DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

272 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Pro sau contra Klaus Iohannis

RZV
post 17 Nov 2014, 14:20
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 812
Joined: 24 August 05
From: Online




Că bați câmpii cu grație. sad.gif


--------------------
Scott Mountain Bike 1990
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 17 Nov 2014, 14:25
Post #32


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(crintea1949 @ 17 Nov 2014, 13:51)
Ce ziceti?
*


HSBP...


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 17 Nov 2014, 14:28
Post #33


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




QUOTE(RZV @ 17 Nov 2014, 14:20)
Că bați câmpii cu grație. sad.gif
*




QUOTE(Markos @ 17 Nov 2014, 14:25)
HSBP...
*


Ați citit chiar tot huh.gif???


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 17 Nov 2014, 14:31
Post #34


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




'49 n-a fost un an prea grozav...


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 17 Nov 2014, 14:33
Post #35


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Ce-i aia "Wiena"? unsure.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 17 Nov 2014, 14:36
Post #36


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




E în limba germână. Tre' să te obișniești de acuma... tongue.gif


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 17 Nov 2014, 14:39
Post #37


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




E in saseste. Ca sssalam ssssasssesc.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IsNa
post 17 Nov 2014, 14:46
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 11 July 02
From: Timisoara




QUOTE(dacis @ 17 Nov 2014, 15:41)
iar pe termen mediu si lung interesul lor (io asta i-as sfatui safaca!) este sa lase monstrul PSD-ist sa-si rupa gatul. Iar cel mai solid instrument este sa-i lase la guvernare, sa trebuiasca sa se descurge cu populismele de rahat cu care au sperat sa castige alegerile, basca sa negocieze (dur si defavorabil!) cu FMI-ul, UE si BM bugetul pe anul viitor.

PS N-a fost intentia mea originara, dar a iesit o analiza bunicica!  cool.gif
*



aplauze.gif

Asta tot zic si eu de ceva vreme pe forum! Pesedeaua sa fie lasata sa se descurce la guvernare pana in 2016, dar cu sanctiuni prompte la orice derapaj de la regulile de joc!

Iohannis sa vegheze la RNP-uri, si-atat.
De exemplu, sa le aduca aminte guvernantilor ca a trecut mijlocul lui Noiembrie si ei inca n-au propus bugetul pentru 2015! Sau parlametului, ca au un proiect de lege profund incompatibil cu statul de drept, care sta suspendat intre viata si moarte de... cand?... de un an?

Iar "populatia", sa manance ce-a votat in 2012, ca a votat pentru 4 ani!
Apoi tragem linie si mergem la vot si in 2016.

Pana atunci: lurk0000.gif


--------------------
Skoda Fabia Combi + Citigo ASG 2007 / 2013
Forta sa fie cu voi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 17 Nov 2014, 14:54
Post #39


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(crintea1949 @ 17 Nov 2014, 14:51)
Gutten Morgen, Gutten Tag.
Ce reprezinta votul? Arma de raspuns a alegatorului pentru politicianul care nu si-a indeplinit promisiunile. Cum au raspuns alegatorii la masura de inghetare a salariilor si pensiilor aplicate de administratia PDL Boc primministru masura aplicata conform legii 283 din 2011?Cum au raspuns alegatorii la masura de reducere cu 25% a salariilor personalului bugetar, masura anuntata de dl presedinte Basescu si realizata, cu efecte asupracelor care s-au pensionat in ultima perioada? Cum au raspuns punctual profesorii carora li s-a aprobat prin lege  marirea cu 50%  a salariilor si nerealizata pana in prezent? Cum au raspuns pensionarii cu pensiile nesimtite care au fost reevaluate, micsorate de guvernarea Boc? Cu legea pensiilor nr 263 din 2010 au fost inasprite conditiile de pensionare, adica s-a marit perioada  de la 30 la 35 de cotizare obligatorie, s-a luat in calcul intreaga perioada de salarizare .. lege asumata de guvernarea Boc  netrecuta prin parlamentul Romaniei. de ce s-a mai scandat jos comunismul? Romania este ocupata militar de US Army, economic de magnatii  imperialistii rusii. Doar prostimea mai crede in fantoma comunismului.Ce ziceti pentru rezolvarea problemei diasporei nu ar trebui ca in tara sa se desfiinteze 30% din sectiile de votare si sa se infiinteze in strainatate, iar cine doreste sa voteze sa dea o fuguta pana la Wiena sa voteze. Ce ziceti?
*




Gutten Tag,
Cu riscul de a-m lua niste pulingurine, esti total pe din'afara.
Da, criza a fost gestionata prost, dar una peste alta n-a murit vaca, a scapat, mai schioapa, mai chioara, dar a scapat.
Nu uita ca pe vremea Tariceanului primeam intre 4 si 6,5 MILIARDE de EURO veniti de afara de la romanii aflati la munca peste granita.
Cand a venit Boc au scazut la sub 4 Miliarde de EURO.
Bancile si-au tras banii, ca nu erau proaste sa ii lase in economie.
Despre sistemul de pensii: nr total pensionari 5.357.000 la 5.900.000 angajati.
Mai adauga 4.230.000 de copii si intelegi de ce nu are cum sa functioneze sistemul actual.
Dupa interactiunile mele cu "pensionarus ingratus", mi s-a acrit de ei.
Au avut o viata, au trait-o cum au vrut, l-au votat pe Ceausescu si Iliescu si acum tot ei fac gat ca sa le dea. Cine naiba sa le dea si de unde? Industrie nu mai e, treaba la care au participat si ei, agricultura le pute sa se apuce de ea, servicii nici atat.
Politicienii ii baga inseamna doar pentru ca au drept de vot, se incoloneaza si isi vand stampila pe o galeata cu zahar, ulei si faina.

This post has been edited by dizzy: 17 Nov 2014, 16:37


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 17 Nov 2014, 15:04
Post #40


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




QUOTE(IsNa @ 17 Nov 2014, 14:46)
Iohannis sa vegheze la RNP-uri, si-atat.
*


Dacis, vezi ca te-a bagat in somaj colegul IsNa. icon_mrgreen.gif

Sa incerce cineva sa-l contrazica cu ceva argumente concrete pe colegul crintea1949...
M-am uitat in scripte...pare ca are dreptate, asa s-au petrecut lucrurile.


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IsNa
post 17 Nov 2014, 15:30
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 11 July 02
From: Timisoara




In exprimarea unui jurnalist de profesie:
http://www.zf.ro/zf-24/pasul-inapoi-a-veni...-totul-13579380

Spicuiri:
QUOTE(Iulian Anghel)
În mod normal, PSD ar trebui lăsat să-și ducă mandatul până la capăt. A câștigat fără drept de apel alegerile legislative...

Strada poate să-i ceară demisia premierului pentru modul dezastruos în care a organizat alegerile, dar nu Vasile Blaga, un politician din preistoria politicii românești.

Vor urma din nou trădări pentru formarea unei noi majorități în care capii vor fi din nou Blaga, Oprea, eternii oportuniști din UDMR sau ce-a mai rămas din partidul lui Voiculescu? Tot relicvele politice vor face jocul așa cum îl fac de 20 de ani? Atunci la ce bun toată această agitație?

A venit vremea unei retrageri în masă, a unei extincții voluntare a unei clase politice fără valoare. Nu știu dacă Predoiu, Ungureanu, Hellving sau Siegfrird Mureșan vor fi politiceni buni. Nu știu dacă Iohannis va fi un președinte bun. Dar știu că cei care-și ițesc acum capetele din spatele lui proclamând victoria “lor” nu au fost politiceni buni. Este mizerabil să vezi cum oameni aparent nobili fac tot ce le stă în putință să nu lase nimic bun în urma lor.


--------------------
Skoda Fabia Combi + Citigo ASG 2007 / 2013
Forta sa fie cu voi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diaconuliviu
post 17 Nov 2014, 16:11
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.569
Joined: 17 August 04
From: Space, the final frontiere




QUOTE(dizzy @ 17 Nov 2014, 14:54)
Gutten Tag,
Cu riscul de a-m lua niste pulingurine,[...]
Dupa interactiunile mele cu "pensionarus ingratus", mi s-a acrit de ei.
Au avut o viata, au trait-o cum au vrut, l-au votat pe Ceasusescu si Iliescu si acum tot ei fac gat ca sa le dea. Cine naiba sa le dea si de unde? Industrie nu mai e, treaba la care au participat si ei, agricultura le pute sa se apuce de ea, servicii nici atat.
[...]

Scuze da' ti le iei pe drept.

Atunci cind ei si-au trait viata cum au vrut - asta ca sa te citez - contribuiau la fond de pensii, cu care se hraneau alti pensionari...(daca si ei spuneau ca-si baga in ei pensionari, azi ai fi urlat ca strabunicii tai au trait fara pensie...) la scolarizarea ta gratuita, la ce mai primeau parintii tai, atit cit primeau alocatie pt tine...etc.

Cit despre ce s-a distrus si cit..TOTI, si tu, si eu, si parintii tai care am asistat cu mamaliga exploziva in mina cind "oamenii de bine" ciordeau si vindeau rulmentii in turcia "sa le faca plozilor situatie"..


Adica poate si parintii tai (retoric vorbind)...

Dar, chiar, unde era mamaliga exploziva cind se furau toate cele? Nu era. Ca nici nu a existat vreodata, in 89 fiind niste trotil de import... In plus, cine sa spuna hotii? Mai degraba au furat si cei ce vedeau.
Pe ideea ca de ce aia si io nu?

e mult de discutat...


Acum "tu" sau tinerii sau mai putin tinerii..au o viata si si-o traiesc.
Si isi baga in ele taxe si impozite care, atit cit sint de mari sint corecte pt a intretine(tu ai zis ca-s multi de intretinut de putini lucratori)..
Si miine or sa vrea pensii dupa ce n-au muncit.
sau n-au cotizat.
Si vor asistenta medicala si invatamint gratis pt plozi, ca de, au drepturi...atit au, drepturi. Obligatii?

This post has been edited by diaconuliviu: 17 Nov 2014, 16:14


--------------------
Opel Corsa 2001 - xx
Universul si prostia sint infinite.
De a doua sint sigur.
SSP,K!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 17 Nov 2014, 16:14
Post #43


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




De ce crezi ca i-am exclus pe ai mei?
As putea sa-ti povestesc cateva ore despre una despre alta.
Si nu cred ca am urlat, mi-am exprimat punctul meu de vedere si atat, cu riscul de a-mi lua pulingurinele.
Scolarizare gratuita? "Foarte" gratuita, meditatatii, atentii, fondul clasei, chestii pe care le platesc si eu acum pentru gradinita "gratuita" a copiilor mei.

Despre numarul de lucratori si pensionari am citat din surse disponibile pe net, nu-s inventiile mele.

This post has been edited by dizzy: 17 Nov 2014, 16:17


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diaconuliviu
post 17 Nov 2014, 16:16
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.569
Joined: 17 August 04
From: Space, the final frontiere




QUOTE(dizzy @ 17 Nov 2014, 16:14)
[...]Si nu cred ca am urlat, [...]

Scria "AI FI urlat"...era o conditie...


Ideea e ca vedem ce se petrece dar nu mai "explodam" ...de ce oare?
Am dreptate ca romanii is lasi de fapt?
Incep sa ma conving din ce in ce ca marii nostri eroi au fost oarece eroi de interes. Daca le-a si iesit o fata de erou..de bine...

Mda, eu editez, tu editezi..ne-am pierdut nitel


Pai...sa iertati, coane, eu chiar am avut parte de invatamint gratuit, de la gradinita pina la facultate. Probabil ca pina in '89 cineva se preocupa ca eu sa am acele conditii.

Iata ca dupa...spui singur si nu te contrazic ca cotizezi pe fata...oare de ce?
Nu cred ca-s de vina pensionarii.

Cit despre numarul ala nu ti l-am negat. L-am luat de bun dar: pt ca 5 mil sa intretina inca 8-9 mil oameni (si acilea nu pusesi neam asistatii sociali care beau si lucreaza cu ziua la negru) taxele pe venituri trebuie sa fie alea mari care sint. Daca toti aia care scot venit ar fi controlati si impozitati, intretinatorii ar fi mai multi ca numar, intretinutii mai putini.

E, asta se cam stia atunci cind pensionarii de azi "isi traiau viata cum voiau"...

This post has been edited by diaconuliviu: 17 Nov 2014, 16:26


--------------------
Opel Corsa 2001 - xx
Universul si prostia sint infinite.
De a doua sint sigur.
SSP,K!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 17 Nov 2014, 16:29
Post #45


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Sa explodez ca sa ce?
Un unchi de-al meu a "explodat" la revolutie, a fost impuscat si i-au ramas doi copii mici fara tata. Nici macar nu avea stofa de erou, a fost la locul nepotrivit unde niste exaltati l-au executat. Tare greu le-a mai fost alora mici, au ajuns cat de cat bine cu ajutorul rudelor, ca statul le-a dat si lor pulingurine.
Dintre cei foarte vociferi in momentul asta, in special pe mediul online sunt destule personaje suspecte care se dau mari democrati si pe care ii cunosc drept copii de securisti, nomenclaturisti si bișnițmeni cu trecut foarte dubios. Azi sunt mari sustinatori ai neamțului si dau lectii de democraceala.

Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi si noua toate;
Ce e rau si ce e bine
Tu te-ntreaba si socoate;
Nu spera si nu ai teama,
Ce e val ca valul trece;
De te-ndeamna, de te cheama,
Tu ramâi la toate rece.


Multe trec pe dinainte,
In auz ne suna multe,
Cine tine toate minte
Si ar sta sa le asculte?...
Tu asaza-te deoparte,
Regasindu-te pe tine,
Când cu zgomote desarte
Vreme trece, vreme vine.

Ma bucur sa vad oameni care trag sperante ca o sa ii faca politicianii ceva pentru ei. Or sa faca, pentru ei, nu pentru noi. Ultimul politican de la care am avut sperante, a fost actualul chirias de la Cotroceni. M-am lecuit!

Despre alocatia de copii, mirifica suma de 42 lei pe luna ii ajunge unui copil pentru doua cutii de lapte praf sau o pereche de pantaloni sau mancarea pe 4 zile (subtirica). Asta dupa ce scroafele de la protectia copilului se poarta cu cei care vin sa-si depuna dosarul de parca ar fi pe mosia lu' ma-sa. Si acum imi e datoare primaria cu valoarea trusoului de la primul copil. As renunta la aia 42 de lei daca le-ar da afara pe nesimtitele alea.

Ce asteptari am eu de la oricine ar fi pe postul de presedinte:
1. Curățenie de la un capăt la altul. Indiferent de partid, corupții și hoții trebuie să dispară din oricare partid ar fi ei.
2. Recastigarea demnitatii de a fi roman. Sa ajungem sa nu ne mai fie rusine de faptele conationalilor. Asta sa inceapa cu Presedintele.
3. Liste suplimentare, turism electoral, vot multiplu sa nu mai existe. Investigarea banilor din campanie.
4. Incetarea transformarii Romaniei in stat fundamentalist Ortodox. Incetarea folosirii credintei ca instrument de manipulare politica.
5. Bazele unei economii sanatoase bazate pe inovatie, munca nu pe intins mana.

This post has been edited by dizzy: 17 Nov 2014, 17:14


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IsNa
post 17 Nov 2014, 17:23
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 11 July 02
From: Timisoara




Victor Ponta, mai lucid decat a fost vreodata in ultimii 2 ani:
http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-1858821...im-ministru.htm

Daca vorbea asa macar in ultimul an, castiga alegerile din primul tur. Bunadimineata.

Nu la fel Tariceanu, care nu se poate abtine sa-l atace si azi pe Iohannis (si marota cu Basescu!! iar si iar rolleyes.gif ). Penibil, in sensul cel mai restrans al cuvantului.

Spicuiri:
QUOTE(Ponta)
E evident ca Romania are nevoie de o noua legislatie si logistica privind votul din diaspora.
...  sa elaboram legislatia care sa asigura participarea la vot a tuturor romanilor.

Trebuie sa avem decenta si intelecpciunea sa tacem din gura o perioada, toti. ( PRICELESS - nota mea)

Am discutat cu Zgonea, cu Neacsu, maine toata coalitia va vota pentru respingerea definitiva a legii amnistiei si pentru incuviintarea legilor justitiei.

QUOTE(Ponta)
Le transmit celor peste 5 milioane de romani care m-au votat ca sunt foarte onorat de sprijinul lor, ma simt foarte obligat fata de ei si voi incerca sa-i reprezinta, sa-i apar si sa-i protejez.

Daca spunea asta aseara la ora 21:00, cand n-a avut curaj sa iasa din sediu, ar fi valorat mult mai mult.

This post has been edited by IsNa: 17 Nov 2014, 17:31


--------------------
Skoda Fabia Combi + Citigo ASG 2007 / 2013
Forta sa fie cu voi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
npleshea
post 17 Nov 2014, 17:57
Post #47


34 de ani degeaba


Group: Members
Posts: 54
Joined: 14 December 11




Iohanis este doar o petarda basista care o sa se fasaie cand il va pune pe Basescu prim ministru. Nu are experienta politica si va fi rapid debarcat ca sa fie inlocuit cu oamenii din PDL-PMP.


--------------------
Lada Niva 2001 - strain
Ceausescu sa ne ierti! In decembrie am fost beti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 17 Nov 2014, 18:10
Post #48


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Welcome back tovarase.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 17 Nov 2014, 18:18
Post #49


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




Poate gasesc aici pe cineva...cum spuneam pe topicul celalalt - pun pariu cu oricine ca cel tarziu pana prin martie-aprilie (e posibil si mai repede daca pesedeii sunt inteligenti si renunta repede la guvernare) nea base va fi prim-ministru - pe modelul medved-putin.

Acum totul depinde de pesedeii - daca renunta repede la guvernare intr-un an jumatate in 2016 vor castiga mai detasat decat in 2012....si vom avea doar vreo 2 ani de recesiune puternica cu nea base la timona daca pesedeii vor tine neaparat de ciolan va fi dezastru mai ceva ca-n 96-2000....e drept ca economia acum e mult mai stabila si dezvoltata insa nea base ne-a aratat ca e in stare de ce e mai rau.

Practic cat timp a fost stanga la guvernare - 92-96, 2000-2004,2012-2014- tot timpul a fost crestere si dezvoltare economica - cat timp a fost dreapta 96-2000, 2009-2010 - a fost dezastru economic e drept ca a mai fost si perioada 2004-2008 - insa tariceanu e mai de stanga decat multi din pesede in plus pe vremea aia tariceanu fara pesede nu rezista in fata lui nea base...perioada 90-92 nu e relevanta - inca nu exista o tara romania.

This post has been edited by tony-s: 17 Nov 2014, 18:29


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 17 Nov 2014, 18:30
Post #50


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Wow ce de prospaturi pe DC...

Tonica, pariu pe un bax de bere ca Johannis nu o sa-l numeasca veci pururi pe Base presedinte?


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 17 Nov 2014, 18:32
Post #51


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




Daca nu era perioada asta scurta cu oficialitatile de terminare/preluare mandat, sarbatori... inca de anul asta retardatul-jerman il numea prim-ministru pe nea base pe modelul medved(retardat)-putin.....la anul sigur il va numi deci pariul e in picioare.

This post has been edited by tony-s: 17 Nov 2014, 18:35


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 17 Nov 2014, 18:34
Post #52


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Sa apuce tony pana la anul in martie sad.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 17 Nov 2014, 18:36
Post #53


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Uite, alege termenul:

1. 30 iunie 2015, Johannis e presedinte fara ca Basescu sa fi fost macar o ora prim-ministru. Miza o sticla de vodca.

2. 31 decembrie 2015, Johannis e presedinte fara ca Basescu sa fi fost macar o ora prim-ministru. Miza o sticla de vodca + un bax de bere.

This post has been edited by radian: 17 Nov 2014, 18:36


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crintea1949
post 17 Nov 2014, 18:36
Post #54


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 24 April 05




Tinere dizzy, Criza era peste noi dar dl presedinte nici gand sa recunoasca asa ceva, fa un efort de memorie.Da inainte de 89 scoala fara taxe, fara fondul clase, carti noi gratuite intr-o anumita perioada de bunastare si rechizitele la un moment dat, tot gratuite. Fondul clasei nuera, parintii participau la reparatiile,scolii, zugravire, reparatii mecanice, lacatuserie, tamplarie cei care nu se pricepea la meserie erau pe langa meseriasi nu le era RUSINE DE MUNCA, dar acum cuigeta ce sunt mai prost le dau un ban si gata. tariceanu si nci Boc nu au intrat in posesia banilor veniti de la muncitorii din strainatate, oamenii si-au construit case, vezi in maramures comuna certeze si altele, foarte bine, a crescut consumul de care au benefiiciat si muncitorii care au activat in sfera serviciilor in tara, magazine, depozite etc, care s-au bucurat de salarii, iar patronii de beneficii, in final statul de impozite pe venituri, pe salarii, TVA. Ia vezi cata evaziune fiscala este , in marile magazine, in marile complexe alimentare, gen Bucur Obor, nu se emit bonuri fiscale.De unde vrei ca statul sa aiba bani pentru sociatate. Sa auzim numai de bine
PS mai cugeta la dreptate si adevar.


--------------------
dacia solenza - B33HRZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 17 Nov 2014, 18:36
Post #55


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




Sigur nu apuc...pe forumul asta daca nu esti de acord cu opinia majoritatii prostimii ti se pune pumnul in gura.


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crintea1949
post 17 Nov 2014, 18:38
Post #56


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 24 April 05




Sa nu incurcam Presedintele Iohhanis va numi ca prim ministru pe dl comandant de petrolier Biruinta.


--------------------
dacia solenza - B33HRZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 17 Nov 2014, 18:39
Post #57


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Nenea Crintea, daca te incearca melancolii comuniste ai un topic dedicat unde poti sa-ti spui pasul.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 17 Nov 2014, 18:41
Post #58


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




QUOTE(tony-s @ 17 Nov 2014, 18:36)
Sigur nu apuc...pe forumul asta daca nu esti de acord cu opinia majoritatii prostimii ti se pune pumnul in gura.
*


Pai mai tine-o si tu inchisa.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 17 Nov 2014, 18:44
Post #59


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




QUOTE(radian @ 17 Nov 2014, 18:30)
Tonica, pariu pe un bax de bere ca Johannis nu o sa-l numeasca veci pururi pe Base presedinte?
*


irefutabil! biggrin.gif


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 17 Nov 2014, 18:52
Post #60


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




sad.gif

Tonica a si comis-o, nici n-am apucat sa fac intelegerea cu el ...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Super, inca un topic politic.

Pe scurt:
-vorbeste decent
-ataca idei cu argumente
-nu ataca persoane (mai ales colegi de pe forum, dar nu numai)


--------------------
Go to the top of the page
272 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:08
Forum Renault