fișa de înmatriculare.Eu am luat țeapă, m-a costat 100.000 lei (lângă Udriște, în parcarea aia cu plată).
Spor la cozi!!!


--------------------
Dacia Solenza Europa - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 4 Jan 2005, 10:45
Post #99


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




da, timbrul fiscal se pare ca s-a scos, dar niciodata nu stii cum e cu astia. nu strica sa ai unul de 10,000 just in case smile.gif oricum felicitari, esti printre ultimii posesori de slz noi biggrin.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skoda
post 4 Jan 2005, 13:01
Post #100


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




Nu ai primit nici un bilet ?
Foarte curios, eu astazi am fost la Udriste si am stat o ora jumatate la coada de la ghiseul 6 (merge intr-adevar mai repede ca in rest) si mi-a dat un bilet cu numar plus stampila datei de azi. Mi-a spus sa vin cu el peste o saptamana sa intreb la informatii ce numar la rand mi-a venit, sa-l achit la caserie si sa-l ridic.

In primul post zice sa te bagi in fata la ghiseul de inamtriculare pentru aceasta informatie. Serios ? Nu fac gura ceilalti de la coada sau politistul de acolo ? Nu as vrea insa nici sa stau iar la coada pentru o simpla intrebare ...sau trebuie sa ma caute undeva oricum ?

This post has been edited by skoda: 4 Jan 2005, 13:04


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adister
post 4 Jan 2005, 13:23
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




Nu face nimeni gura, te duci frumos in fata si intrebi. Chestia cu biletul e prima oara cand o aud.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad_solenza
post 4 Jan 2005, 13:53
Post #102


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 4 January 05




Eu citisem pe forum de bilețel și l-am întrebat special pe polițistul de la ghiseu dacă nu-mi dă și bilet. Mi-a zis NU, e suficient să mă duc cu asigurarea la informații


--------------------
Dacia Solenza Europa - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 4 Jan 2005, 21:14
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Avand in vedere ca azi mi-am petrecut intraga zi incercand sa adun toate actele si chiatntele pentru inmatricularea unui Logan in Iasi, iaca-ma sacrificand cateva minute pentru povestirea detaliata:

(mentionez ca voi trece peste unele aspecte birocratice care la momentul respectiv te scot din minti, dar am decis ca e mai bine ca sa nu-mi mai pierd timpul si acum cu astea...)


1. Vizita la RAR, langa OMV din Pacurari; desi stiam f.clar de aici de pe site ca taxa e undeva in jur la 100.000, la casierie ma anunta ca am de plata...402.500 lei (off topic: dupa ce voi starnge suficiente informatii am de gand sa iau masuri daca RAR Iasi isi bate joc de noi; asadar va rog pe cei care ati platit mai putin sa-mi dati un PM daca se poate); pentru o mai buna lamurirea, va detaliez factura:


Operatie / Pret / TVA
1. WH17 verificare la aplicare folie securiza / 195.798 / 37.202
2. WOH19 modificari si completari CIV uzina / 93.277 / 17.723
3. WOH20 arhivare CIV / 27.731 / 5.269
4. WOH03 folie securizare / 7.983 / 1.517
5. WOH03 folie securizare / 7.983 / 1.517
6. WOH07 ecuson ITP 2006 / 840 / 160
7. WOH07 ecuson ITP 2006 / 840 / 160
8. WOH13 copie XEROX (lei/pagina) / 1.261 / 239
9. WOH13 copie XEROX (lei/pagina) / 1.261 / 239
10. WOH13 copie XEROX (lei/pagina) / 1.261 / 239
TOTAL 338.235 / 64.265 deci 402.500

(mentionez ca numai ei stiu ce copii XEROX au facut...; mi-au cerut copie dupa factura fiscala, carte de identitate si dovada de circulatie provizorie eliberata de politie; verificarea a constat in confirmarea seriilor de pe masina iar apoi in aplicarea unei folii de plastic pe CIV-ul trimis de DACIA via dealer).

Am plecat fara sa mai fac alte cercetari la RAR, mai ales ca aveam destule cunostinte acolo si nu am vrut sa fac circ...

2. Directia Impozite si taxe locale (Primaria Iasi, Bdul Stefan cel Mare si Sfant, in interior, camera 15)

(la mine a fost o situatie mai ciudata, ca nu era program de lucru de incasare impozite - numai dupa 10.01, ceea ce a dus la niste aventuri de absurd kafkian prin curtea Palatului Roznovanu...)

In fine, aici mi-a pus o stampila ca nu am debite la ei (au cerut copie dupa CIV, copie dupa factura si copie dupa CI si am completat un formular de-al lor), urmand sa platesc impozitul ulterior (din ce a zis, cam 300.000 lei); cu aceasta ocazie la o pravalie cu masini de scris mi-au scris fisa de inmatriculare (dactilografiata) - 55.000 lei, tot pe aici mai facand si ceva copii XEROX (vreo 20.000 lei)

3. Directia Finante Publice Locale Iasi (langa Primarie, pe Bdul.Stefan cel Mare si Sfant) – am platit taxa de inmatriculare de 488.000 lei (a cerut doar CI, mers rapid)

4. CEC, langa Hala Centrala (se poate si la BCR, recomand) – evident, ca la CEC, incet, manual, prost organizat, cu PC-uri care folosesc doar ca surse de caldura si pentru a sti cat e ceasul – am platit catre RAAPPS Bucuresti taxa de certificat auto, 290.000 lei (nu cer decat CI)

5. asigurare RCA – 1.575.200 lei (facut la Omniasig, reducere de 200.000 lei pentru 1 an, a trebuit CI si CIV; aici faza super romaneasca: intai am trecut pe la sediul central Omniasig unde un tip ce incheia asigurari m-a asigurat ca reducerea a fost pana la 31.12.2004; m-am dus la Hala Centrala, cam 200 m distanta, unde vanzatorii volanti Omniasig aveau bine merci reducere de 200.000 lei... efectiv te crucesti...)

6. Politia Rutiera (program depuneri acte de luni pana samabata, si dimineata si dupa amiaza dupa 17 (pana vineri), nu am notat exact programul...) – aici am mai platit 490.000 pentru numere preferentiale, toate actele le-am depus printr-o cunostinta tipic romanesca rolleyes.gif ; deci trebuie sa aveti:
- copie dupa factura fiscala
- CIV in original (evident, securizata de RAR si cu viza de la Impozite si taxe locale) (nu mai stiu, si copie?)
- fisa de inmatriculare (dactilografiata)
- cerere adresata Politiei Rutiere (facuta tot acolo unde mi-a dactilografiat fisa de inmatriculare)
- chitanta de la taxa de inamtriculare
- chitanta de la taxa de certificat auto
- copie dupa RCA pe 1 an
- copie dupa CI

Totul a durat de pe la 9 pana pe la 16, dar am pierdut o gramada de timp cu chestii prostesti... si nu am prins mari cozi, doar la CEC erau vreo 6 iar la Politie la randul normal cam 5-6 oameni.

Sper ca nu am uitat nimic, in caz ca e asa, voi mai edita.


Va doresc mult succes

PS: nu stiu cand o sa am numerele si certifcatul (nici ei nu au stiut sa-mi spuna), dar va anunt!

This post has been edited by ursul-alb: 4 Jan 2005, 21:48


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 4 Jan 2005, 23:01
Post #104


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




multumim, am adaugat pe prima pagina informatiile.


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teodor
post 6 Jan 2005, 15:29
Post #105


.


Group: Members
Posts: 176
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




LA MULTI ANI SI LA MULTI BANI PE 2005 TUTUROR SOFERILOR SI NU NUMAI!
Am si o intrebare la voi unsure.gif :
Se poate inmatricula o masina nou in Bucuresti, chiar daca proprietarul ei este o firma din provincie?Oare este posibil? excl.gif
Masina a fost comandata si cumparata pe firma din provincie.


--------------------
Passat 4Mot 2.0TDI SLZ 1,9 Diesel 2006 - BZ-xx-www
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 10 Jan 2005, 18:59
Post #106


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Nu stiu la firme daca e diferit, dar eu am luat masina pe numele nevestei ca sa pot sa o inmatriculez in Bucuresti (nu am buletin de Bucuresti, doar ea are).


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu_lb
post 11 Jan 2005, 15:52
Post #107


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 11 October 04
From: Bucuresti




Valentine, traiti-ar familia, ti-ai facut pomana cu topicul asta. Mi-am inmatriculat si eu masina azi 11.01 si 99% din informatiile din postul initial sunt valabile. N-am avut timp si rabdare sa citesc tot ce s-a mai scris in ultimul timp, probabil ca unele noutati s-au mai semnalat, dar le scriu si eu:

- taxa la RAR este acum 97.000

- la administratia financiara sect.3 se cere timbru fiscal de 2.000 lei pentru fiecare copie prezentata.

- taxa pentru numere preferentiale este 490.000 iar la rand 240.000

- taxa de inmatriculare si de certificat (talon) se pot plati ambele la CEC. Vedeti ca pentru taxa de certificat trebuie sa completati o foaie de varsamant. Eu am stat vreo juma' de ora la coada ca sa aflu cand am ajuns la ghiseu ca trebuie sa o completez.

- in legatura cu Directia de Impozite si Taxe Locale, sunati inainte si asigurati-va ca acolo trebuie sa platiti. Eu am luat teapa, stiti ca astia sunt nesanatosi, platesc impozitul pentru casa in Lucretiu Patrascanu si pentru masina in Campia Libertatii.

Cam atat. Am incercat sa-mi aduc si eu contributia dar se pare ca nu mai sunt prea multe de spus.



--------------------
Dacia Logan Ambition 2004 1.6MPI
Fluence 1.5 dCi 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 13 Jan 2005, 14:41
Post #108


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(liviu_lb @ 11 Jan 2005, 16:52)
Valentine, traiti-ar familia, ti-ai facut pomana cu topicul asta.
*

blush.gif blush.gif Multam, am vazut ca apare si pe Google daca dai search cu inmatriculare masina. tongue.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 14 Jan 2005, 02:01
Post #109


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(liviu_lb @ 11 Jan 2005, 16:52)
Valentine, traiti-ar familia, ti-ai facut pomana cu topicul asta. Mi-am inmatriculat si eu masina azi 11.01 si 99% din informatiile din postul initial sunt valabile. N-am avut timp si rabdare sa citesc tot ce s-a mai scris in ultimul timp, probabil ca unele noutati s-au mai semnalat, dar le scriu si eu:

- taxa la RAR este acum 97.000

- la administratia financiara sect.3 se cere timbru fiscal de 2.000 lei pentru fiecare copie prezentata.

- taxa pentru numere preferentiale este 490.000 iar la rand 240.000

- taxa de inmatriculare si de certificat (talon) se pot plati ambele la CEC. Vedeti ca pentru taxa de certificat trebuie sa completati o foaie de varsamant. Eu am stat vreo juma' de ora la coada ca sa aflu cand am ajuns la ghiseu ca trebuie sa o completez.

- in legatura cu Directia de Impozite si Taxe Locale, sunati inainte si asigurati-va ca acolo trebuie sa platiti. Eu am luat teapa, stiti ca astia sunt nesanatosi, platesc impozitul pentru casa in Lucretiu Patrascanu si pentru masina in Campia Libertatii.

Cam atat. Am incercat sa-mi aduc si eu contributia dar se pare ca nu mai sunt prea multe de spus.
*


Sal
Doar atat? blink.gif
Eu tot in sectorul 3 stau si astept sa vina 'caruta' (slz)
Daca poti, si nu deranjeaza, mai spune-mi si mie ce mai este pe la noi in 3.
Thx


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu_lb
post 14 Jan 2005, 11:32
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 11 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(cristyyy2003 @ 14 Jan 2005, 03:01)
Sal
Doar atat? blink.gif
Eu tot in sectorul 3 stau si astept sa vina 'caruta' (slz)
Daca poti, si nu deranjeaza, mai spune-mi si mie ce mai este pe la noi in 3.
Thx
*



Pai strict pentru sectorul 3 sunt doar chestiile legate de Administratia Financiara. Trebuie sa te interesezi unde anume trebuie sa te duci, in Lucretiu Patrascanu sau in Campia Libertatii (intrebi si tu vecinii cu masini unde e strada voastra arondata). In Lucretiu Patrascanu e o cladire cu 4 etaje undeva mai in spate. Trebuie sa mergi la et. 1 la cam. 102 (sau 127) cu toate documentele specificate de Valentine. Daca trebuie sa te duci in Campia Libertatii e o cladire fara etaj care are in fata un cuptor de paine si intrarea se face prin lateral. Eu nu am gasit coada deloc si am rezolvat in 5 minute.
Daca pleci la drum de dimineata inarmat cu rabdare si stii tot ce ai de facut pas cu pas termini tot balamucul intr-o zi. Bafta!


--------------------
Dacia Logan Ambition 2004 1.6MPI
Fluence 1.5 dCi 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skoda
post 14 Jan 2005, 12:33
Post #111


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




Stie cineva, in Bucuresti, numerele provizorii trebuiesc duse repede (in perioada cat mai este valabila autorizatia lor de circulatie) pentru a se recupera banii pe ele, sau poti si mai tarziu fara nici o problema ? Sunt necesare ceva acte ?
Mi-am luat numerele noi dar nu am mai avut rabdare de inca o coada imense pentru 240.000 lei. E posibil insa saptamana viitoare sa imi para rau de ele si sa vreau sa le duc, asa ca intreb sa nu stau degeaba la coada si cand ajung in fata sa le fac guler cucoanei care sa-mi spuna ca e prea tarziu acum....


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 15 Jan 2005, 01:10
Post #112


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Din cate stiu eu trebuie duse destul de repede, in sub o luna dupa expirare, dupa aia nu ti le mai primesc (cred).


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 15 Jan 2005, 02:04
Post #113


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(liviu_lb @ 14 Jan 2005, 12:32)
Pai strict pentru sectorul 3 sunt doar chestiile legate de Administratia Financiara. Trebuie sa te interesezi unde anume trebuie sa te duci, in Lucretiu Patrascanu sau in Campia Libertatii (intrebi si tu vecinii cu masini unde e strada voastra arondata). In Lucretiu Patrascanu e o cladire cu 4 etaje undeva mai in spate. Trebuie sa mergi la et. 1 la cam. 102 (sau 127) cu toate documentele specificate de Valentine. Daca trebuie sa te duci in Campia Libertatii e o cladire fara etaj care are in fata un cuptor de paine si intrarea se face prin lateral. Eu nu am gasit coada deloc si am rezolvat in 5 minute.
Daca pleci la drum de dimineata inarmat cu rabdare si stii tot ce ai de facut pas cu pas termini tot balamucul intr-o zi. Bafta!
*


Multumesc mult!

P.S. Stie careva o pot imatricula fara sa mai iau numerele rosii de la jepcarii aia?
tot p.s cat ai dat pe numerele rosii de la dealer?
THx


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 15 Jan 2005, 02:05
Post #114


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(cristyyy2003 @ 15 Jan 2005, 03:04)
P.S. Stie careva o pot imatricula fara sa mai iau numerele rosii de la jepcarii aia?
tot p.s cat ai dat pe numerele rosii de la dealer?
*


Nu poti sa circuli cu ea fara numere si nici nu cred ca o poti inmatricula. Banii pe numere ti-i recuperezi dupa de la politie. Bafta.


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 15 Jan 2005, 03:15
Post #115


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(Valentine @ 15 Jan 2005, 03:05)
Nu poti sa circuli cu ea fara numere si nici nu cred ca o poti inmatricula. Banii pe numere ti-i recuperezi dupa de la politie. Bafta.
*


da...da..
eu am spus ca as vrea sa o imatriculez direct, intelegi? deci nu sa circul cu ea asa fara numere.
Care imi spune si mie cat a dat pe numerele rosii de la dealer ca am auzit de niste sume.............


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adister
post 15 Jan 2005, 06:54
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




Probabil se poate sa inmatriculezi masina direct - dar nu cred ca vrei sa o lasi in curtea dealerului pentru 3-4 saptamani (cat dureaza pana primesti cartea de identitate, parcurgi formalitatile), pentru ca iti inchipui, nici nu poti sa o scoti in strada. Si asta pentru cateva sute de mii de lei....


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 15 Jan 2005, 08:23
Post #117


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Pe mine m-a costat 300k acu' un an si cateva luni. Poate or mai fi marit "taxa" acuma smile.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skoda
post 15 Jan 2005, 10:36
Post #118


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




Am dus azi numerele rosii si mi-a zis la ghiseu ca doar 15 zile dupa ce expira autorizatria de circulatie a lor se mai primesc inapoi pentru suma de 240K (cat am dat pe cele permanente). Am avut noroc, m-am incadrat wink.gif La predarea lor nu sunt necesare decat placutele, autorizatia si buletinul (poate completati tutorialul de pe prima pagina....)

Ca dealer la faza asta, Latinefe sunt mari tepari. Iti cer 900K pentru numerele provizorii (care costa cu coada la Udriste 320K) si suportii de plastic care costa cam 100K. Dar cand suna telefonul te duci si ii dai ca vrei sa iei masina in ziua aia, nu sa o lasi si sa umblii o saptamana sa te lupti ore intregi la politie pentru 500K....

This post has been edited by skoda: 15 Jan 2005, 10:38


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 15 Jan 2005, 11:53
Post #119


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(mem @ 15 Jan 2005, 07:54)
Probabil se poate sa inmatriculezi masina direct - dar nu cred ca vrei sa o lasi in curtea dealerului pentru 3-4 saptamani (cat dureaza pana primesti cartea de identitate, parcurgi formalitatile), pentru ca iti inchipui, nici nu poti sa o scoti in strada. Si asta pentru cateva sute de mii de lei....
*


Man din tutorial reiese ca dureaza doar 5 zile. Dar mai este si faza ca tre sa iti trimita astia cartea.... dry.gif


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adister
post 16 Jan 2005, 18:48
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




Man - exact la perioada aia ma refeream tongue.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
23 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 00:40
Forum Renault