DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Multe probleme Dacia 1310

Sichim1337
post 17 Nov 2018, 13:00
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 17 November 18




Salutare,sunt un detinator de o Dacia 1310 injectie 2001 ,benzina+gpl.Totul bine si frumos,98.000 km facuti aseara..Dar ,cu cei 98k km au inceput sa apara belele:
1.Aseara ma trezesc ca iese fum de sub capota,trag capota rapid si vad ca filtru de aer e facut scrumcu tot cu carcasa..Nu pot sa mi dau seama de la ce a luat foc,inainte sa parchez,masina mi s-a oprit si am zis ca 50 m cat mai am sa o parchez sa merg cu ea pe benzina.
2.Am o problema ori cu cutia de viteze ori e ambreiaju.Mai exact in marsalier masina nu merge normal,merge in suturi ca si cum as trage si elibera frana de mana incontinuu.Si uneori nu intra in vitezele 1 si 2,trebuie sa dau drumu la ambreiaj si sa calc cam 3 sferturi din el sa intre in viteza,si am observat ca mai mult de 110 nu se mai duce masina..Ea care inainte se ducea 150 lejer.

Multumesc anticipat.


--------------------
Dacia 1310 / Logan 2001 / 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bygy007
post 17 Nov 2018, 18:40
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 8.156
Joined: 12 May 06
From: BUCURESTI




daca ai mers pe benzina veifica furtunul de benzina carburatorul zona aia , s-a scurs pe galerie si a luat foc


--------------------
LOGAN LAUREATE 1,6 GPL 2009 - B 07 BGY
din subteranele Bucurestiului
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:52
Forum Renault